Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 15. Maj 2024, 11:45:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ucenje uz antidepresive?  (Pročitano 4659 puta)
25. Jul 2013, 13:34:47
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Benq 
Pretpostavljam da je postojala negdje rasprava o ovome konkretno , ali meni nije zapala za oko .
Ovako to ide

Imam neke probleme sa nekom manjom depresijom (nije klinicka ili ista,  pretpostavljam da je to samo zato sto sam kretencina takva ),koja je izazvana nekim stvarima koje su meni samom pateticne , pa vas necu zamarat njima .

E sad pored tih zivotnih problema ,imam veliki problem sa fokusiranjem dok ucim , jer mi mozak uvjek odluta na pomenute probleme ,pa me onda opet uhvati depresija jer nenormalno zaostajem sa fakultetom( vise od godinu  kasnjenja, etf u pitanju ),onda se ukljuce zdravstveni problemi,koji su me vec natjerali da jos jednu godinu faxa pauziram ,kao dodatak na ovu sto sam zbog neucenja kiksao i tako mozete vidjeti kako se formira jedan zatvoreni krug gdje sve vuce sve ,

Uglavnom ,treba mi neka veca pobjeda(koju vec 2 godine nisam imao ) da bih se trgao iz svega nekako .Zelio bih da to bude uspjeh na fakultetu tokom naredne godine i u predstojecem ispitnom roku, jer je ,realno gledano isplativija opcija nego naci djevojku ili tako nesto Wink
Sad , interesovalo me o antidepresivima sledece:
Da li mi mogu pomoc oko mog problema sa koncentracijom ?Da li na njima ovi problemi mogu biti gurnuti unazad tako da bih se lakse posvetio bitnim stvarima ?

Ako ne , kako tacno mogu pomoc ?

Da dodam , imam 22 godine .

Da li je neophodan recept , i ako nije ima li neki narociti koji bi mi preporucili ?

Zahvalan Smiley Smiley
« Poslednja izmena: 25. Jul 2013, 13:36:17 od ElemenTalisT »
IP sačuvana
social share
It's only once we have lost everything that we are free to do anything
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
po mom nekom misljenju..pametnije ti je da to probas zalijeciti...pa posle nastavi sa skolom...
jbg...znas i sam sta su antidepresivi...kako ces se fokusirati na bilo sta..sto je iole zahtjevnije...dok si na njima...



IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Benq 
Da....ta depresija je tu vise od 2 godine,i ponavljam ,nije to ozbiljna vrsta depresije da ja sad sjedim u cosak i jedem sladoled i razmisljam o samoubistvu ili takve stvari , jednostavno cijelodnevna potistenost ,bas sam nekako dovoljno cekao /trudio se da na normalan nacin maknem to ,pa pomislih da vidim sto medicina moze da ponudi u tom pogledu Smiley
IP sačuvana
social share
It's only once we have lost everything that we are free to do anything
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
za sve postoji razlog..samo ga treba naci..i ukloniti..znam ja da je to lako reci...
i mene nekad neka depresija..spopadne..
pre par godina je to bilo cesce...doduse nisam ja ni znao da je to depresija..ja sam mislio da
sam nesto zivcan i nervozan i da mi svi idu na ku***... Smile
a to se to valjda zove...kad ne znas sta ces sa sobom... Smile

.najbolje se nakako izduvati...ja se sad uglavnom izmorim..kad mi to naleti...
fizicki...na znoj sve izlazi...i otrovi i depresije i sve sve...

ne daj se..procice to...samo vjeruj u sebe..i kad ti je tesko..
dobro bi bilo da nadjes nekoga s kim ces o tome pricati...

ne vrjedi vrdati..nego direkt o problemu..
kad se izjadas..lakse ce ti biti..

probaj i da pises...o tom problemu...svom..sam sebi...
prenesi osjecanja u slova...pisi ...samo pisi...
i cim se ispises..sve to procitaj.obrisi i osjetit ces olaksanje...

ja sam prije kad sam bio zivcan... Smile
stalno nesto galamio...i pravio belaje... Smile
kad se osjecam lose... Smile

pa sam poceo da pisem...jedno vreme sam samo pisao...i pisao...o svemu..o sebi..o ljudima...
o zivotinjama..ljubavima..o kurvama..o autima...o drzavi..
ma o svemui sto mi padne napamet.. Smile

sve ono sto mislim ...to napisem... Smile
i dosta sams e umirio sa tim..sad tek ponekad napravim neki belaj..ali to mora bas da me potkaci neko...

jbg... probaj tako...ne kosta te nista... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Depresija je ozbiljna bolest. Tokom iste ne bi bukvalno psihicki mogao da ustanes iz kreveta. Ali avaj, svako ko je malo smoren je cuo za istu pa se tripuje da je depresivan. Tako i ti.  Smile

Ti lekovi koje pominjes su za ozbiljna stanja a ne za tvoje a uvek mozes da zasednes, naucis i das po koji ispit. I to mozes bez ikakvih lekova zasigurno. Ako bas hoces nesto imas po apotekama one cajeve za koncentraciju. To mi pricala drugarica da joj pomaze...

