Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U ledenu vodu po Časni krst  (Pročitano 11886 puta)
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
ti veruješ u to ?

Citat
nemam tu belu tehniku koju si nabrojao.
upravo zato što verujem da smo energija, ne shvatam čemu ovozemaljska besmrtnost.

Imas li neki dokaz ?
da.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini

Citat
Ne sekiram se što ne razumem ove dve rečenice jer sumnjam da i sam razumeš šta si napisao. Da sam suviše dokona i bezrazložno ljubopitljiva, tražila bih da mi objasniš. Ovako neću.
Znači hit!
Ne znam da li ce ti nesto znaciti moja pretpostavka da se niko od clanova foruma ne sekira sto ti malo toga razumes ukljucujuci i prosto brojanje recenica koje citiras.
A evo i jednostavnog objasnjenja prve od tri recenice koje za ljude sa prosecnom inteligencijom nije ni potrebno ;
Bez energije covek umire, covek je jedino bice koje ima svest koja objasnjava, bez svesti o energiji enrgija ne postoji kao i sve ostalo sto je svest dovela do postojanja.
Uostalom replicirao sam na ono sto je rekla Anea i sto se nalazi u njenom potpisu, sto ne znaci da ti nemas pravo da komentarises, iako tip komentara " pucanje iz kola koja brzo nestaju " ( " drive by shooting " ) nije korektan prema sagovorniku.
Citat
Meni niko ništa nije "nametao", sve je stvar mog slobodnog izbora. A verujem i ljudima koji su plivali za Časni krst. Očevidci kažu da nisu puške bile uperene u njih kada su zaplivali.

Izvini da te pitam nešto lično, ovako u 4 oka - dokle doseže tvoja zbunjenost svetom u kom se nalaziš i imaš li ti bilo kakve vere u bilo šta?
Nisi u obavezi da odgovoriš.
Naravno da su simboli sekte zvane "hriscanstvo" nametnuti svima, izbor je iluzija ( laz ), neki ljudi su morali da ih prihvate a drugi nisu, bas kao i sve drugo u zivotu.
Ljudima koji su plivali je njihov urodjeni karakter nametnuo to plivanje, bas kao sto je drugima urodjeni karakter
nametnuo da ne veruju u bajke i ne plivaju u ledenoj vodi za simbolima bajke.
Besplatnim marketingom na kanalima nacionalnih javnih glasila i stampanih medija ( pretpostavljam i internacionalnih ) bili smo ocevidci imaginarnih pusaka koje su plivace i organizatore plivanja naterale da na sebe privuku paznju.
Nisam jos u zivotu naisao na osobu koja ima veru u visu silu koja je kreator znanja koje mi je nametnuto o svetu u kojem zivim. Ta visa sila tebi ne dozvoljava da shvatis kako zivot funkcionise nego ti namece lutanje po mraku bajki u koje moras da verujes.

Ako zelis da ti objasnim ko je od nas dvoje zbunjen ( sto mozda ti nemozes da shvatis, ali drugi mogu ) nemoj da bezis od nase civilizovane konverzacije ( kada se vratis posle izdrzavanja kazne zbog neispoljavanja iste ).

Odavno se pitam kako osoba koja ima IQ veci od 80 ne moze da shvati da nam je svima sve nametnuto i genetski predodredjeno ukljucujuci i strah od shvatanja da je to tako.
Ti si dobra dusa i ta visa sila mi jednostavno ne dozvoljava da ostanem nezainteresovan za tebe

Hvala za taj epitet, osećam se počastvovanom. Godi lep kompliment.

Ne, ja nisam zbunjena, samo sam prosto oduševljena verom ovih ljudi. Čovek bez nade je polumrtav, bez vere, sigurno mrtav. Ono što čoveka čini živim su njegove emocije koje su čudo ako su iskrene.

