Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:29:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svet ce se tek tresti od poruka Kremlja  (Pročitano 16942 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Rusija napušta nuklearni sporazum


Vladimir Putin, ruski predsednik, juče je ponovo upozorio Amerikance da odustanu od plana za izgradnju antiraketnog štita u Poljskoj i Češkoj i najavio da će Rusija istupiti iz sporazuma o nuklearnom razoružanju - ključnog mirovnog sporazuma SAD i Rusije posle hladnog rata.

Putin je juče ostavio goste - Kondolizu Rajs, državnog sekretara SAD, i Roberta Gejtsa, ministra odbrane, da ga čekaju čak 40 minuta. Kada se konačno pojavio, Putin im je održao dugačak monolog, u kojem je rekao da je postojeći sporazum o nuklearnom naoružanju zastareo i da bi u njega trebalo da budu uključene i druge zemlje.
„Bilo bi nam teško da ostanemo u okviru ovog sporazuma. Po našem mišljenju, američko-ruskom sporazumu treba dati univerzalni karakter“, rekao je Putin u razgovoru s Rajsovom u svojoj rezidenciji u Novo Ogarjevu u blizini Moskve. Putin se juče u govoru čak i podsmevao američkom planu.
„Naravno da se u budućnost možemo dogovoriti da uspstavimo protivraketni štit čak i na Mesecu“, kazao je Putin, „ali da dok se do toga ne dođe, zbog realizacije vojnih planova, možemo izgubiti potencijal za dogovor“.
Sporazum o nuklearnom razoružanju su 1987. godine potpisali Ronald Regan i Mihail Gorbačov, tadašnji predsednici SAD, odnosno Rusije. On predviđa uništavanje i zabranu američkih i sovjetskih nuklearnih i konvencionalnih raketa dometa između 500 i 5.500 kilometara.
Putin je 14. jula najavio da će se Rusija u decembru povući iz još jednog važnog dokumenta koji je potpisan posle hladnog rata - sporazuma o konvencionalnom naoružanju iz 1990, koji ograničava raspoređivanje konvencionalnih vojnih snaga u Evropi.
Rajsova i Gejts su bili zatečeni Putinovim nastupom. Kondoliza Rajs je rekla je da će Vašington „uložiti napor da prevaziđe nesuglasice, jer je zajednička borba protiv terorizma i neširenja nuklearnog oružja mnogo važnija“.
Rajsova i Gejts su došli u Moskvu sa nekoliko detaljnih predloga da umire rusku stranu. Međutim, šef ruske diplomatije Sergej Lavrov je zaključio posle serije razgovora da „nema dogovora“.
„Imamo dva ozbiljna problema sa američkim predlogom“, rekao je Lavrov i dodao da se dve sile još ne slažu oko prirode pretnje koja se nadvila nad Evropom, kao i da Bušova administracija i dalje odbija da zamrzne raspoređivanje elemenata antiraketnog štita dok ne završimo pregovore o štitu.

Kasparovu zabranili da se kandiduje
Ruske vlasti zabranile su juče Gariju Kasparovu, bivšem svetskom šahovskom prvaku, da se kandiduje na parlamentarnim izborima u decembru. Izborna komisija je saopštila da se Kasparov ne može kandidovati jer njegova stranka Druga Rusija nije registrovana kao politička stranka. Kasparov je predsedničku kandidaturu osvojio na kongresu Druge Rusije, dobivši 379 od 498 glasova delegata.

Raketni štit stalno izaziva gnev Rusije
Rusija je još ranije upozorila Poljsku i Češku Republiku da ne prihvate elemente američkog sistema raketne odbrane na svom tlu. Iako taj sistem navodno treba da presreće raketne napade „otpadničkih“ zemalja, Moskva smatra da on ugrožava Rusij

Izvor Blic 13.10.2007.Autor: L. Joksimović | 13.10.2007 - 14:08
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
čisto sumnjam da će rusi dozvoliti da postave sisteme u češkoj i poljskoj

Nego ce da urade......sta???......zaratice???
IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
SAD mora vec jednom da shvati da ne moze po celom svetu anarocito u Evropi i Aziji - u blizini Rusije da postavljaju bilo sta.
Putin je Kondolizi RAjs lepo rekoa -postavljacemo za pra desetina godina i mozda i manje sisteme za  odbranu svojih zemlaja na Marsu ili Mesecu a dotle neka se uzdrze ovakvih poteza jer ih Rusija smatra provokacijom i znace da uzvrati,
Sta ce biti ako Putin pozeli da pomogne Kubi i tamo postavi rakete velikog dometa da bi stitio Rusiju ili lakse je da u Azijskom delu u Sibiru ili bilo gde na toj strani postavi sisteme a onda???
Niko pametan nece da nastvai da se tako ponasa ali magarci ostaju magarci ako ne shvate poruku.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
Sta ce biti ako Putin pozeli da pomogne Kubi i tamo postavi rakete velikog dometa da bi stitio Rusiju

