Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uhapšeni osumnjičeni za kradju na naplatnim rampama  (Pročitano 30554 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Ukinut protvor za sedam članova "drumske mafije"
Autor: Beta | 20.09.2007 - 16:33

Sudsko veće Specijalnog suda ukinulo je pritvor protiv sedmoro optuženih članova takozvane drumske mafije, pa su u pritvoru ostala trojica prvooptuženih, rekla je danas u sudu novinarima portparolka suda Maja Kovačević Tomić.

U pritvoru su, od 53 optuženih, ostali oranizatori grupe Milan Jovetić, Živojin Đorđević i Goran Stojanović.
Optužnica tereti tu organizovanu kriminalnu grupu da je od sredine 2004. godine do maja 2006. godine, oštetila državu za 6,5 miliona evra izdavanjem duplih kartica za naplatu putarine i izdavanjem falsifikovanih priznanica na auto putu Beograd - Niš.
Putarina je nelegalno naplaćivana uglavnom vozilima devete kategorije - šleperima sa stranim registarskim oznakama, za koje je putarina najskuplja - 6.500 dinara.
Nastavak suđenja toj grupi zakazan je za 8. oktobar.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Ma ta drzava je uvek ostecena i gubi,a koliko su ostetili ,mene tebe,miku peru ,lazu.ovo su samo sitne ribe koje ce se izvuci time sto nece propevati
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Optuženi u aferi „drumska mafija“ negirali priznanja
Izjave pod pritiskom
Okrivljeni inkasanti naplatne rampe „Nais“ u Nišu Dragana Zaharijevski i Dragan Radosavljević tvrde da su u policiji priznali učešće u naplati putarine „jer im je prećeno da će ostati pola godine u pritvoru“

BEOGRAD - Dvoje članova organizovane kriminalne grupe, optužene za zloupotrebe u naplati putarine, opovrglo je juče u Specijalnim sudu iskaze date u policiji posle hapšenja, tvrdeći da su njihovi iskazi u policiji posledica pritiska tužioca Mioljuba Vitorovića, koji im je pretio da će pola godine ostati u pritvoru.

Svoju odbranu pred većem sudije Vladimira Vučinića, u predmetu „drumska mafija“, okrivljeni inkasanti naplatne rampe „Nais“ u Nišu Dragana Zaharijevski i Dragan Radosavljević „začinili“ su svedočenjem da je tužilac Vitorović praktično iznudio njihov iskaz u policiji. Zaharijevska je, s obzirom na to da je u iskazu pred policijom, kao i kasnije pred istražnim sudijom, teretila veći broj svojih kolega inkasanata, objasnila da su mnogi njeni navodi pogrešno uneti u interpretaciji tada postupajućeg zamenika specijalnog tužioca Mioljuba Vitorovića.

- Kada sam prvi put ispitana u policiji izjavila sam da ništa ne znam. Onda se pojavio tužilac Vitorović i rekao da saoseća sa mnom jer sam udovica sa dvoje dece, ali da ću morati da idem u pritvor. Potom mi je bukvalno rekao“mi znamo sve, a ti priznaj i biće ti lakše“. Takođe je rekao da za šest meseci posle pritvora sa mnom niko više neće razgovarati. Moja devojčica je sutradan trebala da dođe sa ekskurzije, zbog čega sam poklekla i „sklopila“ priču iz natpisa iz novina - branila se Zaharijevska.

Optužena, inače, priznaje da je radila po nalogu svojih pretpostavljenih smenovođa Savatija Jovića i Gorana Stojanovića, ali da nije lično izdavala duple kartice već da ih je „sa strane“ ostavljala zajedno sa novcem. Za to je mesečno dobijala 15.000 do 20.000 dinara.

SUOČENJE OKRIVLJENIH

Stojanović je tokom suočenja sa Zaharijeviskom rekao da je njoj, kao i drugim ženama inkasantima obećano da će biti uslovno osuđene ukoliko terete ostale svojim iskazima.
- Neki inspektor u Nišu nabacio mi je da ću dobiti blažu kaznu ako sve priznam - potvrdila je Zaharijevska.
- Poštovao sam te zato što si žensko i što imaš dvoje dece. Davao sam ti svaki tehnički višak i slobodne dane - obratio joj se Stojanović.
- Ma nemoj, nisam imala ni jedan slobodan dan više od drugih. Imaš i ti decu - odbrusila je.
-Dobro, dosta. Suočenje je gotovo, vratite se na optuženičke klupe - presekao je sudija.

-Rečeno mi je da mnogo ne pitam, već da radim kako mi se kaže i da ćutim. Bilo me je strah za posao, stalno su me proveravali i branili da o tome govorim sa drugima - pravdala se optužena.

