Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:04:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Talenti  (Pročitano 5044 puta)
13. Maj 2007, 21:29:25
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 

  Talenat je dar sa kojim se rađamo i on predstavlja jednu pasivnu silu. Zbog toga, postoje osobe koje nikada ne uspevaju da otkriju svoj talenat. Opet, sa druge strane postoje i oni, koji su svesni prisutnosti talenta, ali opet nemaju dovoljno snage da ga pokrenu na pravi način i da ga iskoriste. Na žalost, a moram da spomenem postoje talenti, koji vremenom bivaju ugušeni iz ovih ili onih razloga. Zbog svega ovoga detaljna procena talenta u analizi i interpretaciji horoskopa je jedna od ozbiljnih tema na koju se mora obratiti pažnja.
 
Talenat  je povezan sa genetskim nasleđem, pa je pri njegovoj proceni potrebno obratiti pažnju na 4. kuću (preci, nasleđe, roditelji) u horoskopu. Pored ove kuće u procenu ulazi i 12. kuća i 8. kuća. Ovo je prirodni, vodeni trigon, jer povezuje u prirodnom horoskopu tri vodena znaka: Rak, Škorpiju i Ribe, a vodeni elementi se vežu za maštu, instikte, intuitivnosi i talente.  

Svaka od ovih kuća jeste peta kuća od prethodne kuće, pa je tako 8. kuća ustvari peta od 4. kuće, 12. kuća jeste peta od 8. kuće, a 4. kuća jeste peta od 12. kuće. Petica, odnosno 5. kuća simbolizuje talenat i kreativnost, pa zbog toga kombinacija 4, 8. i 12. kuće, govori o tome koliko smo sposobni da upotrebimo kreativnost i talenat u ovim vodenim kućama ili znacima. Ako u horoskopu ne pronađemo nikakvu vezu između ove tri kuće, odnosno ako se nit prekine bar u jednoj kući i energija se slobodno ne preliva i ne kruži kroz ove kuće, zaključićemo da osoba nije sposobna da otkrije svoj talenat, nije sposobna da ga iskoristi ili posebno ne pokazuje niti jedan talenat.
 
Kod ispoljavanja talenata vrlo su presudni aspekti kvadrata, koji pokreću na akciju i ne dozvoljavaju osobi da ostane pasivna. Pasivnost je tipična za aspekt trigona, pa su osobe sa dosta trigona u horoskopu, bez obzira što je ovo harmoničan i lagan aspekt i vrlo pasivne. Kvadat je pokretač, on je pod vlašću planete Mars, planete koja nam daje energiju i poriv za akcijom.  
Ako ustanovimo da postoji povezanost između 4. kuće i 12. kuće, putem planeta u ovim kućama, putem vladar ovih kuća, ali i prirodnih vladar kuća, prelazimo na procenu 8. kuće.
 
Znak na vrhu 8. kuće, planete u ovoj kući, njihovi aspekti, kao i vladar 8. kuće, pokazaće o kakvom se talentu radi, kako će biti i na koji način usmeren talenat i da li ćemo ga koristiti u pozitivne ili negativne svrhe.
 
Pored ovoga, treba obratiti pažnju na velike trigone, ako postoje u horoskopu, a posebno vodene, odnosno one koji idu iz vodenih znakova (Rak, Škorpija, Ribe). Najegzaktniji aspekti su vrlo bitni pri proceni talenta, jer se oni zbog najmanjeg orbisa i najranije ispoljavaju.
 
Primer horoskopa Antonia Vivaldia.
 
 
 Antonio Vivaldi, imao je nadimak ''il prete rosso'' ili crveni sveštenik. Bio je jedan od vodećih violinista kapele Sv. Marka u Veneciji. Komponovao je violinske sonate, duhovnu muziku i pisao koncerte koji su tada kružili unaokolo u rukopisu. Napisao je tri opere - Karneval godišnjih doba. Njegov najčuveniji koncert je ''Četiri godišnja doba''. Umro je 28. jula 1741. godine, a sahranjen je kao prosjak.
 
Antonio Vivaldi u svom horoskopu na vrhovima 4., 12. i 8. kuće ima vatrene znakove. Na vrhu 4. kuće nalazi se znak Strelac, a vladar ovog znaka - Jupiter, nalazi se u Ribama u konjukciji sa Suncem, vladarem 12. kuće. Iz ovoga se vidi povezanost 4. i 12. kuće, što je potrebno za procenu talenata. Kakav talenat je u pitanju i kako ćemo ga ispoljavati, u koje svrhe, opisuje 8. kuća.
 
 
  Na vrhu 8. kuće nalazi se znak Ovan, a u ovoj kući je Venera. Venera simbolizuje umetnost, muziku, koncerte, operu, komponovanje, muzičke instrumente i ona vlada Vivaldijevom 2. kućom, koja je analogna znaku Bika (muzika). Vivaldijevo komponovanje je nosilo u sebi jednu ogromnu energičnost i strasnost, što je predstavljeno Venerom (komponovanje) u Ovnu (strast, energija), a njegov najčuveniji koncert (Venera) nosi naziv ''Četiri godišnja doba''. Ovan je predstavnik jednog od četiri godišnja doba i predstavlja početak proleća.
 
Dispozitor Venere je Mars koji vlada i 8. kućom. Mars se u njegovom horoskopu nalazi u 6. kući (ono što radimo), pa je ovo naznaka da će Vivaldi svoj talenat koristiti u svom poslu, odnosno da će uspeti da spoji talenat sa radom. 6. kuća jeste i prirodna kuća znaka Device, koja je uvek povezana sa pisanjem i koja voli da piše, pa i Vivaldi piše i komponuje muziku. Mars, vladar 8. kuće (talenat) kao dispozitor Venere (muzika, opera, koncerti) je u konjukciji sa Merkurom (pisanje) u 6. kući (rad). Ova konjunkcija Marsa i Merkura povezana je i  laganim aspektom sekstila, sa Venerom.
 
