Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Top lista najpopularnijih igara - prvih 450  (Pročitano 47421 puta)
Poznata licnost


Kapetan

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4288
Zastava Ljubinje (Republika Srpska)
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Apple iPhone 4
Budimo realni, lista je smiješna.
Neznam po kome kriterijumu je ovo rađeno, po nekoj statistici ili kako...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Nije ni bitno jer niko ne obraca paznju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Neznam po kome kriterijumu je ovo rađeno, po nekoj statistici ili kako...
po kriterijumu "ko da najvise love".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1336
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia e71
a i vise  pola ovih sajtova koji vrse rewieve igara su placeni sajtovi koji daju visoke ocene aaa naslovima po nalogu velikih distributivnih kuca, tako da ih ja ne uzimam za merodavne.....

... Интересантно онда да су наслови као што су "Braid" i "Machinarium" заузели доста добре позиције.  Smile   
ja sam govorio vise o rewievima a ne o samoj listi (mada je i ona smesna)
a braid i machinarium nisu neka konkurencija (zanrovski) nadrkanim igrama koje dolaze iz jos nadrkanijih distributerskih giganata
« Poslednja izmena: 01. Dec 2009, 15:22:17 od milos5805 »
IP sačuvana
social share
The true terrorists of our world do not meet at the docks at midnight, or scream "Allahu Akbar" before some violent action. The true terrorists of our world wear 5000 dollar suits and work in the highest positions of finance, government and business.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
   Vidi li još neko činjenicu da sve što dolazi iz istočnoevropskih studija biva sravnjeno sa zemljom (The Witcher,Sudden Strike,OFP,Arma,novije WWII strategije...).Čak je i Splinter Cell kec koga su pravili kanadski Francuzi (i za koga morate priznati da je odlična igra) prošao lošije od gomile anglo-saksonskog đubreta...
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Dattebayo!!!!!!!! Ko razume shvatice!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1273
Zastava Denmark
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
Tu gresis,
vecina istocnoevropskih naslova su tesko djubre koje nije vredno ni prebijene pare. A da ne pricam o tome da istocnoevropske kompanije imaju maniju da, kada im ljudi prijave bagove, uvek odgovaraju isto: "Greska nije do nas, greska je do vasih kompjutera".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
   
Tu gresis,
 vecina istocnoevropskih naslova su tesko djubre koje nije vredno ni prebijene pare. A da ne pricam o tome da istocnoevropske kompanije imaju maniju da, kada im ljudi prijave bagove, uvek odgovaraju isto: "Greska nije do nas, greska je do vasih kompjutera".

   Naslovi koje pomenuh su đubre? Stalker,TimeShift (koje zaboravih) su đubre ? Nisu vredni para ? Prijatelju,ja ono ne napisah zato što sam pan-slavenski orijentisan,već zato što mi se smučilo da na stranim igračkim sajtovima bude redovna pojava da kritičari ubiju u pojam svaku igru koja ne dolazi iz američkih studija,a igračka populacija iz te iste Amerike,redovno (čitaš li i ono "pisano sitnim slovima") daje daleko bolje ocene tim istim igrama.Ne govorim o finiš-laku (koji dolazi sa lovom uloženom u neku igru),već o odličnim idejama implementiranim u igre.
   Uostalom,obrati pažnju na seču razvojnih igračkih projekata (zbog sv.ek.krize) na zapadu...Čak ni pirati više nemaju šta da kače na šerove-vade iz naftalina kojekakve nebuloze...Videćemo kako će velikim američkim igračkim studijima ići sa štapom i kanapom...
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Dattebayo!!!!!!!! Ko razume shvatice!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1273
Zastava Denmark
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
Kad si vec pomenuo Stalker i TimeShift. Stalker je jadan pokusaj da se preduhitri Fallout3, igra sa repetitivnim gameplayom, i krajnje smesnim razvojem dogadjaja, jedina pozitivna novina u igri je sto je radnja smestena u Ukrajini(a ne u SAD), inace AI, originalnost, i sam gameplay nemaju veze sa mozgom. TimeShift slicna prica, gameplay posle 2 sata isti, doduse inovativan, ali prica stara bajata, dobra grafika je ok, ali opet AI NPCova ocajan van svake pameti.

Slazem se da je kvalitet igara u poslednjih par godina u zestokom opadanju, ali vecina velikih zapadnih studija bar pruza podrsku i daje ispravke za brljotine koje ostanu pri izdavanju igre, dok istocnoevropske, pogotovo ruske kompanije, krivicu za brljotine svaljuju na kompove samih igraca. Doduse trebao bi pazljivije da citas moj post pre nego odgovoris, nisam rekao sve nego vecina.

