Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 04:58:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Test inteligencije  (Pročitano 24272 puta)
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
E pa ne može to tako  Smile
Koliko bre to ima skala?
Sad se ti ovde kurčiš kako ti je veći sa proštenjem IQ, a u stvari sam ja pametniji, nego sam merio po drugoj skali.  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Pa evo ti oficijalno merenje u 15 gradova u Srbiji, pa odes i izmeris inteligenciju pa se kurchis ti meni. Nemam nikakav problem sa tim.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Uz dužno poštovanje, ali Hića je imao drugačiju ideologiju. Članovi MENSA-e ne diraju nikoga, već je to društvo u kome se najinteligentniji ljudi na planeti druže među sobom, ili ako hoćeš prave neki novac zarad druženja i testiranja. (kako ko uzme) Po tvojoj proceni, ja ne bih trebao da budem u društvu inženjera zato što tako ponižavam one koji nisu završili fakultet? Sve dok ne diraju druge, nikome ne smetaju. Hića je dirao druge. To da li su 2% tih ljudi pomogli nekom, to je drugo pitanje. Više je zadovoljavanje svog ega, mada i pokazatelj sposobnosti. Neko ih koristi, neko ne.

148 je nivo za ulazak u MENSA-u, i to je po Katelovoj skali. Ne očekujem da sam u tih 2%, ali očekujem preko 120. I onaj Ajnštajnov test sam rešio za oko pola sata, što me kvalifikuje u 2% onih koji su u ovoj grupi. Mada idem da se testiram pa ću znati.  Smile

Što se tiče gradova, mislim da na sajtu sve piše. Već su bila testiranja u par gradova. Ko hoće, može da se prijavi na njihovu listu i dobija mejlove o budućim testiranjima. Tako sam ja saznao.
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Ma nemam ja ništa protiv, ali mi i dalje nije jasno kako to tačno utiče na nečiji život, osim tog zadovoljstva što si, je l' te, pametan... Smile Šta ti to tačno predstavlja u životu, jesi li lakše završio faks, jesi li lakše našao neki lep i dostojanstven posao, jesi li bolji čovek, bolji sin, prijatelj, momak...? To ja samo tako pitam, niko ne mora da se oseća dužnim da mi odgovori... Smile

Uz dužno poštovanje, ali Hića je imao drugačiju ideologiju. Članovi MENSA-e ne diraju nikoga, već je to društvo u kome se najinteligentniji ljudi na planeti druže među sobom, ili ako hoćeš prave neki novac zarad druženja i testiranja. (kako ko uzme) Po tvojoj proceni, ja ne bih trebao da budem u društvu inženjera zato što tako ponižavam one koji nisu završili fakultet? Sve dok ne diraju druge, nikome ne smetaju. Hića je dirao druge.
Rekla sam da su ideje slične, ne da Mensa sprema konc logore širom sveta, Čizuz faking Krajst. Smile

Nikada mi se nisu dopadala ta elitistička udruženja koja ljude po nečemu diskriminišu (u ovom slučaju po pameti). Za tim obično nema potrebe jer se za takvu vrstu diskriminacije pobrine život lično... Smile Darvin je to zvao prirodnom selekcijom pred kojom je svaka Mensa ovog sveta nemoćna. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6837
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Uz dužno poštovanje, ali Hića je imao drugačiju ideologiju. Članovi MENSA-e ne diraju nikoga, već je to društvo u kome se najinteligentniji ljudi na planeti druže među sobom, ili ako hoćeš prave neki novac zarad druženja i testiranja. (kako ko uzme) Po tvojoj proceni, ja ne bih trebao da budem u društvu inženjera zato što tako ponižavam one koji nisu završili fakultet? Sve dok ne diraju druge, nikome ne smetaju. Hića je dirao druge. To da li su 2% tih ljudi pomogli nekom, to je drugo pitanje. Više je zadovoljavanje svog ega, mada i pokazatelj sposobnosti. Neko ih koristi, neko ne.

