2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 147
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tenis: Davis Cup/Fed Cup  (Pročitano 256946 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Budi fin i tih, ali ipak navijaj!

Poslednji put kada je teniski meč napunio neku halu u Srbiji igrali su Boba Živojinović i Goran Prpić. Bio je to 8. oktobar 1985. u prepunom "Pioniru" kada su u četvrtfinalu Dejvis kupa savladali Francusku predvodjenu Lekontom i Noom.

Dvadeset dve godine kasnije Novak, Nenad, Janko i ekipa će pred 20.000 navijača udariti na Hjuita i družinu. Mnogi od svedoka meč u "Pioniru" će i ovog vikenda hrliti u "Arenu" da pomognu našim teniserima, ali čini se da će viši biti onih koji nisu bili ni rodjeni kada se poslednji veliki teniski meč igrao u Srbiji.

Malo je i onih koji su nekada prisustvovali nekom WTA ili ATP turniru, pa se s pravom postavlja pitanje kakva će biti atmosfera u "Areni".

Stroga pravila nalažu da tokom poena nema šetnje po tribinama, kao ni priče i pravljenja buke. Takodje neće biti moguća upotreba mobilnih telefona, kamera i fotoaparata.

"Pravila ITF su vrlo stroga i predvidjaju da publika mora da se ponaša više nego korektno. Dakle zabranjena će biti ustajanja, šetnje, pušenja, fotografisanja aparatima ili priče tokom poena. Tako je to na papiru. Ali, mi ćemo se potruditi da budemo na granici dozvoljenog, jer nam je pomoć publike neophodna. Treba nam navijanje kao u Splitu ili Buenos Airesu gde protivnike uvek dočekuje pakao sa tribina. Neće smeti da se zviždi tokom servisa, ali će biti važno da se stvori pritisak na Australijance kada vežu nekoliko loših poena. Da se u pazama ore aplauzi namenjeni našim momcima i tako im se pruži adrenalinska injekcija", izjavio je selektor Bogdan Obradović za "Sport".

Na drugoj strani, sportski direktor naše selekcije Aleksandar Bolić najavio je da će svakog od tri dana takmičenja biti podeljeno po 15.000 gumenih udaraljki, koje se pune vazduhom. Takodje je angažovana i nacionalna garda, koja će imati svoju tačku, a očekuje se da će se na tribinama naći i bubnjevi i trube.

Ipak treba znati da je svaka Dejvis kup selekcija odgovorna za ponašanje svojih navijača. Ukoliko publika vredja ili provocira igrače sudija je dužan da na licu mesta odredi sankciju.

Kazne se povećavaju u skladu sa greškama - prva opomena povlači usmeno upozorenje, druga inicira odutimanje poena, a treća oduzimanje gema. Ukoliko se opomene ponove svaka sledeća znači minimum oduzimanje gema, a ukoliko sudija proceni da je situacija ozbiljnija može da odreaguje i rigoroznije.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Đoković - Luščak na otvaranju

U Beogradskoj Areni obavljeno je žrebanje za raspored mečeva za popunu Svetske grupe Dejvis Kupa između Srbije i Australije. Na otvaranju će da igraju naš najbolji teniser Novak Đoković i Piter Luščak (91. teniser sveta), a odmah za njima na teren izlaze Janko Tipsarević i Lejton Hjuit.

U subotu u dublu igraju Henli i Hjuit protiv Đokovića i Zimonjića, a u nedelju se sastaju Đoković i Hjuit, kao i Tipsarević i Luščak.

Uskoro opširnije...


Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung 
Ovo će da budu zanimljivi mečevi
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Hjuita povredila loptica!?

Australijski teniser Lejton Hjuit povredio se na treningu u sredu u beogradskoj Areni i možda će
propustiti neke od mečeva duela sa Srbijom.

Hjuit se povredio na prilično glup način, kada je pokušavajući da udari forhend stao na lopticu i odmah potom pao, sa bolnom grimasom na licu.

Prvi reket Australije i dalje je upisan za dva meča singla i jedan u dublu, a lekari australijske reprezentacije prate njegovo stanje.

