Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sviđa se vama, ali ne i vašim roditeljima  (Pročitano 5774 puta)
24. Mar 2008, 13:53:23
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Sviđa se vama, ali ne i vašim roditeljima

Ivana Milaković 24.03.2008.

Svakom se bar jednom desi situacija iz naslova: neki dečko ili devojka vam se dopadnu, dopadnete se i vi njima, želite vezu, ali se vaši roditelji protive tome. Prilično nezgodna situacija, i snalaženje u njoj može biti pravi izazov.

Ako ste se našli u navedenoj situaciji, dobar prvi korak bio bi da ne provrištite odmah na roditelje da žele da vam upropaste život, već da razmislite o tome zbog čega vi uopšte želite da budete s tom osobom i da prilikom odgovaranja na to pitanje budete brutalno iskreni.

Možda vam se ta osoba ne dopada toliko kao takva, već vas najviše privlači baš to što znate da bi veza s njom bila izluđujuća za vaše roditelje. Sasvim je normalno osećati se buntovnički, ali bunt nije dobar razlog za vezu. Takvu vezu bi trebalo okončati, jer nije fer prema tom dečku ili devojci da ih koristite kako biste nervirali svoje roditelje. A jednom kada vezu okončate, ne bi bilo loše ni da razmislite o tome zbog čega osećate toliko jaku potrebu da iznervirate roditelje da biste pribegli i iskorišćavanju onih koji vam ništa nisu skrivili i poigravanju njihovim emocijama.

Možda vam i nije toliko stalo do te osobe, nego vas na vezu nagovaraju prijatelji jer misle da je ona prava za vas? Ili se nadate da ćete povećati sopstvenu popularnost u društvu time što ćete izlaziti s tom osobom? Mada nije ništa neobično da želite odobravanje svojih prijatelja, kao ni to da vam se dopada ideja da budete popularni, ni to nije baš neki razlog za vezu i korišćenje tog momka ili devojke - momka ili devojke kojima je možda zaista stalo do vas, dok vama nije stvarno stalo do njih kao takvih, nego do onoga što bi vam veza s njima donela. Upitajte se da li je veza s tom osobom nešto zbog čega bi vredelo da uznemirite roditelje, možda se i žestoko posvađate s njima, plus i povredite osobu kojoj je više stalo do vas nego vama do nje.

Da li su vam od tog dečka ili devojke bitniji njihov imidž i poreklo? Ako ste u vezi više iz radoznalosti ("Hajde baš da vidim kako bi bilo izlaziti s lošim momkom/devojkom" ili "Kako izgleda veza s nekim ko je druge veroispovesti, porekla, rase..."), niste fer prema toj osobi. Nema apsolutno ničeg lošeg u tome da budete u vezi s osobom koja se razlikuje od vas i od ljudi s kojima se obično družite, ali s nekim treba biti u ljubavnoj vezi jer vam se dopada kao osoba, a ne samo zbog tih razlika.

Da li tog dečka ili devojku koristite samo da biste preboleli nekog drugog? Ili nešto pokušavate da pokažete prijateljima time što ćete izlaziti s nekim koga inače ne biste ni pogledali? Da li je ta veza vaš bunt ne protiv roditelja, već protiv vaših prijatelja ili, još gore, način da se nekom osvetite? U tom slučaju koristite osobu koja vam ništa nije skrivila da biste nekog povredili - to svakako ne bi trebalo da činite.

Nije ništa od navedenog, s tim momkom ili devojkom ste zato što ste stvarno zaljubljeni i želite da budete baš s njima, takvim kakvi su? Super. Sledeći korak bio bi da pažljivo razmislite zbog čega se vaši roditelji toliko žestoko protive toj vezi, kako biste, razumevanjem njihovih razloga, bili bolje "opremljeni" da ponudite kontraargumente i efikasnije se izborite za svoju ljubav.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
uh...ja sam imao taj problem Smile
ako nedas neke stvari do znanja svojim roditeljima odmah na pocetku... Smile
e upravo sam ja tu pogresio...
covek uci dok je ziv Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Roditeljima se ne sviđaju vaš dečko ili devojka

Ivana Milaković 25.03.2008.

