Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:28:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Nemačka ponovo osvaja Srbiju

Glasanje završeno: 26. Dec 2008, 12:55:10

Da
48.8%  (20)
Ne
22%  (9)
Možda
12.2%  (5)
Nikad čuo
17.1%  (7)
Ukupno glasova: 41
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treće nemačko osvajanje srbije  (Pročitano 15789 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Gottago ima nas razlicitih, ja imam striceve i tetke ovdje i svi zive razlicito...nekima je bolje nekima losije...kako se tko snasao..
Neznam ja kakve skrte striceve imas, ali ja uvijek placam kada sam u drustvu dole... ovdje u Njemackoj placamo tura prijatelj tura ja...opet ti kazem nebrini za striceve navikli su se oni i da ih netko jebe u zdrav mozak...

Vidis da Njemci sada dolaze kod vas dole pa zele to isto da ucine i sa malim zemljama...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2308
Zastava Srbija, NBG
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6500c
Ne verujem da ce Nemci uciniti tako nesto iz jednostavnog razloga sto bi oni to uradili jos pre da su hteli.
IP sačuvana
social share
O porodici Jelene Karleuse:
glupo pitanje, oni su cuvena slovensko - srpska plemicka porodica sa dubokim korenima u kraljevskoj lozi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Vidi tiger,nemam ja protiv nemacke kulture (ili kulture uopste) nista, sta vise, no ta tvoja teza kako nam prijatelji stizu u pomoc je malo....ljigava.
Stvar je u tome sto ne zelim , a predpostavljam niti iko ovde u Srbiji , da mi sutra deca rade za tvog sefa , za 20% tvoje plate. Kada bolje razmislis ni tebi i tvojoj deci to ne ide na ruku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Vidi tiger,nemam ja protiv nemacke kulture (ili kulture uopste) nista, sta vise, no ta tvoja teza kako nam prijatelji stizu u pomoc je malo....ljigava.
Stvar je u tome sto ne zelim , a predpostavljam niti iko ovde u Srbiji , da mi sutra deca rade za tvog sefa , za 20% tvoje plate. Kada bolje razmislis ni tebi i tvojoj deci to ne ide na ruku.

Pa Dzafase..jeli tebi bitno dali ti daje placu jedan Njemac ili Srbin ili Rus..meni stvarno nije, bitno je da imam dobru zaradu...sto se tice toga sto si naveo da ti taj sef placa 20% od moje plate..pa jeste ti dobijas 20% mozda moje place onda sutra ali tih 20% znaci u Srbiji 100%..jer zasto bi oni onda dolazili i investirali u Srbiju,Kinu,Rusiju ako bi sve isto bilo kao i kod kuce..nema logike...a svaka investicija strana dobro dolazi svakoj zemlji...

Pa u Dubaju ti zivi 400.000 samo pakistanaca i indijaca koje se bave gradjevinom novih nebodera...njihova zarada je 250€ mjesecno, to je za ljude koje zive i rade u Dubaju ne na gradjevini smijesan iznos..ali je zato za Pakistance i Indijce to velik novac sa kojim oni mogu dobro da zive u Pakistanu..to je samo primjer kako je njima nije ponizenje da rade nesto za sto drugi dobijaju i vise...

Pa Dzalase Srbija sama ima koristi od Njemacke, jer je to jedna od tri zemalja gdje Srbija najvise exportira robe...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Predpostavljam da dugo nisi bio u majcici Srbiji kada pricas tako sa visine - po tebi je tvojih 20% ravno mojim 100%, jako zanimljivo.Da si i malo obavesten znao bi da su cene u Srbiji ravne onima u Nemackoj (ako ne i vise).A sto se tice toga, ko me placa , ne shvatam odakle ti to predubedjenje da nacija ima ista sa tim???Iz mog posta to nisi mogao da procitas.
Ti u prvoj recenici iznosis razloge zasto se to isplati nemackoj firmi(ne cak ni nemackim gradjanima),ne shvatajuci da to tvojoj deci sutra uzima hleb iz usta.
Kratkovido.Kako god ovo nije Pakistan , i sa 20% ne moze da se zivi ( a sto ti mislis da si bolji od drugih???).
A ono kad jednom u 3 godine dodjes u Srbiju pa placas ture ortacima, dzekiras se , to vreme je proslo , dodji, proveri.
Znam da ces se razocarati, ali gubis samo ti i tvoj ego.Uostalom svako voli da placa ture , ne samo gastabajteri.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Predpostavljam da dugo nisi bio u majcici Srbiji kada pricas tako sa visine - po tebi je tvojih 20% ravno mojim 100%, jako zanimljivo.Da si i malo obavesten znao bi da su cene u Srbiji ravne onima u Nemackoj (ako ne i vise).A sto se tice toga, ko me placa , ne shvatam odakle ti to predubedjenje da nacija ima ista sa tim???Iz mog posta to nisi mogao da procitas.
Ti u prvoj recenici iznosis razloge zasto se to isplati nemackoj firmi(ne cak ni nemackim gradjanima),ne shvatajuci da to tvojoj deci sutra uzima hleb iz usta.
Kratkovido.Kako god ovo nije Pakistan , i sa 20% ne moze da se zivi ( a sto ti mislis da si bolji od drugih???).
A ono kad jednom u 3 godine dodjes u Srbiju pa placas ture ortacima, dzekiras se , to vreme je proslo , dodji, proveri.
Znam da ces se razocarati, ali gubis samo ti i tvoj ego.Uostalom svako voli da placa ture , ne samo gastabajteri.
Bio sam u Srbiji prosle godine u Martu, sada evo sljedeci mjesec opet letim za Beograd...cijene su vam cak i skuplje nego u njemackoj...sa onim 20% sam htio samo reci da se nemoze radna snaga u Srbiji i u Njemackoj mjeriti, pa tako da sto se ovdje radi u Srbiji bi se mozda dobilo od toga jedno 20% pa i 40% svejedno koliki procenat ali nikada nebi na isto doslo...cijene jesu ravnopravne,ali cijena radnog sata znaci nisu iste i to se Njemackoj isplati kao i svakoj drugoj drzavi gdje je u maticnoj zemlji skuplje nego u onoj zemlji gdje poslodavci investiraju...

