Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 80 81 83 84 ... 167
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Taјна статута Војводине  (Pročitano 70131 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ja stvarno nemam nista protiv autonomije Vojvodine jer postoje kulturni ,  pa i ekonomski razlozi za to ali cini mi se da ti ljudi ne zele Autonomiju radi autonomije radi boljeg blagostanja gradjana Vojvodine vec iskljucivo radi nekih sutrasnjih politickih projekata tipa Vojvodina je drzava.
Onda je tu pitanje '' Vojvodjana''  i onda naravno imam problem sa tim jer postavljam jednostavno pitanje a kad su stigli na te prostore ti Vojvodjani gdje su im ustanove kulture, pismo, jezik i td... Jer koliko ja znam tamo zive i treba da zive Madjari, Rusini, Rumuni i sta ja znam koliko jos manjina i naravno Srbi kao vecinski narod .Pa u cemu je onda problem da se kaze da je Vojvodina sprska i naravno ostalih manjina.
Ja ne sporim dvojezicnost ili trojezicnost ili koliko vec smatram da je to dobro i potrebno to je dobro za nas Srbe.
Tamo gdje zive Madjari ili neke druge zajednice u manjini naka budu natpisi skole ili sta vec prvo na tom jeziku pa tek onda na srpskom ja ne vidim tu pretnju
Sto se mene tice tamo ljudi zive drugacije u odnosu na nas Srbe ovde u RS ili Srbe na KiM , ili uopste na bilo koji drugi dio Srbije.
Vojvodina iako izglada slicna svim gore pomenutim kategorijama je jednostavno drugacija
Ako hocete kulturnija, prosvecenija i radnija ( vise rade )  sto je vazno i bitno zadrzati za nas Srbe je bitno da je tako.

Ali politika pojedinaca ili grupacija ( ne znam u cijem interesu) je razbijanje Srbije postavljane nekih barikada sa policijom izmedju Beograda i Panceva cemu to ,zasto to, to je ono sto mi ne ide u glavu , zasto sami sebi skacemu u grlo.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Nije problem u Beogradu, Novom Sadu, centralizmu..., već je problem u nepoštenoj vlasti i u nekompetentnim ljudima u njoj.

Problem se ne rešava odvajanjem i usitnjavanjem centara odlučivanja već u većem učešću javnosti u kontroli odluka vlasti.

Mala je Srbija. Nije teško, ko god da je na vlasti, da javnost preslišava donosioce odluka. Problem je kada javnost sebi dopusti da bude izmanipulisana velikim temama.

Po čemu su ovi moderni evropejci, autonomaši,... veće demokrate od SPSovaca, radikala, narodnjaka... Kad su pare u pitanju svi su isti.

Zato narode ne treba da dozvoliš da se u predizbornoj kampanji proseravaju nekim maglovitim obećanjima, a onda u praksi rade šta hoće. Nego ako su naumili da prave Statut Vojvodine, što to nisu to predočili i argumentima branili u predizbornoj kampanji, što nisu govorili o komunalnim problemima, zaposlenosti, zdravstvu, školstvu... i načinima za njihovo rešavanje.

Neka ostave oni nas da živimo normalno,  kako znamo i umemo, neka ne komplikuju život nekim velikim potezima uz to pljujući po državi, Beogradu, crkvi.... Što ne poboljšaju život ako mogu bar za mrvicu negde.

Nego sad bi Čanak da bude Veliki Paša u Vojvodini, ne znam Palma u Jagodini..., pa bi svako da drpne onom drugom što više kako bi prikrio svoju ne sposobnost, korumpiranost... Neka brate svi zajedno osmisle neku strategiju i da rade u interesu svih. Pa i to je običan posao, po čemu su oni veći od nas običnih ljudi koji radimo svoj mali posao.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat
Zato narode ne treba da dozvoliš da se u predizbornoj kampanji proseravaju nekim maglovitim obećanjima, a onda u praksi rade šta hoće. Nego ako su naumili da prave Statut Vojvodine, što to nisu to predočili i argumentima branili u predizbornoj kampanji, što nisu govorili o komunalnim problemima, zaposlenosti, zdravstvu, školstvu... i načinima za njihovo rešavanje.

