Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 215 216 218 219 ... 673
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tamna strana srpskog sporta ~ Navijaci vs. huligani vs. policija  (Pročitano 720998 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 15
bgracanin  i svi njegovi klonov, klico, king krimson, Nksamsj, mrgec, gottago, bf_109_g_6 i ostali potpirivaci - poslednje upozorenje pred ban.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 15
ispovest Roditelja ubijenog Francuza
Bris se radovao putu u Beograd

Autor: N. Vlačo | Foto: m. perić, AP, Tanjug | 01.10.2009. - 08:15


„Kada smo u subotu ujutru, 19. septembra, krenuli avionom za Beograd, apsolutno nismo znali da je Bris teško povređen. Znali smo da je ležao u bolnici nakon operacije, ali bili smo sigurni da ćemo se vratiti kući sa njim već u ponedeljak. Zato smo i poneli tako malo odeće sa sobom”, kazali su u intervjuu za francuski list „Depeš di midi” Alen i Suzan Taton, otac i majka 28-godišnjeg navijača fudbalskog kluba Tuluz koji je u utorak preminuo od posledica prebijanja u Beogradu.

Nesrećni mladić je pretučen 17. septembra, uoči utakmice Partizan - Tuluz u Ligi Evrope, a njegovi krvnici bili su huligani sa obeležjima crno-belih. Roditelji Tatona za dramu u Beogradu čuli su u vestima na televiziji, ali nisu ni pomišljali da je reč o njihovom sinu. Shvatili su da je Bris bio žrtva napada tek kada im je žandarm kasno te večeri zakucao na vrata.
Alen i Suzan Taton su tek nakon dolaska u Beograd saznali da im je sin u komi. U bolnici su obavešteni o tome kako se odigrao divljački napad u bašti „Ajriš paba” na Obilićevom vencu.
„Rekli su nam da su Bris i njegovi drugovi bili bez ikakvih obeležja po kojima bi mogli da ih prepoznaju kao navijače Tuluza, a horda varvara ih je napala brutalno i bez ikakvog povoda. Brisa su udarili flašom u lice, oslepeo je od svoje krvi. Nije mogao da pobegne. Zasuli su ga udarcima i bacili niz stepenice. Bris je mrtav zato što se našao na pogrešnom mestu u pogrešno vreme”, rekli su Tatonovi roditelji.
Oni su za „Depeš di midi” kazali da zbog smrti sina osećaju bes i patnju, a stalno misle na to koliko je Bris bio radostan dok se spremao na put u Beograd. Roditelji su rekli da je Bris voleo život i živeo ga u svakom trenutku.

„Idem da se zabavljam, ne nosim ni dres, ni zastavu, idem inkognito”, kazao je Bris Matjeu, Sandri i Neli, prijateljima u prodavnici „Žifi”, u kojoj je radio poslednje dve godine.
Mladi navijač Tuluza uzeo je nekoliko slobodnih dana sa posla i trebalo je da se vrati u nedelju kako bi trčao polumaraton u Tuluzu. Bris Taton u Beogradu nije nosio dres Tuluza, već je poneo majicu Tuluzove navijačke grupe „indijanci”, čiji je član bio od 2001. godine. On je bio i blagajnik ove navijačke grupe od 2004. do 2006. godine. Profil „indijanaca” na sajtu „Fejsbuk” juče je bio ispunjen dirljivim porukama sećanja na Tatona.
Fransoa Brianson, sekretar za sport Gradskog veća Tuluza, kazao je za naš list da je, kao i gradonačelnik Pjer Koen, duboko šokiran tragičnom smrću Tatona.


