Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:18:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li smatrate da je se proglasavanje T-55 neperspektivnim pravi izbor?!
Da - i ako su ih isekli, ionako su bili samo neperspektivni balast
17.6%  (16)
Mozda ... ali mogle su da se iskoriste na milion drugih nacina
13.2%  (12)
Verovatno ... para ioinako u budzetu nema, ni za popravke a kamoli za mederniizaciju ili nesto vise
19.8%  (18)
Ne ... toliki broj ispravnih i funkcionalnih tenkova direktno utice na nadmoc jedne drzave i Vojske u relanim uslovima
28.6%  (26)
Ne ... politicki potez kako bi i poslednju okosnicu Vojske oterali pod noz!!!
20.9%  (19)
Ukupno glasova: 73
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: T-55 - potez decenije ili greska veka?!  (Pročitano 30822 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Kakav je ono rumunski upgrade?  Smile

mozda se ne bi moglo nazvati bash upgrade-om ,ali nije ni novi tenk :

http://en.wikipedia.org/wiki/TR-85


evo i nasheg predloga modernizacije ,koji je osrao samo mrtvo slovo na papiru  Smile :

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Ma ovaj naš T-55H ima ERu samo spreda, zadnji deo kupole je poput standardnog T-55, a samo se setite da su šipci koji su napravili nedavno zasedu na žandarske defendere napali s leđa. No npr. Slovenija je modernizovala 50 tenkova T-55 u M-55S (u saradnji sa Izraelcima) pa ih je posle povukla iz upotrebe, a i Makedonija je "modernizovala" nešto T-55 (valjda su posao odradili Ukrajinci) pa su i oni opet otpisani. Ja iskreno mislim da ispravne T-55 treba da budu u rezervnim jedinicama, no nisam siguran kako je to organizovano u vojsci sada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
@tpku_2b, da li si ti napravio ove fotografije naših T-55? Ako jesi, da li možemo da znamo gde su uslikani (tj. uskladišteni) i da li su samo prepušteni vremenu, ili se seku i odlaze u staro gvožđe?
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone7
   ...vidi prijatelju, zbog takvih i slicnih stvari sam ja licno ostao bez posla, a nekoliko ljudi i bez neceg vise ... mislim da ovakva i slicna pitanja jesu na mestu, i pohvalna je tvoja zelja ( i svacija, uostalom !!!) da se konacno sazna sta se sve radilo ,kao i sta se sve radi i dalje ... upravo to je i poenta mojih textova ... na mnogim sajtovima se nasiroko i nadaleko komentarise o TT detaljima , karakteristikama , modifikacijama i slicno ... moja strana, tacnije ugao iz kog se sagledava cela prica je malo (citaj malo vise!!!) okrenuta ka strateskom usmeravanju celog oklopa u sustini ...
  Imajuci sve to u vidu, mislim da nije bas pametno exponirati se u tom smislu, na taj nacin, i u toj meri, pogotovu ako se uzme u obzir i tvoj nadimak ... Smile Smile Smile Smile Smile Smile ...salim se ja malo, ali ljudi u struci svakako ce moci da naslute odakle slike ... fotografije su na mnogim sajtovima proglasavane vise puta za najbolje iz oblasti, ali ipak nadam se da ces me razumeti ako zelim da o tome ne  govorim , bar na ovaj nacin ... u sustini, to su price za u 4 oka, a pojedini sa foruma su upoznati sa detaljima i znaju veci deo price, tako da u tom smislu nema problema ... za nesto vise, tu je uvek PP

