2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 147
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tenis: Davis Cup/Fed Cup  (Pročitano 255926 puta)
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson K310i
Znam da neće igrati, kapiram da je on pričuva, ako se netko povredi i sl. .. ali tko je Arsenije Zlatanović?  Smile


btw, ja idem, naravno Smile
« Poslednja izmena: 11. Sep 2007, 07:32:35 od GoranSmith »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Djoković: Favoriti smo protiv Australije

Prvi srpski reket i treći teniser sveta Novak Djoković prisustvovao je svečanom otvaranju prodavnice sportske opreme "Adidas" u centru Beograda i nakon toga izjavio da je naš nacionalni Dejvis kup tim favorit u meču protiv Austalije, koji se za plasman u Svetsku grupu igra od 21. do 23. septembra u "Beogradskoj areni".

Djoković je podsetio da je Dejvis kup najveće ekipno takmičenje u "belom sportu" i ocenio da je "velika sreća" što meč za ulazak medju svetsku tenisku elitu Srbija igra pred domaćom publikom.

"Optimista sam zbog rezultata koje igrači iz naše postave u poslednjem periodu ostvaruju na medjunarodnoj sceni. Naravno, protivnika ne smemo potceniti, ali činjenica da ćemo meč igrati pred punom 'Arenom' ohrabruje. Pokušaću da Srbiji donesem prvi bod, dubl će biti veoma interesantan i u njemu gosti imaju blagu prednost, ali verujem da će konačan rezultat biti povoljan za nas", naveo je finalista US Opena.

Svečanosti su prisustvovali i predstavnici lidera u proizvodnji sportske opreme, Eduar Masije i Džim Latam, istakavši zadovoljstvo što je prvi igrač "Adidasa" na svetskoj teniskoj sceni doprineo svojim prisustvom promociji tog brenda i u srpskoj prestonici.

Predstavnici "Adidasa" uručili su Djokoviću dres sa natpisom "Srbija" koji će potpisan ostati izložen u prodajnom objektu u Knez Mihajlovoj ulici.

Talentovani igrač je naglasio da je "Adidas" njegov partner već duži niz godina i da je u toj opremi postigao najznačajnije rezultate.

"Čast je što sam ove godine postao i vodeći promoter ovog brenda u svetu tenisa i zajedno očekujemo da što pre prestignem vodeće na listi - Rožera Federera i Rafaela Nadala. Verujem u sebe i svoje partnere, ali svestan sam i da je put do vrha dug i težak", poručio je Djoković i potom podelio autograme najbržim učesnicima SMS konkursa "Ko je treći teniser sveta?".

Izvor: MTS-Mondo


FED KUP: Čakvetadze i Skjavone počinju finale

Finalni meč ovogodišnjeg Fed kupa izmedju ženskih teniskih selekcija Rusije i Italije, koji u subotu počinje u Moskvi, otvoriće druga ruska teniserka Ana Čakvetadze i najbolja Italijanka Frančeska Skjavone, odredjeno je žrebom u petak.

Posle njih, na teren će izaći najbolja Ruskinja Svetlana Kuznjecova i drugopostavljena italijanska teniserka Mara Santandjelo.

U nedelju će parovi biti zamenjeni, odnosno igraće Kuznjecova i Skjavone, potom Čakvetadze i Santandjelo, a meč će biti okončan igrom parova, u kojoj će Rusiju predstavljati Nadja Petrova i Jelena Vesnina, a Italiju Santandjelo i Roberta Vinć

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Hjut: Srbija favorit, ali nismo bez šansi

Prvi reket Australije i bivši svetski "broj 1", Lejton Hjuit doputovao je u Beograd, gde će od 21. do 23. septembra predvoditi "kengure" u Dejvis kup meču sa Srbijom.