„Idem da se zabavljam, ne nosim ni dres, ni zastavu”, kazao je Bris prijateljima pre nego što je otputovao u Beograd

„Tuluz je prvi francuski grad u odnosu na broj stanovnika po zastupljenosti bavljenja sportom, zbog toga je osećanje tuge zbog smrti Tatona još dublje”, rekao je Brianson.
Počast ubijenom navijaču građani će odati tokom meča Tuluza protiv Lorijena, u nedelju u nacionalnom šampionatu. Brianson je kazao da će sav novac od tog meča biti upućen porodici Brisa Tatona. Sekretar za sport Gradskog veća Tuluza rekao je da su u tom gradu obavešteni o revoltu koji je ubistvo ovog navijača izazvalo u Srbiji i dodao da je uveren da će srpske vlasti postupiti na pravi način. „Nemamo nikakvog razloga da ne verujemo da će srpsko pravosuđe obaviti svoju dužnost”, naveo je Brianson.
„Blic” je juče u kontaktima sa predstavnicima Gradskog veća Tuluza dobio uveravanja da je osveta navijača Tuluza tokom predstojećeg gostovanja Partizana u Francuskoj u decembru malo verovatna, pošto navijači Tuluza ne važe za agresivne.


Francuska ne povezuje huliganstvo sa Srbima
Ubistvo Brisa Tatona neće uticati na odnose Francuske i Srbije, jer Francuska ne povezuje njegovo ubistvo sa Srbima - rekla je Rama Jad, ministarka sporta Francuske, posle sastanka u Beogradu sa Snežanom Samardžić-Marković, ministarkom za sport i omladinu Srbije. „Pratićemo istragu povodom smrti našeg državljanina”, rekla je Rama Jad i istakla da je Francuska zahvalna na solidarnosti srpskom narodu i podršci Brisovim roditeljima.
S. R.



 
Još dvoje osumnjičenih za ubistvo Tatona

Potraga za jednim od organizatora linča Francuza Brisa Tatona (28) nastavljena je, mada policija ne isključuje mogućnost da je on odmah posle zločina pobegao iz Srbije i utočište našao u nekoj od susednih zemalja.

Istovremeno, spisku od 11 osumnjičenih za zločin dodata su još dva imena. Posle Tatonove smrti, ova grupa tereti se za krivično delo teškog ubistva za koje je zaprećena maksimalna kazna 40 godina zatvora.
Policija je preksinoć pretresla nekoliko štekova organizatora linča, inače poznatog i po tome što je član grupe koja trguje drogom, ali on nije nađen. Priveden je njegov prijatelj, takođe huligan, koji kobnog 17. septembra nije bio u grupi koja je napala Francuze. U razgovoru s policajcima negirao je da ima bilo kakvih informacija o tome gde je njegov drug. Huligan koji je u bekstvu tereti se da je s Ivanom Grkovićem (27) i Ljubomirom Markovićem (28), zvanim Kića, organizovao grupu mladića, simpatizere Partizana, da se „dokažu tako što će napasti navijače Tuluza”.
Policija je ubrzo posle linča lisice stavila Stefanu Veličkoviću(21), Milanu Tarlaću zvanom Taki (18), Draganu Tomasoviću (20) i Jovanu Karbiću(18) iz Beograda, kao i Bojanu Matijeviću(19) iz Batajnice. Uhapšeni su i Branimir Četnik (22) i Vladan Suvajac (21) iz Nove Pazove, Milan Vujović (19) iz Pančeva, kao i Vladimir Bošković (18) i Ivan Grković (27) iz Sremčice. Na saslušanju je nekolicina njih priznala da su napali navijače Tuluza.
Portparolka Okružnog suda u Beogradu Ivana Ramić rekla je juče za „Blic” da su još dve osobe osumnjičene za napad na Brisa Tatona, a da jedan od osumnjičenih koji ranije nije dao iskaz sada želi to da uradi. U Okružnom sudu juče su u svojstvu oštećenih saslušani roditelji Brisa Tatona.
 

A. Ž. Adžić - V. Z. Cvijić
 
Hiljade građana Srbije odale poštu ubijenom

Nekoliko hiljada građana odalo je juče poštu preminulom francuskom navijaču Brisu Tatonu u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.

