Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Belgrade Phantom ~ Beogradski Fantom  (Pročitano 24230 puta)
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
Bas zanimljiva prica i jos istinita , i u zanimljivom vremenskom periodu , kraj sedamdesetih!
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Premijera 29. marta
„Fantom“ u bioskopima
Autor: M. Čule | 25.03.2009. - 05:00

Film „Beogradski Fantom” Bogdana Petrovića i Jovana Todorovića, priča o kultnom Vladi Vasiljeviću, princu beogradskih ulica koji je tokom komunističkog režima prkosio policiji te zabavljao prisutne svojim vratolomnim vožnjama u ukradenom belom „poršeu”, premijerno će biti prikazan 29. marta.
 
Film je juče prikazan u bioskopu „Takvud” za predstavnike medija, a ovo igrano-dokumentarno ostvarenje je rekonstrukcija urbane legende. Osim glumaca Milutina Miloševića (Fantom), Marka Živića (Fanđo), Nade Macanković (Đina), Radoslava Milenkovića (Inspektor Maksić)… u dokumentarnom delu filma o Fantomu i njegovim vožnjama zapravo pričaju ljudi iz tog vremena koji su deo legende. Tako Ivko Plećević, teniser, priča kako mu je Vlada ukrao „poršea”, u filmu je govorio i Fanđo, inspektor koji je jurio Fantoma po našim ulicama, zatim fotograf Ilija Bogdanović koji je uspeo da uslika Vladu, te brojni policajci, novinari, očevici…
Nakon projekcije, Milutin Milošević podelio je svoje utiske sa prisutnima.
- Ova uloga je bila veliki izazov jer ja ne pričam, nemam tekst, sve je bila stvar emocije. I uspeli smo u tome - kaže Milutin a Bogdan Petković navodi da mu je drago što je uspeo da iz pepela izvuče priču o Vladi Vlasiljeviću.
- Moj otac, čovek koji se bavi automobilizmom me je podstakao i svojom pričom me je inspirisao da nastane „Beogradski Fantom” - kaže Petković. Vlada Vasiljević je na kraju uhapšen i zatvoren. Nakon dve godine zatvora izašao je na slobodu, ukrao „ladu” i poginuo. Spekuliše se da mu je ta pogibija bila nameštena jer je Fantom smetao tadašnjem režimu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
Ko bre gura ovog Milutina Milosevica? Smiley 1 Covek nema veze sa glumom.


Slazem se!
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Rasprodate karte za premijeru filma ''Beogradski fantom''    

U toku današnjeg prepodneva, rasprodate su sve karte za premijeru filma ''Beogradski fantom'' koja nas očekuje u nedelju 29. marta u Sava centru. Na redovnom bioskopskom repertoaru, film treba da se nadje od 02. aprila, medjutim zbog ogromnog interesovanja, film ‘’Beogradski fantom’’ će biti moguće pogledati u bioskopima u nekoliko projekcija već od ponedeljka 30, marta.
Pored bioskopa Tuckwood Cineplex, film će se prikazivati i u bioskopu Roda, Ster Cinemas i u Domu sindikata. Film Jovana Todorovica i Bogdana Petkovica "Beogradski fantom", govori o Vladi Vasiljeviću, Beogradjaninu koji je od ukrao beli "porse-targa 911-f", a zatim desetak večeri izludjivao miliciju svojim vratolomnim vožnjama na Slaviji, i uveseljavao gradjane koji su masovno dolazili to da gledaju. "Fantomove" vožnje iz 1979. godine, uključujući i njegovo hvatanje, postale su urbani mit. Film je prvenstveno igrani, s tim što postoje epizode začinjene intervjuima i arhivskim snimcima. Prilikom snimanja "Beogradskog fantoma" korišćen je autentični ’’beli porse’’ a muzičku pratnju, pored originalne muzike Nemanje Mosurovića, činice i Bisera Velentalić kao i neobjavljeni snimci džez orkestra Radio Beograda. Beogradski fantom sedamdesetih predstavlja simbol prkosa sistemu, prvu pukotinu komunističkog režima, legendu, koja živi i koja je nadživela one koji su pokušali da je suzbiju. Za vreme službenog boravka predsednika Tita na Kubi 1979. godine, pažnja prestonice usmerena je ka fantomu iz “belog poršea” o kome će se izmišljati priče, heroju sedamdesetih. Misteriozni vozač koji u ukradenom automobilu juri trgom Slavija praveći u ponoćnim satima pravi spektakl, neprekidno uspeva da utekne policiji. Preko radija javno poziva policiju da ga uhvati, što je prvi opozicioni čin u posleratnoj Jugoslaviji. Više od 10 000 ljudi izlazi na ulice da ga podrži. Shvativši da je opasno eliminisati prestupnika pred Beogradjanima, vlast i policija se upuštaju u trku sa u kojoj on postavlja pravila… Glavne uloge tumače Milutin Milošević, Radoslav Milenković, Marko Živić.

