Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetac koji je hodao među nama: Ovako nas je učio patrijah Pavle!  (Pročitano 23360 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.99
mob
Samsung S7
I opet idemo jovo nanovo. Na subatomskom nivou ti dzaba sva tvoja logika.

Ok, shvatio sam, malo preskacem recenice, jer sam pomislio da se one preskocene izmedju podrazumevaju.

=========

Dakle, subatomske cestice pominjem zato sto se u teoriji big benga spominje singularnost, a po najnovijim naucnim saznanjima fizika i matematika pucaju po savovima pre nego sto se do singularnosti stize.

Recimo funkcija y = 1/x je nedefinisana u oblastima oko nule;

U oblastima gde je lokacija/prostor nula tu nema postojanja. Nikakvog. Tako da po toj logici, nesto je oduvek postojalo, pa makar to bio vakum sa visokom vakumskom energijom.

Ma koliko ti ne zeleo da prihvatish cinjenicu da je od subatomskih cestica sagradjen ceo ovaj nas univerzum, to je tako i sta da ti radim. A zasto je to vazno? Zato sto logika i subatomske cestice ne saradjuju.

Ako ti se jebe za sve te teorije koje si nabrojao, zasto ucestvujes na ovim podforumima?

Ne nije mi rekao nikakav pseudo naucnik da cestica moze da nestane i da se pojavi, nego je to eksperimetalno dokazano nebrojeno mnogo puta u akceleratorima. Zamisli cak koje su ludio subatomske cestice koje sluze za komunikaciju izmedju recimo dva protona?

A sad malo kontraverze:

Citat
"Tako da nemamo pojma za sada kako nesto nastaje ni iz cega." - Ja recimo znam-nikako

Citat
"Ako idemo tvojom logikom, ti tvrdis da je big beng nastao ni iz cega" - ponavljam,ne tvrdim ništa slično i ne znam odakle ti ovo

Citat
jel znaš za još neki primer/situaciju kada je iz ničega nastalo nešto,bilo šta, bilo kad (sem big benga naravno)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Dakle, subatomske cestice pominjem zato sto se u teoriji big benga spominje singularnost, a po najnovijim naucnim saznanjima fizika i matematika pucaju po savovima pre nego sto se do singularnosti stize.

Recimo funkcija y = 1/x je nedefinisana u oblastima oko nule;

U oblastima gde je lokacija/prostor nula tu nema postojanja. Nikakvog. Tako da po toj logici, nesto je oduvek postojalo, pa makar to bio vakum sa visokom vakumskom energijom.

Ma koliko ti ne zeleo da prihvatish cinjenicu da je od subatomskih cestica sagradjen ceo ovaj nas univerzum, to je tako i sta da ti radim. A zasto je to vazno? Zato sto logika i subatomske cestice ne saradjuju.
eto, i kako ja sad s tobom da razgovaram? jesi li ti svestan da između ovog tvog ''naučnog'' blebetanja i blebetanja religioznih fanatika nema nikakve razlike?  naučni i religijski fanatizam i fundamentalizam su u suštini jedno te isto.
btw naravno da je nešto oduvek postojalo,i to ne zato što tako kaže nauka nego zdrav razum

Citat
Ako ti se jebe za sve te teorije koje si nabrojao, zasto ucestvujes na ovim podforumima?
znači moram da se priklonim nekoj teoriji/struji da bih učestvovao na ovom podforumu? ma nemoj
meni je dovoljan zdrav razum koji se ne priklanja ničemu sem samome sebi

Citat
jel znaš za još neki primer/situaciju kada je iz ničega nastalo nešto,bilo šta, bilo kad (sem,po tebi, big benga naravno)?
evo ispravio sam, dodao sam ''po tebi'', mislio sam da to ne treba ni da naglašavam jer se podrazumeva
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.99
mob
Samsung S7
Citat
Dakle, subatomske cestice pominjem zato sto se u teoriji big benga spominje singularnost, a po najnovijim naucnim saznanjima fizika i matematika pucaju po savovima pre nego sto se do singularnosti stize.

Recimo funkcija y = 1/x je nedefinisana u oblastima oko nule;

U oblastima gde je lokacija/prostor nula tu nema postojanja. Nikakvog. Tako da po toj logici, nesto je oduvek postojalo, pa makar to bio vakum sa visokom vakumskom energijom.