"Čeka nas težak posao. Srbija ima sjajan tim, a pre svih Novaka Djokovića, koji je izvanredan teniser, a trenutno je i u odličnoj formi, što je pokazao u Njujorku. Ulogu favorita prepuštamo domaćoj selekciji, ali to ne znači da nemamo šansu za pobedu. Uvek smo igrali najbolje kada smo bili u teškoj situaciji", istakao je Hjuit, nakon prvog treninga koji je u Srbiji odradio sa dubl partnerom Polom Henlijem na terenima TK Agrimes na Bežaniskoj kosi.

Najbolji australijski teniser svestan je da ih očekuje paklena atmosfera u prepunoj Areni, ali ističe da je Dejvis kup specifično takmičenje i da upravo u tome vidi šansu svoje reprezentacije.

"Privikavamo se polako na šljaku i verujem da ćemo do petka biti potpuno spremni", poručio je Hjuit.

Pored prve zvezde "kengura" u Beograd je stigao i novi glavni savetnik srpske reprezentacije Nikola Pilić. Hrvatski stručnjak, višestruki osvajač Dejvis kupa doputovao je kolima iz Minhena i tokom dana trebalo bi da se sastane sa selektorom Bogdanom Obradovićem i spremi taktiku za meč, koji bi našoj zemlji posle skoro 20 godina, mogao da donese plasman u Svetsku grupu.

Pripreme srpske reprezentacije počinju u ponedeljak. Janko Tipsarević se oseća dobro, ali još nije u potpunosti zalečio povredu mišića izmedju 11. i 12. rebra. On je uspešno prošao test opterećenja, počeo da trenira (za sada ne oseća bolove), ali još nije siguran njegov nastup protiv Australijanaca.

U slučaju da Tipsarević otkaže Novaku Djokoviću, Viktoru Troickom, Nenadu Zimonjiću i Arseniju Zlatanoviću, Obradović će najverovatnije priključiti Borisa Pašanskog.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Ruskinje na korak od trijumfa u Fed kupu

Teniska reprezentacija Rusije nadomak je trijumfa u Fed kupu pošto je u finalnom meču u Moskvi povela protiv branioca trofeja selekcije Italije sa 2:0.

Prvi poen Ruskinjama je donela Ana Čakvetadze pobedivši u prvom duelu najbolju italijansku teniserku Frančesku Skjavone sa 2:1 u setovima - 6:4, 4:6, 6:4, da bi potom druga igračica sveta Svetlana Kuznjecova bila ubedljivo bolja od Mare Santandjelo - 2:0 (6:1, 6:2).

U nastavku finalnog susreta u nedelju igraju Čakvetadze - Santandjelo i Kuznjecova - Skjavone, a u igri parova Nadja Petrova i Jelena Vesnina protiv Santandjelo i Roberte Vinći.

Ruskinje su trofej Fed kupa osvajale 2004. i 2005. godine.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Pašanski priključen selekciji

Dejvis kup reprezentacija Srbije počela je sa treninzima u Beogradskoj Areni, u kojoj će od 21.-23. septembra biti odigran meč sa Australijom za popunu svetske grupe. Ekipi je priključen i Boris Pašanski, 92. igrač sveta.

"Boris i Viktor su već stigli iz Pekinga gde su odigrali drugo kolo kineskog opena. Pozvao sam Pašanskog da i on bude u timu, da bude sa nama", rekao je selektor Bogdan Obradović.

Osim standardnih Đokovića, Zimonjića i Tipsarevića u planiranoj četvorci je Viktor Troicki.

"Svi smo tu zajedno na okupu. U četvrtak ću doneti odluku ko će na megdan Australijancima. Boris je ravnopravan kandidat da bude u timu. Pre žrebanja imam pravo da promenim dva prijavljena igrača. Posle toga nema promena čak i u slučaju povrede. Na sat pre početka meča mogu da promenim igrača, ali samo u okviru prijavljene četvorke. Pretpostavljam da će Janko moći da igra, ali imam razrađene sve varijante", rekao je Obradović.
Janko Tipsarević je trenirao prvi put posle učešća na US openu. Radio je u kasnijem terminu sa Novakom Đokovićem i nije se žalio na povredu.

Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
DK: Srbija sanja svetsku elitu

Igrači i stručni štab Dejvis kup reprezentacije Srbije sa dosta optimizma dočekuju predstojeći duel sa Australijom i uvereni su da će uz pomoć beogradske publike izboriti plasman u Svetsku grupu.

Najbolji srpski teniser Novak Djoković, od koga se očekuje da najviše "povuče" na putu do pobede, poručio je da phihički i fizički spremno dočekuje duele sa Australijancima.

"Australija je nezgodan protivnik, a o tome kakva je teniska velesila u pitanju najbolje svedoči podatak da su do sada 28 puta osvajali Dejvis kup. Imaju Lejtona Hjuita, koji je bivši 'broj 1' i najbolje partije pruža upravo za reprezentaciju. Ipak, ključna stvar je što smo mi domaćini i što ćemo imati podršku 20.000 ljudi", rekao je Djoković i dodao:

"Imamo još pet dana da se dobro odmorimo i pripremimo. Za mene je igranje u reprezentaciji uvek imalo poseban značaj. Oseća se snažan timski duh u ekipi i zato sam optimista. Imamo sve preduslove za uspeh".

Pored Novaka u singlu bi trebalo da nastupi i Janko Tipsarević. On se složio sa Novakom da je Srbija favorit, ali da ih protiv Australije ne očekuje nimalo lak posao.

Iako je na US Openu imao problema sa povredom medjurebarnog mišića Tipsarević ističe da je povredu u potpunosti sanirao. "Dve nedelje sam bio na rehabilitaciji u Regensburgu, više ne osećam nikakav bol. Biću spreman za duel sa Australijom".


Australijanci "tvrd orah"

Možda i ključni duel u ovom meču biće dubl, u kojem će zajedno sa Novakom Djokovićem Srbiju reprezentovati Nenad Zimonjić.

"Veliko je zadovoljstvo i izazov što sa Australijom igramo u Beogradu. Nadam se da ćemo uz podršku publike sa tribina uspeti da dodjemo do pobede. Imamo izvanrednu ekipu. I Nole i Janko i Boris i ja imali smo ove sezone odlične rezultate i uveren sam da možemo da slavimo. Prošlogodišnji meč sa Švajcarskom u plej-ofu bio je veliko iskustvo za nas, ali ove godine imamo veliki plus što igramo u Beogradu i što smo odabrali šljaku kao podlogu. Medjutim, ne smemo da potcenimo Australijance, jer imaju Hjuita, koji pored singla igra odlično i dubl", rekao je Zimonjić, jedan od najboljih svetskih dubl igrača.

Selektor Bogdan Obradović izjavio je da ekipa dobro radi, da je odliča atmosfera i da će za dan dva, kada se bude slegla šljaka u "Areni", početi da pripremaju i posebne taktičke varijante za Australijance.

Ostali članovi Dejvis kup reprezentacije Boris Pašanski, Viktor Troicki i Arsenije Zlatanović zahvalili su selektoru na pozivu i poručili da će, ukoliko dobiju šansu da narednog vikenda igraju, uz veliku podršku publike dati sve od sebe da Srbija postane član svetske teniske elite.

Za duel sa "Ozijima" srpska Dejvis kup reprezentacija dobila je veliko pojačanje u liku višestrukog osvajača tog takmičenja, proslavljenog hrvatskog stručnjaka Nikole Pilića, koji će svojim znanjem i iskustvom pokušati da doprinese plasmanu u Svetsku grupu..

"Imamo veliku šansu da se plasiramo u svetsku tenisku elitu, medjutim, Australija će biti tvrd orah. Favoriti smo na papiru, ali Dejvis kup je specifično takmičenje u kojem je sve moguće. Verujem da uz pozitivan naboj i punu koncentraciju možemo da ostvarimo uspeh", rekao je Pilić novinarima.