 
Red dugačak stotinak metara oko podneva se protegao od spomenika knezu Mihailu, na beogradskom Trgu Republike, do pekare „Toma”. Građani su mirno stajali, razmenjivali pokoju reč, u rukama držeći ruže i sveće. Među njima su bili i Išel Šarbonije, otpravnik francuske ambasade, Atanasije Rakita, episkop hvostanski, koji je istakao protest SPC povodom počinjenog nasilja i naglasio da ono nije obeležje glavnog grada.
Manje kolone građana krenule su i ka zgradi francuske ambasade u Pariskoj ulici. Pored slike preminulog francuskog mladića gorele su desetine sveća.
Jučerašnjem skupu prisustvovali su predstavnici G17 plus, SPO, LSV, LDP i drugih stranaka, nekadašnji premijer Srbije Zoran Živković, kao i mnogobrojne ličnosti iz javnog života reditelj Goran Paskaljević. Dušan Ivković, selektor košarkaške reprezentacije, i Branko Radujko, direktor „Telekoma”, takođe su položili cveće.
Organizacioni odbor skupa „Odgovor građana na nasilje” saopštio je juče da je načelnik Policijske stanice „Stari grad” Željko Perošević usmeno saopštio organizatorima da policija neće odobriti održavanje skupa u Pionirskom parku u petak, 2. oktobra, u 16 časova. Organizatorima je ponuđeno da skup održe na Ušću. Načelnik je pozvao organizatore da se za dozvolu obrate višim instancama, a pogotovo gradonačelniku Draganu Đilasu, jer je „grad njegov”.

I. Mišković

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 15
Ko se meša u rad državnih organa
Pritisci iz klubova na pravosuđe u slučaju Taton
Autor: V. Z. Cvijić - T. N. Đaković | Foto:V. Lalić, Beta | 01.10.2009. - 05:00

Postoje sumnje da su pojedinci iz sportskih klubova vršili pritisak na sudije i tužioce u slučaju napada na francuskog navijača Brisa Tatona, potvrdio je za „Blic” Slobodan Homen, državni sekretar Ministarstva pravde.


On dodaje da se sumnja da je takvih pritisaka bilo i u slučaju Uroša Mišića, kome je u toku ponovno suđenje za pokušaj ubistva žandara Nebojše Trajkovića.
- Očekujem da će biti povedeni postupci protiv svih koji su pokušali da vrše pritisak ukoliko se ove sumnje pokažu kao tačne. Vreme poziva i pritisaka je prošlo. Lično ću razgovarati sa postupajućim tužiocima i ukoliko je bilo pritisaka na njih, zahtevaću da pokrenu postupke protiv svih koji su pokušali da utiču na njih - kaže Homen.
Ako je tačno da je vršen pritisak na tužioce i sudije, državni tužilac Slobodan Radovanović mora da saopšti ko je to radio, jer upravo taj gest pokazuje da li država funkcioniše ili je ustuknula pred strukturama koje stoje iza huligana.
- Ako državni tužilac ne veruje državi, to pokazuje jače no išta njenu slabost. Ako veruje, državni tužilac će prijaviti policiji ko uznemirava, preti i vrši pritisak na tužilaštvo, ali očigledno ni on sam ne veruje u nju - komentariše Zoran Dragišić, stručnjak za bezbednost.
Tomo Zorić, portparol Tužilaštva Srbije, rekao je juče za „Blic” da će oni proveriti da li je bilo pokušaja pritisaka na zaposlene u tužilaštvu i sudu.
- Ukoliko postoje dokazi da je bilo takvih pritisaka, protiv odgovornih će biti preduzete sve zakonske mere. Tužilaštvo neće podleći nikakvim pritiscima i radiće u skladu sa zakonom. Zakon je jednak za sve i nas uopšte ne zanima odakle ko dolazi, na kojoj je funkciji ili za koga navija, već nam je samo važno poštovanje zakona - ističe Zorić.
Slobodan Homen kaže da sudije i tužioci sada moraju da ponesu svoj deo odgovornosti i ovo je ključan test „na kome ćemo pobediti nasilnike ili ćemo pustiti da nadvladaju”.
- Nove odredbe Krivičnog zakonika stupile su na snagu 8. septembra. Sada je na tužilaštvu i sudstvu da ih primeni - rekao je Homen.
On je napomenuo da možda postoji osnov da porodica ubijenog Tatona zatraži odštetu od Grada Beograda, ali da konačan odgovor o tome može da se da tek pošto se slučaj detaljno prouči.
Činjenica je da je divljačko prebijanje na smrt Brisa Tatona usred Beograda organizovao neko ko policiji još od ranije nije poznat samo kao navijač. Njega policija dovodi u vezu sa trgovinom narkoticima, imenovan je kao vođa klana poznatog po pucnjavama u prestonici. A još je u bekstvu.
Dalje, državni tužilac Slobodan Radovanović potvrdio je da su u pitanju pripadnici kriminalnih grupa.
Pitanje koje je većina građana Srbije postavila na vest o smrti Tatona jeste zašto ti kriminalci, ako za njihove aktivnosti znaju i policija i tužilaštvo, nisu pohapšeni ranije? Zašto u momentu kada je Bris Taton doputovao u Beograd oni već nisu bili iza rešetaka ako država već ima saznanja o njihovim kriminalnim aktivnostima? Odgovor je jednostavan: ili policija i tužilaštvo ne rade svoj posao ili su te grupe pod nečijom zaštitom i instrumentalizovane. Pitanje na koje policija i tužilaštvo, kao i BIA, moraju da daju odgovor jeste: Ko stoji iza tih grupa?
- Samo izolovana Srbija koja tumara u mraku odgovara nekim interesnim grupama. Kojim - na to pitanje BIA treba da pruži odgovor - napominje Dragišić.
On dodaje da je „neverovatno da upravo pred nosom službe koja se bavi obaveštajno-bezbednosnim poslom vitlaju bande desničarskih ekstremista i huligana, a oni ništa ne preduzimaju”.




