Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umalo umro od ujeda šarke, Hitna pomoć nije imala gorivo da stigne do pacijenta  (Pročitano 4660 puta)
30. Jul 2013, 11:55:46
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Časlav Rakić (47) iz sela Rečica u žitorađskoj opštini, umalo nije nastradao od ujeda zmije šarke dugačke oko jedan metar, koja ga je ujela dok je brao šljive. Časlav tvrdi da su ga minuti delili od smrti, a kada su njegovi ukućani pozvali Hitnu pomoć u Žitorađi oni su odgovorili da nemaju kola a ni gorivo i uputili ga da se snađe za prevoz i sam dođe do Doma zdravlja u ovoj varošici.

Časlav je od mesta u polju gde ga je ujela zmija do svoje kuće trčao skoro jedan kilometar, a onesvestio se na samom kućnom pragu.

- Oko podneva pošao sam sa suprugom da berem šljive. Ona je išla ispred a ja iza nje. Kada smo već stigli do šljivaka, osetio sam jak bol u levoj nozi iznad skočnog zgloba. Prvo sam pomislio da sam se ubo na neki trn ili koprivu, ali sam onda video zmiju koja se bacila ispred mene i zamakla u travu. Sve se odvijalo u nekoliko trenutaka a ja pretpostavljam da je zmiju nagazila supruga a da je ona ujela mene – priseća se Časlav prizora koji ga je umalo koštao glave.
 
Kaže da je u tim trenucima bio priseban i da je rekao supruzi: "Ujede me zmija, daj kanap da podvežem ranu". U početku nije ništa osećao, ali kako je vreme prolazilo bilo mu je sve gore. Shvatio je da ga trenuci dele od sigurne smrti, pa je nakon što je vezao kanapom mesto iznad rane, potrčao ka kući. Seća se da se osećao sve lošije i da ga je oblivao hladan znoj.
 
Spasao ga sin


- U početku nisam ništa osećao, ali kako je vreme prolazilo bilo mi je sve gore. Osećao sam užasnu toplinu, mučninu u stomaku, mislio sam da sam gotov. Na kućnom pragu sam se onesvestio, a ukućani su pozvali Hitnu pomoć u Žitorađi, koji su im savetovali da nađu nekoga i da me što pre prevezu jer oni nemaju kola, ali ni gorivo da bi došli i ukazali mi pomoć na lice mesta. Tada je moja supruga pozvala sina koji me je odvezao u Dom zdravlja u Žitorađi, odakle su me odmah prevezli u Urgentni centar prokupačke bolnice – kaže Časlav.
 
On tvrdi da mu ovo nije prvi susret sa opasnim gmizavcima i da je i do sada često viđao zmije u polju jer bere pečurke i šipurak tokom sezone, ali da su one u glavnom bežale i nikada do sada nije imao slične neprijatnosti.
 
Iako još uvek trpi velike bolove i prima terapiju na Infektivnom odeljenju bolnice u Prokuplju, Časlav je imao smisla i za šalu.
 
– Vidite kako su žene otrovne, njih čak ni zmije ne ujedaju. Kako drugačije objasniti da iako je supruga išla ispred mene, šarka se okomila na mene a ne na nju – šaljivo kaže nesrećni čovek kome je noga vidno otečena i u boji koja je karakteristična za boju kože zmije šarke.
 
Lekari: Rakić je mogao da umre

U prokupačkoj bolnici kažu da je Časlav primljen u teškom stanju i da je ujed mogao da bude i koban po njegov život da nije na vreme zbrinut.
– Pacijent je primljen sa burnom reakcijom na mestu ujeda i sa vidljivim tragovima ujeda zmije. Odmah mu je ukazana lekarska pomoć i primio je serum protiv zmijskog ujeda, ali je zbog komplikacija koje su se pojavile smešten na odeljenje Intenzivne nege, gde prima terapiju – rekla je Jelena Pantović, portparol prokupačke bolnice naglašavajući da je njegovo stanje sada stabilno i da se uskoro očekuje potpuni oporavak.
Inače, od početka godine se u ovu ustanovu od ujeda zmija javilo desetak pacijenata i svi su uspešno zbrinuti.

Izvor: Blic

Kada ozdravis pusku u ruke i pravac Hitna  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Ali komentar, da nemaju ni vozilo ni gorivo?
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia 
Budi Bog s'nama.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
strasno... kad god su meni trebali ili nisu diosli ili su kasnili... mutavci retardirani
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 5470
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
To je nasha stvarnost u zdravstvu  Smile  Smile  

uz to odbijaju nam svakog meseca za zdravstveno i penziono  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
e da i to sto kazes
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Nokia 
Citat
– Vidite kako su žene otrovne, njih čak ni zmije ne ujedaju. Kako drugačije objasniti da iako je supruga išla ispred mene, šarka se okomila na mene a ne na nju – šaljivo kaže nesrećni čovek kome je noga vidno otečena i u boji koja je karakteristična za boju kože zmije šarke.

Svoje se meso ne jede  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Sony 
Ladno bi pustili čoveka da umre da ga neko nije dovezao.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Намерно се уништава све што је ван Београда не би ли СВИ живи дошли у исти.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
bio bi jedan od retkih koji je umro ili imao trajne posledice od ugriza sarke...
sa prostora gdje je ovog ugrizla...

iako je gotovo isti otrov kao i kod poskoka...
i koristi se isti protuotrov  vipera...sarka ima daleko manju dozu koju luci kroz zube  Smile
uglavnom...se zavrsi dobro...nerijetko i bez "strucne  hospitalizacije"....ako se zna sta da se radi...
opasan je ugriz svake zmije..i neotrovnice..da se razumijemo.. Smile
zbog bakterija koje im se nalaze u ustima...

akos e sjetim potrazicu na nekom hdd-u imam slike..posledica ugriza poskoka...gdje je covjeku doslovno receno  noga istrunula..vide se zile..i arterije...i kost...malo iznad stopala..a ostatak noge je otekao kao balvan... Smile
i posledice ugriza sarke...kao i kod ovog..samo je par cm oko ugriza poplavilo..  Smile

to i jesu dvije otrovnice na ovim prostorima koja ajmo reci mogu da ubiju covjeka...

nisu toliko opasne u ova doba...koliko su opasne u proljece kad tek izadju iz hibernacije  i u kasnu jesen kad se spremaju za hibernaciju...tad su prepune otrova...

sve u svemu nezgodna situacija... Smile imao je tu nesrecu da je naletio na gladnu zmioju..inace..zmija koja je jela..
nema otrov..u sebi...posle ujeda...jednog i praznjenja kesica sa otrovom par dana joj treba da se napune..da bi opet bila opasna...
« Poslednja izmena: 31. Jul 2013, 00:56:32 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.