Australijanci se danima žale na loše stanje terena u Areni, tvrdeći da je podloga (šljaka) premekana i idu čak dotle da tvrde da bi sudija iz Velike Britanije Majk Morisi trebalo da otkaže meč.

Morisi je odmah po dolasku u Beograd prekontrolisao teren, a šanse da se meč odloži spadaju u domen naučne fantastike.

"Australijanci su počeli da treniraju dan ranije nego što je najavljeno. Teren je bolji nego prethodnog dana, ali svi se slažu da na njemu mora još da se radi. Istina je da u najekstremnijim slučajevima postoji šansa da se meč ne odigra. Ne pamtim da je ikada meč bio otkazan iz razloga loše postavljenog terena. To se čini samo ako ustanovimo da je teren opasan po zdravlje igrača. Ali mislim da će ovde sve biti u redu", rekao je Morisi.

Izvor: MTS-Mondo


Djoković-Lučak na otvaranju

Dejvis kup meč Srbija - Australija u beogradskoj Areni u petak će otvoriti najbolji srpski teniser Novak Djoković i Piter Lučak, trenutno 91. igrač sveta, odlučeno je žrebom u Areni.

Posle tog singl meča, u kojem je Djoković apsolutni favorit, sledi "poslastica" prvog dana duela za popunu Svetske grupe, susret Janka Tipsarevića i najboljeg australijskog tenisera Lejtona Hjuita.

U subotu se igra dubl meč u kojem će Srbiju predstavljati najbolji dubl igrač Nenad Zimonjić i Djoković i oni će igrati protiv Henlija i Hjuita.

Poslednjeg dana, prvo igraju Djoković i Hjuit, a potom Tipsarević-Lučak.

Reagovanja na žreb:

Djoković: "Drago mi je što ću otvoriti duel, ali verovatno ću imati tremu pred 20.000 ljudi. Biće dosta očekivanja i dosta pritiska. Želim da budem maksimalno spreman. Lučak je igrač koji je najbolje rezultate pravio na ovoj podlozi".

Tipsarević"Kada sam došao na pripreme rekao sam da ako osetim bol ne želim da zauzimam mesto. Šest dana sam trenirao i ne osećam bol. Dvadeset dana na rehabilitaciji u Nemačkoj bio sam bez tenisa, ali radio sam na fizičkoj pripremi i spreman sam Iskreno, lakše mi je što ću sa Hjutom igrati drugi meč, jer je lakše igrati drugi meč protiv bivšeg broja 1 kada tvoja zemlja vodi sa 1:0".

Možda ključni poen u ovom duelu biće dubl meč.

Zimonjić: "Svaki poen je dragocen. Cilj su tri poena, nebitno je kako doći do njih. Biće težak meč, svakako, protiv Henlija i Hjuita. Prednost je to što smo Novak i ja odigrali dva turnira zajedno. Medjutim, šljaka je specifična i drugačije se igra nego na betonu, ali se nadam da ćemo uz pomoć publike doći do magične cifre - 3 (boda)".

Veliki protivnik igračima obe ekipe biće teren. Djoković je rekao da je teren "u kritičnom stanju", a selektor srpske reprezentacije Bogdan Obradović rekao je da su njegovi igrači tokom treninga "čuvali teren", dodajući da "nije primetio da su to radili Australijanci".

Australijanci su bili dobro raspoloženi tokom žreba.

Hjuit: "Osećam se dosta dobro posle lakše povrede. Za mene je glavno pitanje terena, jer podloga nije onakva na kakvu smo navikli. Teren je opasan, može doći do povrede. Djoković je odličan igrač, i vervatno očekuje da će dobiti sva tri meča. Medjutim, mi smo puni samopouzdanja i mislim da smo u odličnoj formi".

Selektor Australije Džon Ficdžerald: "Dejvis kup je takmičenje u kojem se ne može predvidte konačan ishod. Srbija ima prednost domaćeg terena i dobar tim i zato je favorit. Nama se, medjutim, dopada podredjena uloga i verujem u svoju ekipu. Teren je isti za oba tima. To je pitanje kojim treba da se pozabavi glavni sudija (Majk Morisi). Svi igrači imaju svoje omiljene podloge. Pre šest godina gostovali smo u Brazilu i Hjuit je u tri seta pobedio tada najboljeg svetsog igrača na šljaci Gustava Kuertena".