Tužilac traži zabranu navijačkih grupa Zvezde, Partizana i Rada


Glavni državni tužilac Slobodan Radovanović podneće inicijativu Ustavnom sudu za zabranu velikih navijačkih grupa fudbalskih klubova Crvene zvezde, Partizana i Rada.

On će zahtevati i da im se izrekne zabrana da organizovano idu na utakmice u dužem vremenskom periodu, saznaje „Blic” u vrhu srpskog pravosuđa.
- Tužilac Radovanović je zatražio od MUP obimnu dokumentaciju o vođama navijačkih grupa „delije”, „grobari” i „united force”. Iz podataka MUP se vidi da vođe tih grupa uglavnom imaju obimne krivične dosijee - kaže izvor „Blica” u vrhu srpskog pravosuđa.
Kako saznajemo, tužilaštvo će tražiti zabranu grupa u okviru Zvezdinih „delija”, Partizanovih „grobara” i Radovih „united force”.
- Tačno će biti utvrđeno koje su grupe u okviru tih velikih navijačkih skupina odgovorne za nasilje i za nekoliko dana biće podnet zahtev za njihovu zabranu - kaže izvor „Blica”.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 15
Francuze tukli pripadnici tri navijačke grupe
Autor: Beta | 02.10.2009. - 10:36

Napad na grupu Francuza 17. septembra kada je teško pretučen Bris Taton koji je preminuo od zadobijenih povreda, organizovale su tri navijačke grupe fudbalskog kluba Partizan, piše današnja Politika.

Pozivajući se na sagovornika bliskog istrazi, list navodi da su u napadu učestvovali pripadnici navijačkih grupa "Irid ćibili", "Alkatraz" i "Rebels".
Palice i baklje podelio je Dejan Puzigaća, jedan od 12 osumnjičenih za ubistvo francuskog državljanina, a hirurške maske kojima su napadači sakrili lice navijačima je dao osumnjičeni Vladan Suvajac.

Prema pisanju lista, navijačima je "oprema" podeljena u Terazijskom parku, a zatim su se u grupi uputili na Oblićev venac na poziv osumnjičenih Ivana Grkovića, Đorđa Prelića i Ljubomira Markovića, pošto su dobili informaciju da francuski navijači sede u kafiću "Ajriš pab".

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 15
Grafiti podrške Partizanu na ambasadi Srbije u Beču
Autor: Tanjug | Foto:Tanjug | 05.10.2009. - 08:06

Nepoznata lica ispisala su grafite podrške navijačima Partizana na fasadama ambasade Srbije i konzularnog odeljenja Srbije u Beču.