Dragana Zaharijevska je navela da su Vitorović i policija insistirali „da im da“ nešto što bi imalo političku konotaciju, pa je ona, kako bi joj bio ukinut pritvor, rekla da je u vreme kada je ministar za kapitalne investicije postao predsednik Nove Srbije (NS) Velimir Ilić, za šefa naplatne rampe postavljen član NS-a Miloš Nedeljković.

Suprotno Zaharijevskoj, Dragan Radosavljević tvrdi da nije kriv ni za jedno krivično delo, niti da je član kriminalne grupe.

- Poklekao sam na insistiranje tužioca Vitorovića, koji mi je u prisustvu mog advokata Tanje Mičić, rekao da će mi, ako potpišem zapisnik, omogućiti da se branim sa slobode, a u suprotnom istražni sudija sigurno će mi odrediti pritvor - branio se on. Optuženi je objasnio da je 2005. godine u njegovu kabinu došao Mića Đukić sa „nekim kablovima“ i objasnio mu da su vozila tzv.“devete kategorije“ na posebnom režimu - „jer je reč o važnom državnom poslu“.

- Ovo mi nije bilo čudno jer sam sličnu doživeo 1999. godine tokomNATO bombardovanja, kada su na posebnom režimu bila određena neobeležena vozila policije i vojske - objasnio je.

Suđenje će biti nastavljeno sutra iznošenjem odbrane optuženog Jović Savatija koji je radio kao šef smene na naplatnoj rampi „Nais“. Na suđenju „drumskoj mafiji“ o optužnici se izjasnilo 49 optuženih od ukupno 53. Ova kriminalna grupa optužena je da je od sredine 2004. godine do kraja maja 2006. godine, zloupotrebama u naplati putarine oštetila državu za 6,5 miliona evra.
Autor:
Marija M. Zarić


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Ubio se i treći optuženi u slučaju "drumska mafija"
Autor: RTS | 27.05.2008 - 11:02

Jedan od optuženih za pripadništvo drumskoj mafiji Savatije Jović izvršio je samoubistvo u Nišu. Prema pisanju niških Narodnih novina, Jović se obesio u stanu na poslednjem spratu zgrade u Bulevaru Nemanjića u Nišu, prenosi RTS.

Joviću koji je imao četiri bajpasa, postupak je razdvojen zbog lošeg zdravstvenog stanja i branio se sa slobode. Jović je treći iz grupe optuženih za malverzacije sa putarinom koji je izvršio samoubistvo.
Mića Žukić iz Niša izvršio je samoubistvo u Psihijatrijskoj bolnici u Gornjoj Toponici kod Niša, a Zoran Nedeljković iz Pančeva obesio se 10. jula prošle godine u Okružnom zatvoru u Beogradu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Raspisana poternica za bivšim direktorom „Puteva Srbije“
Autor: (Beta) | 27.05.2008 - 06:10

BEOGRAD - Beogradska policija obavestila je Specijalni sud da je bivši finansijski direktor „Puteva Srbije“ Miloš Nedeljković u bekstvu i da je za njim raspisana poternica, saopštio je juče Vladimir Vučinić, predsednik sudskog veća koje sudi „drumskoj mafiji“.

Vučinić je rekao da je policija 21. maja sudu poslala dopis u kojem je navela da je u bekstvu i bivši radnik „Puteva Srbije“ Miroslav Klopanović. On, međutim, nije naveo razloge zbog kojih je raspisana potera za Milošem Nedeljkovićem, koji nije optužen kao član te grupe.
- Nedeljković i Klopanović su potencijalni svedoci, njih dvojica su pominjani tokom suđenja i ovim putem ih pozivam da se jave sudu - rekao je Vučinić.
Nedeljkovićev brat Zoran ubio se u julu 2006. godine u zatvoru.
Svedok Miodrag Jovanović, bivši zamenik šefa kontrole u „Putevima Srbije“, policiji je Miloša Nedeljkovića označio kao šefa, ali je na suđenju to negirao.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Serija samoubistva pripadnika drumske mafije
Treći optuženik presudio sebi
Autor: B. Janačković | 28.05.2008 - 07:56



NIŠ - Savatije Jović (46) iz Niša, bivši smenovođa na naplatnoj rampi „Nais“, kod Niša, koji se prekjuče obesio u potkrovlju višespratnice u Bulevaru Nemanjića, treći je optuženi iz grupe drumske mafije koji je u protekle dve godine izvršio samoubistvo.

