Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:41:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 482 483 485 486 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1291893 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
missim da se kroz isha yogu, tj barem od sadgurua koji je iz te price, pripoveda kako je bog nista, i kako svi nastajemo iz nista i vracamo se u nista, posto samo nista moze da bude prisuteno istovremeno svuda..

al opet kazem, ne razumem zasto se koriste termini "nista, iliti tamna energija/materija" za stvari koje ne znamo da objasnimo, kao i percepiramo.. to sto mi ne videmo, jer smo tako dizajnirani da ne mozemo da vidimo kao i da percepiramo, to ne znaci da to nesto ne postoji, tj da je to nista..

lm, ja bi samo voleo da mi ukratko kazes taj deo oko nastanka coveka, moze i na pp, pa cu ti ja odma reci dal imas sertifikat za tu teoriju svega Smile



Kada bi POČEO govoriti o Ništa, opisati To, trajalo bi koliko i naše prostor-vrijeme, ali istina je da smo svi IZ TOGA nastali, kako sam rekao rezultate dajem i na forumima ali detaljna objašnjenja samo u živo na predavanjima, eto.

A što se čovjeka tiče, nas je napravila Vansvemirska inteligencija, najstarija Vanzemaljska Sila u našem prostor-vremenu, koja je prva NASTALA u našoj dimenzij, tako što je izmislila materiju, a onda osobna bića POVEZALA na bio strojeve te materije, poput mozga i ostalih organa koje imamo.

Nema čuda u stvaranju ljudi, radi se samo o ZNANJU, daleko starije i naprednije Inteligencije od nas ljudi, eto ukratko!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
missim da se kroz isha yogu, tj barem od sadgurua koji je iz te price, pripoveda kako je bog nista, i kako svi nastajemo iz nista i vracamo se u nista, posto samo nista moze da bude prisuteno istovremeno svuda..

al opet kazem, ne razumem zasto se koriste termini "nista, iliti tamna energija/materija" za stvari koje ne znamo da objasnimo, kao i percepiramo.. to sto mi ne videmo, jer smo tako dizajnirani da ne mozemo da vidimo kao i da percepiramo, to ne znaci da to nesto ne postoji, tj da je to nista..

lm, ja bi samo voleo da mi ukratko kazes taj deo oko nastanka coveka, moze i na pp, pa cu ti ja odma reci dal imas sertifikat za tu teoriju svega Smile



Kada bi POČEO govoriti o Ništa, opisati To, trajalo bi koliko i naše prostor-vrijeme, ali istina je da smo svi IZ TOGA nastali, kako sam rekao rezultate dajem i na forumima ali detaljna objašnjenja samo u živo na predavanjima, eto.

A što se čovjeka tiče, nas je napravila Vansvemirska inteligencija, najstarija Vanzemaljska Sila u našem prostor-vremenu, koja je prva NASTALA u našoj dimenzij, tako što je izmislila materiju, a onda osobna bića POVEZALA na bio strojeve te materije, poput mozga i ostalih organa koje imamo.

Nema čuda u stvaranju ljudi, radi se samo o ZNANJU, daleko starije i naprednije Inteligencije od nas ljudi, eto ukratko! 
Smile
kazes vansvemirska inteligencija, pa onda vanzemaljska sila..
da li pricas o inteligenciji iznad svemira, ili van zemlje a unutar svemira?
to prvo, drugo da li je ta inteligencija o kojoj pricas u obliku ciste energije, ili ima materijalni entitet?
ka je stvorio, tj kako je nastala ta vansvemirska inteligencija?
koliko postoji dimenzija u tvojoj teoriji svega?
gde ti se uklapaju piramide u celoj toj prici?
« Poslednja izmena: 25. Mar 2019, 19:23:43 od _ragnar85_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
lm, krenucu redom da citam sta si pisao na ovum forumu, ali na prvih 10 strana jednog drugog foruma na kom si pisao, vec u ti prvih par strana, primetio sam dosta kontradiktornosti..
no da ne bi secirao sad svaki deo, posto imam milion pitanja, daj prvo da razresimo sami pocetak..

malu cu ugrubu da napravim rezime, ispravi me ako gresim, po tvojoj teoriji,  iz nicega, razvila se jedna tacka, u kojoj se prvo razvila svest, pa posle prostor-vreme, univerzumi itd..
e sad, ja mogu da percepiram da se u bas u ovoj tacki -> . nalazi beskonacan univerzum/univerzumi sa svime sto uz to ide, mada ce neko reci kako nesto sto je beskonacno moze da stane u nesto da kazem ""limitirano"..
a u sustini, i mi sami negde funkcionisemo po tom principu, iz jedne tacke u nasem mozgu,  dobijamo percepciju o svesti, materiji kroz fizicka cula, i imamo neogranicenu 'moc" da uradimo nezamislivo..
al zna se kako covek nastaje, i treba da se ispune odredjene preduslovi da bi nastao.. malo karikirano, voda sa softevrskim kodovima da bude smestena u tacno odredjenu sredinu..
ali kako iz nista, moze da nastane nesto sto je milijardu puta kompleksnije od samog coveka?