Po mom misljenju to bi trebala da bude sustina autonomije jednstavno da se zaobilje birokratija da se brze i jednostavnije rijesavaju problemi gradjana a ne da se ceka odluka nekog lika u nekoj kancelariji u BG.
Ali to je sustinska decentralizacija koja je potrebna cijeloj Srbiji ali to nema veze  za nacijom policijom vojskom i ne znam cim sve a sto je prvenstveno ingerencija drzave.
Drzava je drzava a zna se vrlo dobro sta je Opstina a sta Autonomija zna se cije su i kakve nadleznosti i nema ti mjesanja.
Ali opet ovde je u pitanju nesto drugo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia 6230
sasaborg@...
znas u cemu je problem...kad ja systemu,klici i ostalim liliputancima kazem da me zabole za vojvodinu i da me jedino interesuje nezavisni banat u odnosu na vojvodinu sa administrativnim centrom u zrenjaninu to se njima ne svidja i vicu da tako ne moze...tu se vidi koliko su dvolicni i bedni...odgovara im neka autonomija i sto veca samostalnost vojvodine ali im se ne svidja sto veca autonomija i samostalnost jednog dela vojvodine Smile
Banat bi u nekoj situaciji trebao da ima otvorene recne tokove, sa Rumunskim Banatom, trgovina, proizvodnja, isusivanje, navodnjavanje. Ako to ne regulises regionalno, onda ce uvek biti sverca, nedozvoljenih radnji, kojekavog levog bogacenja, siromasenja, korupcije carine itd itd.
Kako guslaru Putinove slike objasniti da ovde svi gube?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy IIs
Ja stvarno nemam nista protiv autonomije Vojvodine jer postoje kulturni ,  pa i ekonomski razlozi za to ali cini mi se da ti ljudi ne zele Autonomiju radi autonomije radi boljeg blagostanja gradjana Vojvodine vec iskljucivo radi nekih sutrasnjih politickih projekata tipa Vojvodina je drzava.
Onda je tu pitanje '' Vojvodjana''  i onda naravno imam problem sa tim jer postavljam jednostavno pitanje a kad su stigli na te prostore ti Vojvodjani gdje su im ustanove kulture, pismo, jezik i td... Jer koliko ja znam tamo zive i treba da zive Madjari, Rusini, Rumuni i sta ja znam koliko jos manjina i naravno Srbi kao vecinski narod .Pa u cemu je onda problem da se kaze da je Vojvodina sprska i naravno ostalih manjina.
Ja ne sporim dvojezicnost ili trojezicnost ili koliko vec smatram da je to dobro i potrebno to je dobro za nas Srbe.
Tamo gdje zive Madjari ili neke druge zajednice u manjini naka budu natpisi skole ili sta vec prvo na tom jeziku pa tek onda na srpskom ja ne vidim tu pretnju
Sto se mene tice tamo ljudi zive drugacije u odnosu na nas Srbe ovde u RS ili Srbe na KiM , ili uopste na bilo koji drugi dio Srbije.
Vojvodina iako izglada slicna svim gore pomenutim kategorijama je jednostavno drugacija
Ako hocete kulturnija, prosvecenija i radnija ( vise rade )  sto je vazno i bitno zadrzati za nas Srbe je bitno da je tako.

Ali politika pojedinaca ili grupacija ( ne znam u cijem interesu) je razbijanje Srbije postavljane nekih barikada sa policijom izmedju Beograda i Panceva cemu to ,zasto to, to je ono sto mi ne ide u glavu , zasto sami sebi skacemu u grlo.



Sve si lepo shvatio i napisao, a onda ti je u glavi proradio Kostunica i radikali : "AAAA cepanje Srbije"


Citat
Kako guslaru Putinove slike objasniti da ovde svi gube?

Pa nikako, kada starci iz SANU i razni radikali urliknu : "Rusija" i "Brani srBstvo i patriJotizam", oni su gotovi.
Ne cuju niti vide bilo sta osim njih.
« Poslednja izmena: 24. Feb 2009, 11:55:31 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Jel ti Autonomaši zaista misle da će pukim odvajanjem od Beograda ova sredina profitirati? Ubeđan sam da ne, da je njima stalo do države i naroda oni bi bili mnogo oštriji kada je u pitanju vlast i u Beogradu, trudili bi se da svojom kritikom unaprede sistem na celoj teritoriji Srbije.

Ali Ne, oni će da popljuju sve što je srpsko, pa kako onda da se ne pojavi odijum. Potpuno su nedemokratični i ne tolerantni, pa kako onda da se ne javi protest i bojazan.

I tu je suština. Motiv autonomaša je, koliko god to tužno bilo, da nas odvoje od ostatka Srbije. Na ruku im ide i ne sposobna vlast u Beogradu i međunarodni faktori i narod kojem je dosta svega.

A šta je sa nacionalnim manjinama? Oni dele sudbinu sa svojim građanima Srbima u svakom pogledu. Ali nijma je bar malo, emotivno im je lakše. Eto bar se ne uništava njihova Nacija i njihova Crkva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Citat

Sve si lepo shvatio i napisao, a onda ti je u glavi proradio Kostunica i radikali : "AAAA cepanje Srbije"

Dobro ja sam lud jer cujem ono sto ljudi govore na tv jer gledam i slusam njihove zahtjeve jer citam ono sto napisu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
Citat

Sve si lepo shvatio i napisao, a onda ti je u glavi proradio Kostunica i radikali : "AAAA cepanje Srbije"

Dobro ja sam lud jer cujem ono sto ljudi govore na tv jer gledam i slusam njihove zahtjeve jer citam ono sto napisu.

Ни шиптари нису хтели Косово али ето кад се већ тако наместило  Smile Smile

Сад исто раде у Војводини хоће нас да насамре па да имају разлог да се одвоје...Ако вам је лоше шта вам је крив Коштуница или Радикали кривите Тадића....Нисам га ја гласао и не подржавам га ја него ви.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ako autonomaši žele bolji život u Vojvodini onda treba da budu demokrate i za svoje poteze dobiju legitimitet na izborima.

Da budu tolerantni i da ne pljuju sve što je srpsko, nego da kritikuju ono što ne valja.

Nisu krivi starci što su stari, nego valjda ne valja nešto što oni rade. Nije kriva Crkva i popovi nego nešto što oni govore i rade. Šta? Kada bi odgovorili na ovo pitanje njihovo učešće u političkom životu bi bilo normalno. Ali Ne, oni pljuju po crkvi i popovima samo zato što su to srpske institucije i to je utisak. Možda oni to i nesvesno rade, ali samo možda...

Njima u suštini odgovara nesposobna vlast u Beogradu, to je utisak koji se ne da sakriti. Pa će umesto kada uvide nedostatke sistema, umesto da ga isprave, da kloniraju takav isti sistem u sredini u kojoj su oni glavni.
Naravno, dok ne dođe veliki gazda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Bojana Pajtića za predsednika Vojvodine! Episkopa Grigorija za Patrijarha Vojvodjanske pravoslavne crkve! Živeo statut i živela sloboda!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 80 81 83 84 ... 167
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.