Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tajfun ili Rafal, za indijsko ratno vazduhoplovstvo  (Pročitano 10046 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
@bf_109_g_6
Због чега је МиГ-29 незгодан за одржавање и због чега је промашен концепт и које то ствари није могуће исправити?

Кажеш да је скуп?
Због чега?
Због два мотора?
Па то је предност поготово код држава које немају могућност за прописно одржавање модерних мотора.

Једномоторни авиони захтевају много строжији режим одржавања мотора за постизање поузданости од на пример 99.999%.
За исти ниво поузданости МиГ-29 може да има мотор чија поузданост је 97% али због тога што има два мотора поузданост летелице је 99.999%.
Тј. вероватноћа отказа једног од мотора је 6.2% али је позданост МиГ-29 и даље  99.999%.
Упореди то са једномоторним авионом где вероватноћа отказа мотора мора бити 0.001%.
То је огромна разлика.




« Poslednja izmena: 02. Maj 2011, 13:16:19 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Procitah negde da Malezijci vec uveliko planiraju da izbace MiG 29 iz upotrebe, iako su ih relativno skoro nabavili.

Takodje i da ce rezervne delove za svoje SU 30 nabavljati od Kineza, jer je bilo velikih problema oko nabavljanja istih od Rusa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Procitah negde da Malezijci vec uveliko planiraju da izbace MiG 29 iz upotrebe, iako su ih relativno skoro nabavili.

Takodje i da ce rezervne delove za svoje SU 30 nabavljati od Kineza, jer je bilo velikih problema oko nabavljanja istih od Rusa.

Tacno je da Malezija planira da povuce iz upotrebe 29-ke.Nabavili su ih polovinom devedesetih.U kakvom su stanju tesko je reci.
Ovo prvi put cujem za delove za SU-30. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Прво, 16 година није релативно скоро, а задржаће их до 2015. дакле пуних 20 година службе.

Друго не ради се о томе да је било проблема са резервним деловима јер Кинези пре свега и не могу да обезбеде све резервне делове него Малезијци на кварно дају Кинезима приступ верзији Су-30 са канарима, векторисаним потиском, електроником и радаром Барс да ови покраду и прекопирају.
« Poslednja izmena: 02. Maj 2011, 14:52:43 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
@bf_109_g_6
Због чега је МиГ-29 незгодан за одржавање и због чега је промашен концепт и које то ствари није могуће исправити?


jbg , terash me da pishem neke stvari koje su vec hiljadu puta prezvakavane  Smile .

 teorija vazdushnog rata odavno poznaje koncept lakog i teshkog lovca :

lake lovce odlikuje mala tezina , relativno kratak domet , velika manevrabilnost , relativno mala cena , realtivno jednostavno odrzavanje , manja nosivost i primarna uloga im je vazdushna borba .

  tezi lovci su po pravilu tezi , imaju veliki domet , nisu toliko manevrabilni ali su chesto brzi i bolje se penju , cena im je veca , odrzavanje komplikovanije , nosivost im je veca i po pravilu su optimizovani za vishe funkcija ...

--------------------

 mig-29 je trebao da bude frontovski taktichki laki lovac , zamena za mig-21 . medjutim , zbog nemogucnosti tadashnje sovjetske industrije , izabrana je 2-motorna konfiguracija . time su naravno porasli gabariti aviona a time i cena  .
  
 da bi se cena spustila , dobio je inferiornu avioniku (narochito izvozne verzije ) , domet mu je smanjen (manji rezervoari za gorivo) i slabu nosivost (ni 3000 kg ) . naravno , sve je to moglo da se izbegne , ali onda bi dobili avion slichniji f-15 i ranijim verzijama f/a-18 (a,b,c,d) .

 krajnji kupci su dobili proizvod koji je bio ni tamo ni ovamo - po kvalitetu nije mogao da se nosi sa zapadnim ,a nisu mogli ni kvantitetom da to nadoknade (kao recimo sa mig-21 u njegovo zlatno vreme ) jer je cena ipak bila znachajna . tu su naravno bili i problemi sa odrzavanjem motora i avionike (nama dobro poznati iz rata 1999 ) .

  krajnji rezultat je da su oni koji su imali para pocheli da izbegavaju ovo "chudo tehnike" i okrenuli se ka Su-27 familiji (neshto skuplji ali mnogo bolji ) . oni koji nisu su pocheli da razmishljaju o drugim jeftinim  reshenjima .