ja licno i personalno, ne mogu da percepiram to "nista", pa mi taj deo definisi..
kada kazes nista, na pamet mi pada kao neki taman prostor, al prostor je vec sam po sebi definisan dimenzijama, a interesantna je tema, zasto pomislim, a verovatno i vecina to pomisli, da je bas tama, zasto nije svetlo(no to je druga tematika)...
dakle definisi mi to nista, iz tvoje percepcije..
a ta teza gore ako sam je dobro rezimirao je slicna bing bang teoriji, koju ti ne priznajes, razlika je samo u intezitetu nastajanje te svesti, prostora-vremena, sta god..
dakle, sta je nista?
« Poslednja izmena: 26. Mar 2019, 01:04:58 od _ragnar85_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
lm, krenucu redom da citam sta si pisao na ovum forumu, ali na prvih 10 strana jednog drugog foruma na kom si pisao, vec u ti prvih par strana, primetio sam dosta kontradiktornosti..
no da ne bi secirao sad svaki deo, posto imam milion pitanja, daj prvo da razresimo sami pocetak..

malu cu ugrubu da napravim rezime, ispravi me ako gresim, po tvojoj teoriji,  iz nicega, razvila se jedna tacka, u kojoj se prvo razvila svest, pa posle prostor-vreme, univerzumi itd..
e sad, ja mogu da percepiram da se u bas u ovoj tacki -> . nalazi beskonacan univerzum/univerzumi sa svime sto uz to ide, mada ce neko reci kako nesto sto je beskonacno moze da stane u nesto da kazem ""limitirano"..
a u sustini, i mi sami negde funkcionisemo po tom principu, iz jedne tacke u nasem mozgu,  dobijamo percepciju o svesti, materiji kroz fizicka cula, i imamo neogranicenu 'moc" da uradimo nezamislivo..
al zna se kako covek nastaje, i treba da se ispune odredjene preduslovi da bi nastao.. malo karikirano, voda sa softevrskim kodovima da bude smestena u tacno odredjenu sredinu..
ali kako iz nista, moze da nastane nesto sto je milijardu puta kompleksnije od samog coveka?

ja licno i personalno, ne mogu da percepiram to "nista", pa mi taj deo definisi..
kada kazes nista, na pamet mi pada kao neki taman prostor, al prostor je vec sam po sebi definisan dimenzijama, a interesantna je tema, zasto pomislim, a verovatno i vecina to pomisli, da je bas tama, zasto nije svetlo(no to je druga tematika)...
dakle definisi mi to nista, iz tvoje percepcije..
a ta teza gore ako sam je dobro rezimirao je slicna bing bang teoriji, koju ti ne priznajes, razlika je samo u intezitetu nastajanje te svesti, prostora-vremena, sta god..
dakle, sta je nista?

Nije se iz Ništa razvila jedna točka nego CIJELO NAŠE PROSTOR-VRIJEME! Kako se to desilo objasniti ću na predavanjima.

I prvo što je nastalo u našem prostor-vremenu, i to u SAMOM SREDIŠTU je Vansvemirska OSOBNA sila, dakle inteligencija, i tu se vremenom ona namnožila, dok nije prešla granice koja recimo ima naš svemir.

Vremenom se kombinacijom svjetlosti i tame nastale prve čestice, prve boje, dakle MATERIJA, koju ta Inteligenicija još uvijek ODRAŽAVA da postoji, i to tako što se čestice KREĆU.

Kada bi ta Sila ZAUSTAVILA kretanje čestica, cijeli svemir, cijeli naš svijet TRENUTNO BI NESTAO, ozbiljno.

Eto, toliko za sada, moram na posao! Pozdrav!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Nije se iz Ništa razvila jedna točka nego CIJELO NAŠE PROSTOR-VRIJEME! Kako se to desilo objasniti ću na predavanjima.
znaci pre predavanja ne mozes da nam definises ni to "nista" kao i sta je trigerovalo da nesto nastane iz nista?

