Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:28:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 481 482 484 485 ... 2453
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1268474 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Ili se može postaviti pitanje:

"KOLIKO je veliko Ništa ako zbilja postoji?"

Tko zna?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Da malo pripomognem, Ništa, Bog koji nas je sve napravio NEMA samo jednu veličinu već DVIJE.

E da!

Da nije tako ne bi ničega bilo, da ima samo jednu od tih veličina, ali pošto ISTOVREMENO ima obje veličine , SVE JE MOGUĆE, pa i naš svijet sa svemirom, pa še kak!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Piše u Bibliji da je Bog rekao "neka bude  Zemlja", i bi tako.

Zbilja je Zemlja nastala.

KAKO ispravno tumačiti tu rečenicu, da li doslovno ili ju uzeti SMIBOLIČNO?

Da li je MOGUĆE da samo netko nešto kaže i da onda to zbilja nastane?

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Recimo netko kaže "neka bude Sunce", i ono zbilja nastane a da nitko ništa ne napravi?

Je to MOGUĆE?

Ak nije, TKO je onda Sunce ali i Zemlju napravio, sami od sebe sigurno nisu nastali, dapače!

Bajka o Velikom prasku ni na jedno takvo pitanje NEMA odgovora.

Jasno je zašto, ali kako kome, e da!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Citat: teodor. francic link=topic=655972. msg12496578#msg12496578 date=1552218908
E sad, KAKO je iz Ništa sve nastalo, ne mogu na forumu iznositi, valjda je jasno i zašto!

I tako većina ljudi ne bi ni pola posto od toga razumjela, toliko je to teško gradivo.

Treba ići redom, upravo kako će to moja "teorija svega" napraviti, pa će svakome na Zemlji biti jasno KAKO smo zbilja nastali, dakako da se onda više NEĆE vjerovati ni u kakve bajke, bilo religija ili nauke, dapače.  E da¨!  Smile
i nista je nesto, to sto mi ne znamo da definisemo sta je to nista, to ne znaci da je to nista zaista i nista u smislu u kom se predstavlja.
sto se tice religije, ona je "izmisljena" da bi se ljudi drzali u strahu i pod kontrolom, dok je nauka izmisljena da bi se pod kontrolom drzali oni ljudi koji ne veruju u religiju.
pri tom, treba reci da su religioznost i duhovnost, dve totalno suprotne stvari.
i daj slobodno tu tvoju teoriju svega, ima nas sto bi probali da razumemo. . .  mada to sto je zoves teorijom svega, znaci da je to ipak i dalje samo teorija a ne nesto sto je zaista i tako :p
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5681
Citat: teodor. francic link=topic=655972. msg12496578#msg12496578 date=1552218908
E sad, KAKO je iz Ništa sve nastalo, ne mogu na forumu iznositi, valjda je jasno i zašto!

I tako većina ljudi ne bi ni pola posto od toga razumjela, toliko je to teško gradivo.

Treba ići redom, upravo kako će to moja "teorija svega" napraviti, pa će svakome na Zemlji biti jasno KAKO smo zbilja nastali, dakako da se onda više NEĆE vjerovati ni u kakve bajke, bilo religija ili nauke, dapače.  E da¨!  Smile
i nista je nesto, to sto mi ne znamo da definisemo sta je to nista, to ne znaci da je to nista zaista i nista u smislu u kom se predstavlja.
sto se tice religije, ona je "izmisljena" da bi se ljudi drzali u strahu i pod kontrolom, dok je nauka izmisljena da bi se pod kontrolom drzali oni ljudi koji ne veruju u religiju.
pri tom, treba reci da su religioznost i duhovnost, dve totalno suprotne stvari.
i daj slobodno tu tvoju teoriju svega, ima nas sto bi probali da razumemo. . .  mada to sto je zoves teorijom svega, znaci da je to ipak i dalje samo teorija a ne nesto sto je zaista i tako :p


Ja sam siguran da moja "teorija svega" opisuje stvarnost upravo kakva jeste, a na forumima iznosim samo rezultate, jer detaljna objašnjenja su preteška da bi se to na forumima sve pokušalo objasniti, zato dolazi u obzir samo predavanje u živo, da se odmah poslije MOŽE i pitati što nekome nije jasno, jer je moja teorija daleko teža od kvantne fizike, zares!

A što se tiče religija i nauke, pa ni jedno od njih NE MOŽE nam dati istinu o postanku, da može već bi se to desilo, ali jok!

I da, Ništa je nešto, pa o tome i pričam, a moja teorija DOKAZATI će da Ništa nije samo nešto nego da je Ništa Bog koji je sve stvorio, vidjeti ćete na koji način, eto ukratko!  Smile
« Poslednja izmena: 23. Mar 2019, 20:35:14 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
missim da se kroz isha yogu, tj barem od sadgurua koji je iz te price, pripoveda kako je bog nista, i kako svi nastajemo iz nista i vracamo se u nista, posto samo nista moze da bude prisuteno istovremeno svuda..

al opet kazem, ne razumem zasto se koriste termini "nista, iliti tamna energija/materija" za stvari koje ne znamo da objasnimo, kao i percepiramo.. to sto mi ne videmo, jer smo tako dizajnirani da ne mozemo da vidimo kao i da percepiramo, to ne znaci da to nesto ne postoji, tj da je to nista..

lm, ja bi samo voleo da mi ukratko kazes taj deo oko nastanka coveka, moze i na pp, pa cu ti ja odma reci dal imas sertifikat za tu teoriju svega Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
A ti znas?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
ne moras da znas, da bi prepoznao pravu istinu..
kada kazem istinu, ne mislim na tvoju ili moju percepciju istine, jer svako od nas ima svoju istinu, vec pricam o visoj istini, iako je to pogresan termin za uzeti..

tako da ono, cekam odgovor od kolege tiodora   Smile
« Poslednja izmena: 25. Mar 2019, 00:26:37 od _ragnar85_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
upozoravam te.
odgovor neces dobiti
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 481 482 484 485 ... 2453
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:28:43
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.