Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umro patrijarh Irinej od posledica korone  (Pročitano 20982 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Potvrdio i RTS:

Episkop kruševački David zaražen koronavirusom, smešten u bolnicu

Episkop kruševački David zaražen je koronavirusom i hospitalizovan u KBC " Dr Dragiša Mišović", potvrđeno je RTS-u.

Episkop David je juče služio opelo i liturgiju na sahrani patrijarha Irineja.

Kako je RTS-u potvrđeno, episkop David je posle sahrane patrijarha testiran i nalaz je bio pozitivan.

Nema upalu pluća, a zbog simptoma kašlja je smešten u KBC " Dr Dragiša Mišović".

Izvor: RTS
« Poslednja izmena: 23. Nov 2020, 10:04:01 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Kažem ja, ostaćemo bez popova.
a onda nam nema spasa
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Vec ce inico da se zaredi  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Srbi i ne veruju u Boga, nego u "magic shield" koji "castuju" popovi. Jbte ko u video igricama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ja bij jedan Bless ili bar Haste ako može
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5187
Zastava Voždovac-Beograd
Da je bog/jahve/isus - +dodajsam, hteo nekog da sacuva, ubio bi Hitlera na rodjenju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Највећи успјех Сотона је постигао убједивши људе да не постоји. Та реченица можда и најбоље описује прилике у којима данас живимо. Не да људи не вјерују (мада има и таквих) да корона постоји већ више као да нисмо свијесни колико је вирус смртоносан и са каквом лакоћом се шири. Жао ми је што народ све ово подцјењује и поред штете коју сваки дан виђамо а често и сами осјетимо. Смрт патријарха Иринеја за мене је крајње бизаран случај. До јуче човјек жив и здрав. Преко ноћи му се стање погоршало.. и нестаде, напусти нас. Највјероватније се заразио на сахрани митрополита Амфилохија. Да је знао како му је одлазак тамо смртна пресуда да ли би отишао?  Да га је неко пиштољем упуцао тај дан не можете ни замислити како би то одјекнуло. Нажалост у случају короне све се некако узима здраво за готово. Без да за тренутак укључимо мозак и размислимо колико је људи могло бити спасено да смо умјесто опције X изабрали Y. У Светом Јеванђељу пише "Не искушавај Господа, Бога свога." Нисам сигуран да је то добро схваћено. Нећеш ставити руку у ватру надајући се да ће је Бог својојм силом исцјелити, као што се ни Исус није бацио са врха храма када га је на то наговарао демон. Исти је случај са корона вирусом, имамо ватру која се не гаси, која се само шири убијајући и оштећујући и уништавајући све чега се дотакне.
Ја се увек питам у шта то Срби верују заиста. На пар страна сам описивао доживљај просечног верника у Србији. Све је више по потреби него због неке стварне вере, и практиковања исте. Разлози су различити, али већином је традиција, ритуал и показивање у друштву, опет по потреби а не по вери. Бити хришћанин је више од молитве, славе, крста, иконе и тих глупости. Бити верник је много тешко, јер је пут само по себи много тежак, тако да и нема много оних који њима ходе, а свакако има много више оних који себе сматрају исправним, чистим и правим, а сви остали су говна. Читам коментаре тих истих верника по нету, где људи апелују на предастрожност и здрав разум, а речник, прозивање и осуђивање од тих истих божијих људи је баш језиво. Исто тако ми је фасцинантно да видим да верници се осећају толико нападнуто од мањине атеиста и агностика, као да им је шака неверника највећи проблем на свету. И ту долазимо до ината и такмичења ко ће више да се покаже да су маске глупост, да је вирус завера Ђиласа и Сороша коју некако Вучко каналише, и наравно ликове попут инициа који стоје иза тога да је причест био хиљаду година а овај вирус само пар месеци. Србима нису потребни непријатељи, сами су себи довољни.

Исто тако ми је фасцинантно да су сви толико потрешени после смрти ова два човека, јер је њихов допринос Србији и Србима толико немерљив, да ја и даље покушавам да сагледам шта су то они у ствари урадили толико за Србе и Србију? Без обзира да ли су њих двојица или нека друга два лика, шта у ствари они раде и чему и коме служе тачно? Пар литургија и молитви, нешто говора ту и тамо и као држање неког примера. Сећам се кад је Павле преминуо, то је била лавина коментара и кукања, и наравно те приче о томе како је он био свет, а овамо је СПЦ радила на томе да све његове брљотине стави под тепих, на нивоу колико су жене прљаве итд. Наравно то се не односи само на СПЦ, Ватикан је још и гори по том питању, али то не мења ситуацију уопште, јер на крају крајева то су само обични људи који раде тај неки посао, и као и глумци и политичари, сви имају више лица за сваку ситуацију, па чак и они.

А што се твог коментара тиче, јел ти мислиш да је ико читао ту књигу, па покушао да се упозна са материјом?

Citat
Да је знао како му је одлазак тамо смртна пресуда да ли би отишао?

Отишао би, као што би многи војници и припадници ВРС, и да су претходно знали да ће погинути у рату и да неће преживети, опет изабрали да бране свој народ и отаџбину, Републику Српску и ризикују свој живот за узвишени циљ. Његовој светости, Патријарху Иринеју је била пастирска дужност да служи опело и буде присутан на сахрани митрополита Амфилохија, нарочито узимајући у обзир околности у току ове године у Црној Гори. А, Исус, иако се није бацио са врха храма када га је наговарао и искушавао демон, знао је да ће пострадати и, упркос томе, није бежао од својих џелата и крвника.
Па зашто би Исус бежао кад му је била судбина да га закуцају? Не видим паралелу уопште овде. Шта се постиже са тим што се изложаваш опасности без потребе?  Нико од њих није Исус, нити је то нека жртва што се понашаш ко дебил. Ако им није очигледно до сада да тог наводног Бога заболе за њих, јер умиру ко муве, онда џабе све. Бог наводно чува онога, ко се сам чува. И банално је поредити жртве војника са овим идиотима, јер једни бране државу и народ, а ови други бране тачно шта и од кога? Од короне? Могли су лепо и раније, кад је све ово кренуло, правац у ковид болницу, без заштите и да каналишу мало Гандалфа, "You shall not pass" па ко преживи. Уосталом, поред толике вере и наводне светости, како бре нико да не добије неки дар од бога, и почне да лечи људе као што је Исус то наводно радио. Али ништа без лекова и медицинара.

IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ma kakvi popovi.. Nama zbig njih ide lose. Amfilohije nas unazadio za 100 godina.

Eu da nam pozivi
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Citat
Nema upalu pluća, a zbog simptoma kašlja je smešten u KBC " Dr Dragiša Mišović".
Због кашља, сигурно.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Ma kakvi popovi.. Nama zbig njih ide lose. Amfilohije nas unazadio za 100 godina.

Eu da nam pozivi
Ako су они задужени за народни дух и душу народа, а стање је какво јесте, требали су одавно да добију отказ.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.