Citat
I prvo što je nastalo u našem prostor-vremenu, i to u SAMOM SREDIŠTU je Vansvemirska OSOBNA sila, dakle inteligencija, i tu se vremenom ona namnožila, dok nije prešla granice koja recimo ima naš svemir.
kako u samom sredistu svemira moze da nastane vansvemirska sila?
u sredistu svemira moze da nastane svemirska sila, a vansvemirska postaje kad napusti granice svemira zar ne?

Citat
Vremenom se kombinacijom svjetlosti i tame nastale prve čestice, prve boje, dakle MATERIJA, koju ta Inteligenicija još uvijek ODRAŽAVA da postoji, i to tako što se čestice KREĆU.
Kada bi ta Sila ZAUSTAVILA kretanje čestica, cijeli svemir, cijeli naš svijet TRENUTNO BI NESTAO, ozbiljno.
zar boje kao takve ne percepira iskljucivo posmatrac, sto onda opet otvara temu validnosti boja kao takvih..
o kakvoj inteligentnoj sili pricas, neutralnoj, demijurgu, arkonskoj, nesto trece?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Nije se iz Ništa razvila jedna točka nego CIJELO NAŠE PROSTOR-VRIJEME! Kako se to desilo objasniti ću na predavanjima.
znaci pre predavanja ne mozes da nam definises ni to "nista" kao i sta je trigerovalo da nesto nastane iz nista?

Citat
I prvo što je nastalo u našem prostor-vremenu, i to u SAMOM SREDIŠTU je Vansvemirska OSOBNA sila, dakle inteligencija, i tu se vremenom ona namnožila, dok nije prešla granice koja recimo ima naš svemir.
kako u samom sredistu svemira moze da nastane vansvemirska sila?
u sredistu svemira moze da nastane svemirska sila, a vansvemirska postaje kad napusti granice svemira zar ne?

Citat
Vremenom se kombinacijom svjetlosti i tame nastale prve čestice, prve boje, dakle MATERIJA, koju ta Inteligenicija još uvijek ODRAŽAVA da postoji, i to tako što se čestice KREĆU.
Kada bi ta Sila ZAUSTAVILA kretanje čestica, cijeli svemir, cijeli naš svijet TRENUTNO BI NESTAO, ozbiljno.
zar boje kao takve ne percepira iskljucivo posmatrac, sto onda opet otvara temu validnosti boja kao takvih..
o kakvoj inteligentnoj sili pricas, neutralnoj, demijurgu, arkonskoj, nesto trece?

Svemir i prostor-vrijeme NISU jedno te isto, to sam barem desetka puta napisao na ovoj temi, svemir je samo jedan mali SIĆUŠNI dio našega prostor-vremena, ništa više, ali je ogroman za nas ljude, iako NIJE beskonačne veličine!

A Inteligencija je samo jedna, može biti nematerijalna i materijalna kao mi ljudi.

Dakako da je prvo nematerijalna nastala, zares!  Smile
« Poslednja izmena: 27. Mar 2019, 13:20:50 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
savremena nauka sve vise koristi termine koji su ili nedefinisani...ili su nedokazivi...

to je u zadnjih 20 godina debelo uzelo maha...

difersifikacija jeste princip na kom se zasniva univerzum...

ali oni pojmove kao razbobrazno i komplikovano mesaju...

pa se cesto navodi da eto samo par ljudi razume neku teoriju...

pa da je to slozeno...

to se pririodi iskljucuje...

nauka narocito savremena svi vise poprima oblik magijskog rituala...

i ona se i razvila najvise upravo u tim segmentima...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Svemir i prostor-vrijeme NISU jedno te isto, to sam barem desetka puta napisao na ovoj temi, svemir je samo jedan mali SIĆUŠNI dio našega prostor-vremena, ništa više, ali je ogroman za nas ljude, iako NIJE beskonačne veličine!

A Inteligencija je samo jedna, može biti nematerijalna i materijalna kao mi ljudi.

Dakako da je prvo nematerijalna nastala, zares!  Smile
i jel postoji jos nesto u prostor vremenu, osim svemira?
daj kratki koncept, tipa:
-bilo je nista
-iz nista je nastao prostor-vreme
-u/izvan tog prstor-vremena nastala je inteligencija
-ta inteligencija je stvorila svemir, x stvar, y stvar, unutar prostor-vremena
itd

jel postojanje zivotanja bilo neizbezno da bi se stvorio covek?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Svemir i prostor-vrijeme NISU jedno te isto, to sam barem desetka puta napisao na ovoj temi, svemir je samo jedan mali SIĆUŠNI dio našega prostor-vremena, ništa više, ali je ogroman za nas ljude, iako NIJE beskonačne veličine!

A Inteligencija je samo jedna, može biti nematerijalna i materijalna kao mi ljudi.