Lučak: "Novaku neće biti lako da igra tri meča dan za danom i ja ću se potruditi da ga što duže zadržim na terenu".

Predsednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović još jednom je apelovao na gledaoce da na vreme krenu u Arenu, jer će iz bezbednosnih razloga samo dva ulaza biti otvorena, a kada počne prvi singl meč (13 sati), ulaz će biti zatvoren.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Borba za finale i opstanak

Osim duela Srbije i Australije, od petka do nedelje biće odigrano još sedam susreta za popunu Svetske grupe Dejvis kupa, kao i dva polufinalna meča.

Za plasman u finale boriće se u Moskvi Rusija i Nemačka i u tom duelu domaćin, koji ujedno i brani titulu, svakako ima ulogu favorita, dok Švedska u Geteborgu igra protiv selekcije SAD kojoj se daju veće šanse za uspeh.

Kada je reč o duelima za popunu Svetske grupe, osim u Beogradu interesantno će biti i u okršaju Velike Britanije i Hrvatske, odnosno Češke i Švajcarske.

Polufinalni mečevi:
Rusija - Nemačka
Švedska - SAD

Mečevi za popnu Svetske grupe:
Izrael - Čile
Srbija - Australija
Austrija - Brazil
Peru - Belorusija
Velika Britanija - Hrvatska
Češka - Švajcarska
Japan - Rumunija
Slovačka - Južna Koreja


Izvor: Sportska Centrala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Нешто ми није јасно,ти фотоапарати ок. да не сме да се слика за време поена и сл. али зашто забрњивати сликање у паузама између гемовиа или између сетова.
Ова шљака ће тешко издржати до недеље  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4409
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung Lunar XZ130
 "Nowak je raspalio Arenu..."  Smile Simpatichan owaj Viskovic.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Djoković doneo prednost Srbiji

Novak Djoković doneo je Srbiji prvi poen u duelu sa Australijom u plej-ofu za popunu Svetske grupe, pošto je u Areni pobedio Pitera Lučaka sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:2

Treći teniser sveta odlično je počeo meč i odmah stavio do znanja Lučaku da nema šta da traži u Areni.

Već u drugom brejku Djoković je uspeo da napravi brejk, a zatim i da povede sa 3:0. U šestom gemu srpski as je ponovo oduzeo servis Australijancu i na kraju je ceo posao završio za pola sata rezultatom 6:1.

U drugom setu, koji je trajao duže od sat vremena, Lučak je pružio mnogo, mnogo jači otpor miljeniku beogradske publike.

Obojica tenisera su u prvih osam gemova "ljubomorno" čuvala svoj servis, s tim što je bilo evidentno da Lučaku do teže polazi za rukom.

Kod rezultata 4:4, Djoković je napravio brejk ne izgubivši poen za vodjstvo od 5:4. U sledećem gemu Nole je bio siguran na svoj servis i poveo sa 2:0.

Srpski teniser je na početku prvog seta napravio još jedan brejk, a potom u narednog gemu spasio dve brejk lopte i poveo sa 2:0.

Kod vodjstva od 3:2, Djoković je bio primoran ponovo da se brani, ali je sjajnom igrom spasio četiri brejk lopte za prednost - 4:2.

Nakon te velike borbe, Lučak je psihičko pao, što je Djoković iskoristio za brejk u sedmom gemu, a potom odličnim servisom došao da ubedljive pobede.

"Hvala svima koji su došli, atmosfera je bila fenomenalna. Bio sam nervozniji danas nego kad sam igrao finale US Opena. Drugačije je igrati za reprezentaciju nego obično. Prvi put igram u beogradskoj Areni, bilo je sjajno...Idemo do pobede!", poručio je Djoković odmah posle meča, pozdravljen ovacijama publike.

U drugom meču od 16.30 igraju Janko Tipsarević i Lejton Hjuit.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ja u zivotu nisam video gori teren...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Ja u zivotu nisam video gori teren...  Smile

Zaista. Cini mi se da su tereni na kojima ja igram sa drustvom mnogo bolji. Ne moze kod nas da nesto prodje bez problema.. Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 147
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.