Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:36:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trajanje jednog MI  (Pročitano 20817 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle duge i opsezne analize moje porodice i okoline, zakljucak je sledeci - zene ostaju, muskarci odlaze...

Potomstvo je najcesce polje na kome se muska sujeta izrazava... Zene mogu da pristanu da nemaju decu ili da usvoje, ali za muskarce je nedostatak sopstvenog potomstva ravno kastraciji...

Secam se samo moje jadne tetke koju su godinama ubedjivali da ona ne moze da ima decu... da bi se posto je proteklo jako puno vremena i njihovi kumovi usvojili devojcicu (posto ni oni nisu mogli da imaju decu), moj kreten od tece pristao na preglede... Doduse, taj egotriper nije hteo obaveze, tako da je opcija usvajanja za njih bila nemoguca...


Opet cu reci... ja bih zaista volela da imam svoju biolosku decu, ali ako ne budem mogla da je imam... sigurno necu 2 decenije juriti vestacku oplodnju i necu se ljutiti ako on ne pristane na usvajanje i\ili ode...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Moje mišljenje je da je u redu i otići i ostati, kako ko proceni

+1

Upravo tako. Postoji i opcija usvajanja. Tako bi bili svi srecni. (osim ako ona bas mora da ima svoje dete i svoje porodjajne bolove...  Smile ) I on (ima dete, i brak) i ona (ima dete i brak) i dete (ima roditelje i ne mora da prozivi srecno detinjstvo u nekom domu)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
mob
Apple 5
@ Sofija nije mi se moj izbor obio o glavu.  Sigurno da nista ne moze da mi zameni moje dete i sa te strane nemam ni jednu sumnju da sam postupio ispravno i ne kajem se, nego me malo tema pogodila i bacila u bedak  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Prvo usvajanje djece nije bas tako jednostavna opcija:

- prvo, kod nas obicno usvajaju oni koji nemaju djecu. A da bi dosli do usvajanja prvo mora da se vidi/utvrdi da zaista nije moguce imati svoju djecu. Sto opet zahtjeva da prodje neko vrijeme, da se urade pretrage - e sad mnogi muskarci, odbijaju da idu doktoru, jer se boje da ce dokazivanje neplodnosti da bude za njih isto sto i dokazivanje da nisu dovoljno muskarci.
Muska neplodnost je tabu tema. Bolje je zavlaciti zenu decenijama nego priznati da nisi dovoljno dobar da joj napravis dijete.
Da ne kazem sto se mnogi boje s pravom ili ne da ce ih zene ostaviti.

- E ako smo taj dio preskocili, potrebno je da se zadovolje i neki drugi kriterijumi
- finansijski - mnogi to danas ne mogu - nemaju svoju kucu/stan i stalan posao i preko 30 ili 40 000 po clanu domacinstva
- pa onda treba otici kod psihologa/psihijatra da te procjeni - sta on mene ima da gleda, pa cigani gaje djecu na ulici,  a on ce sad meni da pise ko zna sta itd
- godine - postoji i starosna granica do koje se vrsi usvajanje a to je valjda 40 ili 45 godina.

I sad kad si sve to zavrsio dolazis do momenta kada si stavljen na listu cekanja i ocekujes "svoje" dijete.
I svi hoce bebu, do 6 mjeseci, da je bijela, da je musko (ako moze, a bolje je), da ima plave oci i plavu ili smedju kosu, da je zdrav i da mu nista mentalno ne fali.
A takvi mogu na prste da se pobroje. Djecu stariju od 3 godine nece niko. Djecu i sa najmanjim problemima u ponasanju ili zdravstvenom ili mentalnom stanju nece niko. Romsku djecu nece niko.
I onda imas problem da ljudi decenijama cekaju na dijete - ovo ja sve licitiram, bez onih 10.000 ili 20.000 evra koliko traze neki u centru za socijalni rad za ono "savrseno" dijete.

A jos veci problem je sto srbi cekaju 30+ godina da uopste i krenu da razmisljaju o potomstvu, tako da imaju jako malo vremena i za razmisljanje i za djelovanje.
Tako da dok se oni smisle vec je vrijeme isteklo.

Tako da ako ste dovoljno mladi da imate kad da razmisljate najbolje se prijaviti za hraniteljsku porodicu. Imas priliku da se vjezbas na tudjoj djeci, vidis dal ti to pase, prodjes sve testove i najbolje od svega drzava te za to placa.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 
Vasabi,samo u tom smislu da nijednu nisi volio kao nju,niko ne pominje dijete. znam par ljudi koji su iz tad njima bitnijih razloga  otišli i propustili sreću sa tom osobom,ali su sa druge strane imali djecu u drugom braku sa kojom,naravno,ništa ne može da se mjeri.

izvini,nije mi bila namjera da zadirem u privatnost  nego se samo nadovezah na tvoj primjer  Smile .
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Samsung 111111
Apsolutno o ovome nisam nikad razmisljao XDD
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Usvajanje ništa,a,žene? Smile

ja licno sam za, ali ne osudjujem (ne razumem, ali ne osudjujem) nikoga ko ne zeli da odgaja tudju decu, prosto to je stvar iz glave i na koji nacin volis, dajes i uopste sagledavas svet i zivot.