----------------

  mig-35 je ispravio neke od glavnijih nedostataka mig-29 , pre svega shto se tiche senzora i naoruzanja , ali je to trebalo uraditi mnogo ranije . taj avion moze da se poredi sa poslednjim lovcima 4.generacije ( zadnje verzije f-15,f-16,f-18) ali jednostavno nije neshto za 21.vek . i on kao i njegov prethodnik ima isti problem - preskup je za siromashne ,a nedovoljno dobar za bogate zemlje .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17

Veliko je pitanje sta ce biti sa kompanijom Mig.Mig-35 je sve nade polago na Indiju.Posto od svega nece biti nista,veliko je pitanje da li ce doci do serijske proizvodnje za Rusko RV.Po svemu sudeci nece do toga ni doci.

bf_109_g_6
preskup je za siromashne ,a nedovoljno dobar za bogate zemlje .
To je poenta svega.


IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Прво, 16 година није релативно скоро, а задржаће их до 2015. дакле пуних 20 година службе.

Друго не ради се о томе да је било проблема са резервним деловима јер Кинези пре свега и не могу да обезбеде све резервне делове него Малезијци на кварно дају Кинезима приступ верзији Су-30 са канарима, векторисаним потиском, електроником и радаром Барс да ови покраду и прекопирају.

Malezija vodi krajnje cudnu politiku,koja se menja svaki cas.Vise je nego nelogicno da se prvo odluce za Mig-29 da bi potom nabavili F-18,a ona dosli na ideju da bi bilo dobro da nabave i SU-30.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ја сам ти већ објаснио шта значи имати модеран једномоторни авион и да то никако није јефтино и једноставно са становишта одржавања мотора.
Да не помињем губитке услед удара птице у мотор.

Што се тиче нас и 1999. главни проблем су били државни руководиоци (где је Начелник генералштаба Перишић био доказани шпијун, а слично важи и за остале) који нису куповали резервне делове.
По квалитету је МиГ-29 још како могао да се носи са западним авионима одговарајуће класе (дакле F-16) а имао је низ могућности који други нису имали пре свега нишан на кациги пилота спрегнут са ракетом Р-37, што је запад много касније увео на својим авионима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ја сам ти већ објаснио шта значи имати модеран једномоторни авион и да то никако није јефтино и једноставно са становишта одржавања мотора.
Да не помињем губитке услед удара птице у мотор.

to je teorija . u praksi , neko ili ume da odrzava motore ili ne ume . onom ko ume lakshe je da odrzava manji broj . onom ko ne ume u sluchaju rata nece pomoci dvomotorni avion kome je jedan motor neispravan .


Citat
Што се тиче нас и 1999. главни проблем су били државни руководиоци (где је Начелник генералштаба Перишић био доказани шпијун, а слично важи и за остале) који нису куповали резервне делове.
По квалитету је МиГ-29 још како могао да се носи са западним авионима одговарајуће класе (дакле F-16) а имао је низ могућности који други нису имали пре свега нишан на кациги пилота спрегнут са ракетом Р-37, што је запад много касније увео на својим авионима.


ma jeste , kriv je perisic shpijun  Smile . da ne ulazim u sve razloge i krivicu ( i nashu i tudju ) shto su mig-29 bili neispravni , chinjenica je da se teze odrzavaju od f-16 , kao i to da im je avionika slaba chak i kad su ispravni .


uostalom , mozemo mi da prichamo shta hocemo , ali i istorija je pokazala svoje ,a i taj sluchaj sa alzircima : mig-35 nisu hteli a Su-30 su prihvatili oberuchke . znachi , nije problem shto je proizvodjach rusija , nego losh kvalitet .  Smile

shto se tiche malezijske mutljavine koju je pomenuo ujka albert , oni su ipak za sada ostali na 8 starijih f-18 i nece kupovati nove , i pored tih navodnih problema sa Su-30 .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
to je teorija . u praksi , neko ili ume da odrzava motore ili ne ume .
У пракси је веома тешко и скупо постићи ниво поузданости неопходан за једномоторни авион.
И баш из тог разлога сиромашни треба да се држе двомоторних авиона.

Размотри екстреман случај: у условима рата, изолације и санкција ниво поуданости мотора може пасти на 50% али двомоторни авион и даље можеш послати у борбу јер је вероватноћа отказа оба мотора у лету 25%, дакле пилот има добре шансе да слети. Код једномоторног авиона шанса је пола пола.

chinjenica je da se teze odrzavaju od f-16 , kao i to da im je avionika slaba chak i kad su ispravni .
Није тачно.

ma jeste , kriv je perisic shpijun
Него ко?
Па Перишића су ухапсили док је шпијунирао за ЦИА а он је био Начелник гнералштаба, ко је одговоран ако није он.
mig-35 nisu hteli
Није МиГ-35 него МиГ-29СМТ и квалитет није био лош него су хтели авион бољих перформанси.
« Poslednja izmena: 02. Maj 2011, 20:23:57 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.