Izvor: Kontra


Intervju sa Jovanom Todorovićem, rediteljem filma 'Beogradski fantom'    

Režiser filma Beogradski fantom govori za Domino Magazin o urbanoj legendi i snimanju filma. Pre tačno 30 godina, beogradskim ulicama je u ukradenom Poršeu jurio Vlada Vasiljević - Beogradski fantom. Policija ga je desetak dana bezuspešno jurila, Vlada se uključivao u program Radija Studio B, a građani Beograda su se okupljali na ulicama da prate dešavanja.  Po mnogima je ovaj događaj obeležio početak kraja komunističkog SFRJ sistema. Trideset godina kasnije producent Bogdan Petković i režiser Jovan Todorović snimili su film o ovoj urbanoj legendi. Premijera filma je 29. marta. u beogradskom Sava Centru. Jovan Todorović govori za Domino Magazin. Kako ste i kada Bogdan Petković i ti došli na ideju da snimite film Beogradski fantom? Došli smo na ideju pre par godina, mada to nije spektakularna ideja uzevši u obzir popularnost ovog urbanog mita ili legende i njene elemente koji obećavaju dobar film. Tu je beli Porše, automobilske potere, policija, narod, Tito, Beograd sedamdesetih godina... sve su to elementi koji u čvorištu događanja oko Fantoma drže tenziju, napetost, pune priču dramom i skoro da sami od sebe pišu filmski scenario.

Da li je bilo teško rekonstruistati događaje 30 godina kasnije? I da li ste uopšte instistirali na tome?
Jeste, bilo je teško ali i lepo. Istraživanje za ovaj film je trajalo skoro godinu dana. Nalazite se sa ljudima koji su igrali važnu ulogu u tom događaju i možda negde u svom sećanju drže zaključanu neku ključnu informaciju koja nama na primer nedostaje da zaokružimo priču i saznamo tačno šta je radio Fantom sedme noći njegovih vožnji. Tako da je bilo i lepo i ineteresantno i napeto pričati sa ljudima, upoznavati ih, tragati za likovima iz priča i bukvalno se igrati detektiva u potrazi za pričom.

Koliko je bilo komplikovano vratiti se u 70-te na snimanju?
Nakon rekonstrukcije događanja ostalo nam je da rekonstruišemo grad kao scenografiju u toku snimanja filma. Neke stvari je bilo vrlo lako rekonstruisati, jer prosto Beograd ima svoje kutke koji su nepromenjeni od 1979. godine. Naravno, najveći problem je bio trg Slavija kao i svi bilbordi koji su nam remetili kadar. Rekonstrukciju Slavije i brisanje bilborda smo radili kao deo kompjuterske postprodukcije.


Zašto danas nema Vlade Vasiljevića, ni kod nas, ali ni po belom svetu?
Vlade danas nema jednostavno zato što je on pripadnik jednog vremena i sveta koga više nema. To je Beograd koga više nema, Jugoslavija koje više nema, jedno vreme koje je uprkos svojim ni manjim ni većim problemima, globalnim i lokalnim, bilo jedno romantičnije vreme te je i događaj kao ovaj mogao da zaokupi pažnju šire javnosti. Danas pažnju javnosti zaokupljaju mnogo brutalnije i sirovije stvari jer je narod oguglao na sve i privlači mu se pažnja šokovima koji iz njega izvlače i spuštaju ga na mnogo siroviji i animalniji nivo reagovanja. Mislim da nije sve propalo i da čovek žudi za ljudskim pričama ali da njih retko ko servira.

Kako ste odabrali glumačku ekipu?
Glumačku ekipu sam odabrao najviše zahvaljujući pomoćniku režije Balši Đogu koji je zaista imao fenomenalne predloge i osećaj za kast koji je bio potreban ovom filmu. To je bio odabir Raleta Milenkovića, Marka Živića i Milutina Miloševića koji je bio ključan za ovaj film. Ja sam takođe upoređivao fotografije glumaca sa slikama autentičnih ljudi koji se pojavljuju u dokumentarnom delu filma i to mi je služilo kao potvrda i oslonac pri odabiru likova.

Znamo da se ekipe filmova na ponekada čudne načine spremaju za snimanje... Da li ste imali neke posebne pripreme?
Nismo imali nikakve posebne pripreme. Tražili smo lokacije u skladu sa periodom koji snimamo. Birali glumce, pravili glumačke probe. Glumci su vežbali vožnju, pogotovo Milutin u Poršeu. Obilazio sam lokacije sa direktorom fotografije, pravili smo skice i slično. Možda je najinteresantnije što sam pored knjige snimanja sa storibordom imao i maketu trga Slavije na kojoj sam sa autićima mogao da osmišljam kadrove, pozicije kamera i naravno koreografiju automobile. Te autiće sam puno koristio i na snimanju.



Da li je danas teško snimiti film u Srbiji?
Jeste, danas je teško snimiti film u Srbiji. Prvenstveno, to je zbog finansija odnosno prikupljanja novca za produkciju, a to je opet zato što nemamo filmsku industriju. Nemamo je zato što naravno ne postoji filmska potrošnja ili gledanost. Nema gledanosti po meni ne zbog piraterije već zbog manjka adekvatnih bioskopa i nove bioskopske kulture. Svega ovoga nema zato što ne postoje zakoni i pravila. To je jedan lanac uzroka i posledica koji se sistematski rešava onda kada se stvori kritična moć blizu, pri ili u državnim okvirima za tako nešto. Bioskopi danas nisu ono što su nekada bili. Bioskopi su danas segmenti Multipleksa unutar tržnih centara.