Ja sve ovo doživljavam kao prelep gest duboke vere u nešto što je lepo, u nešto što obećava i što je najbolje od svega, u nešto što pobedjuje. Vera pobedjuje. I naša ubedjenja i naše strahove. Ovi mladi ljudi su to dokazali i to je skup koji se, na žalost, samo jednom godišnje može gledati.

Borba za Isusovu ideju je večna, dok ne dodje do pobede. Ta ideja je ukorenjena ma kako da se zvala, ona je jaka i nepobediva. Ona je prosto jedinstvena. Ono što je on dao kao reper ponašanja i razmišljanja je orginalno, nevezano za njegovu ličnost i biografiju. Prosto ideja iskače iz konteksta ljudskog gubitnišva u svakom smislu, pa ako hoćeš, u socijalnom najviše.

Vera je smisao života. Postoje oblici koji su je dokazali. Njihovo ignorisanje je ravno ubistvu kosmosa. Sve ostalo je za diskusiju uz čaj ili kafu, bit je opravdano veličanstvena.  Smile
« Poslednja izmena: 08. Feb 2013, 00:40:56 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung d600
Jos se boris za ovu temu Arijada? Isus je veoma ponosan na tebe, osecam to, svim svojim bicem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung S8 Plus
Jos se boris za ovu temu Arijada? Isus je veoma ponosan na tebe, osecam to, svim svojim bicem  Smile

Isus nije stvorenje(postoji od vecnosti) tako da ovo tvoje"svim svojim bicem" ne stoji  Smile  Moraces da nadjes neki drugi izraz da iskazes svoj sarkasticni smisao za humor, posto normalnog ocigledno manjka u tvom slucaju  Smile
« Poslednja izmena: 08. Feb 2013, 14:53:21 od GoxyMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung d600
Jos se boris za ovu temu Arijada? Isus je veoma ponosan na tebe, osecam to, svim svojim bicem  Smile

Isus nije stvorenje(postoji od vecnosti) tako da ovo tvoje"svim svojim bicem" ne stoji  Smile  Moraces da nadjes neki drugi izraz da iskazes svoj sarkasticni smisao za humor, posto normalnog ocigledno manjka u tvom slucaju  Smile


Mislio sam na to da ja osecam svim svojim bicem genije Smiley

I kako vam ne dosadi da drzite slovo o religijskim pitanjima, pogotovo kad tema krene da se karikira. Nabavi bilo kakav smisao za humor, bice ti od koristi.
« Poslednja izmena: 08. Feb 2013, 16:01:37 od ab341 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung S8 Plus
Izvini, greska  Smile  Svejedno stoji ono za humor  Smile


Pa naravno da se karikira kad se jave komunisticka deca i krenu da pricaju nesto o cemu nemaju pojma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung d600
Izvini, greska  Smile  Svejedno stoji ono za humor  Smile


Pa naravno da se karikira kad se jave komunisticka deca i krenu da pricaju nesto o cemu nemaju pojma.

Nemam ja problem sa religijom. Poticem iz vernicke porodice, rodjen sam i krsten kao pravoslavac, postao sam ateista i verovatno cu da umrem kao atesita. To da li je neko religiozan ili ne meni je isto. Smeta mi kad neko po svaku cenu hoce na nametne svoja verovanja i svoje sisteme vrednosti (ne govorim o tebi) bilo to vezano za kreacionizam, evoluciju ili nesto trece. Live and let live. Umesto da se traze dodirne tacke, ljudi se hvataju za razlicitosti. Inace, cenim izvinjenje, mogao si da ignorises "komunistu" ali nisi i to bi bila poenta ovog sto sam rekao  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Jos se boris za ovu temu Arijada? Isus je veoma ponosan na tebe, osecam to, svim svojim bicem  Smile

Šta misliš kako ovo zvuči?

Nema potrebe, ali stvarno.  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Samsung d600
Jos se boris za ovu temu Arijada? Isus je veoma ponosan na tebe, osecam to, svim svojim bicem  Smile

Šta misliš kako ovo zvuči?