Citat
Stvar je u tome sto ne zelim , a predpostavljam niti iko ovde u Srbiji , da mi sutra deca rade za tvog sefa , za 20% tvoje plate.

Zbog ovoga sam rekao da je nacionalnost nebitna jer ti kazes za mog sefa a moj sef moze biti u glavnom slucaju njemac..i zato sam postavio pitanje sta je razlika da dobijas prosjecnu placu koja je u Srbiji 370€ od jednog njemca ili srbina?
Davno je Njemacka pocela investirati u druge zemlje, i to da prebacuje svoje fabrike u strane drzave jeste meni na stetu na neki nacin, ali to ja nemogu sprijeciti, isto bi to radio da imam firmu koja moze za jeftiniji novac raditi u nekoj drugoj drzavi a proizvoditi isti produkt.
Njemac sigurno nece doci tu i tebi placati 20% od prosjecne place nego ce ti placati placu koja je normalna za drzavu u kojoj je i struci u kojoj covijek radi.

Sto se tice dzekiranja, i dalje su pica u Srbiji za mene barem jeftinija nego u njemackoj, isto tako i po klubovima kao i po kaficima....nema tu razocaranja nedolazim da se dzekiram nego da provodim lijepe dane sa curom..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11


...sa onim 20% sam htio samo reci da se nemoze radna snaga u Srbiji i u Njemackoj mjeriti, pa tako da sto se ovdje radi u Srbiji bi se mozda dobilo od toga jedno 20% pa i 40% svejedno koliki procenat ali nikada nebi na isto doslo...\



Molim te, da zbog mene , sebe , a i drugih koji citaju ovu temu, rastumacis ovu recenicu...nisam zlonameran vec iskreno zelim da znam na sta mislis;
po cemu meriti? dobilo cega? Malo ti je recenica ne jasna pa nisam siguran u poruku koju saljes. Dali mislis na produktivnost???Sve navodi na to , a ja nesto kao covek bez predrasuda sve bih zeleo da sam te pogresno shvatio.
Sto se tice nacionalnosti - nema veze (tvojsef je upotrebljeno da bi u suceljavanju sa tvojom platom istaklo tebi poentu), sve jedno mi je ko me krade, samo ne volim da me pritom ubedjuje kako mi pomaze.
A to - "normalna placa", to je verovatno isti onaj razlog sto su ti matorci otputovali napolje. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820


...sa onim 20% sam htio samo reci da se nemoze radna snaga u Srbiji i u Njemackoj mjeriti, pa tako da sto se ovdje radi u Srbiji bi se mozda dobilo od toga jedno 20% pa i 40% svejedno koliki procenat ali nikada nebi na isto doslo...\



Molim te, da zbog mene , sebe , a i drugih koji citaju ovu temu, rastumacis ovu recenicu...nisam zlonameran vec iskreno zelim da znam na sta mislis;
po cemu meriti? dobilo cega? Malo ti je recenica ne jasna pa nisam siguran u poruku koju saljes. Dali mislis na produktivnost???Sve navodi na to , a ja nesto kao covek bez predrasuda sve bih zeleo da sam te pogresno shvatio.
Sto se tice nacionalnosti - nema veze (tvojsef je upotrebljeno da bi u suceljavanju sa tvojom platom istaklo tebi poentu), sve jedno mi je ko me krade, samo ne volim da me pritom ubedjuje kako mi pomaze.
A to - "normalna placa", to je verovatno isti onaj razlog sto su ti matorci otputovali napolje. Smile

Ja nerazumijem sta ti neshvatas tu u toj rijecenici,napisao sam lijepo da se ovdje za isti rad u njemackoj ljudima vise plati, nema to veze sa produktivnosti i dali je isto kvalitetvno sto se napravi u Njemackoj i u Srbiji nego cisto zbog ekonomskih okolnosti, tu je prosjecna godisnja placa oko 4000€ a ovdje 40000€...
Isto sto u Ruminiji za isti posao sto se radi u Srbiji dobijes manje novca ili u Bosni...logicno zar ne!?