Često pricamo za sebe da smo krativni i pametni, ali da nemamo para. A sa druge strane vidimo da se i sa veoma malo sredstava u nekim drugim zemljama snimaju odlicni filmovi, kakvi su kod nas veoma retki ili čak ne postoje. Da li se slazes i zasto je to tako?
Budžet proizilazi iz vrste filma i samog scenarija ali i stila, rediteljskog pristupa i koncepta. Ako je koncept osmišljen da funkcioniše odnosno da je izvodljiv i u produkciono skronijim uslovima i ako je to usklađeno sa scenarijem da on može na uverljiv ančin da funkcioniše onda je naravno moguće napraviti i dobar film. Mislim da je daleko važnija rediteljska priprema filma i rad na filmu u smislu konkretne izvodljivosti čitave stvari. Druga strana je ono što bih nazvao kreativnom produkcijom i saradnja producenta i reditelja u svim aspektima produkcije i kvalitetnim kompromisima sa obe strane kada se radi film u slovima kao što su naši.

Tvoja poruka mladim kreativcima?
Moja poruka mladim kreativcima je ta da je disciplina, samodisciplina najvažnija stvar. Kreativnost sama po sebi nije ništa dok se ne uposli i konkretizuje kroz rad. Ovo i sebi poručujem svakodnevno.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Jeeee... ja se sjecam 2005 kad sam izlazio s drustvom oko 02:00h... i vidim neki set kod hrama nema saobracaja i neka oprema postavljena.

I pitam taksistu sta li je ovo - on mi isprica citavu pricu Smile. I on je reko da su mu namjestili da pogine.

Ja vec i zaboravio i mislio sam da su odustali od filma al evo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
A malo je prica prenaduvana... iliti "blown out of proportion"

..sad je kao jedan covjek protiv sistema.. voznja kao jedini vid bunta protiv socijalizma :S
- covjek se ustvari malo zajebavo Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 154
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Nije losh film, jedino chega se palshim je talasa  novih bg, pa, ns, fantoma, tj. przenica sa napucanim kolima koji se i bez ovog filma lupaju svakog dana....

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

beogradski_fantom-autobuska_blokada.jpg
(186.54 KB, 639x365)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Remember everything,forgive nothing!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 970
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 6700 classic
posto sam bio sinoc na premijeri da vam kazem svoje utiske o filmu..
film kao film nije los,dosta je autentican  i veran originalnoj prici posto se u njemu pojavljuju i sami akteri tog dogadjaja koji prepricavaju pricu iz svog ugla....mozda  bi zbog toga mogao i da se svrsta kao i dokumentarac..
kao sto sam rekao nije lose uradjen,ali pravom filmofilu nece promaci u pozadini parkirana nova kola,frikomovi frizideri,reklama za menjacnicu..al jebiga..kolika para toliko muzike..imam i zamerku na kaskadera koji je vozio porsea..jbt pa ja bih ga provozao bolje.. Smile
al dobro,sve u svemu nije lose odradjen film,imajuci u vidu da je domaci.. Smile
« Poslednja izmena: 30. Mar 2009, 16:06:17 od dusan sasic »
IP sačuvana
social share
R9NALDO najbolji igrac svih vremena!

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
posto sam bio sinoc na premijeri da vam kazem svoje utiske o filmu..
film kao film nije los,dosta je autentican  i veran originalnoj prici posto se u njemu pojavljuju i sami akteri tog dogadjaja koji prepricavaju pricu iz svog ugla....mozda  bi zbog toga mogao i da se svrsta kao i dokumentarac..
kao sto sam rekao nije lose uradjen,ali pravom filmofilu nece promaci u pozadini parkirana nova kola,frikomovi frizideri,reklama za menjacnicu..al jebiga..kolika para toliko muzike..imam i zamerku na kaskadera koji je vozio porsea..jbt pa ja bih ga provozao bolje.. Smile
al dobro,sve u svemu nije lose odradjen film,imajuci u vidu da je domaci.. Smile

Pa j*ebes sve sto je dobro ako ima takvih gresaka ... mislim da takvi ispadni umaljuju kvalitet gledanja.
Kao da ti neko pokazuje gde se to desilo (virtuelno,hologramski) a ne kako je to sve izgledalo u detaljima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ja i blizanci, Nina i Petar

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Moja generacija ga nije nikada zaboravila.Licno sam ga gledao tri noci na Slaviji.
Film nisam gledao, ne znam, da me ne razocara.
Ej Tito na Kubi, a u zemlji ludaja sa porseom.Bio je stvarno junak!!!!!
Zasluzio je film i ulazak u legende Beograda........
IP sačuvana
social share
Prijatelje razdvaja samo smrt, nikad sudbina!!!!
Edit by kokota: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.161 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.