Proci ce kao i Hruscov......udarace od besa cipelom po govornici UN Smile
IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Cisto sumnjam, Putin je ipak malo zahebaniji igrac od hruscova, a i Bush je daleko losiji i gluplji od pokojnog JFK-a.
A sto se tice protivraketnog stita, mogu i da ga postave, ali taj stit nije ni za k... Ne bi mogao da pogodi ni satelit u geostacionarnoj orbit u 100% slucajeva, a kamoli moderne interkontinentalne balisticke rakete sa vise bojevih glava na jednoj raketi i gomilom laznih ciljeva, zadatak antiraketnog stita ovakvog kakav jeste bi bilo nemoguce ostvariti. A i Putin im je zavukao patku kada im je ponudio sopstveni radar za kontrolu bliskog i srednjeg istoka. Na taj nacin im je izbio sve adute iz ruku.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
Cisto sumnjam, Putin je ipak malo zahebaniji igrac od hruscova,

Cisto ja sumnjam da je Putin, obican KGB potrcko, zayebaniji igrac od matorog Nikite, koji ne samo da je preziveo Staljina, nego je uspeo da izyebe sve vidjene naslednike, i zasedne u sedlo.......u mnogo ostrijoj konkurenciji od Putina, kada se glava gubila za dobar dan u SSSRu........ali , to je druga prica........

Nije dobro da Putina gledate ko Supermena, jer je on daleko od toga..........

Citat
Bush je daleko losiji i gluplji od pokojnog JFK-a.

U, ovo je 100% tacno, s tim da svoju glupost Bush nadoknadjuje bahatoscu, sto je jos opasnije..........

Citat
ali taj stit nije ni za k... Ne bi mogao da pogodi ni satelit u geostacionarnoj orbit u 100% slucajeva, a kamoli moderne interkontinentalne balisticke rakete sa vise bojevih glava na jednoj raketi i gomilom laznih ciljeva, zadatak antiraketnog stita ovakvog kakav jeste bi bilo nemoguce ostvariti.

Kapiram da si ti, u najmanju ruku , vunderkind , genije mali, veliki atomski fizicar, koji ce hiljadama najplacenijih mozgova na svetu dokazati da su bacili stotine milijardi , napravivsi suplju kantu........ Smile Smile

IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
čisto sumnjam da će rusi dozvoliti da postave sisteme u češkoj i poljskoj

Nego ce da urade......sta???......zaratice???
Jednostavno ce tada umjesto 34455 atomska projektila koja su usmjerena prema Americi, biti usmjerena 34456 projektila....hladnoratovska rapsodija...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Hm, Putin je daleko od malog KGB potrcka, mislim da ga podcenjujes.

Hvala za ovo vunderkind Smile, ali nisam ja nista slicno, samo sam pratio razvoj programa i rezultate koje su postigli sa njim, kao i mogucnosti sistema, znajuci sve to moze se lako doci do zakljucka koji sam i ja doneo, ali ako sumnjas u moje zakljucke, prosetaj malo po netu i drugim medijima koji se bave ovom temom, siguran sam da ces doci do istog zakljucka.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Hm, Putin je daleko od malog KGB potrcka, mislim da ga podcenjujes.

Hvala za ovo vunderkind Smile, ali nisam ja nista slicno, samo sam pratio razvoj programa i rezultate koje su postigli sa njim, kao i mogucnosti sistema, znajuci sve to moze se lako doci do zakljucka koji sam i ja doneo, ali ako sumnjas u moje zakljucke, prosetaj malo po netu i drugim medijima koji se bave ovom temom, siguran sam da ces doci do istog zakljucka.

Ok...pomozi mi, daj neke linkove ili sajtove, koji mogu da mi dokazu  , kako su glupi ameri bacili stotine milijardi , na sustere i domacice, koji su im osmislili promasen i neupotrebljiv program "raketnog stita".........

Posto pratis tematiku, nece ti biti tesko.....zaista me interesuje ta prica, kako su mogli tako da propadnu sa idejom o raketnom stitu.....

IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
kako su mogli tako da propadnu sa idejom o raketnom stitu.....


Ruski ICBM "Topolj M", a pogotovo "Satana" je neuzastavljiv.  Nikakav stit tu ne pomaze....
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:29:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.