Ma koliko ti ne zeleo da prihvatish cinjenicu da je od subatomskih cestica sagradjen ceo ovaj nas univerzum, to je tako i sta da ti radim. A zasto je to vazno? Zato sto logika i subatomske cestice ne saradjuju.
eto, i kako ja sad s tobom da razgovaram? jesi li ti svestan da između ovog tvog ''naučnog'' blebetanja i blebetanja religioznih fanatika nema nikakve razlike?  naučni i religijski fanatizam i fundamentalizam su u suštini jedno te isto.
btw naravno da je nešto oduvek postojalo,i to ne zato što tako kaže nauka nego zdrav razum

Citat
Ako ti se jebe za sve te teorije koje si nabrojao, zasto ucestvujes na ovim podforumima?
znači moram da se priklonim nekoj teoriji/struji da bih učestvovao na ovom podforumu? ma nemoj
meni je dovoljan zdrav razum koji se ne priklanja ničemu sem samome sebi


Ne znam sto se uopste onda raspravljas, ako ti nisu poznate elementarne stvari iz fizike. Ovo gore nije blebletanje nego naucno dokazan materijal. Empirijski.

Ne moras ti nista druze. Ali si kontradiktoran. Kazes da ti se jebe za sve te Teorije, ali si rad da sa nama podelis svoje shvatanje istih. Ako ti se za nesto jebe/uopste te ne interesuje, onda se valjda bavish necim drugim  Smile

Samoizmisljeni termin "Naucni fundamentalizam" je oximoron.



Citat
jel znaš za još neki primer/situaciju kada je iz ničega nastalo nešto,bilo šta, bilo kad (sem,po tebi, big benga naravno)? evo ispravio sam, dodao sam ''po tebi'', mislio sam da to ne treba ni da naglašavam jer se podrazumeva

Naravno da se ne podrazumeva. Menja kompletno smisao cele recenice. To je kao kad bi ja rekao: Lastavice su morske zivotinje koje zive u okeanima sirom sveta.

Uh jebiga zaboravih da dodam "u bajci koju mi je mama citala kad sam bio mali".
« Poslednja izmena: 24. Sep 2015, 00:01:59 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
važi matori
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
@Predragoon
Ateizam je odsustvo vere, ali i verovanje da bog ne postoji, tako da je ateizam itekako vera.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ateizam je (kako i sam sad kažeš) odsustvo vere u boga (prošireno u bilo šta natprirodno) i ne može da bude vera u smislu koji si ti ranije naveo, a to je religijski... svaka stvar koju radimo uključuje dozu verovanja da će se nešto desiti, nešto jeste ili je bilo, ali neozbiljno bi bilo ustajanje iz kreveta, pranje zuba i vežbanje u teretani nazvati religijom (Reps for Jesus).

Postoje tzv tvrdi ateisti koji izmedju ostalih stvari izričito kažu da bog ne postoji, ali ni to nije religija, kako si ti ranije naveo jer ne uljkučuje vezu sa natprirodnim.
« Poslednja izmena: 24. Sep 2015, 07:39:28 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Ateizam je (kako i sam sad kažeš) odsustvo vere u boga (prošireno u bilo šta natprirodno) i ne može da bude vera u smislu koji si ti ranije naveo, a to je religijski... svaka stvar koju radimo uključuje dozu verovanja da će se nešto desiti, nešto jeste ili je bilo, ali neozbiljno bi bilo ustajanje iz kreveta, pranje zuba i vežbanje u teretani nazvati religijom (Reps for Jesus).

Postoje tzv tvrdi ateisti koji izmedju ostalih stvari izričito kažu da bog ne postoji, ali ni to nije religija, kako si ti ranije naveo jer ne uljkučuje vezu sa natprirodnim.
Ti imas mnogo usko vidjenje o tome sta je religija ili nije.  Biti obozavalac Partizana, Zvezde ili bilo kojeg sporta ili hobija je isto oblik religije. Tvoja odluka da ne verujes je oblik vere hteo ti to ili ne. U uzem smislu se slazem da ateizam nije na nivou na primer Katolicke Crkve, ali u shirem smislu itekako jeste.

Ja sam Agnostic, i ja pripadam toj religiji hteo ja ili ne.  Isto tako dok sam pripadao Black Metal sceni sam bio pripadnik te religije, itd, itd.  Dakle prosiri vidike malo, i sve ce ti biti jasno.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ti imas mnogo usko vidjenje o tome sta je religija ili nije.  U uzem smislu se slazem da ateizam nije na nivou na primer Katolicke Crkve, ali u shirem smislu itekako jeste.
Ja nemam usko vidjenje, već precizno. Zna se šta reč religija znači, i za opis kojih stvari je skovana, a ti iz nekog razloga bespotrebno proširuješ definiciju tako da u nju upada svaka aktivnost ljudi.