O tome koliki će pritisak na igrače biti to što će igrati pred 20.000 svojih navijača, Pilić je rekao da na svetu ne postoji ništa teže, nego igrati pred tolikom publikom.

"Jedno je kada igrate na nekom ATP turniru, a nešto sasvim drugo kada iza sebe imate 20.000 ljudi i svako od njih očekuju od vas izvanrednu igru i pobedu. Medjutim, verujem da je naša ekipa psihološki stabilna i da može da izdrži taj pritisak", ocenio Pilić.

Izvor: MTS-Mondo


Goran Prpić: Srbija ima moćan tim

Selektor muške i ženske teniske reprezentacije Hrvatske, nekadašnji reprezentativac SFRJ, Goran Prpić smatra da će Novak Djoković i Nenad Zimonjić uvesti Srbiju u Svetsku grupu Dejvis kupa.

"Verujem da će Srbija pobediti Australiju. Djoković igra tenis svog života i još može napredovati. Tu će puno pomoći i Zimonjić u igri parova. Srbija definitivno ima tim za najjaču grupu“, rekao je Goran Prpić na početku razgovora za MONDO.

U čemu je razlika kada igraš za reprezentaciju i kada nastupaš na ATP turnirima?

"Mnogo veća odgovornost je igrati za reprezentaciju, nego kada igraš samo za sebe. U vreme bivše države teniseri su se obavezno odazivali pozivu selektora. Sada je to drugačije, igrači su počeli da kalkulišu, ne znam sa čim bi to uporedio i kako bih to protumačio".

Za razliku od atmosfere na turnirima u Dejvis kupu publika se, katkad, ponaša kao na fudbalskim stadionima. Kako to utiče na igrače na terenu?

"Pomoć publike u tim mečevima je možda i presudna. Tu se aplaudira, dobacuje, dovikuje i sigurno da je zbog toga u velikoj prednosti domaća ekipa".

Zajedno sa Slobodanom Živojinovićem, Brunom Orešarom i Goranom Ivaniševićem, Prpić je početkom devedesetih dva puta bio učesnik polufinala Dejvis kupa.

"Da igrali smo dva polufinala trebalo je da i treće i bili smo blizu velikog finala, ali je tada došlo do raspada države. Bili smo sjajna ekipa".

Prpić je sa Monikom Seleš 1991. godine osvojio Hopman kup u Australiji.

"Veliko zadovoljstvo bilo je igrati sa Monikom. Tada sam uvideo koliko je njena igra bila fenomenalna i koliko je blizu bila muškom tenisu. To je zaista bilo veliko iskustvo. Te godine reprezentacija je osvojila i World team cup u Dizeldorfu".


Teže sa muškarcima, nego sa ženama

Ta 1991. bila je i najuspešnija godina u karijeri Gorana Prpića. Bio je 16. teniser sveta, a na Australijan Openu izbacio je i Gorana Ivaniševića, da bi ga u četvrtfinalu zaustavio "veliki" Ivan Lendl.

"Te godine imao zam zaista dobru seriju. Igrao sam polufinale u Monte Karlu, Hamburgu i Rimu. Malo mi je nedostajalo da udjem u prvih 10, ali nisam imao snage za taj poduhvat. Jeste izbacio sam Gorana u Australiji, ali protiv Lendla nisam mogao. Igrao sam te godine i četvrtfinale na Rolan Garosu“.

Naredne godine na Olimpijskim igrama u Barseloni Prpić je u paru sa Ivaniševićem osvojio bronzanu medalju.

"To mi je najdraži trofej u karijeri. Medalje na Olimpijskim igrama, kad je tenis u pitanju ne znači previše, ali je meni najdraži trofej u karijeri“.