148 je nivo za ulazak u MENSA-u, i to je po Katelovoj skali. Ne očekujem da sam u tih 2%, ali očekujem preko 120. I onaj Ajnštajnov test sam rešio za oko pola sata, što me kvalifikuje u 2% onih koji su u ovoj grupi. Mada idem da se testiram pa ću znati.  Smile

Što se tiče gradova, mislim da na sajtu sve piše. Već su bila testiranja u par gradova. Ko hoće, može da se prijavi na njihovu listu i dobija mejlove o budućim testiranjima. Tako sam ja saznao.

Ти си један велики берштре.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Ma nemam ja ništa protiv, ali mi i dalje nije jasno kako to tačno utiče na nečiji život, osim tog zadovoljstva što si, je l' te, pametan... Smile Šta ti to tačno predstavlja u životu, jesi li lakše završio faks, jesi li lakše našao neki lep i dostojanstven posao, jesi li bolji čovek, bolji sin, prijatelj, momak...?

Pa ne znam sta uopste mozes da ocekujes osim te samopotvrde? Ja sam licno otisao da se proverim i izmerim svoju inteligenciju na merodavnom testu za to i nisam ni ocekivao nesto toliko od toga. Cista samoprovera sposobnosti i nista vise. Koliko sam uspeo da razaznam iz svoje neke price sa ljudima koji se testiraju, zato vecina i dolazi, jer misle da imaju visok koeficijent inteligencije pa zele da to provere...

To sto si ti pankerka u dusi pa ne verujes u elitizam i Mensu smatras elitistickom organizacijom, to je druga stvar.  Smile

E, a ostajes isti, al mogu ti reci da te ljudi malo gledaju drugacije. Igramo neku igricu i sad treba nesto logicki da se resi pa mi kazu "Ej, ajd ti clanu Mense, ti ces to za minut.".  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Ma nemam ja ništa protiv, ali mi i dalje nije jasno kako to tačno utiče na nečiji život, osim tog zadovoljstva što si, je l' te, pametan... Smile Šta ti to tačno predstavlja u životu, jesi li lakše završio faks, jesi li lakše našao neki lep i dostojanstven posao, jesi li bolji čovek, bolji sin, prijatelj, momak...? To ja samo tako pitam, niko ne mora da se oseća dužnim da mi odgovori... Smile

Uz dužno poštovanje, ali Hića je imao drugačiju ideologiju. Članovi MENSA-e ne diraju nikoga, već je to društvo u kome se najinteligentniji ljudi na planeti druže među sobom, ili ako hoćeš prave neki novac zarad druženja i testiranja. (kako ko uzme) Po tvojoj proceni, ja ne bih trebao da budem u društvu inženjera zato što tako ponižavam one koji nisu završili fakultet? Sve dok ne diraju druge, nikome ne smetaju. Hića je dirao druge.
Rekla sam da su ideje slične, ne da Mensa sprema konc logore širom sveta, Čizuz faking Krajst. Smile

Nikada mi se nisu dopadala ta elitistička udruženja koja ljude po nečemu diskriminišu (u ovom slučaju po pameti). Za tim obično nema potrebe jer se za takvu vrstu diskriminacije pobrine život lično... Smile Darvin je to zvao prirodnom selekcijom pred kojom je svaka Mensa ovog sveta nemoćna. Smile

 Smile  covjek je pametan i glup koliko to zeli biti,ako zeli potvrdu prvog ili drugog znaci da je fakat ono drugo.Mislim da IQ se ne mjeri nikakvim testom(mozda jedino sujete radi)nego zeljom,voljom,ciljem.Vrlo malo ljudi koji upravljaju svijetom imaju neki IQ,a ipak vladaju
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.14
mob
I-mate 30 Pro
MENSA.... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Ја сам радио неки тест интелигенције на регрутацији у ВМЦ-у. Било је неких разних задаћа, да га јебем не сећам се.. Сад колко је он меродаван исто благе немам.