Ume da bude priličan problem kada se vašim roditeljima iz nekog razloga ne dopadaju vaš dečko ili devojka. Tada je dobro prvo utvrditi zašto ste s tom osobom i, ako zaključite da imate dobar razlog (ljubav, ili se bar nadate ljubavi), razmotriti i razloge svojih roditelja.

Roditeljima može da se ne dopadne ako se vaš dečko ili devojka po nečemu razlikuju - drugačije su veroispovesti, rase, drugačijeg materijalnog stanja nego vi... To i nisu neki razlozi da ne budete s osobom koju iskreno volite. Pokušajte da navedete roditelje da malo bolje upoznaju osobu s kojom ste u vezi, da se sami uvere da je reč o dobroj osobi, koja vas voli i čini vas srećnim. I budite svesni da vam to možda nikad neće uspeti, da vaši roditelji možda nikada neće prihvatiti nekog u toj meri različitog kao vašeg dečka ili devojku, što ne znači da treba da se odreknete ljubavi (ali ni svojih roditelja!), već da se naviknete na činjenicu da tu divnu osobu s kojom ste vaši roditelji ne vole.

Možda se vašim roditeljima ne dopada reputacija voljene osobe. Tada bi trebalo videti da li oni raspolažu pravim i potpunim činjenicama, dopuniti njihovo znanje ako jednostavno ne znaju celu priču ili, ako ispadne da znaju nešto što vi ne znate, razmisliti o svojoj vezi u svetlu novih saznanja.

Nekada se roditeljima ne dopada ponašanje vašeg dečka ili devojke, ne odgovara njihovoj predstavi o tome kako bi neko trebalo da se ponaša. Tu je potrebno proceniti koliko su oni u pravu (možda vi, zaslepljeni zaljubljenošću, ne primećujete nešto što zaista nije u redu), i delati u skladu s tim. Nekada ispadne da roditelji preteruju, nekada da su sasvim u pravu, a najčešće da svi treba da se malčice prilagode i da onda stvari mogu da funkcionišu.

Može se desiti da se vašim roditeljima ne dopada kako ste se promenili otkad ste s tom osobom. Tada bi trebalo razmisliti da li ste se uopšte promenili, da li je ta promena nabolje ili nagore, da li promena uopšte ima veze s vašim dečkom ili devojkom, pa onda videti šta i kako dalje.

Dešava se i da vam roditelji ne kažu zbog čega im se ne dopada to što ste u vezi, zbog čega im smetaju vaš dečko ili devojka. Tada je najteže, jer kako pružiti protivargumente kad ne znate zbog čega se uopšte bune? Tu bi trebalo pokušati da nekako saznate šta je to što im toliko smeta, pa se onda izboriti s tim.

Ovo je bila skraćena priča; narednih dana ćemo se detaljnije baviti opisanim situacijama.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

   iskustvo je majka mudrosti. zamislite da vam cerka dovede u kucu ajs nigrutina za zeta ?!?!
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Vaš dečko ili devojka su drugačijeg porekla

Ivana Milaković 26.03.2008.

Pisali smo o tome da se vaši roditelji mogu protiviti vašoj vezi, i da za to mogu imati različite razloge, neke objektivne, neke baš i ne. Danas pišemo o jednom od mogućih razloga, o onom kad se vašim roditeljima ne dopada što izlazite s nekim ko je drugačije vere, rase ili materijalnog statusa nego vi.

Uz svu priču o tome kako treba tolerisati različitost i da je najvažnije da je neko dobar čovek, i dalje postoje oni koji ne prihvataju osobe različite od sebe. Možda su i vaši roditelji takvi. Moguće je i da u nekoj meri prihvataju takve osobe, ali ne baš toliko da bi svoje dete želeli da vide s nekim takvim. Ipak, čak i ako oni ne prihvataju različite ljude, a vi ih prihvatate, ne mora da se radi samo o tome. Sasvim je moguće da se vaši roditelji boje na šta bi takva veza mogla da liči, da li bi vas toliko različita osoba tretirala s pažnjom za koju oni misle da je zaslužujete, kako će vaša rodbina reagovati i koliko bi to moglo i vas da povredi, da li biste u svom mestu mogli da imate problema zbog veze s osobom drugačije vere, rase, nacionalne pripadnosti...