Nakon igračke posvetio se trenerskoj karijeri u kojoj mu je, barem za sada, najveći uspeh pobeda Ive Majoli na Rolan Garosu 1994. godine.

"Mi smo u dva navrata saradjivali. Jednom je došla do četvrte pozicije na WTA listi, pa je došlo do prekida saradnje. Ja sam posle samo za taj turnir bio pozvan. Ona je tada sjajno igrala i dosta stvari joj se poklopilo, tako je i osvojila Rolan Garos“.

Prpić je po drugi put selektor reprezentacije Hrvatske i čini se nema baš puno sreće. U prvom mandatu od 1995. do 1998. godine najbolji hrvatski teniser Goran Ivanišević nije igrao zbog sukoba sa tadašnjim predsednikom saveza,a sada pred meč sa Velikom Britanijom otkazao Ivo Karlović.

"Tada u prvom mandatu Ivanišević nije igrao zbog sukoba sa predsednikom saveza Riyvanbegovi'em, a imali smo uz njega dobre mlade igrače. Tada smo došli do druge Evroafričke zone. Sada nakon poraza od Nemačke takodje je dosta toga krenulo loše. Mario Ančić se razboleo, pa sada i taj otkaz Ive Karlovića... počeo sam da razmišljam da sam crna mačka te reprezentacije“.

Nakon otkaza Karlovića i bolesti Ančića uputili ste poziv tridesetšestogodišnjem Ivaniševiću da nastupi protiv Velike Britanije u odlučujućem meču sa ostanak u Svetskoj grupi.

"Od kada smo osvojili Dejvis kup kao da je sve krenulo niz brdo. Karlović nam je sada otkazao, Ančić se polako oporavlja i želeo je da pomogne u igri parova i zbog tih problema došao sam na ideju da pozovem Gorana. On se na neki način našao uvredjenim, rekao je da mu je dosta Dejvis kupa i teniskog saveza Hrvatske i to nam mnogo umanjuje šanse, protiv Henmana i Mareja“.

Tim Henman će protiv Hrvatske odigrati i poslednji meč u karijeri. Koliko i kako to može uticati na rezultat?

"Verujem da će dati sve od sebe jer se oprašta. S druge strane biće pod pritiskom pred domaćom publikom i videćemo kako će ga podneti. U karijeri je pokazao da ne zna da se nosi sa tim stvarima na pravi način“.

Selektor ste i Fed kup reprezentacije Hrvatske. Da li lakše voditi muškarce ili žene?

"Teško pitanje, sada mislim da je teže dečke voditi. Da ste me to pitali pre deset godine rekao bih žene. Ovako posle deset godina sa curama nisam imao problema kao u ova dva meča sa muškom ekipom“, zaključio je Prpić.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Kuznjecova donela Rusiji titulu u FED kupu

Ruska teniserka Svetlana Kuznjecova spasila je dve meč lopte u taj brejku drugog seta i pobedom nad Italijankom Frančeskom Skjavone sa 2:1 (4:6, 7:6, 7:5) donela Rusiji treću titulu u FED kupu u poslednje četiri godine.

Posle prvog singla u nedelju i posle dve subotnje pobede, Rusija je povela sa 3:0 i obezbedila trijumf u finalu FED kupa.

Kuznjecova nije dozvolila da se ponovi prošlogodišnje iznenadjenje kada je Italija u finalu pobedila Rusiju u Moskvi.

U subotnjim mečevima Rusija je povela sa 2:0 pobedama u singlu, druge na WTA listi Kuznjecove i pete igračice sveta Ane Čekvetadze.

Kuznjecova je lako pobedila drugu italijansku igračicu Maru Santandjelo sa 6:1, 6:2. U nedeljnom meču imala je teži posao protiv Frančeske Skjavone, a za pobedu bilo joj je potrebno dva sata i 45 minuta.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Cruise
"Ozije" čeka pakao u Areni!


