Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 673
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tamna strana srpskog sporta ~ Navijaci vs. huligani vs. policija  (Pročitano 584157 puta)
Ucesnik diskusija


Srbija do Tokija

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
Очигледно је да нико не схвата да за нереде нису криви ни навијачи ни полиција него правосуђе и клубови који штите своје "навијаче".Ја лично радим у жандармерији као инструктор џудоа и не радим утакмице али добро знам приче својих колега који једноставно не могу другачије одврате хулигане од дивљања осим да их пребију намртво,ми би највише волели да се закон спроводи као у енглеској и да само напишемо пријаву и да не морамо да се макљамо са дрогираним и пијаним будалама знајући да ће они добити оно што су законом заслужили,али кад год неко од мојих колега приведе некога он је већ увече преко везе слободан и без проблема улази на стадион,чињеница је да закон постоји али се не спроводи,иначе у Енглеској  је на свакој утакмици тужилац на стадиону и ако неко којим случајем уђе на терен(наводим пример)истог тренутка бива ухапшен и пише му се пресуда од 3-7 година затвора,без суђења,без права на жалбу,одмах бива спроведен на одслужење казне и по изласку из затвора има забрану уласка на стадион од 2 године па до доживотне забране и на дан одигравања утакмице мора да се јави у полицијску станицу да би навео куда се креће у току дана и не сме да приђе стадиону у кругу од неколико километара(не знам тачно колико).Е кад се нешто овако слично буде спроводило код нас нити ће полиција тући немилосрдно нити ће навијачи дивљати и можда ћемо код нас видети слику на стадиону како је бака довела петогодишње дете на стадион да гледа Манчестер Јунајтед
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Pa ti si upravo apostrofirao profil huligana koji pravi nerede... prema tome to "nisu krivi navijaci" treba da bude mnogo odredjenije...  Smile

Ali ako cemo posteno, danas svasta moze da se nadje i u samoj Zandarmeriji...  Smile

Sto, iz mog, treceg ugla, cini situaciju prilicno komplikovanom...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni nije jasno zasto se zakon ne sprovodi... plus poostravanje...
Pred svaku vazniju utakmicu neka odvoje dve-tri marice i krenu od kuce do kuce vodja navijaca ili poznatih huligana... pa fino u corku da se malo lade i gledaju tekmu na crno-belom televizoru...
Zalosno je da Srbija i na ovaj nacin krene stopama Engleske ili Grcke gde se ljudi kolju na ulicama...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia ispo iz modu
Очигледно је да нико не схвата да за нереде нису криви ни навијачи ни полиција него правосуђе и клубови који штите своје "навијаче".Ја лично радим у жандармерији као инструктор џудоа и не радим утакмице али добро знам приче својих колега који једноставно не могу другачије одврате хулигане од дивљања осим да их пребију намртво,ми би највише волели да се закон спроводи као у енглеској и да само напишемо пријаву и да не морамо да се макљамо са дрогираним и пијаним будалама знајући да ће они добити оно што су законом заслужили,али кад год неко од мојих колега приведе некога он је већ увече преко везе слободан и без проблема улази на стадион,чињеница је да закон постоји али се не спроводи,иначе у Енглеској  је на свакој утакмици тужилац на стадиону и ако неко којим случајем уђе на терен(наводим пример)истог тренутка бива ухапшен и пише му се пресуда од 3-7 година затвора,без суђења,без права на жалбу,одмах бива спроведен на одслужење казне и по изласку из затвора има забрану уласка на стадион од 2 године па до доживотне забране и на дан одигравања утакмице мора да се јави у полицијску станицу да би навео куда се креће у току дана и не сме да приђе стадиону у кругу од неколико километара(не знам тачно колико).Е кад се нешто овако слично буде спроводило код нас нити ће полиција тући немилосрдно нити ће навијачи дивљати и можда ћемо код нас видети слику на стадиону како је бака довела петогодишње дете на стадион да гледа Манчестер Јунајтед


Прво да се разумемо, за разлику од Србије, у Енглеској не може сваки балван да буде припадник жандармерије, а још мање може један балван по слободној процени да тумачи закон као што је случај код нас. Шта мислиш да ли може у једној Енглеској припадник жандармерије, полиције или било које формације да забрани било ком навијачу на стадион унесе званичну државну заставу за коју тај исти припадник по заклетви треба да буде спреман да положи свој живот? Наравно да не може, али у Србији је и то могуће.




Јел и овога има у Енглеској?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
Apple iPhone SE 2020
To je trebalo tuci kad su bili mali... ali .. ne.. mame su gledale Kasandru i kafenisale... tate su se igrale na poker automatima...
« Poslednja izmena: 24. Dec 2007, 16:12:19 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Alcatel 258
Белграде.Четник
ник ти није уопште добар и неодговара теби а ни твом позиву.