Na nedavno završenoj fasadi ambasade osvanula je poruka "Sloboda - Grobari 1970", a na fasadi pokraj ulaza u Konzularno odeljenje "Grobari - sloboda navijačima". U ambasadi, koja se nalazi u 3. bečkom okrugu, kvartu diplomatskih predstavništava, i u Konzularnom odeljenju, smeštenom u 5. okrugu, u jednoj stambenoj zgradi, niko nije primetio vandale.
Ambasadu Srbije, za razliku od nekih ambasada većih zemalja u okruženju, već duži niz godina ne obezbeđuje austrijska policija danonoćno, već samo po potrebi, kada postoje određene najave, poput demonstracija.
Pretpostavlja se da su vandali, posebno za grafite na ambasadi, pošto se ona nalazi u prometnoj ulici, iskoristili noć da bi izvršili ovaj atak na fasadu zgrade pod kulturnom zaštitom.
Službenici diplomatsko-konzularnog predstavništva Srbije u Beču obavestili su o vandalskom aktu nadležne organe i zatražili preduzimanje mera. Služba za zaštitu ustanovnosti i borbu protiv terorizma odmah je reagovala i izvršila je uviđaj i ispitaće čitav slučaj.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Navijač francuskog fudbalskog kluba Tuluz Bris Taton, kojeg su huligani ubili u Beogradu, sahranjen je u Tuluzu u utorak.

Sahrani su prisustvovali članovi Tatonove porodice, igrači Tuluza i navijači.

Oko 1.000 osoba okupilo se na ceremoniji u katedrali Sent Etjen u Tuluzu, javio je Radio Slobodna Evropa.

Sahrani je prisustvovao i amabasador Srbije u Francuskoj Dušan Bataković, koji je izrazio "žaljenje srpskog naroda i volju predsednika Srbije Borisa Tadića za oštrim kažnjavanjem počinilaca ovog užasnog zločina", javio je AFP.

Skupština Vrnjačke Banje podržala je inicijativu da glavna ulica u tom gradu, Banjska promenada, dobije naziv Brisa Tatona.

Taton je umro 29. septembra, pošto su ga huligani pretukli 17. septembra, pred utakmicu Partizana i Tuluza.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 15
Za pet godina u neredima povređene 362 osobe
Hrvatska: Huligani nisu pod kontrolom
Autor: Beta | 06.10.2009. - 21:48



U Hrvatskoj su, poslednjih pet godina, u divljanju navijača povređene 362 osobe, među kojima je 71 policajac, a protiv navijača je podignuto 8.520 prekršajnih prijava, saopštila je potpredsednica hrvatske vlade Đurđa Adlešić.

Ona je predstavila preventivni program edukacije učenika osnovnih i srednjih škola protiv nasilja na stadionima, istakavši da podaci pokazuju da dugoročno i efikasno rešenje za navijačko nasilje nije represija, već vaspitanje i edukacija.
 
Hrvatski sabor znatno je pooštrio kaznene odredbe Zakona o sprečavanju nereda na sportskim takmičenjima još u aprilu, ali huligani, pre svega, na fudbalskim utakmicama nisu stavljeni pod kontrolu.

Hrvatski klubovi su do početka 2009. zbog divljanja svojih navijača platili oko 800 hiljada evra kazne, a fudbalska reprezentacija oko dva miliona evra, iako je Zakon o sprečavanju nereda na sportskim takmičenjima donet još 2003. Poslednjim izmenama Zakona pokušalo se tome stati na put tako što su uvedene strože kazne. Međutim, one nisu dale željene rezultate.

Zakonom su zabranjeni posedovanje ili konzumiranje droga, pirotehnička sredstva, oružje, pokušaj unošenja alkoholnih pića, kao i transparenti i uvredljive pesme koje podstiču rasnu, nacionalnu, regionalnu i versku mržnju. Ipak, one se redovno mogu čuti na skoro svim fudbalskim utakmicama.
Policija može da predloži privremeni ili trajni prekid utakmice ukoliko dođe do bilo kakvog protivpravnog ponašanja, dok sud može da izrekne novčane kazne u visini od 1.000 do 50.000 kuna, kao i zatvorsku kaznu u trajanju od tri dana do najviše 90 dana.
Zakonom je predviđena i zabrana prisustva u trajanju od maksimalno dve godine problematičnih navijača na određenim sportskim takmičenjima u Hrvatskoj i u inostranstvu s obavezom javljanja ili prijave boravka u policijskoj stanici.