Dakako da je prvo nematerijalna nastala, zares!  Smile
i jel postoji jos nesto u prostor vremenu, osim svemira?
daj kratki koncept, tipa:
-bilo je nista
-iz nista je nastao prostor-vreme
-u/izvan tog prstor-vremena nastala je inteligencija
-ta inteligencija je stvorila svemir, x stvar, y stvar, unutar prostor-vremena
itd

jel postojanje zivotanja bilo neizbezno da bi se stvorio covek?


Bilo je Ništa u DVIJE istovremene vrijednosti, one najmanje i najveće, i to oduvijek i zauvijek TRAJE!

Kada se poslože uvjeti (objasniti ću u svojoj teoriji koji točno), nastaju prostor-vremena.

Prvo što nastaje u SVAKOJ dimenziji bilo kojeg prostor-vremena (pa i u našem je to isto tako), je Inteligencija, i to u samom SREDIŠTU prostor-vremena.

Vremenom ta Inteligencija pomoću kombinacija svjetlosti i tame u samom prostor-vremenu, dio prostor-vremena PRETVARA u svemir, tako je u svakoj dimenziji, pa zato svemir i u našoj dimenziji postoji.

Ta Inteligencija je dakako Vansvemirska ali je UNUTAR našega prostor-vremena isto kao i sam svemir, eto ukratko!
« Poslednja izmena: 29. Mar 2019, 10:57:58 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Bilo je Ništa u DVIJE istovremene vrijednosti, one najmanje i najveće, i to oduvijek i zauvijek TRAJE!

Kada se poslože uvjeti (objasniti ću u svojoj teoriji koji točno), nastaju prostor-vremena.

Prvo što nastaje u SVAKOJ dimenziji bilo kojeg prostor-vremena (pa i u našem je to isto tako), je Inteligencija, i to u samom SREDIŠTU prostor-vremena.

Vremenom ta Inteligencija pomoću kombinacija svjetlosti i tame u samom prostor-vremenu, dio prostor-vremena PRETVARA u svemir, tako je u svakoj dimenziji, pa zato svemir i u našoj dimenziji postoji.

Ta Inteligencija je dakako Vansvemirska ali je UNUTAR našega prostor-vremena isto kao i sam svemir, eto ukratko!
kako nista moze da bude u dve razlicite vrednosti, ako nista nije postojalo pre nista, i ako je nista samo po sebi nista?
nista, nema duzinu, nema visinu, nema masu, nema energiju, a ne moze ni da se definise da je to nista neka beskonacno mala tacka sa beskonacno velikim pritiskom..
ili je nista, ili treba promenuti terminologiju kojom predstavljas to nista..

iskreno, tesko je poverovati u dalju pricu, ako vec kod tog nista, prica pada u vodu..

al opet, iz znatizelje, nastavicu sa pitanjima, posto je to svakako tematika koja me intrigira..
te u tom smisli, ako zanemarimo taj sami pocetak, koji ne mozes da objasnis pre predavanja(mada je tesko zanemariti), nekako bi bilo logicnije da svest, tj inteligencija stvara prostor vreme, a ne obrnuto, no ko sam ja da sudim... Smile

lm, po tim tvojim tezama gore, da li to znaci, da nije ista inteligencija u svakoj od dimenziji prostor vremena, i da svaka dimenzija prostor vremena ima svoju zasebnu inteligenciju?
i ako je tako, u kakvoj su korelaciji te inteligencije, neutralne, ili imaju teznju za prevlasti nad drugom?

isto tako ako sam dobro zapamtio, tvrdio da si postoji beskonacan broj dimenzija, sta je sa onim da bi sve preko 12 dimenzija cinilo univerzum nestabilnim, i urusio bi se sam u sebe?

pozivas se i na bibliju, za koju kazes da je vanzemaljska knjiga, mada bi kao neko ko je osmislio teorji svega, trebao da znas, da je na koncu konca biblija knjiga koja je imala preko 40 autora i pisana je u razdoblju od nekih 1500 godina.. da ne govorim da je biblija u sustini vavilonska religija upakovana u masnicu, ciji original je zapisan na sumerskim plocama koji su jedno 12k godina stariji od biblije..

i interesuje me tvoje misljenje o teoriji da je covek nastao genetskim inzenjeringom homoeraktikusa i anunakija?

i tvoje misljenje o tome da li postoji reinkarnacija?

odgovori mi na ova pitanja, pa cemo nastaviti dalje :p
« Poslednja izmena: 29. Mar 2019, 16:15:40 od _ragnar85_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 482 483 485 486 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:41:43
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.