Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:27:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trajanje jednog MI  (Pročitano 20819 puta)
14. Maj 2012, 23:19:05
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 
Sjetih se maloprije nekog razgovora koji je nas nekoliko imalo prije 4-5 godina.  Pokrenula ga je osoba malo starija od svih u prostoriji,koja je u dugom braku,sa velikom djecom.
Pitanje je bilo: Zamislite dvoje jako zaljubljenih,sve super,sve kako treba. Vide oni da je to to i nakon izvjesnog vremena,vjenčaju se. Oboje su jako željeli djecu,ali se ispostavilo da on ne može da ima djece,a ona može.  Koliko je sebično od njega tražiti joj da ostane sa njim?


ovo je bio citat  njenog pitanja i većina je podržala da ta cura treba da ode i ima djecu,pa me zanima-koliko je to vama normalno? i šta generalno mislite o tome? Zar nije bolesno otići samo zbog toga,kad znaš da tu osobu voliš i da ona tebe voli više nego što će te iko voljeti? šta nas spaja i gdje su granice? Do čega možemo ,a preko čega ne?
gdje je u redu biti sebičan?
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Mislim da već imamo temu, ali od pre potopa, pa neka ova stoji.

Moje mišljenje je da je u redu i otići i ostati, kako ko proceni - da li su važnija deca ili ta ljubav. Sve je to za ljude, mogu da razumem i jedno i drugo i nemam pojma kako bih se ponela da se nađem u toj situaciji. U svakom slučaju, ne mislim da je sebično otići.
« Poslednja izmena: 14. Maj 2012, 23:29:02 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 
ako ima već,lock-uj ovu Bambi !
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Ma ne, ne znam ni kako bih je našla; neka ostane ova, sveža je. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Moje mišljenje je da je u redu i otići i ostati, kako ko proceni

+1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
mob
Alcatel One Touch
Usvajanje ništa,a,žene? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
svi mi jednog dana smo otisli ili cemo otici od roditelja...
oni ce nas uvijek voljeti...ali ta ljubav koja postoji izmedju njih dvoje...
je nesto..ako ne i mnogo.. drugacija od onoga sto oni osjecaju prema nama...
i kad mi odemo...oni ostaju sami...imaju samo jedno drugoga...
a to su imali i pre nego smo mi uz pomoc njihove ljubavi dosli na svet...

covjek ako voli...on ce voljeti...i ako ne znam sta bude...bilo kakav hendikep..da se ne daj boze desi...
onaj ko voli ...on ce ostati...
a tako isto onaj ko voli ce ispostovati zelju onog koga voli...pa kakva god da je...pa i ako zeli da ode...
naravno ako u tom svemu ne postoji velika doza sebicnosti...
a ljubav i sebicnost.. ne idu zajedno..i to uglavnom onda i nije bilo to ono pravo ...sto se kaze...pravo...
( sta god to bilo)

ne mora to samo biti slucaj ako neko ne moze da ima djecu..
to se desava i zbog posla...stanja..situacije i ko zna iz kakvih sve morbidnih ili valjanih razloga...
i meni se desilo...samo iako mlad bio sam i tada svjestan...
da ne posjedujem nikoga...nudio mi se bolji zivot...sretniji...vjerovatno i daleko uspjesniji...
ali takva vremena su bila... da u tom momentu ne bih napustio srbiju i republiku po cijenu svog  zivota...
a znao sam da nemam prava da i neciji jos zivot izlazem istom sranju...
da je bilo lako - nije...i nije mi to tesko reci -- priznati... nikome... pa cak i sebi...

ispocetka sam mislio  da sam pogresio...i vjerovatno i jesam...( to je sad gledano iz ovog kuta )
ali za sve postoji razlog..i ako ga nekad ne vidimo gdje je... i ne znamo sta je bio razlog...on je postojao..
jer da nije.... ne bi doslo do toga...

..i u zadnjih 5-6 godina nijednom nisam pozalio zbog takve odluke...
mogli smo jedno drugom stvoriti hiljade problema..ali eto... voljesmo se i suvise... za tako nesto...
no u ovim godinama da mi se ne daj boze to ponovo desi...sekunda jednog se dvoumio ne bi....
i uradio bi sve sto zeli....
samo naravno da to zeli neka druga osoba...Smile  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
Citat
Koliko je sebično od njega tražiti joj da ostane sa njim?
Pa, ima mnogo opcija u svemu tome. Mogu da usvoje dete, mogu da odrade vestacku oplodnju itd. Ako im je cilj da imaju dete koje ce ocuvati to su sve validne opcije.

Sebicno bi bilo jedino da ona bas zeli da ode a da joj on ne dozvoljava, nikako nije sebicno ako se vole i zaista zele da ostanu jedno uz drugo uprkos svemu.