Jović je bio optužen da je kao poslovođa na naplatnoj rampi „Nais“, na autoputu Beograd-Niš, obučavao inkasante kako da izdaju duple kartice i falsifikovane priznanice za naplatu putarine.
Zbog četiri baj-pasa, ugrađenih nakon srčanog udara koji je doživeo prilikom hapšenja, Jović se branio sa slobode.
Na prvom saslušanju kod istražnog sudije Jović je priznao delo. U višesatnom izlaganju tada je rekao i da je od hapšenja u maju 2006. godine patio od akutne psihoze i da mu se činilo da ga „doktori priključuju na struju“.
Pre početka ročišta, veštak neuropsihijatar konstatovao je da je „optuženi Jović sposoban da se brani i da kod njega trenutno nema poremećaja mišljenja i rasuđivanja“, a da je ranije zloupotrebljavao sedative i hipnotike.
Pred većem Specijalnog suda Jović je svedočio u oktobru prošle godine kada je negirao iskaz dat istražnom sudiji, optužujući branioca optuženog Živojina Đorđevića da ga je „naterao na priznanje“.
Pre Jovića, samoubistvo je izvršio i drugooptuženi Zoran Nedeljković, koji se 10. jula prošle godine obesio u Okružnom zatvoru u Beogradu. Nedeljković se ubio u momentu kada su dvojica pritvorenika sa kojima je delio pritvorsku sobu otišli na suđenje. Nedeljković je bio u pritvoru od 25. maja 2006. godine. Bio je osumnjičen za zločinačko udruživanje i zloupotrebu službenog položaja, a policija ga je označila kao jednog od organizatora drumske mafije, koja se tereti za štetu od šest i po miliona evra.
Crnu seriju samoubistava pripadnika drumske mafije godinu dana ranije pokrenuo je inkasant Mića Žukić, koji je posle hapšenja smešten u Psihijatrijsku bolnicu „Toponica“ kraj Niša. U trenutku nervnog rastrojstva Žukić je rukama razbio prozor i parčetom stakla sebi rasporio stomak.
Prema podacima Centralnog zatvora, broj samoubistava među zatvorenicima u Srbiji je četiri puta veći nego među običnom populacijom, a najugroženiji su psihijatrijski bolesnici.
U pedeset odsto slučajeva zatvorenici koji su počinili samoubistvo bolovali su od klinički ispoljene depresije, šizofrenije, zavisnosti od alkohola i droge.
Lekari kažu da najveći rizik od samoubistava postoji kod zatvorenika sa mentalnim poremećajima i psihozama, i to u momentima kada im se usled terapije poboljša zdravstveno stanje.
- Problem samoubistva se aktuelizuje kada im je bolje. Tada su najugroženiji, jer u tim momentima prave životni bilans i shvataju da su u krajnjem položaju iz kojeg više ne vide izlaz. U tim trenucima su najrizičniji - kažu lekari.
Nedeljković je mlađi brat Miloša Nedeljkovića, odbeglog finansijskog direktora JP „Puteva Srbije“. Braća Nedeljković su bili kontrolori naplate putarine do 2003. godine, kada su obojica otišla iz preduzeća. Samo godinu kasnije, Miloša Nedeljkovića je u preduzeće vratio sadašnji direktor Branko Jocić, postavio ga za načelnika Odeljenja za naplatu putarina, a potom i za finansijskog direktora.

Ni traga od Nedeljkovića
Policija ima dokaze da je odbegli finansijski direktor JP „Putevi Srbije“ Miloš Nedeljković bio upetljan u zloupotrebe na naplatnim rampama, zbog kojih se trenutno na optuženičkoj klupi Specijalnog suda nalazi 52 pripadnika drumske mafije. Za Nedeljkovićem, kome se svaki trag izgubio pre tačno dve godine, samo nekoliko sati nakon hapšenja inkasanata na rampama u Bubanj potoku i Nišu, raspisana je policijska potraga koja važi samo na teritoriji Srbije.
- Za Nedeljkovićem je potraga raspisana zbog neodazivanja na saslušanje u istrazi slučaja drumske mafije koja se tereti da je zloupotrebama na naplatnim rampama oštetila državu za šest i po miliona evra. Nedeljković je nekoliko puta pozivan na informativni razgovor. Pozivi su mu upućivani kao svedoku i u tom svojstvu je za njim i raspisana policijska potraga - kaže za „Blic“ izvor iz vrha MUP-a.
T. M. S.


Nastavljeno suđenje
Advokat Aleksandar Đorđević, branilac Savatija Jovića, optuženog za udruživanje u takozvanu drumsku mafiju, obavestio je sudsko veće Specijalnog suda da je njegov branjenik izvršio samoubistvo u Nišu. Đorđević je u nastavku suđenja toj organizovanoj kriminalnoj grupi rekao da ga je o tome obavestila Jovićeva supruga.
Vladimir Vučinić, predsednik sudskog veća Specijalnog suda koje sudi drumskoj mafiji, rekao je da nije zvanično obavešten o samoubistvu Jovića.
- Sud je imao puno razumevanje za Jovićeve zdravstvene probleme i postupao je po zakonu, a postupak je u odnosu na Jovića razdvojen zbog njegovog zdravstvenog stanja - rekao je Vučinić.
Veštaci sudske medicine su utvrdili i da je Jović patio od anksioznosti i drugih duševnih tegoba i da je zloupotrebljavao sedative i hipnotike.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13

   tako to biva kada se ne daje 'velikom tati'.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.