Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:19:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uporan virus  (Pročitano 9398 puta)
13. Jan 2010, 01:50:57
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N93
Pozdrav, preko flash-a mi se prebacio pre neki dan virus, otvara sam na svakom flash disku koji ubacim folder "SLATKO", sam otvara kad uključim kompjuter firefox i negu degeneričnu stranicu sa nekim lažnim googlom i nekim reklamama okolo itd. Antivirus (avast) ga ne detektuje, probao sam apsolutno sve iz ove teme i ništa nije pomoglo.

Takođe imam problem da formatiram flash ili na neki drugi nači da izbrišem virus sa njega da ne bih zarazio drugarov komp, kad probam da ga formatiram piše da ga neki program koristi...

 Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S9+
Meni je bio slican problem.Doduse nije bio taj virus ali je bio neki virus koji kad sam resetovao komp nije vise hteo da udje normalno.Sto se tice samog harda tu imas 2 opcije.Da uspes da sceniras komp i da nadjes sve viruse a drugi da uradis format C.Po meni skini KIS ili NOD32 smart security i probaj prvo da sceniras ceo komp.Pa ako to ne upali onda jbg format C.Meni je KIS nasao viruse i ja sam resio problem.Medjutim ko zna.Ako je bas neki zaje... virus onda tesko ces se resiti problema.U principu meni je u vecini slucajeva KIS resio probleme sa virusima.Znaci da pocetak skini KIS ili KAV i update ga i namesti full scen na maximum.Ako posle toga ne odradi nista onda po meni ili trazi neki anti malwere ili format C.A sto se tice flash-a mislim da mozda je slucaj da virus zaje... i da ne da format.Kontam da kad se resis virusa da ces formatirati flash.U principu je gadna stvar virus preko flash.Mene je drug zaje... jednom da mi je sprzio ceo hard sa nekim virusom na prenosivom hardu a pre jedno mesec dana mi je isto drugi lik doneo virus na flash i meni nije bio ukljucen KIS i popusio sam gadan virus da nije hteo da udje u XP uopste.Morao sam sa drugog harda da dizem XP pa da sceniram cero hard i onda sam resio problem
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
skini panda usb vaccine  i probaj da vakcinises usb da ne menja auto startup pa tek onda scan sa asqared i malwarebytes da ocistis iz kompa i sa usb-a crve i malware
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung Galaxy S4
To je dosta nov virus, mozda 1-2 mjeseca...U sustini, to je Process Hijacking virus.Ubacuje svoj kod u vitruelnu memoriju, odnosno, "krade" neki aktivan proces na racunaru i dok god je taj proces aktivan, ne mozes ga iskljuciti, a te procese cesto ne mozes iskljuctiti.Meni je na poslu neko na flashu prebacio.U mom slucaju je pravio foldere /KLIZAVI/ sa .exe fajlom SAPUN.EXE.Rijesio sam ga se iz safe moda sa NOD32 4.0 i Malwarebytes-om.
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla SeaMonkey 2.0.2

@operation bambi

Okaci mi logove preko attachmenta od ovog ovog programa



IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N93
Evo su!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Logovi.rar (5.46 KB)
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla SeaMonkey 2.0.2
Instaliraj Panda Usb vaccine


Pri instalaciji cekiraj drugu opciju(automatically bla bla bla)




Zatim ubaci taj zarazeni USB uredjaj..

Skini total comander.. Idi u configuratiion>options>display i cekiraj prvu opciju za prikaz skrivenih fajlova..

Otvori usb i uslikaj total commander(da vidim koje foldere je kreirao)



IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N93
E ovako, instalirao sam Panda USB Vacine, kad sam ubacio usb on je krenuo kao da ga " vakciniše" ( Smile) i tu je zabagovao, pisalo je "vaccination was not possible, error reading the drive" a isto tako i za drugi flash... Promenio je extenziju jednom autorun.inf u autorun.inf.blocked ali odma se pojavio novi autirun.inf... Evo screenshotova:

http://img109.imageshack.us/i/capturewv.jpg/]

Ovo je sadržaj foldera SLATKO:

http://img69.imageshack.us/i/capture1ko.jpg/]
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla SeaMonkey 2.0.2
taj autorun.inf je  od pande.

Skini Ovaj program na desktop

Pokreni ga i u levi beli prozor kopiraj sledece :


Kod:
:processes
explorer.exe

:files
c:\recycler\s-1-5-21-9436195534-3363761511-152793809-7450
h:\SLATKO

:reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
Taskman=-

:commands
[start explorer]

klikni Move it..ukoliko ti trazi restart sistema, ti obavezno dozvoli

Zatim ce se otvoriti notepad... kopiraj mi text iz njega ovde


« Poslednja izmena: 13. Jan 2010, 12:07:16 od diarno »
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N93
========== PROCESSES ==========
Process explorer.exe killed successfully!
========== FILES ==========
c:\recycler\S-1-5-21-9436195534-3363761511-152793809-7450 folder moved successfully.
h:\SLATKO folder moved successfully.
========== REGISTRY ==========
Registry value HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\\Taskman deleted successfully.
========== COMMANDS ==========

OTM by OldTimer - Version 3.1.5.0 log created on 01132010_120917
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:19:34
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.