Međutim, pod velikim pritiskom navijačkih klubova, ali i pojedinih nevladinih udruženja za zaštitu ljudskih prava, zakonodavac je, ipak, odustao od prvobitno predviđene mogućnosti oduzimanja pasoša problematičnim navijačima kako ne bi putovali u inostranstvo na utakmice. Istovremeno je omogućeno i točenje alkohola na utakmicama uz dopuštenih 0,8 odsto alkohola u krvi navijača.

Zbog svega toga u javnosti i stručnim krugovima vlada uverenje kako je reč o blažem zakonu od onog koji je neophodan da bi se stalo na kraj navijačkom divljanju.

"Torcida" prekinula prijateljsku utakmicu
Prijateljska fudbalska utakmica u Baškoj Vodi između domaće Uranije i splitskog Hajduka prekinuta je danas zbog divljanja navijača gostujućeg kluba, preneli su hrvatski mediji.
Pripadnici splitske "Torcide" ubacivali su u teren baklje, dimne kutije i staklene flaše, pa je sudija bio primoran da u 35. minutu prekine utakmicu pri rezultatu 0:0.
Navodi se da su huligani, nakon što su igrači otišli u svlačionicu, izazvali novi incident na tribinama tako što su se međusobno potukli.
Utakmici u Baškoj Vodi prisustvovalo je oko 1.000 gledalaca, a ističe se da nije bilo povređenih u ovom incidentu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

8217_1120847747775_1424510855_30315881_2576538_n.jpg
(55.29 KB, 604x216)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 15
15. oktobra o rešavanju problema huligana
Samardžić-Marković: Postoji volja za primenu britanskog modela
Autor: Tanjug | 07.10.2009. - 17:36


Ministarka omladine i sporta Snežana Samardžić Marković izjavila je danas da će o primeni britanskog modela rešavanja problema huliganstva odlučivati Savet za sprečavanje nasilja u sportu koji treba da zaseda 15. oktobra.

Samardžić Marković je ukazala da se britanski model može primeniti i u Srbiji, jer postoji politička volja za to. Ona je navela da je ministarstvo već dve godine u koordinaciji sa britanskim organima u želji da spreči divljanje huligana, odnosno uradi ono što je najbolje za Srbiju.
"Jedna od mera mogla bi da bude i da navijači kada kupuju karte kupuju na svoje ime kako bi se znalo ko je došao i ko je navijao i kroz svoje navijanje ko nije učinio nikakav izgrednički pokušaj", rekla je ministarka.
Ona je ocenila da je dobro što je na čelu Saveta vlade premijer Mirko Cvetković jer, kako je navela, tek kada je tadašnja britanska premijerka Margaret Tačer stala na čelo borbe protiv nasilja u sportu država je uspela da se izbori sa problemom.
 
Pritvoreni navijači zbog nasilnog ponašanja na utakmici
Zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršili krivično delo nasilničkog ponašanja na sportskoj priredbi, pripadnici Policijske uprave u Subotici lišili su slobode i odredili meru zadržavanja do 48 sati Miroslavu P. (35) i Danilu Đ. (29), obojici iz Subotice. Intenzivnim radom subotičke policije na pronalaženju svih lica koja su u nedelju na fudbalskoj utakmici između FK Spartak Zlatibor voda i FK Partizan, na tribini gradskog stadiona palili baklje, utvrđeno je da su se u grupi navijača nalazili i osumnjičeni Miroslav i Danilo. Oni su, uz krivičnu prijavu, sprovedeni istražnom sudiji Opštinskog suda u Subotici, koji im je odredio pritvor do 30 dana, saopštila je policija.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Кад су ретарди ајде што нису маскирали лице него су још и фотке покачили на нет.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 215 216 218 219 ... 673
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 12 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.