Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve o 2012. (i fantaziranju o kraju sveta)  (Pročitano 37105 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Slažem se sa tobom....Bar što se 18* tiče.....iz razloga čto ga i sama posedujem u svojoj karti.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
UNIX
Browser
Opera 8.51
Osim toga licno mislim da se u samadhi stanju ne moze ziveti npr. 50 godina; moze se konstantno ponovo ulaziti u njega tokom tog perioda, ali ne i trajno boraviti. Ima onih koji se nece sloziti sa ovom tvrdnjom, ali ja sam prilicno ubedjen da je bas tako.

Moze stalno da se bude u Samadhiju. A sto je i logicno. Cilj je da Samadhi stanje postane trajno. Tada pricamo o Sahaj Samadhiju (kada se Istina prirodno Zivi - u svakom momentu - nevezano za okolnosti - bilo sta),
« Poslednja izmena: 13. Feb 2006, 05:15:30 od spirit »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
U hinduistickom smislu (o budizmu ne znam i ne interesuje me ni najmanje), to nije tacno. 

Naprotiv, vecina onih koji trajno udju u samadhi prelaze u svetove/stanja koji nisu pod kontrolom maya-e mnogo pre nego sto prodje pola veka.

Poenta ulaska u samadhi iz kojeg se ne izlazi nije da traje sto duze u ovoj jednoj manifestaciji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Citao sam nekoliko knjiga na ovu temu i jako mi je interesantna. Ne mogu da tvrdim da bilo sta znam o astrologiji tako da cu samo da pitam (posebno me interesuje misljenje Tralala):

da li mislite da ce kraj majanskog kalendara da donese katastrofu svetskih razmera (rat i/ili prirodne nepogode) ili nesto suptilnije?

Ili se nista nece desiti?

Zadnje sto sam procitao je Earth Under Fire : Humanity's Survival of the Ice Age od fizicara Paul A. LaViolette. Covek je pokusao da objasni astrologiju i zodijak kao pokusaj ranijih ljudskih generacija da zapamte pricu o predjasnjem unistenju sveta koje se po njemu desilo pre oko 15000 godina. Pokusao je da spoji sve moguce mitove o potopu (i unistenju civilizacije uopste). Ne znam koliko ima smisla sve sto je napricao (on tvrdi da kataklizme izaziva zracenje iz galaktickog centra koje dopire do Zemlje u pravilnim razmacima i izaziva razne kataklizme) ali je bilo interesantno procitati nesto od coveka koji pokusava da pomiri nauku i mit.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Evo i interesantnog linka:

http://www.diagnosis2012.co.uk/

Kakvih sve gluposti ima necete verovati (dobro za malo smejanja) ali ima i dobrih teorija o tome sta ce se zaista desiti za cca 7 godina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Citao sam nekoliko knjiga na ovu temu i jako mi je interesantna. Ne mogu da tvrdim da bilo sta znam o astrologiji tako da cu samo da pitam (posebno me interesuje misljenje Tralala):

da li mislite da ce kraj majanskog kalendara da donese katastrofu svetskih razmera (rat i/ili prirodne nepogode) ili nesto suptilnije?

Ili se nista nece desiti?

Uvek ce se desiti nesto; nista ne moze da se desava. Nesto jeste a nista -- nije.

Mislim da su kataklizme neminovne, s obzirom na globalno zagrevanje, koje paradoksalno uzrokuje rusenje zgrada u Evropi pod teretom snega (jer topljenje leda na Antakrtiku oslobadja vise vode u atmosferu, a ona pada i kao sneg).

Mislim da rat nece biti vrhunska kataklizma, jer u njemu ce -- i ako ga bude, u sta nisam siguran, zapravo: naprotiv, mislim da ga nece biti kao svetskog rata jos neko vreme -- stradati prevashodno ljudi.

Za planetu je to iako izvestan gubitak relativno irelevantno. Za nju je mnogo gore ono sto ljudi cine planeti. Sa tacke gledista planete, kataklizme koje covek prouzrokuje za planetu i sva bica na njoj su mnogo gore nego eventualn mogucnost potpunog unistenja ljudske vrste.

Mislim da ce 2013. (dakle posle majanskog decembra 2012.) svakako biti pocetak jednog novog poimanja realnosti. Stavise, moguce je da ce vec tada nafte potpuno nestati, jer je vrlo verovatno da ce izvestan broj izvorista biti unisten u ratovima manjeg obima (dakle ne svetskom ratu), a vec je davno potroseno preko 70% svih rezervi, a mozda cak i 95%, pa ce ljudi morati da s okrenu sedelackijem nacinu zivota.