                                                                           ... pozdravi iz Carskog grada ...
                                                                                (ex) tenkovski narednik
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 289
Zastava Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone7
... a da ... umalo da zaboravim ... slike su iz 2006. i 2007. ... to su upravo oni primerci koji su dosli sa generalnog remonta , i koji imaju po 20 ili 30 moto casova probnog rada ... tako su stajali odmah nakon sto su skinuti sa vucnog voza po dolasku sa remonta ... sa otvorenim poklopcima, lukovima, i sa sve vodom u hladnjacima, glanc novim uljem i puni nafte ... he he ... zamisli 300 tenkova koji stoje bez potrebe puni "nafte" koja se pravda kao u upotrebi ... kasnije smo tu naftu vadili , i to zimi na -20 stepeni C, a zatim je vracali u leto ( zamisli razliku u kolicini nafte pri tolikom temperaturnom indeksu ???!!! ) ... tu su jos i rashodi pri manipulaciji ( 3-5%) , pa rashod pri temperaturnoj razlici , tako da nakon 2 - 3 pretakanja tu moze da se opravdaju tone i tone ... na kraju su rashodovani sa "praznim" rezervoarima, koji u sustini i jesu bili prazni, jer je gorivo vec uveliko bilo "razduzeno" ... ovo su ti, moj prijatelju, price koje se redje pominju, i koje niko ne zeli da zna ... price o kojima se redje prica, i kokje nikada nece izaci iz arhiva nekih bivsih vojski, kako se sve zvala ova jedna te ista Vojska ... oni misle da ako ugase brigadu i promene ime , svi manifetluci, lazi i prevare ostaju vecito zakopane ... malo su se prevarili, jr sve dok j eljudi poput mene, i meni slicnih, te i takve prevare, izdaje i veleizdaje naroda, vojske i drzave u celini nece ostati skrivene ... zato, ljudi imaju pravo da znaju, samo ako hoce ... problem je stro niko " ne zeli da zna", i to je ono sto oni obilato koriste ... za sada toliko, mislim da sam se exponirao i vise nego sto bi trebalo, ali to je samo da biste okvirno stekli predstavu o cemu pricam ... i da, na kraju - svi ti tenkovi su iseceni do kraja 2007. ... zato i takvi naslovi pored slika ... a sto se tenkova u globalu tice, mislim da je to jedna vec odavno zavrsena prica koja se samo " na misice" prolongira u cilju "kozmetike" cele Vojske ... ali to su vec neke druge price, a za sve postoji nacin , vreme i mesto ...


    .... pozdravi za kuma i celu ekipu sa foruma .. 


                                                   
IP sačuvana
social share
Makijavelizam je stanje uma - sve ostalo je iluzorno!!!




Edit by chelavi1: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Шта ти то значи пробних 20-30 мото часова?
Од ремонта?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Znači završili su na otpadu. Greota. Ja smatram da su ih trebali zadržadi u rezervi... Nego da li si možda upoznat da slično nisu završile i Prage i BOV-3, koji su takođe povučeni iz naoružanja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Занимљиви су ти ПА топови...
Праге су биле сјајне за чишћење терориста, боље од било каквог топа на оклопним возилима пешадије.
А и Руси су у Чеченији изразито заволели Шилку.

Али има овде командоса од заната који сматрају да нам петице и праге нису потребне те да су за чишћење терористичких гнезда довољне Кобре/Жандари/Итд које ће јуришом на укопаног непријатеља и његова митраљеска и снајперска гнезда да заузму упориште без и једног погинулог.

Да ми је да разумем такав мозак.

За такве послове петица и прага су незамењиве.

А тек је наивно што мисле да ће Кобре и остале слати на такве задатке.
Е па неће. Кобре су ту да штите председника а обични регрути ће да јуришају на непријатеља у сигурну смрт као на Сремском фронту, сигурно неће да шаљу своју гарду да изгине.

Ако ови наши форумски командоси  дођу у такву ситуацију можда ће им постати јасније зашто је боље имати застарелу петицу и прагу и са даљине тући непријатеља него јуришати узбрдо, на брисаном простору у сигурну смрт без икакве подршке.
« Poslednja izmena: 18. Jul 2009, 15:55:04 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Ali su zato bili jako zastareli što se tiče njihove primarne namene, tj. PVO. A čak se i Praga (koja je opet matorija) pokazala bolja od mlađeg BOV-3.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Tako je Aleksa  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:18:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.