Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Testovi licnosti ili ostali psiho testovi  (Pročitano 99501 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Apple iPhone SE 2020
Melancholic   : The introvert, the thinker and the pessimist

Teska vremena, prijatelju moj... djavo ih odnio....

Drugim recima, dobih i ja to....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
licno ne verujem u horoskop ne verujem ni u ovo.
Sad bih mogla da napišem ceo jedan pozamašan elaborat koliku si glupost upravo odvalio... ali neću, it is a comlpete waste of my precious time.

Melancholic   : The introvert, the thinker and the pessimist

Teska vremena, prijatelju moj... djavo ih odnio....

Drugim recima, dobih i ja to....
A o tome što je ova Hipokrat-Galenova klasifikacija još odavno odbačena, te sada služi samo u istorijske svrhe... nećemo. Kao ni o tome što je test psihometrijski - urnebesno smešan.  Smile
« Poslednja izmena: 21. Dec 2009, 22:46:20 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Apple iPhone SE 2020
Da te pitam nesto...
Da li postoji nesto sto moze da se smatra tacnom analizom licnosti?
Meni se cini da su cesto odgovori uslovljeni trenutnim raspolozenjem, tako da na isto pitanje odgovaras razlicito u razlicitim periodima zivota i u raznim raspolozenjima...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Naravno da postoji, ali ne u smislu matematičke preciznosti, nego u smislu opšte (kliničke) slike o nekoj osobi. Poenta je u tome što se ličnost nikada ne sme odvajati od konteksta celokupne osobe (inteligencije, uslovima odrastanja i života, itd.). I obično se primenjuje više testova, različitih formi, pa se gleda ono što im je zajedničko.

Što se tiče uticaja trenutnog raspoloženja, i on se može redukovati, tako što nekome možeš dati test nekoliko puta, u različitim vremenskim intervalima. Tako se anulira efekat trenutne situacije.

Pored toga, postoje i testovi koji mere crte ličnosti, kao i oni koji mere trenutna stanja. Sve zavisi u koje svrhe se test zadaje.
« Poslednja izmena: 21. Dec 2009, 23:02:55 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Apple iPhone SE 2020
Ok... znaci, ako je npr. umrla macka koju je mnogo voleo, pa mrzi ceo svet i daje odgovore koji odgovaraju licnosti sociopate, to ne znaci da ce odmah biti otpisan kao takav, vec ce psiholog malo dublje zagrebati... to je poenta ako sam dobro razumela...

I jos nesto... koliko ljudi govore istinu, tj. lazu u odgovorima? Da li imas iskustva sa tim, posto mi se cini da svi mi pokusavamo da se predstavimo u najboljem svetlu, posebno pred autoritetima kao sto su psiholog ili psihijatar...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ok... znaci, ako je npr. umrla macka koju je mnogo voleo, pa mrzi ceo svet i daje odgovore koji odgovaraju licnosti sociopate, to ne znaci da ce odmah biti otpisan kao takav, vec ce psiholog malo dublje zagrebati... to je poenta ako sam dobro razumela...
Naravno da ne mora, ali postoje drugi indikatori koji govore o tome da li bi ga bilo opravdano okarakterisati kao sociopatu. Recimo, ima li društvo, koliko je socijabilan, kako se ponaša u socijalnim interakcijama, itd. Dublje grebanje se podrazumeva, ugrađeno je u sam proces procene ličnosti, ma koji bio predmet te procene.

I jos nesto... koliko ljudi govore istinu, tj. lazu u odgovorima? Da li imas iskustva sa tim, posto mi se cini da svi mi pokusavamo da se predstavimo u najboljem svetlu, posebno pred autoritetima kao sto su psiholog ili psihijatar...
Naravno da lažu, uvek sa nekim ciljem. Ili preuveličavaju, ili kriju. U veliki deo dijagnostičkih testova ugrađene su kontolne skale. Recimo, jedan od tih testova (MMPI - Minesota Multifazni Inventar Ličnosti, jedna jako korisna sprava) podrazumeva pravljenje dijagrama odgovora ispitanika. Na tom dijagramu postoje L, F i K skala (visok L skor govori o laganju, F - o nerazumevanju testovnog materijala, a K je neka kombinacija ta dva). Ukoliko su te skale visoke, odbacuju se rezultati testa u potpunosti.

Ali, zato se u tom slučaju oslanjamo na projektivne tehnike, na kojima nije moguće fabrikovati sliku o sebi (Roršah, recimo, mada ih ima mnogo).

Dakle, jedan test se i može slagati, svi ne mogu nikako. Uz to postoje i mnogobrojni drugi podaci koji se kontrolišu. Kad se sve skupa analizira i interpetira, može se dobiti slika o toj osobi koja je sasvim jasna i zasnovana na realnosti. Barem sam ja u moje analize uvek imala minimum 95% poverenja, prosto su mi ispitanici bivali kao otvorena knjiga (hvala bogovima  Smile ).

Poslednja devojka sa kojom sam radila dijagnostiku je pokazivala znake preuveličavanja simptoma, i to je već na prvom testu bilo jasno kao dan. Kasnije se to samo potvrđivalo.

IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG 4X HD
Koliko je generalno moguće "prevariti" psihologa? Ja sam ubeđen da sam pošteno izvozao vojnog psihologa u kasarni, s`time da se čovek naravno nije preterano unosio u problematiku moje ličnosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Te psihologe koji nešto kao ''utvrđuju'', poput tih ''vojnih'', onih u zdravstvu, školama, zdravstvenim pregledima itd. je vrlo lako. Oni su tu samo manje više radi slova na papiru.

Kliničara - teže. Mnogo teže. One iskusne i dobre jednostavno nemoguće. Osim ako ste Hanbal Lektor.  Smile
« Poslednja izmena: 22. Dec 2009, 00:33:03 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
LG 4X HD

Ako ikad otvoriš privatnu praksu doći ću kod tebe inkognito, da te smaram sa nekim izmišljenim problemima.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
mob
Nokia N97
Te psihologe koji nešto kao ''utvrđuju'', poput tih ''vojnih'', onih u zdravstvu, školama, zdravstvenim pregledima itd. je vrlo lako. Oni su tu samo manje više radi slova na papiru.

Kliničara - teže. Mnogo teže. One iskusne i dobre jednostavno nemoguće. Osim ako ste Hanbal Lektor.  Smile

Zoki se ne slazhe sa tobom.  Smile Ima dobrih glumaca, koji naprosto skinu neku drugu osobu u kompletu i prezentuju je psihicu.  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.