Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U škole u Crnoj Gori stigle čitanke sa novom azbukom  (Pročitano 9563 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Може ли ко навести трећу реч на з' - прва је з'еница, а друга З'ага (надимак министра културе)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
mob
Nokia zvrr
IŹesti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
gdje god imaš ZJ
sj za ono drugo,ne znam kako se piše,nemam ga
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
Култура
Црногорски ђаци без највећих писаца

Kako, pa najveci pisac je Njegos  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
i on je titlovan ...nakon što se bila bitka čiji je on i čije su gusle...heh
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
mob
Nokia zvrr
Evo jednog teksta o ovom novogovoru.
~~~~~~~

Źenica bluz

Da odmah razjasnim naslov kako mi doktor Karajlić ne bi tražio naknadu za autorska prava. Ovdje je samo djelimično riječ o bluzu, ali nikako o Zenici. Za mlađe čitaoce, Zenica je poznati toponim nekadašnje nam domovine koji je asocirao na nepobjedivu radničku klasu i njen još jači fudbalski klub Čelik. Ne pišem, dakle, o ovom gradu i fudbalu, već o našem novogovoru i njegovim utemeljivačima. Kakav Vuk i kaini/bakrači.

Naime, MiŚa/Milo (Đukanović), RaŹ a/Ranko (Krivokapić) i Migina (Migo) Stijepović vitezovi zlatnog pera i glavari crnogorski, Śeka/soj od čeljadi/ljudi, kako mi ih izvaga/procijeni jedan čoek/čovjek, došli su na genijalnu i treba li naglasiti jevropsku/evropsku ideju da nas časte novim znakovima, novom azbukom, novim bukvarom/čigrom i novim zborom/govorom. Za koji siguraju/tvrde da nije etnički nego državni. Uz to, namiču/dodaju kako i za uvođenje novogovora imaju podršku Śedinjenih/Sjedinjenih Američkih Država, inače moćne i velike zemlje poznate po rudnicima Ź ata/zlata i proizvodnji raznog śemena/sjemena za voćarstvo i povrtlarstvo.

Uz to, iz glavnog stožera/štaba jevropskih/evropskih i NATO integracija, stiže radosni aber da je kozačko udruženje jezičkih i intelektualnih atamana, uz sadejstvo jakih policijskih snaga, uhitilo/veljović adekvatan pojam za milo nam i drago slovo Ź ! Naime, dugo je kao jedino adekvatno rješenje figuriralo ime aktuelnog ministra fešti i režimskih medija Ź age. Problem je bio praktične prirode - prvo, kako u našim novim čigrama/bukvarima pored slova Ź nacrtati živog čoeka/čovjeka a ne pojam. Znate i sami, uz A je uvijek crtano auto ili avion, uz K kuća, uz S sat, sad je uz Ź trebalo uslikati Ź agu! Ali tu nije kraj problemu - ispao je još veći kastig/nevolja kada je Migina/Migo obavijestio MiŚu/Mila i RaŹ u/Ranka da će svake godine morati da se štampa nova čigra/bukvar baš zbog slova Ź jer je predmet, tj. objekat koji ga ilustruje, naš Ź aga, podložan dramatičnim promjenama.

Iz godine u godinu. Avaz/glas, koji dolazi ne od Fahra i Šekija već lično od njihovog pobratima VeŚelina/Veselina (Veljovića) glasi da je uhvaćen pojam koji je bespogovorno priznao da je uvijek i sa ponosom nosio slovo Ź. . To je zenica, ali ne bluz. To je zenica to jest zjenica oka našega. Istu ćemo, zajedno sa našom đecom/djecom, ubuduće zvati Ź enica. A pjevaćemo, kao u stara dobra vremena - čuvajmo MiŚu, RaŹ u i Miginu kao Ź enicu oka svoga. Jer su oni Śeka/soj od čeljadi/ljudi, koji nas sa novim slovima i dubletima vode u evropske integracije. Samo međedi/ medvjedi i paŚa/pasja milet mogu stati na put našem novogovoru i datumu za otpočinjanje pregovora sa Briselom.

Sa tim se slaže i Śeka/soj od čoeka/čovjeka Miloprež Marić, spiker iz Biograda/Beograda, koji se udviža/ suočio sa našim Miśom, ili po novome MiloMirom (Milo koji širi Mir po regionu). Vidjelo se na vakat/vrijeme da se Miloprež odma' infiša/zaljubio u MiloMira. Śaj/sjaj u njegovim očima je govorio više nego onaj u travi Natali/Nataše Vud. Posebno kada mu je MiloMir rekao kako je odbio da pruži ruku Miri/Slobi. Nakon čega je ova čora/žena počupala kose i uništila prepoznatljivi cvijet u njoj. Inače dan uoči pomenutog dvižanja Miloprež me zvao i na sva usta falio novi roman Olje Knežević, posebno "deo koji slika mafiju i tranziciju"! Ja sam ga ubjeđivao da je poglavlje posvećeno emigraciji i Londonu literarno bolje, ali Miloprež je ostao pri svom stavu. To ga je valjda motivisalo da se tako strašno ušupka/uvuče MiloMiru da je prevazišao i onog najvećeg u tom poslu, poznatu ticu/papagaja.

MiloMir je ponovio da nas redovno čita, istina sada samo naslove, i da nas na oči ne može viđet/vidjeti. A još manje na Ź enice. Miloprež mu je čestitao, zato što nas i pored tolike śekiracije/sjekiracije i duševnih patnji nije ugasio. I tako slovo po slovo, do ponoći. Miloprež je time preplatio troškove svog višeneđeljnog/višenedjeljnog boravka na našoj divnoj obali, a MiloMir na pravi način iskoristio još jednu šansu da pokaže svoj demokratski i jevropski/evropski ponat/kapacitet. Nakon toga, niko pa ni VeŚelin/Veselin nije posumnjao da će nam još jedno auto otići u dim. Ali, ne zna Miśa da imamo mi više karivolica/kola nego što on može da sočini/napravi intervjua!

Meni ništa ne preostaje već da se odjavim: Crnogorci, ćelivajte/ljubite Crnu Goru kao Ź enicu oka svoga, glasajte za Miśu, RaŹ u i Miginu nesmanjenom žestinom, i ne śekirajte se za našu evropsku budućnost. Ona je u bastaśnim/sigurnim rukama.

vijesti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Зар стварно црногорци подржавају све те промјене у језику? Капирам да тај њихов новокомпоновани језик користи једва један град или округ. Зашто се сви остали праве луди и усвајају те локалне небулозе?
« Poslednja izmena: 08. Sep 2011, 11:08:50 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia zvrr
Ima ljudi koji misle da ako usvoje ovaj novi jezik da time dokazuju da su veliki i autentični Crnogorci. S druge strane, osobe koje su se na popisu izjasnile da govore crnogorskim ne čine većinu, ali sila Boga ne moli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 
U škole u Crnoj Gori stigle čitanke sa novom azbukom

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia zvrr
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.