Srpska teniska reprezentacija imaće veliku podršku u borbi protiv Australije u borbi za ulazak u svetsku grupu Dejvis kupa. Za Arenu se traži karta više, a pripremljen je i specijalni program, čiji je kreator reditelj Gorčin Stojanović.

"Potrudićemo se da ne budemo suspendovani iz takmičenja, ali navijaćemo na ivici dozvoljenog, pa i malo preko toga, po cenu manjih kazni. Radićemo sve što je potrebno da pomognemo Srbiji da napravi istorijski rezultat i savlada Australiju. Biće izvršen veliki pritisak na protivnike, ali, naravno, uz dostojanstvo, jednostavnost i spektakl. Uostalom, Novak Djoković nam je iz Njujorka poslao poruku da patriotizam i dostojanstvo mogu da idu zajedno, što je pravac kojim ćemo se i mi kretati. Pozvaćemo publiku da podrži našu himnu, ali i da ne zviždi gostujućoj", izjavio je Gorčin Stojanović za "Sport".

Himnu "Bože pravde" pevaće operska pevačica Dragana Jugović del Monako. Ceo program počeće jedan sad pred prvi meč.

"Što se koreografije tiče, svi posetioci dobiće kartone u bojama srpske zastave. Svetlo je posebno režirano, i ličiće na NBA predstavljanje igrača. Gasićemo sva svetla, a onda ćemo snopovima da ispratimo svakog takmičara na teren. Takodje, zamolićemo sve navijače koji imaju mobilne telefone da ih uključe i upere ka centru. Ma, biće to poput nekog rok koncerta, videćete", najavljuje reditelj.

Biće prostora i za estradni deo, a najavljen je i dolazak legendi svetskog tenisa poput Borisa Bekera, Australijanca Peta Keša, a pozvana je i Monika Seleš.

Teniski savez Srbije u ponedeljak je uputio apel navijačima u kojem ih moli da na duel sa Australijom dodju sat vremena pre početka meča kako bi se izbegla gužva i podsetio da navijačima neće biti dozvoljen ulazak u halu sa kamerama i fotoaparatima.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 3Gs
Tipsarević: Već sam pobedio Hjuita

Drugi reket Srbije Janko Tipsarević ne želi da se opterećuje važnošću eventualnog duela sa Australijancem Lejtonom Hjuitom, u okviru meča za popunu Svetske grupe Dejvis kupa, ali podseća da je nekadašnjeg prvog igrača sveta već pobedio, i to na podlozi koja mu više odgovara od šljake u beogradskoj Areni.

"Pobedio sam ga u Indijen Velsu, na turniru koji je dva puta osvajao i na podlozi koja je idealna za njegov tenis. Mislim da će mi to pomoći u Areni, gde će svi navijati za mene. Ipak, moram da naglasim da će naš meč biti po važnosti jednak dublu. Obe partije mogu da odluče ukupnog pobednika", rekao je Tipsarević za "Sportski žurnal".

Koliko Hjuitu šljaka odgovara manje od bržih podloga, svedoči podatak da na njoj nije osvojio nijednu od 26 titula u karijeri.

"Ove godine se malo popravio. U Hamburgu je stigao do četvrtfinala. Ume on da zablista u jednom meču, veliki je borac i brz je, a to su kvaliteti koji na šljaci dolaze do izražaja. Njegovi ravni udarci daju bolje rezulate na betonu ili travi, ali činjenica je da Hjuit na bilo kojoj podlozi retko greši", ističe Tipsarević.

Pošto je tokom leta imao problema sa povredom trbušnog mišića i kolena, naš teniser ističe da je potpuno spreman i da će moći da igra tokom vikenda.

"Osećam se sto odsto spreman. Još u Nemačkoj sam imao nekoliko treninga pred dolazak u Beograd i sve je bilo u redu. Ovde sam zapeo iz sve snage i nisam ništa osetio. Nisam puno igrao tokom leta, ali mislim da mi to uz podršku 20 hiljada ljudi neće predstavljati problem".