Nema potrebe, ali stvarno.  Smile

Nehriscanski Ne onako kako ti mislis da treba?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Svaka cast nasima za druzenje kroz igru i veselje mada mrzim sto je to iz propagandnih razloga .
Mnogi od nasih prihvataju to sve zdravo za gotovo uz zezanje bez nekih dubokih pobuda .

Ja sam duboko religiozan ,ali na svu srecu nisam ogranicen sa ovozemaljskim reprezentacijama Bogova koji imaju vise karakteristika nekakvih vanzemaljaca koji su falicni i prave toliko gresaka i koji ne zaziru od genetske manipulacije ,genocida i koji su laki na obaracu i spremni da uzmu ljudski zivot .
Njihova sebicnost i njihov egoizam je ocigledan u vecini svetih spisa koje sam procitao .
Ah da ,sve svete knjige su pisali ljudi a ne Bog ,njihove vizije i razumevanje putem zivotnog iskustva ,inspiracija i duhovnih praksi su imale kompletno drugu funkciju u vremenu u kom su pisane .
Njihova pravila i njihov moralni kompas je daleko prevazidjen od danasnjeg coveka .
Na zalost religija nije nista dobro donela ovom svetu osim masivnog gubitka ljudskog zivota u zadnjih 12 hiljada godina .Religija se pokazala toliko neadekvatnom da je citava planeta danas u sranju .
99% kriminalaca koji su u zatvoru na ovom svetu je religiozno ? Gde su svi ti ateisti i nevernici ?
Kako to da u svetu postoji 380 religiozno militantnih teroristickih organizacija ?

Kao neko rodjen u pravoslavstvu Ja sam procitao prvo Sveto pismo pa tek onda Stari zavet ,
Vise je nego ocigledno da je Hriscanska religija Apokalipticne prirode koja vodi do navodnog
spasenja i izbavljenja nekolicine putem katastrofalnih dogadjaja .
Prema Svetom pismu Trecina covecanstva,Trecina morskog sveta i Trecina biljaka ce da umre i bude unistenao od pada komete i zatrovane vode .
Druga trecina ce nestati od bolesti . A polovina zadnje trecine ce nestati u ratu .
Dakle to je negde oko 6 milijardi mrtvih ,
A svi ostali ce da nastave da se pate i boluju godinama prizeljkivajuci smrt .

Pa ce Hristos da se vrati i pobedi zlo i svi koji su mrtvi imace jos jednu sansu da udju u carstvo nebesko ,
Na zemlji ce postati raj i vladace hiljadugodisnji mir ,
Posle cega ce ponovo jos jedan put zver biti oslobodjena da hara zemljom ? Zasto ?

Nasa galaksija Mlecni put je u precniku 150 hiljada svetlosnih godina je samo jedna od 240 milijardi galaksija gde postoje sunca 100 miliona puta veca od naseg  postoji i crna rupa velicine mase 18 milijardi naseg sunca .
U svemiru postoji vise zvezda nego svih zrnca peska na planeti zemlji koja je nista drugo nego trunka prasine.
Pa opet sve te zvezde i planete cine svega 4% ovog univerzuma .
Nista nego jedan ogroman prazan prostor sa malo paucine i prasine .

Omnopotentni Svemoguci Sveznjuci i Sveprisutni Bog koji je izvor frekvencije zahvaljujuci kojoj postoji oscilacija energetskih cestica i samim tim se daje forma materiji ( tih malenih 4%),
Nije i ponavljam Nije ni jedan od Bogova izmisljenih na zemlji kojima su radi velicanja pripisani ovi atributi.

