Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:13:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija o vecnom zivotu  (Pročitano 24726 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 443
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
1. Ako neko kaze da je postojanje duse dokazano, ocekujem da vidim taj dokaz, u kakvoj ce formi biti prezentovano ne zavisi od mene.
Citat
2. Ako je nesto dokazano onda to nepobitno postoji, tj. mi nepobitno znamo da to postoji (npr. gravitacija). Postojanje duse (jos uvek) nije dokazano.
Citat
Dusa je energija?! Imas neki razlog da verujes u to (naucno istrazivanje bi bilo super, ali moze i nesto manje pretenciozno) ili ti samo zvuci logicno?
Celo vreme negiraš postojanje duše i tražiš dokaz,a sada lupaš kako ti ne tvrdiš kako duša ne postoji.Prijatelju ti imaš ozbiljnih problema sa sobom,i ja ti nemogu pomoću.Za te probleme koje imaš postoje drugi ljudi.
A u šta veruješ to je tvoj problem,i isto je tvoj problem ako pored toliko linkova i tekstova ništa nisi pročitao i ništa nisi shvatio.

Ti definitivno imas problem sa funkcionalnim citanjem

Ti nevidiš,neshvaćaš,nerazumeš.Rekao sam da je to tvoj problem.Za osnovne stvari kako sam rekao,nađi nekog drugog da te podučava.Ovde ti je sve rečeno što ti može poslužiti,a sve ostalo je tvoj problem.Jedno je sigurno, bez odgovora i materijala za proučavanje nisi ostao.A ti misli da je sve to Zona Sumraka i Treće Oko,to je tvoje mišljenje i tvoj problem.O tome nemožemo diskutovati.

Ti meni kao dokaz nudis anegdote, je l' treba da ti objasnjavam retardiranost tog pristupa?

Jos jednom ponavljam, ti si taj koji je tvrdio da zna sta je dusa i da je njeno postojanje dokazano, a na direktno pitanje da pokazes taj dokaz ti odgovaras sa teorijom struna  Smiley 1
 
Čovek je barem dao neko objašnjenje o kojem možemo razmisliti,za šta ti nisi ni bio sposoban.

A mozda samo nisam naivan da tvrdim kako imam dokaze o postojanju ili nepostojanju duse (i slicnih stvari)  Smile

Došao si ovde neupućen da ti citiram text. "3. Zaista ne znam, nisam upucen u naucni rad koji se bavi istrazivanjem o postojanju duse"

Kljucne reci u tome sto sam ja rekao su naucni rad o postojanju duse, mada sumnjam da ces ti to shvatiti

i koliko vidim nije ti cilj ovde da diskutuješ i nešta saznaš,već da ismevaš druge,i toliko nisi sposoban da poštuješ tuđe mišljenje,jer ti svoje mišljenje nemaš.

Ok, zbog toga se izvinjavam, ali bio je zicer

Samo ti mogu reći zdravo,nisi vredan daljnjeg truda,neka ti objašnjava dalje ko hoće.

Ne brini ne nameravam vise da pisem, vec si se dovoljno izblamirao Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Ne brini ne nameravam vise da pisem, vec si se dovoljno izblamirao Wink
To je tvoj problem.
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
Dobro, mislim da je svima stalo da se dodje do saznanja, istine, ... zasto se, skoro, svaka diskusija mora svesti na licno ubedjivanje, pokusaj nadmasivanja sagovornika.... Dajte da razgovaramo, iznosimo stvari koje bi pomogle u saznanjima. Zasto bi nekog pogadjalo, ako se kaze da neki tekst, koji je naveo, nije tacan ili nije prikladan, ... Pa dajte da i onaj ko misli za nesto da nije tacno, ili da je tacno, neka iznese razloge. Drugi ako misli da ima kontraargumente, isto. Jedino na taj nacin mozemo nesto postici.
Zar je tesko svom misljenju dodati jos nesto, neko novo saznanje, koje bi mozda revidiralo neke stavove, mozda i ne. Jedino tako se moze napredovati, jedino tako se sazreva, postaje svesniji, duhovniji, ...

Zivi i zdravi bili, i zelim Vam svaki uspeh u napredovanju i diskusiji.
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 14:57:27 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
Hocemo li malo o pojmovima.

Vecno = nepromenljivo.

Nepromenljivo <> Promenljivo.

Emocija (kakva god) traje neko vreme, jer da ne traje ne bi je bili svesni (ostali bi zaglavljeni u njoj), pa tako pojam vecno ne pripada realnom svetu vec je tvorevina ljudskog uma i ne postoji u fizickoj ili duhovnoj realnosti.

Pojam vecnog zivota je stoga samo jedna od utopiskih ideja koja je neodrziva u bilo kojoj realnosti.


IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Aleksa slazem se sa tobom.
Raj i vecni zivot su iluzija
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
  Na kraju nam neće biti sudjeno na osnovu onoga što radimo,mislimo i sl.Biće nam sudjeno na osnovu onoga ko smo.

 Jedini put je upoznavanje ljubavi.To je sve,iz nje proističe sve.Mi u našoj želji za iskustvima i uzbudjenjem radimo sve da bi potvrdili identitet....ega,"sebe".
 Biti svestan sada,ovde.Jedini put.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Biće nam sudjeno na osnovu onoga ko smo
A ko ca da nam sudi?
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Aleksa slazem se sa tobom.
Raj i vecni zivot su iluzija
A šta ako je i materijalno postojanje iluzija,tvorevina naše svesti.Mi kada sanjamo ne razlikujemo san od stvarnosti.I u snu osećamo čvrstoću okoline,osećamo prostor itd.Rečeno je gde su nam misli tamo nam je i srce.Šta ako naše misli i srce bilo da budemo materijalni,i da prilikom smrti mi sebe osuđujemo na večni smrt i nestanak zato što smo mislima tako projicirali i gradili takav ishod u našem životu.Mnogo primera ima kada mi prestajemo da verujemo u iluziju materijalnog postojanja,sposobni smo da izvedemo natprirodne stvari.Znači iluziju materijalnosti, u zavisnosti od naše vere možemo poništiti.
I šta ako neko svu svoju energiju tokom života projicira u iluziju da postoji drugačiji oblik postojanja,pa prillikom smrti sa tom energijom kojom projicirao tu iluziju može da izvede da transformiše živu svest u drugačiji oblik postojanja gde sebe osuđuje u večni život.Ako već sa našim energijama izgrađujemo iluziju,zašto i nebi živeli u tu iluziju i posle smrti?
« Poslednja izmena: 07. Jun 2008, 11:05:59 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Piroxe druze o tome sam govorio. Ovo je sve matrix a mi smo samo energija. Vecan zivot verujem da postoji ali ne u vidu da sam ja-ja i da si ti-ti. Vec da nasa energija dolazi i odlazi a da mi toga nismo svesni, u tome je fora. Ali nema raja nema toga utopijskog mesta.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1214
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 3200
ne mogu da verujem da sam izdržao raspravu na 5 strana i još sve pročitao... tema je veomazanimljiva, svaka vam čast na svim argumentimai kontraargumentima... zaintrigirali ste me da počnem da istražujem na tu temu... Raj, pakao i sl su izmišljena (nadam se) mesta... kako su religije napravljene u odnosu na stvarne događaje, ne bi me čudilo da postoje verzije raja i pakla, ali iskreno ne verujem u to...
IP sačuvana
social share
Love is love
Two wrongs won't make it right
So let's make love in the dark
Till we break daylight!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:13:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.