Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 56
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The land of the free and the home of the brave  (Pročitano 103242 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 38.0.2125.111
Meni je ostalo fomirano misljenje o americkom zakonu, zlocinu i kulturi oruzja iz jednog solidnog vesterna:

Razgovaraju Kanadski policajac, onaj lijepi crveni, konjicki i neki americki serif.. I kaze mu kanadski:

"Kod nas je zakon dosao prije ljudi. A kod vas su dosli prvo ljudi pa tek onda zakon." (zato se valjda nije dobro primio)

I tacno jbt.
Kad gledamo te Westerne, pa kod njih su i zlikovci ljudi iz "naroda" koji su vec prihvaceni, na neki nacin zvijezde traca i rani celebritiji. "ko je brzi na obaracu" je jednostavno muski kvalitet pa njegova je i pravda.
Strahovlada takvih se skoro pa podrazumijeva, jebiga takav je zivot.

I uvijek u selu niko nece da bude Serif dok eto ne dodje neki psiho sa celicnim mudima da to zavrsi sve.
Koji je u sustini jos gori od zlikovaca ali eto na dobroj strani.

Oruzje je dato jer je neophodno u suocavanju s divljinom, ali su se ljudi toliko odomacili da policija i nije mogla da ga regulise.

I onda posle taj kult nasilja (i upitnog morala) prezivljava kroz obozavanje gangstera u XX vijeku. Mislim Kum je najraskosniji americki film (i meni medju omiljenim, jes da ne volim mafiju per se).
« Poslednja izmena: 31. Okt 2014, 12:56:37 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Američke službe su u toku ''lova'' na Frejna bile toliko napaljene i uspaničene da su uspeli da unište čak dva svoja automobila dok su putovali ka mestu okupljanja pred polazak u akciju.  Smile  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 38.0.2125.111
Vi stvarno ne kapirate demokratiju... Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
LG Nexus 5
Zemlja svih zlocinaca na kugli zemaljskoj, bolesna nacija, prepuna sloboda.

What?! The "land of the free?"
Whoever told you that is your enemy! (ratm)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
A ne da im bezi ko onaj cetnik 2 meseca.
Sad jadan ne mož' ni da se preda. Ubili bi ga odma' po viđenju.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Citat
с ментално ретардираним чамугом наоружаним перорезом обрачунавај се осам пандура наоружаних јбним аутоматима...
расипање средстава  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Loodaci ... bre ... totalni ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Sto se tice ove pucnjave, ne znam sta da kazem. Panduri su uceni da ako neko ima secivo u okviru 21 stope, da se otvori vatra odmah ako se isti ne povinuje, jer su radjeni razni testovi u kojima je mortalitet pandura sa pistoljem bio veliki ako se odmah nije reagovalo.  Najbolji policajac je mogao da opali 3 metka u centralnu masu  u okviru 21-stope, dok prosecan nije ni stigao da izvadi oruzje.  Odatle ide to.  Sto se tice naoruzavanja murije i opreme, mogu reci sledece, posto radim sa njima vec toliko dugo.  Razlog koji je naveden za masovno naoruzavanje i opremu je to sto su vecina amerikanaca naoruzani sami, i to sa poprilicno jakim kalibrima oruzja tipa 7.62x39mm, .308,306, 30/30, 35 short mag itd, itd.  Vecina tok naoruzanja prolazi kroz obicne pancire ko nista, i posto imaju sve ucestalije pucnjave po skolama i ta sranja, svi su na nivou vece pripravnosti.  E sad, da su napaljena stoka, to jesu sigurno, i da ovo nema drugu funkciju, tipa kada bude doslo do velike pobune, imace i muriju i policiju da se sukobi sa narodom, a i opremu i nacin da to urade efikasno.  Moj lokalni Sherif to jest odeljenje Sherifa, ima dva borbena vozila, a gradic ima mozda 5000 ljudi, sto je vise nego nenormalno.  
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 38.0.2125.104
mob
Samsung SGH-E590
A da ga upucaju u nogu ili ruku to im nije palo na pamet... jbg kad je uslov za posao IQ ispod 80
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
A da ga upucaju u nogu ili ruku to im nije palo na pamet... jbg kad je uslov za posao IQ ispod 80
Ja mogu da kazem iz licnog primera, da kada skoci adrenalin, i kada krene neko na tebe, to sve pada u vodu.  Ostaje ti samo reflex koji si ucio sve vreme. I ja sam nekada mislio da mozes u ruku ili nogu, ali zasto bi iko reskirao svoju glavu zarad nekog kretena sa nozem ili necim drugim?  Panciri nisu napravljeni da stite od seciva. 

Ja kao neko ko se bavi obezbedjenjem vec 7+ godina sam imao priliku vec par puta da reagujem, ali ja nisam naoruzan, kod mene je sve fizicki, i nije ni malo jednostavno kada ti chamuga u 2 sata ujutru potegne noz i nasrne na tebe, a ti moras da se branis i pri tome da pazis da ga ne povredis jer ako ga povredis suvise ode ti u zatvor.  Ako neko nasrne na pandura, on vec ima autoritet ili metod da se brani. Ja ne znam, da imam tejzer i da sam pandur mozda bih to prvo koristio, ali cim postoji opasnost od masovne telesne povrede i smrti, automatski preskaces, pozu, govor, suzavac, pendrek i tejzer. Takvi su propisi.  Iskreno, ni ja ne volim pandure u americi, ali ima par dobrih koje ja poznajem licno i ne bih voleo da radim njhov posao, pogotovo ne u Chikagu, jer tamo su zivotinje na ulicama koje stvarno treba odstraniti jer ne mozes drugacije.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 56
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: the home brave land

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.