Merkur koji je preko Marsa i Venere povezan sa 8. kućom u Vivaldijevom horoskopu vlada i 10. kućom koja na svom vrhu ima znak Blizance. 10. kuća je kuća profesije, karijere, maksimuma, uspeha i počasti, što znači da je Vivaldi, koristeći svoj talenat, doživeo veliki uspeh i veliku slavu. Gde se nalazi njegov Mesec? Mesec je u znaku Lava, pa je on emotivno podoban za scenu, pozornicu i kreativnost (Lav).
izvor
 
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 2533
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
kad je nekom Spika na MC, A Venera u konjukciji sa Suncem i Mesecom u biku u 5 kuci, njegov talenat je ....?
Ja bih rekla umetnost (slikanje, muzika, gluma)!
IP sačuvana
social share
da tačno je 26 stepeni 00
N+O
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Put do pakla poplocan je dobrim namerama!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
kad je nekom Spika na MC, A Venera u konjukciji sa Suncem i Mesecom u biku u 5 kuci, njegov talenat je ....?
Ja bih rekla umetnost (slikanje, muzika, gluma)!

KONTAKTI SUNCA
Oni govore o fizickoj vitalnosti. Koliko nam je lako da se ispoljimo? Sta na nagoni na stvaralastvo i s kojom lakocom sve postizemo? Harmonicni aspekti podsticu osobu ka blagostanju, neharmonicni ukazuju na prepreke koje se moraju prebroditi ili im se prilagoditi.

SUNCE kontakt MESEC ukazuje na nagon za emocionalnom sigurnoscu. Potrebi da se osoba slobodno kreativno ispolji. Ukazuje da li osoba ima samopouzdanja i da li je
zadovoljna sobom? Da li je prisutna unutarnja napetost?

SUNCE kontakt VENERA govori o postojanju kreativnosti. Potrebi da sa drugi- ma razmenjuje energiju. Kakava je osoba? Ljubazna?


i peta kuca jel simbol uzivanja, kad smiksamo sve ovo verovatno dobijemo odlicnog umetnika  jel tako Andjela, ispravi me gde sam pogresila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Ja imam prazne 4 i 8,vladar 8 mi je u 12 (merkur),ali nemam vezu vladara 4 (uran) sa vladarem 8 i 12,niti sa planetama u 12.
Imam osnovnu muzicku skolu,odsek harmonika.
Kako to sad da povezem i da li se to uoste negde u mojoj natalnoj vidi? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


if there is a will,there is a way

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 302
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
4,8 i 12 kuca mi pocinju u vazdusnim znacima
4 mi pocinje u vodoliji i prazna je,a vladalac uran je otisao u prvu kucu u strelca(sekstil mesec, sekstil merkur, semisquare venera i kavadrat mc)
8 mi pocinje u blizancima i tu imam samo severni mesecev cvor, vladalac merkur otisao u jedanaestu kucu u vagu (konjukc mesec,komj venera, sekstil uran, kvadrat sa severnim i juznim mesecevim cvorem)
12 kuca mi pocinje u vagi-tu imam gomilu planeta, mesec, merkur, veneru, sunce, saturn. Vladalac venera u 11....
da li su kod mene izrazeni neki talenti i talenti za sta? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Satjen, ne piši velikim slovima, zabranjeno je pravilima burek foruma.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Per Aspera ad Astra

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Nokia 
ja imam u IV Neptun koji je 120 sa Mesecom u VIII i na koje talente to mozhe da se odnosi nemam pojma??? Rezija ??? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
4ta u ribama , 8ma u raku, 12ta u skorpiji ... jedino mi je 5ta kuca u ovnu , to mi kvari talenat Smiley

Venera -skorpija , mars- vodolija  , merkur- skorpija i mesec- rak Smiley

Ko moze da mi objasni , da li ovi znakovi koji nisu vodeni kvare sve ili kako ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


wow

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 81
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
moj anatal je okacen pa tako da tamo najlakse ce te videti gde je sta....
ali volela bi da razumem one veze izmedju kuca....
da li znaci da treba prvo da pogledamo da li postoji veza izmedju 12 i 4 pa ako tu nema veze i da negledamo dalje...
i sem ovih do sada na ovoj temi naglasenih stvari za otkrivanje talenata zar ne postoje jos neki bitni
Evo ja sam pogledal pikasov horoskop ima silne selijume oko MC-a ok duhovnost slava itd... ali njegov dar dala je vener koja je u 3 kuci i da sve podsetim cak i zvanicno to je covek koji je proglasen najboljim slikarom ikada.
e da i na kraju takodje nisam ukapirala a 5 kuca sta sa njom ako gledamo one tri...dajte neko objasnjenje uzajemnih veza kao i to cemu i kako davati primat u tumacenju i to u slucajevima kada nisu u pitanju skolski primeri.
IP sačuvana
social share
moja natalna karta

Edit by crni scorpion: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
meni se 4.kuća prostire na tri znaka,na devicu,vagu i škorpiju i u njoj imam 4 planete...u vagi mi se nalaze sunce,merkur i pluton,a u škorpiji uran...u 12.imam mars,8 mi je prazna u vodoliji a njen vladalac u škorpiji...merkur mi je u sextilu sa venerom koja se nalazi u trećoj kući....verujem da imam talenta za pisanje,da li sam u pravu,ako bi neko mogao da mi pomogne,natal mi je na 19 strani indexa...
« Poslednja izmena: 28. Maj 2007, 12:15:18 od vojvođanka »
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:04:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.