Tipsarević je najavio da će posle Dejvis kupa krenuti punom parom na preostale turnire u ovoj godini, ne bi li dobrim igrama obezbedio dalji napredak na ATP listi. Posle Vimbldona je zauzimao 47. mesto, sada je "broj 53".

Izvor: MTS-Mondo


Hjuita ne brinu ni navijači ni podloga 

Dejvis kup reprezentacija Australije predstojećeg vikenda će u Beogradu protiv Srbije pokušati da odbrani višedecenijsku tradiciju u tom takmičenju, u kojem je 28 puta podizala pehar namenjen pobedniku, a iz Svetske grupe ispala samo jednom.

Popularni "oziji" predvodjeni nekada prvim reketom sveta Lejtonom Hjuitom, ulogu favorita su još jednom prepustili Srbiji, istovremeno odbijajući pomisao da će u beogradsku Arenu izaći sa belom zastavom.

"Srbi su favoriti, pre svega zbog trenutne forme svojih igrača. Novak Djoković je imao fenomenalne rezultate ove sezone, kao i Janko Tipsarević, koji je na gren slem turnirima pružio veoma dobre partije. Nema sumnje da će duel sa Srbijom za nas predstavljati veliki izazov", otvorio je Hjuit konferenciju za novinare u utorak.

Daleko najbolji igrač australijskog tima istakao je da se ne plaši nastupa pred 20.000 navijača, dodavši da to može da bude veliki plus za domaću selekciju.

"Iskreno, publika me uopšte ne brine. Do sada sam već igrao mnogo važnih mečeva u Dejvis kupu, čak i pred većim brojem navijača, koji su bili protiv mene. Sigurno je da će nam biti teško, ali svi shvatamo kakav je zadatak pred nama. Ostaje nam da se dobro pripremimo i damo sve od sebe na terenu".

Upitan da li šljaka koju je srpski tim izabrao za podlogu može da predstavlja problem za njega i saigrače, Hjuit je odgovorio odrečno.

"Podloga je još uvek prilično mekana, ali verujem da će do petka sve biti u redu. Šljaka možda može da bude prednost za Srbe, ali ja sam ove godine najbolje rezultate postizao upravo na toj podlozi. Sigurno je da imam dovoljno samopouzdanja".

Trenutno treći reket Australije Kris Gučione (94. na ATP listi, Peter Lučak je 91), ove godine je već izgubio od Djokovića, i to u finalu turnira u Adelejdu, početkom januara. Gučione je najavio da će, ukoliko bude igrao, ponovo pružiti jak otpor najboljem srpskom teniseru.

"Tačno je da sam zimus izgubio od Djokovića, ali je to bilo veoma tesno. Bilo je 1:1 u setovima, pa sam u trećem propustio jednu brejk loptu... Nole ove godine igra veoma dobro, ali mislim da mogu da mu pružim dosta dobar otpor. Biće teško jer nikada u karijeri nisam igrao pred toliko publike. Radujem se tom izazovu", poručio je Gučione.

Selektor "kengura" Džon Ficdžerald rekao je da još uvek nije odlučio ko će nastupiti protiv Srbije, mada ima ideju ko bi mogao na teren, kako u singlu, tako i u dublu.

"Svi igrači su bitan deo tima, tako da ću tek u četvrtak odrediti konačan sastav. Imam ideju ko bi mogao da nastupi, ali najvažnije je da sve vreme budemo ekipa i da damo sve od sebe", istakao je Ficdžerald.

Žreb za duel Srbija - Australija biće održan u četvrtak sa početkom u 12 časova.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

100% kad si s njim ti mislis na BUREEEEK!!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 352
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone 2G
Mnogo me brine ovo za teren sto pricaju...Kazu Australijanci da hoce da intervenise sudije...
Ja da dodjem iz Leskovca i da mi kaze odlozen mec  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 147
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.