Ja neznam tko tebe ubjedjuje ali ovdje je tema o Njemackim investicijama u Srbiju...a dali te oni ubjedjivaju da ti pomagaju kroz to pa nisam nigdje cuo da Njemacki neki direktor firme kaze mi pomazemo sa ovim Srbima, a i da kaze nije pogresno jer on u jednu ruku i pomaze ekonomskom razvoju u Srbiji...

Ili ti mislis da su strane investicije pogrijesne i da ih ne treba covijek dopustati u Srbiju...

To zasto su moji roditelji odputovali za Njemacku nije ovdje tema ili ja to grijesim negdje!?
« Poslednja izmena: 07. Jan 2008, 19:38:19 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Gresis svugde."Cisto ekonomske okolnosti" je floskula koju olako i bez razmisljanja koristis (ovu situaciju uglavnom koriste oni koji su nazivani zelenasima) , dokazujuci nedostatak potrebe da situaciju razumes(sit gladnome ne veruje),cime se neposredno diskvalifikujes iz svake buduce, a konstruktivne diskusije,podrzavajuci time vlasnika, u ovom slucaju nemacke fabrike, kao svaki posten nemacki gradjanin.Glavna okosnica ne utemeljenosti tvoje teze proizlazi iz pozicije koriscenja racionalizacije,koja je korisna kada onaj koji je koristi ima interesa,a naglasava apsurd kada onaj  koji je koristi, taj interes nema(sam kazes kako to tebi i tvojoj deci izbija hleb iz usta),sto sve zajedno tebe svrstava , uz saznanje da si bas ti taj koji ovde nas ubedjuje u "pomoc", u grupaciju ne svesnih i kratkovidih zagovornika globalizacije."Investicije"nisu u Srbiju, nego u veci kapital firme,povecanje zarade kroz 10 puta nize plate - taiwan nije procvetao posle americkih"investicija",a i sam americki narod sada oseca probleme kroz nestasicu posla.Niko ne misli pod "nemackim osvajanjem" na obicnog nemackog gradjanina.Kako zbog te situacije i sam kazes "nista ne mozes da uradis", onda bojle nista nemoj ni da radis. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson k800i i D820
Gresis svugde."Cisto ekonomske okolnosti" je floskula koju olako i bez razmisljanja koristis (ovu situaciju uglavnom koriste oni koji su nazivani zelenasima) , dokazujuci nedostatak potrebe da situaciju razumes(sit gladnome ne veruje),cime se neposredno diskvalifikujes iz svake buduce, a konstruktivne diskusije,podrzavajuci time vlasnika, u ovom slucaju nemacke fabrike, kao svaki posten nemacki gradjanin.Glavna okosnica ne utemeljenosti tvoje teze proizlazi iz pozicije koriscenja racionalizacije,koja je korisna kada onaj koji je koristi ima interesa,a naglasava apsurd kada onaj  koji je koristi, taj interes nema(sam kazes kako to tebi i tvojoj deci izbija hleb iz usta),sto sve zajedno tebe svrstava , uz saznanje da si bas ti taj koji ovde nas ubedjuje u "pomoc", u grupaciju ne svesnih i kratkovidih zagovornika globalizacije."Investicije"nisu u Srbiju, nego u veci kapital firme,povecanje zarade kroz 10 puta nize plate - taiwan nije procvetao posle americkih"investicija",a i sam americki narod sada oseca probleme kroz nestasicu posla.Niko ne misli pod "nemackim osvajanjem" na obicnog nemackog gradjanina.Kako zbog te situacije i sam kazes "nista ne mozes da uradis", onda bojle nista nemoj ni da radis. Smile

Stvarno nes shvatam sta ti meni zelis reci sa ovim postovima vise...

Eno vidim Kina je crkla od investicija sa Njemacke strane kao i Rusija u koju je Njemacka samo prosle godine znaci 2007 investirala preko miliardu €... znam ti se sada brines kako ce mojoj djeci biti, ne budi smijesan. Pobrini se kako ce tebi i gradjanima biti u narednih godina...
Dubaj je najbolji primjer stranih investicija...cvijeta drzava jer je toliko atraktivna za strane ulagace da je jedan od najvise rastucih financiskih sredista poslje New Yorka,Londona i Tokya. A to su izrazito zbog stranih investicija, jer su sami toliko pametni da vide da za par decenija nece imati nafte nego ce onda morati novac crpiti iz turizma i od tih stranih firmi koji se danas tamo sire...

Kazem ti ne brini se ti za Njemacku,mene i moju djecu, IT sektor u kojem ja radim i radicu i kasnje i dalje je sasvim dobar izvor novca za potreebe, a potraznja radnika do 2020 se prognozira da ce biti sve veca, i to ne u IT sektoru samo nego u svugdje u svakom sektoru.

Ja neznam sta je cista floskula kada je cinjenica da je ekonomsko razvijenija jedna Njemacka ili Amerika od Srbije ili ti pricas o nekoj Srbiji koja nije u Europi nego tamo negdje na Marsu..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:28:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.