Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Belgrade Phantom ~ Beogradski Fantom  (Pročitano 24160 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
HTC One
Ko bre gura ovog Milutina Milosevica?  Smiley 1 Covek nema veze sa glumom.

Ja sam ovog mutavka prvi put video u seriji "Kosarkasi"... i tada rekoh posle 2 epizode - "hvala bogu za ovako ocajnu rolu, posle ovoga nema sanse da ce ista vise snimiti". Na zalost, on se i dalje pojavljuje... jedini je izlaz da se stvarno nalozi da je fanotom i resi nas muka  Smile
« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 04:09:50 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
SonyEricsson K800i
Ali da znate da jeste fantom - toliko je primetan...  Smile
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1673
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Dobra prica - los film  Smile
IP sačuvana
social share
...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
posto sam bio sinoc na premijeri da vam kazem svoje utiske o filmu..
film kao film nije los,dosta je autentican  i veran originalnoj prici posto se u njemu pojavljuju i sami akteri tog dogadjaja koji prepricavaju pricu iz svog ugla....mozda  bi zbog toga mogao i da se svrsta kao i dokumentarac..
kao sto sam rekao nije lose uradjen,ali pravom filmofilu nece promaci u pozadini parkirana nova kola,frikomovi frizideri,reklama za menjacnicu..al jebiga..kolika para toliko muzike..imam i zamerku na kaskadera koji je vozio porsea..jbt pa ja bih ga provozao bolje.. Smile
al dobro,sve u svemu nije lose odradjen film,imajuci u vidu da je domaci.. Smile


Steta za to, ja sam gledao film na kompu pa nisam primetio. Inace, te reklame i to su mogli digitalno da obrade, da zamene sa necim iz tog vremena


Hm, ajde onda to mogu i da razumem, ali zasto je predstavljen kao onakav kada je covek lepo rekao da je Vlada uvek bio nasmejan, vedar i spreman za zezanje???


Dramaturgija, da ga isto publici predstave kao "fantoma" i da pojacaju mistiku

Inace, mislim da je prenaduvana ta prica o politici. U to vreme su se poceli pojavljivati i veci motori na kojima su frajeri bezali od milicije sto u ono doba nije tesko, al opet us bili preupadljivi jer nije imao svako takav motor pa je to bilo ipak ograniceno.
Ovo je moglo da bude samo u vecem gradu, u belom Porscheu i to jos ukradenom (anonimnost) pa da stvori legendu.
Sa druge strane, u narodu postoji uvek fenomen "Robin Huda", coveka koji se bori protiv sistema na "viteski" nacin kao pored spomenutog junaka i Boni i Klajd, Caruga itd. Simbol kada mali covek povuce ceo sistem za nos. Vlada nije krao novac i delio ga sirotinji vec je ukrao od nekog imucnog "Porschea" sto je bio absolutni statusni simbol ne samo u SFRJ nego i na zapadu. Za to je pruzao narodu besplatni nesvakidasnji spektakl koji je jos vise dobijao na vrednosti jer je autentican, nema namestaljke, sponzora, reklama, ulaznica. Svako je mogao da dodje nocu i da prati predstavu.
Sada da su mu namestili da pogine, mislim da je to isto deo legende koja se plela oko BG fantoma koji mora da misteriozno iscezne kao sto se i pojavio. Ja pamtim tada verziju price (iako je bilo sigurno navedeno u novinama da su ga uhvatili i kako) da se "Fantom" vozio isto nedelju dana i kasnije je javio policiji gde se nalazi parkiran Porsche u garazi i stvarno su tamo nasli auto, a on je iscezao. Naravno, legenda uvek ostaje, ono sto zelimo da verujemo.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Елем, да кажем моје утиске. Лош документарац (и да документарац, не филм). Не постоји нарација, интервјуи са учесницима су често бесмислени, снимци Тита на почетку и крају су непотребни, аутор филма је гурао политику у целу ствар (мада нисам био за време тих догађаја, нешто сумњам да је Влада то радио као бунт против Тита). Боље би испало да су урадили као прави филм, овако ништа.
« Poslednja izmena: 01. Apr 2010, 21:24:00 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla (BT-bubbles)
mob
Samsung S8
Ali da znate da jeste fantom - toliko je primetan...  Smile

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Meni je isto bezmisleno tumacenje da je "Fantom" bio politicki bunt  Smile
Ali kako stvari stoje, u Srbiji (i malo sire) je naravno i izbor cveca politicka odluka, odnosno neko bi prilepio nekome politicku orijentaciju ukoliko bi ovaj uzeo ruzu ili jorgovan.
Inace, to na pocetku sa Titom sam doziveo kao opis vremena u kom se to dogadjalo. Tada je naravno isto politika bila sveprisutna, Tito idol, i naravno dosta vazan dogadjaj sto se tice spoljasnje politike Jugoslavije, pogotovo kad je ta politika bila veci medjunarodni faktor. To je tada bila svakodnevnica na TV ekranima, novinama, radiju...
Drugi dokumentarac "Sretno dijete" isto pocinje sa Titom i njegovoj poseti i doceku u Zagrebu. Jednostavno, to je u to vreme bilo neizbezno kao sto je danas recimo Kosovo, Karadzic, Mladic i ostalo sto su nezaobilazne teme na medijima. Ukoliko bi neko radio neki dokumentarac za 20 godina, naravno da bi te stvari ubacio kao ilustraciju svakodnevnice u kojoj se danas zivi.
Meni je drago da je snimljen taj dokumentarac, bio sam klinac kad je ta prica kruzila, tada naravno zamagljena prica o fantomu kakvi su postojali samo na filmovima ili tamo negde na zapadu gde se dogadjaju neke tada nama neverovatne stvari (naravno, te price su isto bile kroz razne prizme isto iskrivljene kao npr. o raznim milionerima koji bace na otpad novog Rols Rojsa kad se napuni pepeljara i sl.).

IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  O ovom moglo bi se reći fenomenu sam čitao u novinama dosta godina pošto se desio.SFRJ je ipak bila totaitarna država i organi reda i gonjenja su kao u svim takvim džavama bili poštovani.Svako nepoštovanje milicionera a i drugih službenih lica je tumačeno kao direktan udar na državu.Zato je ona zakazana ponoćna egzibicija tako tumačena.Jedina od stvari koje mogu da zamerim ovom filmu je scena kad Fanđo pošto je nadmudren vadi pištolj i puca.Tako nešto sada izgleda sasvim normalno ali onda to nije bio slučaj.Morali su da obrate pažnju na to ako su se već trudili da verno predstave to vreme i događaj.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Pa postoji verzija (opisano u filmu) da je Porsche stvarno imao rupu na zadnjem staklu pa je staklo razbijeno na kraju. Moguce da je ovaj izgubio zivce i pucao izivciran. Al to su vec spekulacije.
Inace, danas na zapadu ti je isto udar na policajca udar na drzavu, tj. u prevodu "drzavnu silu".
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Uvek je napad na miliciju napad na državu alio te ne mogu svuda zbog toga politički goniti.Samo što su tek danas u nekim zapadnim državama (SAD) dobili dozvolu da privode,upadaju u kuće i pretresaju bez naloga.Kod nas je to kao u svim totalitarnmim državama bilo legitimno i moguće.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.