Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:08:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 25 26 28 29
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: u vezi sa deckom druge veroispovesti  (Pročitano 19751 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


...umetnost je dodirnuti visine gazeci po dnu....

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 16146
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Ako se ode samo godinu dana dalje, posle lepog medenog meseca, vracamo se u realan zivot i svakodnevne teme. A tek kad deca dodju ... krstenje!
Ja nemam ni slicnu situaciju, svi smo iste vere pa se opet nadjem u raskoraku sa muzem kad su klinci u pitanju, zbog sitnica najcesce. Mogu zamisliti kako ume da bude bolno kad te prepirke imaju vecu tezinu, i kad se shvatanja sukobe, razlicite zelje koje nisu isto prihvacene u obe kulture.
I ako se cini da problema sad nema, ne znaci da ih nece biti, surovo zvuci ali je tako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
LG Google Nexus 5
@ mira

znam x primera da nisu tako vaspitani ... prema tome, mozhemo i da zavrshimo ovaj ping-pong ...
znamo oboje da imamo razlichite poglede ... ti ne volish muslimane, hrvate i ko zna koga sve, imash svoje razloge ... poshteno

i onako nije tema politichke prirode, vec je devojka trazhila vrlo konkretan savet.

aber natürlich ... mogla je da stavi anketu, ko je za ko protiv i gotovo ...

ja cu joj odmah reci "protiv" ...

svi mi ovde govorimo ... ali kad bi se nasli u toj situaciji ... pitanje bi bilo kako bi postupali .. uglavnom muskarcima (srbima) je lakse, jer i da im je zena muslimanka, muskarac (na balkanu) je glava porodice ...

a zenama bi vec malo teze  .... zato sam i protiv ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
@Anea
Slažem se. Wink
Ja i ne pričam o tome kao da je nešto moguće i izvodljivo, naročito ovde i sada; već govorim o tome kao o idealu kome treba težiti (ne brisanju granica, nego neposmatranju ljudi kroz te i takve okvire), ali najpre na individualnom nivou.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia N97
Da se nadjem u takvoj situaciji, sestre se nikad ne bih odrekao ... pa makar se udala za nekog iz obraza ...
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
LG Google Nexus 5
@Anea
Slažem se. Wink
Ja i ne pričam o tome kao da je nešto moguće i izvodljivo, naročito ovde i sada; već govorim o tome kao o idealu kome treba težiti (ne brisanju granica, nego neposmatranju ljudi kroz te i takve okvire), ali najpre na individualnom nivou.

nema tu ovde i sada ... to je svugde bilo i bice ...


Da se nadjem u takvoj situaciji, sestre se nikad ne bih odrekao ... pa makar se udala za nekog iz obraza ...

a da je siptar u pitanju? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


...umetnost je dodirnuti visine gazeci po dnu....

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 16146
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Sto se tice odnosa brata prema sestri, strasno!
Podrzavam Fahrenheita, nikad se ne bih odrekla svoje sestre brata, bez obzira sta uradila u zivotu, ako krene po zlu, tu sam da pomognem... krv nije voda!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Vas dve.. kakve granice mogu da postoje izmedju dvoje normalnih, pametnih ljudi koji se stvarno vole... ? Smiley

(ne obazirite se na optimizam)
« Poslednja izmena: 24. Dec 2008, 11:25:35 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Vas dve.. kakve granice mogu da postoje izmedju dvoje normalnih, pametnih ljudi koji se stvarno vole... ? Smiley

(ne obazirite se na optimizam)

tako nesto postoji?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia N97
Da se nadjem u takvoj situaciji, sestre se nikad ne bih odrekao ... pa makar se udala za nekog iz obraza ...

a da je siptar u pitanju? Smile Smile

i da je shiptar u pitanju ... znash li koliko mene boli ona stvar, za naciju, crkvu, ma chitav svet ... to je sve mrva u odnosu na to koliko volim sestru, roditelje, prijatelje, devojku, komshije ...
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Znash kako, ne bih olako uplitao termin "razlicite kulture" u celu ovu pricu. Rodjen sam u jednom mestu u Srbiji gde sticajem okolnosti procentualno zivi podjednak broj pravoslavaca i muslimana. Kultura u kontekstu nerazumljivog i tudjeg prosto ne figurira. U stvari, kad bi mi rekla da ti je drugarica u vezi sa mladicem iz druge kulture, pomislio bih u najmanju ruku da momak nije iz Evrope... ili da je iz neke od Zapadnih zemalja.
Kulturoloske razlike kod umereno religioznih ljudi na balkanu su tek nijanse. Hrvati veruju u Boga - na nebu, a Mojsija na zemlji. Muslimani veruju u Boga iliti Alaha, a na zemlji ga predstavlja prorok Muhamed. Hrisacni veruju u Boga, a zemaljska figura je Isus Hrist. Slavimo Katolicki bozic, Hriscanski, Bajram... Na kraju krajeva, govorimo istim jezikom.
Iz tog razloga mislim da nase kulture i nisu drasticno razlicite. Nema nicega toliko nepoznatog i stranog na sta bi ti bio problem da se priviknes pri eventualnom zivotu sa nekim,  posebno ako je taj neko vaspitavan umereno i u nasoj zemlji.

IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 25 26 28 29
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:08:58
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.