A ne moze ti ovako niko davati lek. Ako bas smatras da su u katastrofa buli uzmi uput pa odi kod psihologa ili psihijatra da popricas pa da vidite sta i kako...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
to je to..decko ima neki problem..sto ga tisti...ne zna sta da radi..misli stalno na to.,..
sutnula ga cura... Smile nemoj se sekirati naces drugu... Smile
ako neceg ima... cura ima... na sve strane... Smile

depresija imas raznih.i raznih intenziteta...  Smile
moze i periodicno da se javlja..
da budes mjesec dana super...i na  najmanji
problem...kad naletis...moze  da se vrati depra...i potpuno da te zakoci u zivotu...

imas ih od gotovo bezazlenih depresivnih stanja... koje laksim vise sedmicnim trenmingom mozes...svladati...
tj skretanjem misli...na nesto pozitivno...
do onih malte ne "koma depresija"...sa klinickim zbinjavanjem...

ljudi sebi umisle svasta...sad kad bi ti nesto ispricao...
umro bi od smjeha...sta ljudski mozak moze da stvori...
od dosade..i onog kad covjek ne zna sta ce sa sobom..kad mu sve dopizdi...a ne zna..nista drugo...sem toga..sto ga gusi... Smile


IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Nadji nekog glupljeg na faksu, objasni mu nesto da povratis samopouzdanje ...Ja u prvom roku dao cetiri ispita, pa onda 13 meseci nijedan  Smile , pa onda opet sve redovno, desava se, nije crna rupa, mozes se izvuci  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 576
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Da li mi mogu pomoc oko mog problema sa koncentracijom ?Da li na njima ovi problemi mogu biti gurnuti unazad tako da bih se lakse posvetio bitnim stvarima ?

ne to je nemoguće, imam i ja isto masu problema i pitao sam to isto pitanje najboljeg neurologa u državi pošto imam još neku bolest i on mi je rekao da ne postoji lek koji kad ga popiješ odma zaboraviš te neke životne probleme. Jedino da počneš da se drogiraš, to će ti definitivno odma  pomoći, ali to nije legalno  Smile

tako da je taj doktor dao meni neke tablete za opuštanje u prevodu pošto sam mnogo nervozan pa mi ta nervoza prouzrokuje neku bolest koju ne bih javno govorio taj me lek onda umetilji i blaže reagujem na probleme, ali ih je nemoguće zaboraviti kad popiješ tabletu to da znaš  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Benq 
Svjestan sam da ih ne mogu zaboravit niti izbrisat,sreca bi se na sve strane sijala da postoji lijek za to Smiley

Pucao sam na nesto da me opusti jednostavno ,nesto kao sto si ti opisao . Ne smatram moj problem nepopravljivim , nenormalnim , drugacijim od ostalih , i kao sto neko gore navede , ne mislim da sam obolio od depresije ,nego jednostavno nisam znao strucan izraz za veliki manjak raspolozenja i volje ,pa mi je ovaj bio najblizi .

Nemam detaljno znanje o antidepresivima , sve sto znam je sa tv-a , a makar u holivudskim serijama/filmovima ih gutaju kao mentole ,pa sam pretpostavio da se mogu koristit i za ovakve situacije Smiley

Sa obzirom da nisam mogao psihicki da se skoncentrisem ,okrenuo sam se treningu i to je islo neko vrijeme , podigne samopouzdanje i dobio sam osjecaj postizanja necega koji sam trazio , ali unazad mesec dana trening je mnogo teze izvodljiv zbog vrucina,a i moje povrede koje navedoh mi onemogucuju odredjeni spektar treninga .

Nije moj problem odredjeni dogadjaj vec stagnacija u koju sam upao i nemrdanje iz mjesta vise od 2 godine ,i iz koje se trudim da se trgnem Smiley
IP sačuvana
social share
It's only once we have lost everything that we are free to do anything
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 15. Maj 2024, 11:45:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.