Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve vise zena se poradja carskim rezom.  (Pročitano 2995 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
Samsung Galaxy S2
U tekstu pise da su razlozi - starije zene - sto odma znaci rizicna trudnoca pa bolje carski rez.

A to je sto se kaze komformizam.. oce ljudi zive, avioni, turizam ludilo.. niko nece da radja dok je mlad.

I ovi sto kao "ne mogu" imaju 1000x bolju poziciju od nasih roditelja. To "ne mogu" znaci ne mogu odmah da opremim stan sa plazma tv-om, dobar auto, savrseno grijanje, velik stan i smartfon. Necu pravim djecu a da budem seljak.
Moji su grijali jednu sobu i cale isao biciklom na posao. I sta mi fali, ma idi...

Ali ko je bez grijeha nek baci kamen prvi, ja sa svojih 28 jos nikog nisam oplodio.. a mogao bih  Smile
--

I jos pise vjestacke oplodnje i blizanci (blizanci nisu losa stvar, bog te pita sto ih je sve vise, ali je bezbjednije carski rez).

Eto, a zasto si ti onda konformista ? Zasto nisi napravio 2 dece sa recimo 18 godina ? Mogao si.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Moraju se poradjati carskim rzom, jer doktori jako cesto promase termine samog porodjaja. Mojoj sestri su promasili za skoro 2 nedelje. Sirotica isla svaki dan na porodjajne skove nebi li pokrenuli porodjaj, Propatila se ko da se porodila, a nije. Kasnije kad je bio pravi termin, se porodila prirodnim putem, ali zbog ovakvih gresaka doktora, predpostavljam zasto se zene vise poradjaju carskim rezom

Klasicna izjava neukog muskarca  Smile

Ne moze doktor da "omasi" termin. Niko jos nije uspeo da zezne majku prirodu. Trudnoca traje 9 meseci +/- neki dan gore dole (ako je sve u redu i kako treba). Beba najbolje zna kada joj je vreme iako je, naravno, preporucljivo da se prati poslednja nedelja trudnoce.
Kada se beba spusti (sto pokazuje dobar razmak izmedju grudi i pocetka stomaka trudnice koji nije do tada postojao), znaci da su u pitanju dani i da je porodjaj blizu.
Nasilno izazivanje porodjaja indukcijom ili Prostinom moze da bude gadno i za majku i za dete. To se radi u slucajevima kada pukne vodenjak ili postoji drugi razlog za izazivanje porodjaja.

Carski rez se ne bi zvao carski da nije dobar i za majku i za dete jer oboje postedi nepotrebnih muka. Nekada su ga upraznjavale iskljucivo bogate zene a danas je dostupan svakome. Pogotovo ako prodje neku prirodnu granicu za radjanje ili je prisutan odredjeni rizik.
Carski rez je i dalje slozeniji od obicnog porodjaja gde se prirodan tok prati i eventualno intervenise.
One price tipa postoji rana itd su prenaduvane jer nista vise nije bolno to od recimo rana na grlicu materice ili samoj vagini pri pucanju ili hirurskom namernom secenju, radi lakseg porodjaja.

Iako nije tema, epidural je keva ali se mora dati na vreme i prisutnost anesteziologa pre, u toku i posle porodjaja nad glavom porodilje je obavezno. Moguce posledice od epidurala se javljaju u roku od 24h ili ih nema (sto je najcesci slucaj).

« Poslednja izmena: 24. Apr 2015, 21:55:06 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Srecom, ne pale se svi muskarci na zenske muke...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90

Eto, a zasto si ti onda konformista ? Zasto nisi napravio 2 dece sa recimo 18 godina ? Mogao si.

Pa i kazem jesam, treba krenuti od sebe.

Sad malo pretjerujes s tim 18.. al et zeni je optimalno da radja izmedju 22-28  (rastegljivije je, nije bukvalno).. a muskarac moze i malo stariji.

Al danas pretjerase.. 36m 32f..  a bogami i dalje..

Pa se onda zeni jave bolesti tih godina, dijabetesi, tireoditisi.. a i muskarcu plodnost leluja..

Ljudi se mozda vode logikom - duze se zivi nego prije, moze se duze ostati zdrav. Al ipak ima ovih metabolickih bolesti i pitanja plodnosti tako da nije bas za zajebanciju i odlaganje. Mislim moze se al nije opravdano sa bioloskog aspekta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 41.0.2272.96
Potomstvo ne daje zivotu smisao, svrhu i vrednost. Ono je mogucnost a ne neophodnost za bilo sta.

Muskarci su nekako uvek ti koji u ovakvim razgovorima imaju puna usta "plodnosti" i "optimalnog vremena".. a u praksi muskarci su uglavnom ti koje pistoljem ne mozes da nateras da se ozene ili razmnoze pre 30. godine I to gotovo uvek trudnom mladom. Pricam o ovom gradu, ne znam kako je u manjim sredinama.

