Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:10:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tarot karte  (Pročitano 64342 puta)
Ucesnik diskusija


through the stars I am coming

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 96
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tarot je vrlo ozbiljna metoda divinacije, nije za početnike i traži dosta iskustva.Time se bavim 20 g, zrelo prilazim tumačenju, pa ipak i mene koji put iznenade simbolička tumačenja , jer se karte znaju totalno otvoriti na novi način..doduše, ne gledam samo klasični tarot, pa mi to pomaže u detaljima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 206
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Meni je gledala jedna zena, drugarica me vodila, zanimalo me hocu li poloziti neki bitan ispit, obicna radoznalost, uopste nisam verovala u to, a u ljubavi mi je sve bilo extra i to me nije zanimalo. A ona mi napricala kako mi je momak dvolican, kako voli da pije i izlazi sa drustvom, da se kocka i da ce da me prevari sa nekom plavom vrckavom devojkom i da ni ta njihova veza nece porajati. I da se necu udati za njuga, iako sam zivela sa njim, i da cu upoznati nekoga sest godina starijeg od sebe. Ja i drugarica smo umirale od smeha prepricavajuci kako mi je ocrnila momka. I ja sam na to zaboravila. I sve se desilo posle godinu dana Smile. Cak je i devojka bila plava Smile
IP sačuvana
social share


Uploaded with ImageShack.us
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 111
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Mama me je pre par dana zamolila da joj malo pogledam na netu sta pise u vezi tarota, ona vec par godina gleda u karte ali ne zna sve da tumaci posto ju je drugarica ucila, vrlo sturo. Imamo knjigu na engleskom jeziku, i malo sam se ja trudio da prevodim ali mi ne ide  Smile

Knjiga : The Tarot Revealed   by  Paul Fenton-Smith

Jako puno bi kevi znacilo kada bih nasao ovu knjigu u pdf na netu, na srpskom jeziku, ili ako znate da ima da se kupi u nekoj knjizari, posto je prevodjenje knjige jako skupo ...

Hvala unapred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Future is to those who believe into beauty

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 704
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Siemens mc60
Teško ćeš tu knjigu naći kod nas. Ne znam koji tarot špil tvoja mama koristi, ali joj preporučujem knjigu domaćeg
autora Dejana Kladarina: Kompletan vodič kroz Tarot. Pomoći će joj oko tumačenja malih arkana, kao i velikih, i
dati joj osnove za rad sa tarotom. Izdavač knjige je Esotheria. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 4843
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
Jung je lepo objasnio tarot kao putovanje u nase sopstvene dubine. S cim god da se sretnemo tokom naseg puta, to je uglavnom jedan vid naseg najdubljeg i najviseg bica. Potraga za mudroscu.  A to je ono sto je nasa najveca potreba - mudrost da razresimo licne poteskoce i mudrost da pronadjemo kreativne odgovore na univerzalna pitanja sa kojima se svi suocavamo.

Ja koristim dnevno otvaranje, kao smernicu. Ne uvek, ali ukoliko sam u nekoj dilemi, dovoljna mi je ta jedna karta koja mi ukaze na to kojim putem bi valjalo da krenem.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy Fame
Voleo bih da naucim.
Posle jednog gledanja,ostao sam bez texta,99% se desilo kako mi je receno.
IP sačuvana
social share
Nisu losa vremena. Nego ljudi!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 97
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ma bre pustite palmu, kosavu ili gde se vec okupljaju oni vidovnjaci. I eto zabave  Smile

Inače:

Tarot se sastoji od 78 karata. 22 su glavne karte(aduti), 40 karata je obeleženo brojevima i četri znaka(tih 40 karata cini malu arkanu), a 16 su dvorske karte.

Aduti kreiraju veliku arkanu tj. skrivenu mudrost.
Vecina ljudi u pocetku bavljenja tarotom koristi samo adute, posto oni prestavljaju osnovne arhetipove: oca, majku, mudraca, ludu(dete),varalicu,sudiju, heroja...(itd ne mogu sada svih da se setim).