Kao sto rekoh Bogovi nase planete su prilicno zemaljski ili vanzemaljski i sva njihova moc i opis njihovih dela
moze da se lako opise i objasni putem savremene tehnologije.
Jevrejsko -Hriscanski Bog JHVH ili Yahve Elohim jedan od 72 sina boga Ela takozvanih Elove zvezde je opisan u starom zavetu kako voli predvece da seta rajskim vrtom .
Opisan je kako je skrojio odecu od koze za Adama i Evu pre nego sto ih je pustio napolje .
Yahve Bog je opisan je kako se kocka sa Sanatojlom u (Job) Dzobovu veru i kako mu sistematski ubija decu i porodicu i stoku i rusi imanje samo da bi dokazao Dzobovu jaku veru ili bolje receno jaku glupost u njega .
Za tih deset ubijenih clanova porodice Satanojlo deli odgovornost sa bogom ali to je jedini primer da je Satanojlo bio odgovoran za neciju smrt dok Yahve nastavlja da ubija potopom,bolestima ,vatrom nekih brojom pomenutih 2.5 miliona ljudi u Bibliji a onih gde brojevi nisu pomenuti verovatno ima jos vise .
Poput Sodome i Gomore ciji opis unistenja je indetican sa opisom prezivelih u atomskom napadu na Hirosimu i Nagasaki . Vatrena kugla posle koje sledi Crna kisa i miris Sulfera .

U knjizi Enoha Nebo je opisano poput svemirskog broda koji ima sedam nivoa ,na prvom je mesto za sletanje letece kocije u kojoj su dva andjela izaslanika povezla Enoha , Enoh opisuje kako moze da promeni jacinu svetlosti u kocijama , Na drugom nivou odozdole je pakao gde Bog drzi svoje zarobljenike koji su protiv njegove uprave .Na petom su sva bica i zivotinje u koje Bog moze ili mora da "udje "duhom da bi setao zemljom .
Na sedmom Bog je opisan kao sedokosi starac sa velikom belom bradom i to je jedino mesto gde Bog razgovara u cetri oka sa Enohom koji je inace ta direktna linija od Adama i deda (Noa)Noju koji je sagradio barku kad je Bog opet odlucio da unisti sve i sacuva samo jednu liniju svog eksperimenta .
Njegova letelica "Nebo ili Oblak" je kasnije ponovo sluzila drugom direktnom potomku (Mozesu)Mojsjeu da hladovinu od uzarenog sunca 35 hiljada jevreja koji su 40 godina bili vodjeni pustinjom koja inace moze da se predje za sedam dana .Kretali su se samo nocu i pratili su svetlo koje je Jahve stavio ispred njih .
Zalili su se da nemaju vode ,dao im je vode ,
Zalili su se da nemaju hleba Yahve im je bacio hleba odozgore ,
Zalili su se da nemaju mesa ,Yahve im je bacio zivinu odozgore ,
Zalili su se da je hrana neukusna i Yahve im je dao zacine .
Posle 40 godina Mojsje se penje na planinu da se sretne sa Yahveom ali pre nego sto Bog sidje ,
Mojsje mora da sagradi kapiju ili prsten kroz koju Bog mora da prodje da bi sisao dole.

Pa opet kad se Mojsje vratio dole i video da su u njegovom odsustvu vec napravili zlatnog ovna
na kog su stavili darove i uzivaju u seksu i drugim stvarima Yahve Bog je ponovo odustao od njih
i rekao je Mojsjeu da ce da ih sve eliminise unisti i pocece eksperiment  ponovo od njega .
Onda je Mojsje molio Boga ; Matori daj Nemoj Molim te ,Ne Mogu vise Ako ubijes njih ubi onda i mene jer ne mogu da izdrzim i pocinjem sve Jovo Nanovo i onda se Bog smilovao i ostavio ih da se zapate.

Nista ja tu Bozanskog ne vidim osim tih 10 prostih uputa za jedan siromasan prost primitivan narod
koji je navodno 40 godina bio u izolaciji lutajuci pustinjom i koji nije naucio nista jer nije radio nista ,
poput ovaca imali su hrane i vode i hladovine .

« Poslednja izmena: 09. Feb 2013, 13:33:54 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.