Ima tu mnogo tema.. koje mogu da se razvijaju. Npr sto kaze Anea srecom ne uzivaju svi muskarci u zenskoj patnji. Ali na zalost uzivaju skoro svi muski ginekolozi/akuseri.. itd. I sve vise zena ginekologa, sto je veoma interesantno, umesto da postoji jedno precutno podupiranje, zapravo postoji precutno osudjivanje. Tesko je danas naci normalnog doktora sa osobinama ljudskog bica i bez predrasuda i sujete.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Chrome 42.0.2311.109
Ja pricam iz bioloskog medicinskog aspekta.

Bioloski nam je 'svrha' da se reprodukujemo. Nasa tjela su masine koje se samoreprodukuju. Masine sa odredjenim pravilima i preporukama za koriscenje.

Naravno covjek nije samo tjelesno bice, prevazisao je to, tako da reprodukcija nije jedini smisao, ni seks. Smisao zivota moze biti razlicit, i potpuno opravdan.

I tehnologijom nam je omoguceno da produzimo period radjanja bez rizika. Carski rez nije losa stvar. Ali navodim preporuku za prirodno posto takvo pitanje je postavljeno.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako govorimo o dobrim starim vremenima, zene su radjale od 15-16 godina do 42-45 godina... odnosno, dok god imaju menstruaciju... pa ta teorija da samo danas ljudi kasno postaju roditelji malo pada u vodu...
Dodati i da su za neke genetske bolesti, tipa daunov sindrom, rizicne grupe starije majke, ali i one mladje...

U ostalom... da prirodna nije ocenila da porod moze da se iznese i kasnije, plodnost zena bi bila daleko kraceg veka...

Iskreno, ja sam prestala da guram nos u tudj polni zivot... jer ljudi imaju razlicite stavove... ali meni samo nisu oni koji smatraju da devojka od 18-19 godina, oni koji se 20 godina bore sa neplodnoscu i ljudi preko 50 godina treba da postanu bioloski roditelji...

Sve ostalo... meh...
« Poslednja izmena: 25. Apr 2015, 14:44:22 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Carski rez nije losa stvar. Ali navodim preporuku za prirodno posto takvo pitanje je postavljeno.

To je preporuka jednog muskarca i mozda coveka koji se drzi devize da je sve prirodno bolje od nekog drugog nacina. Ali pod tim prirodno cesto upadaju indukcija, forceps i jos kojesta, sto iscrpljuje i majku a i dete.

Naravno da je najbolje prirodno kada je sve u redu i kada imas tim akusera koji savesno radi svoj posao a ne samo da otalja i prepusti prirodi i slucaju tok porodjaja.

Citat
Ako govorimo o dobrim starim vremenima, zene su radjale od 15-16 godina do 42-45 godina... odnosno, dok god imaju menstruaciju... pa ta teorija da samo danas ljudi kasno postaju roditelji malo pada u vodu...

Ovo je skroz tacno. U nekim generacijama pre nas, razlika izmedju prvog i poslednjeg deteta je znala da bude i veca od 25, 30 godina. A nije bilo carskog reza vec samo bozepomozi.

IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Chrome 42.0.2311.109
Carski rez nije losa stvar. Ali navodim preporuku za prirodno posto takvo pitanje je postavljeno.

Naravno da je najbolje prirodno kada je sve u redu i kada imas tim akusera koji savesno radi svoj posao a ne samo da otalja i prepusti prirodi i slucaju tok porodjaja.


Pa da, upravo to.
Ja nit govorim licni stav, nit donosim moralnu osudu.
(Osim sto sam malo srao kako danas ljudi oce da zive, al hocu i ja)

Stav struke je da je najbolje oko sredine 20ih, moze i kasnije dok god ima menstruacija, logicno.. ali je vise komplikacija.

Dakle nije to moj muski stav, kao radjajte zene za Srbiju a ja cu samo da plodim

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.90
mob
Samsung Galaxy S2
Kao otac dvoje dece mogu samo da kazem da nikada nisam bio nervozniji nego onda kada su nasa deca radjala.

Da mi je neko rekao da je u redu da mi zenu ne porode carskim rezom iako je to potrebno ili da je ispravno da se ona i dete pate ili umru  mislim da bih mu sada razbio glavu, ili probao to da uradim. A u onom momentu i nesto gore.

Imamo dvoje dece, vise necemo imati.

Zasto ?

Mislim da ne bih mogao da posvetim dovoljno paznje njima da ih je vise.

Tu je naravno i ekonomski momenat ukljucen. Zelim da moja deca imaju dobro obrazovanje i da budu zadovoljna zivotom.

Decu smo pravili samo zbog nas samih a ne zbog drzave, vere, kralja ili neceg treceg.

Ako neko smatra da sam sebican, zao i pokvaren zato sto zelim svojoj deci dobar i udoban zivot, iskreno
bas me briga.

« Poslednja izmena: 25. Apr 2015, 15:48:37 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.