Sto se tice igrackih studija i njihove buducnosti. Dovoljno je da pogledas broj naslova koji nailaze sledece godine, sa druge strane definitivan je fakat da je buducnost igara online, i da se takvom pojavom piraterija debelo smanjuje. Online igre su beskonacan izvor prihoda, eto samo Ultima Online igra izasla jos 1997.god. i dalje ima dobar broj igraca i konstantno belezi priliv sredstava. Da, naravno ima piratskih servera ali su prosto kratkog daha, i tek mozda jedan promil igracke populacije se zadrzava na njima(nemaju konstantan prihod, te su i serveri jeftini, i jako slabi, igre su blago receno uzas na njima). Prosto pogledas samo koliki je broj mmorpg igara i priliv igraca u njih, i sve ti bude jasno. Pogotovo azijski besplatni mmorpg-ovi i njihovo plavljenje trzista. Samo pogledas broj igraca koje imaju WoW, Aion(doduse naslov iz Juzne Koreje, ali opet svrstavam ih u zapadne proizvodjace, ali to je vec druga tema...), AoC, i pogledas da i BioWare ulazi u tu pricu sa The Old Republic, i da se spremaju Fallout mmorpg, i jos gomila slicnih igara sa zapada se sprema na prelazak u online svet. A prosto gomila ljudi sa sve cetri strane sveta ceka na iste.


Nije ocena samo poreklo, ima mnogo u samoj tech podrsci i novinama, taj istocnoevropski front nista uglavnom nije dao revolucionarno posle Tetrisa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

S.P.Q.R.

Zodijak
Pol
Poruke 1608
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.9
ponovo taj UT  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
  Drago mi je što ti je Stalker "jadan pokušaj",jer to dokazuje da si u svoje sagledavanje liste oko koje je i napravljen ovaj topik debelo upleo tipičan "point of view" likova koji su dotičnu i formirali,što će reći gomila subjektivnosti i duvanje u jedra američkim studijima.Sličnu je ogorčenost istom iskazao i onaj namršteni  dečkić , kolumnista S.K-ra koji je recenziju iste i radio,a potom mi hvalio razne druge sveže naslove,dovodio do toga da nabavim "uličarske verzije" i psujem mu familiju zbog šitina za koje je pisao da valjaju.Možda ti je i Far Cry kec đubre (turski producenti + Nemci),ili Escape from Butchers Bay,Max Payne (svi žešće odudaraju od američkih "standarda").
  Pominješ broj naslova koji nailaze sledeće godine ? Ja ti kažem - pola toga su,verovatno,samo lepe želje studija.Pogledaj komentare potencijalnih mušterija istih na,npr. YouTube-u i videćeš da više nisu spremni da calnu kintu za svako sranje koje im se isporuči u šarenom pakovanju !Njih je kriza žešće drmnula (i priča nije završena),sad se drže novčanika k´o davljenik pojasa za spasavanje.
  Izvini što ni tvoje trpanje Azijata u zapadno krilo (mada ne znam zašto insistiraš na "zapadnom",kada sam ja bio određeniji i govorio o američkim) ne mogu da prihvatim.Ja se (ne računajući hardver) u njihovim igrama osećam totalno sluđenim (jednostavno,nisam na njihovim "talasnim dužinama"),a sumnjam i da bi te 90% američke main-stream igračke populacije ,poznate po "inteligenciji" podržalo u tome ( o tome šta igračka populacija duž Puta Svile o svom "zapadnjaštvu" misli,ne bih,a oni su ti čiji broj raste).
   Da ne dužim više :

1) još uvek mi nije jasan kriterijum po kome je lista pravljena (broj primeraka,subjektivni osećaj,...,nešto treće ?)
2) i dalje tvrdim da novinari sa engleskog govornog područja,prvenstveno američki,žešće odbijaju svojim   recenzijama kupce od igara koje nisu tamošnje,posebno evropskih i izrazito istočno-evropskih (Češka-Poljska-Mađarska-Rusija)
  P.S. 
  Nemam mnogo originala,ali izbor onoga za šta jesam bio spreman da platim višu cenu,za sada, izgleda ovako : OFP GoTY Edition,S.T.A.L.K.E.R,Splinter Cell trilogija,Far Cry,The Orange Box i govori sam za sebe...Jednostavno,već godinama se potrošačkom mentalitetu odupirem jednostavnim trijažnim sistemom : kojih bi 10 predmeta (igara,u ovome slučaju) poneo sa sobom na pusto ostrvo ?
  Probaj,lekovito je .
« Poslednja izmena: 09. Dec 2009, 08:08:06 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.