Meni su sva deca "moja" ako sam ih ja odgajila, pa pogledaj samo kako se covek veze za jedno mace ili kuce, pa posle par godina pocinjes da ga gledas kao clana porodice, dodje ti da presvisnes kad ugine.. a kamoli jedno malo ljudsko bice koje nema nikog sem tebe i kome si ti citav svet..

ali ljudi imaju razne cudi i karaktere i svako sebi kroji zivot onako kako misli da treba  Smile

Isto tako mislim d aljudi mogu jako da se promene, zivot menja coveka, okolnosti te teraju da se prilagodjavas, to je najprirodnija stvar u zivotu.. pa tako i oni najtvrdokorniji mogu da promene svoje stavove, svoje zelje. Ljudima treba dati sansu, da postanu bolji ljudi, ako postoji mogucnost da to postanu. Dvoje mogu uvek da iznadju resenje za svaki problem, ako pruzaju sansu jednom drugom da sagledaju stvar i budu bolji. Gde nema razumevanja i uvazavanja, kompromisa i saosecanja, stavljanja sebe na mesto tog drugog i sagledavanje stvari iz njegovog ugla pre donosenja nekakve odluke.. tu nema buducnosti nikakve, ili bar ne srecne i plodne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
na usvajanje djeteta se ceka i po od pet do  deset godina...posebno na ovim prostorima..
s tim ako imas u zivotu jedan saobracajni prekrsaj..( a da ne govorim nekakav drugacije prirode)
kao sto je voznja u alkoholisanom stanju..
ne postoiji "legalna" mogucnost da dobijes dijete na usvajanje...

nema tu nekog generalizovanja ili dijeljenja ..na ...zene ili muskarci u vecem broju ostaju ili odlaze...
u 80% u takvim slucajevima je u pitanju muskarac i njegova nemogucnost imanja potomaka...
barem od meni poznatih slucajeva...nije to sad mnogo..ali sasvim dovoljno da mogu da formiram misljenje...
bet nekih sumnjivih statistika...

pisao sam ja vec jednom na nekoj temi o nekome koga dobro znam...
koji su citav zvot zajedno...i vole se sav taj citav zivot...
ali nemaju djecu.. nije im uopste vazno ko nije u mogucnosti da ih "ima" ...od njih dvoje..
i da je ono drugo u pitanju.. ono prvo ne bi otislo..njih samo smrt moze da rastavi..
mada sumnjam da ce to i ona da uradi..
mozda ali samo vizuelno i  na kratko vrijeme.....

neke ljubavi su jace od bilo cega...pa i od potomaka ....

po meni je to....malo bezveze...faktici ti ostavljas tu osobu zbog njenog hendikepa...
sto je po meni najmizerniji moguci razlog....( mada ni moj razlog nije nista puno suptilniji..ali ipak nije mizeran...)

djeca se radjaju iz ljubavi..koliko god to nekome bilo glupavo i povrsno...a ne kao potreba...i zato sto je vrijeme za to...

a kad se rode mimo ljubavi ...znamo svi sta se uglavnom desava...

nikad ne bih mogao da imam dijete s nekom osobom...a da pri tome svim srcem volim neku drugu osobu.-.
jednostavno ne bi mogao...ni da budem s njom... u ozbiljnijoj vezi...a kamoli da imam djecu...:wink:

ne svodi se sve u zivotu...na jebavanje i pisanje i sranje...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 18.0.1025.168
Zato bi bilo dobro prije braka isprobati "duvacke" mogucnosti oboje...salim se naravno Smile
Ako se ljudi vole ostaju zajedno, bez obzira na sve.Takvi znace vjecno MI.Nazalost 99% brakova u vrlo kratkom periodu svate kako su u mnogim stvarima razliciti i tada pucaju ili trpe ili se svaleraju.Uglavnom postanu sve samo ne ona rijec MI
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 
I ima tu ljudi moji duplih aršina... što Anea kaže,ima slučajeva i slučajeva gdje je muškarac sterilan i,ili neće da se dalje testira ili liječi,ili se sve prevali na ženu. Znam nekoliko parova koji iz ponosa i zbog toga što  su mnogo gadne naravi pa u svemu vide neku zlonamjernost,nisu htjeli da se liječe. i tako su se vrtjeli 10-ak godina,sad mogu da se slikaju.
A o usvajanju ni riječi  Smile
I kad žena ne može da ima djece,ili se desi nešto zbog čega ne može,svi u glas podržavaju muža da to prekine,kao-hoćemo unuče,blabla...a njoj je kao lako? Mnogo drugačije se tretiraju njen i njegov problem
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:36:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.