16 dvorskih oznacavaju ljudski karakter i medjuljudske odnose.

Malu arkanu cine brojevi od 1-10 i to poredjani u cetri znaka.

Cetri znaka predstavljaju:
1. Pentagram(zemlja)
2. Pehar(voda)
3. Štap(vatra)
4. Mac(vazduh)
I oni odgovaraju danasnjim znacima: karo, herc, tref i pik.

Na prvoj tarot karti se nalazi slika maga ispred koga je pehar i pentagram, za opasaču mu je mač a u ruci drzi stap ciji su kraj i pocetak jednaki("kako je dole, tako je i gore", "kako je unutra, tako je i spolja" i sl), a iznad glave mu je znak beskonacnosti.

Danasnje karte su proistekle iz tarota(a ne obrnuto  Smile).
Njih cini 40 karata male arkane. i 12 karata iz dvorskih. Nisu uzete sve jel u dvorskim zandar ima dva aspekta.

Ne postoji jedno misljenje o poreklu tarota.
« Poslednja izmena: 19. Apr 2008, 01:47:32 od Baalzamon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


תל אביב-יפו

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1525
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
LG Omnia
Dosta dugo sam pratio Tarot i sve sta se dogadja oko njega. . .  Volim ga i ponekad otvorim onako za svoju dusu.  Za one koji malo poznaju Tarot i Tarot majstore reci cu samo jedno. . .  Pozdravlja Vas GS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


It's Better To Burn Out, Than To Fade Away

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 21158
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Dealio
mob
Samsung neka dva..
Citat
Pogledajte kako je samo lepa karta XVII u Crowley-evom spilu.
Meni su sve te karte Alister Kroulija pomalo...zastrašujuće, ali najbolje izgledaju od svih.
Jedino iskustvo koje sam imala sa njima je da sam ih držala u rukama...ništa više, mada bih volela da mi neko, ko stvarno dobro zna- pogleda u tarot...
Ima i neki site, čini mi se, ali to nije to...glupo je da to radiš preko kompjutera Smile
Preko firme "Superknjižara" D.O.O. mogu da se naruče te knjige, čak ima i Crowleyev Tarot, a sniženja su im od 10 do 20%, ja sam gledala.
Od knjiga za početnike,Ključevi Arkana, savremeni tarot, tarot kao profesija, THOTH TAROT Aleistera Crowleya
i sve je prevedeno...
To je hrvatski izdavač.
kod nas možda preko "Knjižara.com" može da se nađe, jer oni imaju i knjige na stranim jezicima i antikvarnicu...
A u principu i nisu tako skupe te knjige... Smile
« Poslednja izmena: 18. Jul 2008, 02:46:23 od AmandaLee »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


תל אביב-יפו

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1525
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
LG Omnia
@ AmandaLee - slazem se sa tobom u vezi PC-a i otvaranja karata... Jedino sto moze da pomogne kada sama otvoris karte da ti kaze na brzinu znacenje pojedinih spojeva jer trazeci po knjigama nije uvek bas najbrza metoda. Kao sto puno njih napisase ovde otvaranje Tarota samom sebi nije resenje jer je subjektivno tako da nemoze da pokaze pravi put. Inace kao sto sam mnogo puta do sada napisao tarot je proslost i sadsnjost i njihovi uticaju na buducnost. Tarot ti nece konkretno reci iza koga te zbuna ceka neprilika ali ce ti reci na kome putu se nalazi taj zbun. Kod otvaranja tarota bitno je citacu samo reci kojoj kategoriji ( ljubav, posao, skola) pripada misao tako da moze blize da odgovori.
Nadam se da ce ti neko uskoro otvoriti ovde tarot jer me bas interesuje kako se to radi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:10:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.