To bi bilo i najbolje, jer bi se proces globalnog zagrevanja makar usporio, umesto sto se ubrzava iz minuta u minut.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
Pozdrav

2012 Ce se desiti nesto ali nece biti nikakvih unistenja..........
Od januara 2006 kada je bio pun mesec pocele su vibracione promene na zemlji ili tkz Gaia.
Svako zivo bice na zemlji ima energiju, etericno telo i auru sve to ide na veci vibracioni nivo sa zemljom cela energetska struktura se menja tako nesto i svi idemo na visi vibracioni nivo e sad svako ima metafizicke sposobnosti koje nisu potpuno razvijene na primer telepatije remote viewing aka gledanje na daljinu itd...... e posle 2012 svako ce moci da razvije do maksimuma te sposobnosti.Probajte da vucete energiju iz zemlje ili kada legnete da spavate zamislite sebe kako vucete energiju iz zemlje i da vam ispunjuje telo posle nekog vremena osetice te vibracije i bicete projekotvani van tela to barem nije tesko i podignite vibracioni nivo........ima jos da se pise ali me mrzi

Posetite sajt [spam]  tamo mi je nick Talamasca

« Poslednja izmena: 20. Apr 2006, 18:11:28 od montenegrina »
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
"veci vibracioni nivo" nista ne znaci. Vibracija je vibracija i nema nikakve veze sa osvescenoscu. Svest nije vibracija.

Pun Mesec 14. januara 2006. nije nikakav pocetak promena, promene su konstantne, poslednji ciklus promena (ne psolednji u smislu poslednji zauvek, nego poslednji koji se dogodio, dakle "latest", a ne "last"), manifestno je poceo 1972, a pripreme kroz promenu magnetnog polja 1967.

Ipak, te promene nemaju veze sa perpetualnom evolucijom u stilu npr. Sri Aurobinda i Meerae -- cak naprotiv -- i svakako ne sa jednakom sansom za sva stvorenja da u odredjeno vreme pocnu da koriste iste tehnike tipa astralne projekcije.

O tome nema ni govora.

Istovremeno ovo sto ja govorim nikako ne znaci ni da postoje nekakvi "odabrani" koji mogu da cine svasta a mase ostaju bez tih opcija. Jednostavno, sklonosti su razlicite i "out-of-body-experience" svakako nije nesto sto je svakome ni moguce ni potrebno. Isto vazi i za telepatiju.

A svakakao u vreme Plutona u Jarcu nece biti snazne telepatije. Za to treba sacekati Vodoliju. I tada to nece biti na dobrobit covecanstva, nego ce posluziti totalitaritarnim rezimima "thought police"-a da kontrolisu (i unistavaju) one koji se "usude" da imaju drugaciji stav. Ovima ce ostati samo da prepoznaju da ih mnogo mocniji (i zlobniji) progone i da se kriju. Jednom steceni telpatski kontakt ce se vrlo tesko iskljucivati.

Anyway... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
Pozdrav

Znam te vibracije imaju uticaj na celo energetsko telo coveka probaj da se projektujes i probaj da osetis dok si projektovan ili ako si probao vec da se projektujes i dosao do faze pre nego sto se projektujes osetis vibracije pre su bile slabije pre punog meseca sada su jace probaj ne moze nista da ti se desi.
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
probaj da se projektujes i probaj da osetis dok si projektovan ili ako si probao vec da se projektujes i dosao do faze ... probaj ne moze nista da ti se desi.

Aman! Zasto pazljivo ne procitas ono na sta "odgovaras"?

Odakle ti samo pada na pamet da si bas ti neko ko je pozvan da kaze nekom drugom da "proba"? Astralna projekcija je nesto cime smo se bavili pre 15 godina dok nam je to bilo zabavno.

Ona nije ni potrebna ni korisna svima koji se bave ezoterijom -- cak ni jedan put, a kamoli mnogo puta. Naravno, ima onih kojima ona pomaze u razvoju, i ako si to ti -- to je sasvim OK, ali i samo tvoja stvar.

Najzad, energetski potencijali su uvek jaci kad je Mesec pun. Nema nikakve veze sa januarom. Mozda se tebi desilo da tad prepoznas tehniku i da sad lakse mozes da je koristis.

Ali to sto se za tebe nesto individualno promenilo nije nikakva apsolutna vrednost ili konstanta. To je kao vozenje bicikla, plivanje ili prvi seks. Cinjenica da si ti savladao/-la nema veze sa ostalima.
« Poslednja izmena: 21. Apr 2006, 18:32:42 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.