Нису нам ни рекли колики су нам резултати понасоб, сврха је ионако била само да се одвоји жито од кукоља, тј. да се види ко је баш и медицински идиот.
prijatelju,ja sam u vojsci imao kamberi agima, e pazi sad! kamberi agima za 12 meseci red.vojnog roka plus 3 meseca produzetaka(1991-1992 rat u bivsoj SFRJ) nismo mogli da naucimo koja je leva,a koja desna strana!
kazes mu kamberi,ovo ti je desna ruka,a ovo leva,jel jasno?kamberi klimne glavom,ono sve mu jasno.mapravi levi zaokret za 180 C i ponovo ga pitas,koja ti je leva,a koja desna ruka?mozes da ga ostavis slobodno da razmislja narednih sat-dva i nece pogoditi.kazes mukamberi levo,ako po instiktu krene kako treba ok.ali ako ne krene,samo mu kazes,kamberi drugo levo i on onda zna da treba da skrene u prao levo.a nije se folirao sekundu covek,majke mi.
bio goranac,a kod njih se tada jos uvek gledalo ono,dal je muskarac sluzio vojsku ili ne.
kako je on zavrsio u JNA,ne znam?dal je radio taj test,ne znam?a da nije znao sta je levo,a sta desno,nije znao?

..ovo sto si ti naveo za lijevu i desnu stranu......to ti nema nikakve veze sa inteligencijom..
to je nagli  pad koncentracije ...usljed "pritiska"....koji moze i "ajnstajn" da dozivi...
i da ne zna da kaze ni za dva minuta... "koliko su dva i dva"....

svi ljudi ne reaguju isto...kad su pod nekim pritiskom...nije isto sjediti za skolskom klupom...
i drzati olovku u ustima i misliti na neku pi*** i resavati neki mizerni testic..
i stojati kraj "neotesane seljacine" od dva metra..koji ti se unosi u facu..dere se .i jebe ti sve po redu...
i pita te koja ti je ruka lijeva a koja desna...a pre toga si pretrcao 20 kilometara..i uradio 500 skelkova
i cijeli dan jebavao svoju mater po poligonima ....uz unosenje u facu..i verbalno maltretiranje...

imao sam slicna iskustva ...kad vojnici...regruti..kandidati..zovi ih kako hoces......(bilo ih je i sa visokom strucnom spremom)
 nisu u datim momentima mogli ni za minut cijeli .. da kazu svoje ime....a kamoli da znaju koja im je ruka lijeva a koja desna...

radio sam nekolicinu testova ...u raznoraznim uslovima...pa i pod umorom i pritiskom....
neke od njih radio sam po nekoliko puta...
i nijednom  isti rezultati nisu bili...

nije fora imati visok koeficijent inteligencije...danas... svako trece- cetvrto  lice na ulici ...ga ima...
fora je znati iskoristiti bogatstva svoje inteligencije..a za to ti treba nesto drugo...sto se stice radom...i koristenjem inteligencije...u raznim zivotnim situacijama.... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Pa zar nivo inteligencije nije taj faktor koji određuje kako će se ko snaći u životu? Naravno da je tu i sreća i okolnosti, ali opet to treba uvideti i iskoristiti.

Slažem se sa prethodnim komentarom u potpunosti, sem toga da svako 3,4 lice na ulici ima visok IQ. Zavisi od toga kako si "visok" definisao. Ako je do 130, onda se slažem. Ozbiljni ljudi su sprovodili istraživanja i utvrdili da 2/3 ima od 80 do 130, a samo 2% preko (isto tako i za one ispod 80 je 2%).

Ne znam zašto bih ikoga branio (ni MENSA-u ni ove protiv), ja samo branim zdravu logiku. Ako su ljudi dokazali da je to tako, a druga strana nema validne dokaze da opovrgne njihova istraživanja, onda ne može neko ili nešto samo tek tako da odbaci ono što ljudi istražuju poslednjih godina.
« Poslednja izmena: 15. Okt 2012, 14:13:08 od Zlaya90 »
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 04:58:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.