Biti obozavalac Partizana, Zvezde ili bilo kojeg sporta ili hobija je isto oblik religije.
Možeš li da mi objasniš kako neskupljanje poštanskih markica i neinteresovanje za filateliju može da bude oblik hobija?

Tvoja odluka da ne verujes je oblik vere hteo ti to ili ne.
Svašta...ti impliciraš da su ljudi podešeni na "verujem u natprirodno", pa sami odlučuju da li će to da isključe ili ne. Deca dok ih ne ubediš u postojanje boga, deda mraza i vampira su takodje ateisti.

Uz to, pokušaj da shvatiš da nije svako verovanje religija, a to si ranije tvrdio da ateizam jeste.

Ja sam Agnostic, i ja pripadam toj religiji hteo ja ili ne.  Isto tako dok sam pripadao Black Metal sceni sam bio pripadnik te religije, itd, itd.  Dakle prosiri vidike malo, i sve ce ti biti jasno.
Jedno je proširiti vidike, drugo je besciljno lutati ili pogadjati sve osim u centar mete.
Tomas Haksli je smislio termin agnosticizam da bi definisao ne  veru već metodu skeptičnog ispitivanja utemeljenog na dokazima. Tako da nemaš pojma šta pričaš.

« Poslednja izmena: 24. Sep 2015, 08:41:13 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.99
Svašta...ti impliciraš da su ljudi podešeni na "verujem u natprirodno", pa sami odlučuju da li će to da isključe ili ne. Deca dok ih ne ubediš u postojanje boga, deda mraza i vampira su takodje ateisti.
Ovo je, takodje, cesta ateJisticka zamena teza. Deca ne veruju u nadprirdono u onom smislu u kojem veruju odrasli ali deca, ona koja imaju mogucnost apstraktnog razmisljanja imaju svoje ideje o tome sta je sve oko nas, a to cesto odlazi u apstrakciju i nadprirodno.

Naprotiv, ja bih rekao da deca tek u skoli uce o pozitivzimu (to sto vidis - to jeste), sto je velika zabluda. Uce se da budu fah idioti, poslusnici materijalnom.

Pa gde ces vecu aptrakciju od osecanja ljubavi?

Citat
Uz to, pokušaj da shvatiš da nije svako verovanje religija, a to si ranije tvrdio da ateizam jeste.
Ateizam jeste religija, jer verujete da Bog ne postoji, bez dokaza da Bog postoji, jer onda ne biste verovali da ne postoji. To sto vi vasu religiju definisete kao "odsustvo vere", je samo jos jedan u nizu bednih igri recima, kojoj ste skloni...
« Poslednja izmena: 24. Sep 2015, 08:53:13 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7063
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ovo je, takodje, cesta ateJisticka zamena teza. Deca ne veruju u nadprirdono u onom smislu u kojem veruju odrasli ali deca, ona koja imaju mogucnost apstraktnog razmisljanja imaju svoje ideje o tome sta je sve oko nas, a to cesto odlazi u apstrakciju i nadprirodno.
Nema zamene teza jer pričamo o istoj stvari. Ovde sam navodiš da deca koja imaju mogućnost apstraktnog mišljenja mogu razviti svoje ideje. To znači da nemaju sva i ne znači da nužno moraju da veruju u to i drže se toga iako im se pokaže da je drugačije, kao što ti radiš.

Naprotiv, ja bih rekao da deca tek u skoli uce o pozitivzimu (to sto vidis - to jeste), sto je velika zabluda. Uce se da budu fah idioti, poslusnici materijalnom.
Ti si fah idiot jer se baviš samo jednim i nesposoban si da se promeniš uprkos nedostatku dokaza za tvoje i dokazima za suprotno. Škola je sve osim toga kako je ti opisuješ, upravo tu , negde u većoj, negde u manjoj meri možeš da naučiš kako kritički da razmišljaš, a ne da baljezgaš i generalizuješ kao što ti radiš.

Pa gde ces vecu aptrakciju od osecanja ljubavi?
To što ti doživljavaš kao apstrakciju je u stvari visoko evoluirani mehanizam nagona za održanjem vrste.

Ateizam jeste religija, jer verujete da Bog ne postoji, bez dokaza da Bog postoji, jer onda ne biste verovali da ne postoji. To sto vi vasu religiju definisete kao "odsustvo vere", je samo jos jedan u nizu bednih igri recima, kojoj ste skloni...
Nema ovde igre rečima nego ti ne znaš šta neke reči znače, a dolaziš ovamo da bulazniš i prodaješ smešnu filozofiju.

I koju to našu? Praviš logičku grešku Non sequitur?
« Poslednja izmena: 24. Sep 2015, 09:17:55 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.