Пази сада, лични пример човек је отпужен за силовање наравно жандар(косовски херој) лопов обичан и шта ти знам све, девојка није успела да га добије на суду, јер је доказ био да је она њему послала поруку да дође код ње. Исти је суспендован да би се само после завршетка процеса био примљен у пограничну полицију, тврдим да је преко руку истог и преко твојих руку прешло више дроге, оружија, курви и не знам чега него преко свих навијачких група па још на 22 степен.
Ако вам је проблем кад је неко пијан и дрогиран, батице ти врло добро знаш ко продаје дрогу, па ајде удрите на њих, али знаш зашто на њих не ударате јер су вам то шефови тајкуни и не знам шта све... напали сте на навијаче, у нашу(њихову) исправност у неким поступцима нећу да улазим у суштину наравно да је велика већина на лошем путу... ви једноставно ударате на оне који имају ону ствар у гаћама да на ваше насиље узврате насиљем..
Заборавили смо сви шта је било петог октобра, исти полицајци су тукли мокрим новинама везали за радијаторе, убијали одбијали бубреге, мучили струјом неку дечицу што су качила отпорове плакате, да би исти ти када им је маса дошла на станицу, изашли и плакали са три прста и иконама и шта ти знам.. Проблем је што овде брзо заборављају људи нечија злодела.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia ispo iz modu
Мрли брате не можемо тако генерализовати јер ћемо онда бити као и они. За њих су СВИ навијачи хулигани и наркомани. Наравно да међу њима има поштених људи који немају везе са криминалом, није у томе проблем. Проблем је што је то једна велика замена теза. На челу МУП-а је човек који има криминални досије и он као такав данас упире прстом у некога и каже да је криминалац. То је оно што је пре свега срамота, да не причамо колико је то жалосно за једну државу.
Наравно да међу нама на трибини има свакаквих, има и лопова и наркомана и свакојаког шљама, али то није проблем трибине јер ту свако ко купи карту може да уђе, ту нема никаквих провера нити су оне законом прописане. Али да би ушао у полицију закон јасно каже да не смеш бити кривично осуђиван, а шта ми имамо за министра? Обичну јајару, лопова и обијача трафика. Да не идемо даље међу ове ниже где су попримали и курту и мурту и свакојаки олош и шљам.
То све заједно приказује јасну слику нашег друштва у целини и државе која је у тоталном курцу, државе у којој су поремећени сви системи вредности.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Alcatel 258
Био сам мало под утиском, наравно да је велика већина поштена али појединци а од 35000, 1000 да су најгори шљам има таквог утицаја јер су они "власт и закон", ја ти гарантујем да у толиком броју доктора наука има бар 100 олоша најгорег, али проблем је у томе што су такви "власт и закон" и што они моралишу и паламуде.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia ispo iz modu
Био сам мало под утиском, наравно да је велика већина поштена али појединци а од 35000, 1000 да су најгори шљам има таквог утицаја јер су они "власт и закон", ја ти гарантујем да у толиком броју доктора наука има бар 100 олоша најгорег, али проблем је у томе што су такви "власт и закон" и што они моралишу и паламуде.


Разумем али за то је крив систем а не појединци међу жандарима, а доста кривице пада и на нас као народ јер ми својим гласовима по други пут истом олошу дајемо мандат.
Много је жандара заиста било на Косову, неки су кући донели метак у телу а неки телевизоре из шиптарских кућа, али данас се сви они позивају на то како су они ратовали а данас их навијачи нападају по стадионима. А нико се реално не запита колико жандара '99 није имало ни 18 година.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Mrly je, s jedne tacke gledista, apsolutno u pravu. Zivimo u drzavi u kojoj se politicka i druga elita bavi najrazlicitijim vidovima kriminala, a istovremeno smo svedoci situacije u kojoj se "ostrica" zakona dokazuje na ljudima zbog nekih mnogo laksih prekrsaja. Niko ne moze da kaze da u drugim zemljama ne postoji privilegovan sloj drustva, ili makar pojedinci, ali kod nas je stvarno dostignut maksimum po tom pitanju. I to moze da se vidi u svakom gradu, skoro svakog dana, nazalost...

S druge strane, sto kaze twice, delimicno je to stvar mentaliteta i jako uzdrmanog sistema vrednosti. Sto se glasanja tice, tu se stvari ne mogu bitno promeniti za narednih 20 godina skoro sigurno, jer nijedna stranka danas (bez obzira da li prelazi cenzus ili ne) nema te ljude koji mogu nesto znacajnije promeniti.

Ali, na kraju, to nikako ne opravdava gomilu mladih ljudi sa izrazenim bazicnim nagonima i jako uskom svescu, tankom linijom razuma, koji su u stanju npr. da prebiju nekog klinca zato sto nosi dres suparnickog kluba. I molim te batali da mi objasnjavas kako se to desava svugde, to je jednostavno bolesno. A to sto ti branis drugare napadajuci Zandarmeriju (a dobar deo toga sto si rekao stoji), pokazuje samo da si i sam u dubini duse svestan da ih je nemoguce odbraniti...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 673
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.