U takvoj situaciji trebalo bi iskreno reći roditeljima da vi ne mislite da ne treba da se viđate s nekim samo zato što je, recimo, drugačije veroispovesti. Takođe, trebalo bi ih uveriti da ste i sami razmislili (kao što bi i bilo dobro da učinite) o mogućim reakcijama sredine na vašu vezu, i da ste spremni da se suočite s tim. Objasnite im da je za vas ljubavna veza nešto što je između dvoje zaljubljenih, a ne nešto što se dešava na komandu porodice, prijatelja, okoline... I da, mada ste svesni da ima onih koji neće odobravati vašu ljubav, nemate nameru da vam takvi određuju šta je ispravno. Uverite svoje roditelje da ih volite i poštujete i da vas vaša veza neće odvojiti od njih, ali i da vam je neprihvatljivo da živite po načelima s kojima se ne slažete - i pokušajte da sve vreme ostanete smireni, i da se držite teme (tema je vaša veza, a ne društvena nepravda, netolerancija različitih kao takva i slično).

Nema razloga da ne izlazite s nekom osobom koja je drugačija po poreklu od vas, ali bi isto tako bilo dobro i da tu vezu ne "nabijate na nos" roditeljima. Ne samo što bi to dodatno uznemiravalo vaše roditelje već nije fer ni prema vašem dečku ili devojci, jer ih tako iskorišćavate da biste nervirali roditelje. Nemojte skrivati vezu, ali nemojte ni pokušavati da naterate roditelje da prihvate nekog koga ne žele da prihvate. Stvari će biti dovoljno neprijatne i bez toga, i to po sve, uključujući i osobu koju volite - pokušajte da ne povećavate neprijatnost više nego što morate. Biće tu nezgodnih situacija u kojima će se na jednom mestu naći oni koji se međusobno baš i ne vole (na vašem rođendanu, na primer, biće tu i vaši roditelji i vaš dečko ili devojka), i na vama će biti da u takvim situacijama smirujete tenziju, a ne da potpirujete vatru.

Ponekad, u ovakvim situacijama, roditelji se vremenom naviknu da je osoba s kojom ste jedno dobro ljudsko biće koje vas čini srećnim, i sve bude u redu. Međutim, nekada je najbolje što u takvoj situaciji dobijete to da oni ne odobravaju vašu vezu, ali se uz (prikriveno ili otvoreno) gunđanje naviknu da ste u njoj. Budite spremni za tu mogućnost (tada ste jednim delom dete svojih roditelja, drugim devojka ili dečko osobe koju vaši roditelji ne vole, i delom diplomata koji smiruje strasti) i borite se za ljubav!

Izvor:
Krstarica
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sve to ide s godinama. U nekim, vec (moze se reci) zrelijim godinama, svako bira sam svog pratnera (momka ili devojku), a posebno zivotnog saputnika. Svaki roditelj zeli dobro svom cedu, sto je potpuno i logicno... medjutim, nekada i oni sami pobrkaju loncice, a jednostavno ne zele da prihvate cinjenicu da je njihovo malo detence vec na svom zivotnom putu i da je sposobno da samo donosi veci broj odluka, pa makar i na sopstvenu stetu. Cesti su primeri kada se roditelji mesaju u vezu sina ili cerke, svojim stavovima i ponasanjima rasturaju cak i brakove... jer njegova mama nije nikako mogla da prihvati njegovu izabranicu, odnosno njena mama nije mogla da prihvati njenog izabranika. Svaki problem se resava razgovorima, koliko god oni bili mucni. Roditeljima treba staviti do znanja da su saslusani, ali da konacna odluka ipak nije njihova.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 
pa ovo je drustveni pojava Oblak i ide sa emocionalno raspadom i glupostom zajedno kod roditelje.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
joj kod mene je obrnut problem ... meni mama govori svaki dan: nazovi ga, nazovi ga, ne budi tvrdoglava, nisi ti musko, ... ali ja jok!!!
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone 3Gs
joj kod mene je obrnut problem ... meni mama govori svaki dan: nazovi ga, nazovi ga, ne budi tvrdoglava, nisi ti musko, ... ali ja jok!!!

Slican problem.. Ajde sto je keva gotivi.. ali sto je gotivi skoro kao mene Smile .. pa uvek ja ispadnem kriv kad se pokachimo Smile .. spooky..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
ee i kod mene ... "ti sa svojim jezikom"  ... "on se tebe boji" ....

...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.