Citat
ovo je bio citat  njenog pitanja i većina je podržala da ta cura treba da ode i ima djecu,pa me zanima-koliko je to vama normalno? i šta generalno mislite o tome?Zar nije bolesno otići samo zbog toga,kad znaš da tu osobu voliš i da ona tebe voli više nego što će te iko voljeti?
Pa normalno je da je pusti ako zaista zeli da ode, ali je pravo pitanje da li ona treba da ode samo zbog toga jer(kao sto sam pomenuo) ima jos dosta opcija ako zele dete. Ako im je sve ostalo potaman i ako se vencaju i dobro im je, ne vidim da bi im ovo(pored toliko opcija) predstavljalo prepreku. Vise je sebicno od nje da ode, ili da je obrnuta situacija(da on moze da ima decu a ona ne) da on ode ako se zaista vole. Jeste da se kaze "Ako nekoga volis, pusti ga..." ali to ne znaci da ta druga osoba i treba da ode vec samo da ne budemo neko ko ce po svaku cenu zadrzavati tu drugu osobu ako ona zaista ima zelje za tim.

Citat
šta nas spaja i gdje su granice? Do čega možemo ,a preko čega ne?
gdje je u redu biti sebičan?
Moje misljenje je da granice utvrdjujemo sami. Ja bih licno mogao da predjem preko ovoga, ali ne bih mogao preko npr. prevare. Postoje ljudi koji prelaze i preko prevare ali zato ne mogu da predju preko necega ovakvog(verovatno ima muskaraca kojima bi smetalo da to potomstvo nije "njihova krv"(tj. da bude usvojeno ili dobijeno vestackom oplodnjom) pa ne bi mogli da predju preko toga a da npr. u svemu tome postoji opcija da ne mogu da imaju decu sa tom osobom a mozda mogu sa nekom drugom).

A generalno, nigde nije u redu biti sebican kada su u pitanju veze dvoje ljudi. Veza se ne svodi na jednu nego na dve osobe pa sve moze da bude dogovor. Slazemo se po ovome al po onome ne, ali mozemo mozda naci kompromis. Ako nema kompromisa onda nastaje svadja, i ta svadja moze da vodi do problema u toj vezi. A tu je dovoljno da jedna strana bude sebicna i da nece da popusti. I to moze da bude u redu po nekim manjim pitanjima ali kada se dodje do vecih kao sto je ovo iz uvodnog teksta onda je veoma bitno da se taj kompromis nadje ili je problem u toj vezi ogroman. Tako da, generalno, sebicnost veoma retko vodi ka nekom blagostanju i moze da bude vrlo opasna.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
mob
Apple 5
Iz licnog iskustva,ljubav mog zivota nije mogla da rodi i okrenuo sam se i otisao.Nasao sam neku kozu koja je rodila i danas nisam sa njom al imam Jecu (ceru) i patim za mojom ljubavi  Smile
E jebiga nisam pametan  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 
Sve nešto podješ od sebe..ne daj bože da mi sjutra doktor kaže-Ne možeš da imaš djece,pa nije li to dovoljno jak udarac,a ne još da me osoba koju volim i za koju vjerujem da i mene voli ostavi? Ne kažem da neko nekog treba da vuče za rukav,sve je stvar izbora. Ali onaj koji ide ili makar samo razmišlja o tome..e on može ispasti sebičan i Vasabi je dao dobar primjer koji ide u prilog onome što mislim: da nam se vremenom takve greške obiju u glavu.
Neko ostane bez noge,sagori u požaru,razboli se...pa voljena osoba ostane uz njega. a ovo je,ma koliko bolno bilo,opet manji i rješiviji problem. Tj,postoje alternative. Ali valjda ako se slomiš pred ovakvim izazovima,podbacio si kao čovjek prije svega. jer nisi znao da ostaneš,ispao si slabić i nedovoljno uključen. Daleko od toga da nekog osudjujem i možda sad sve previše romantizujem,ali mislim da je ovo bitka koju to dvoje mogu da dobiju samo ako ostanu. najlakše je  dići ruke,a danas uglavnom dižemo ruke i okrećemo ledja-pa nek' se  neko drugi trudi. Uvijek neko drugi,ne mi

šta znam,meni su to ljudske veličine,osobe koje ostanu i vide nešto u svom izboru,ma koliko opn bio okrnjen (ne svojim izborom   ).
Lično jako želim da sjutra budem majka,ali ne po svaku cijenu. mizerno mi je ono-imaću dijete,pa makar tamo sa nekim kog više neću vidjeti. Aha,jer misliš samo na svoje dupe
« Poslednja izmena: 15. Maj 2012, 11:57:20 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:27:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.