Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Suzavac uskoro i u školskoj torbi  (Pročitano 892 puta)
20. Jun 2015, 16:15:45
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Suzavac uskoro i u školskoj torbi


Novi zakon o oružju i municiji usvojen početkom godine legalizovao je posedovanje gasnih sprejeva i elektrošokera i njihovo korišćenje u samoodbrani.

Suzavac i biber-sprej moći će da nose i šesnaestogodišnjaci. Zakon će početi da se primenjuje u martu sledeće godine, a traje polemika o tome da li je starosnu granicu trebalo spustiti na 14 godina, jer su deca tih godina, posebno devojčice, neretko žrtve.

Zakonodavac kaže da su maloletnici dovoljno zreli da od mogućeg nasilja mogu da se zaštite suzavcem ili biber-sprejem u šesnaestoj godini. "Formiranje osobe je već u velikoj meri završeno u 14 godini i to je nešto što moramo znati, jer je ta osoba zrela i mora se zaštiti od nasilnika", kaže, s druge strane, neuropsihijatar Ivan Dimitrijević.

Međutim, stručnjaci napominju i da je najčešće nasilje u tom osetljivom periodu zapravo – vršnjačko nasilje. "Osim što taj suzavac može biti sredstvo samoodbrane, on može biti korišćen i za napad na druge", navodi Marko Milošević iz Beogradskog centra za bezbednosnu politiku.

Pitanje starosne granice pokreće i pitanje krivične odgovornosti, na koju mogu biti pozvani stariji maloletnici. "Ali kad bismo to dali nekom ko ima 14 godina oni nisu svesni, pred zakonom nisu svesni koja je to vrsta oružja i kako mogu da povrede nekog, dakle to je vrlo rizično", napominje Milošević.

Rizik postoji, ali edukacija bi ga umanjila. To je drugo stanovište. "Počinioci koji pokazuju agresivno ponašanje mogu biti upozoreni i da im bude jasno da i ta deca imaju neku zaštitu", ističe dr Dimitrijević. Smatra da bi bilo dobro da se ta granica malo snizi, da se modifikuje odluka i da se situacija prati jer je ona razvojna, a ne statična.

Zakon stupa na snagu u martu 2016. i omogućiće posedovanje sprejeva ili elektrošokova bez ikakvog prijavljivanja policiji.


Izvor http://www.021.rs/Info/Srbija/Uskoro-suzavac-i-u-skolskoj-torbi.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.81
Već vidim naslov : maloletnik sa šokerom napada žrtve i krade im stvari. Policija nemoćna jer je, jelte, maloletnik...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
  Pre će biti naslov Poliicija u dilu sa đačkom mafijom Smile
  Pandurima su isto tako odobreni šokeri i sprejevi.
  Sad ozbiljno, ženama je još uvek ostalo da vrište ili da nabave pištaljku.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
glupost  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Svima dati svako moguce sredstvo za zastitu...

I niko nikoga nece smeti da dira...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
prvo...biber sprej nije nikakva  zastita...
i dokazano je raznim operativnoim saznanjima..sa terena...
da je vecina.teskih tjelesnih povreda.. (u kojima je bio koristen biber -sprej) nanesena...  posle upotrebe biberspreja... Smile

jebo  te bibersprej ...ja cu ga u usta ispricat... i po licu...i gdje god hoces... Smile
jest gadan..ali to nema ni blizu efekat na nekoga ko se vise puta susreo sa njim..kao na nekogoa kome je to prvi susret... Smile

a sem toga...ovdje je prica o maloljetnicima...  Smile alo.. Smile

tekst je cista glupost ...da ne kazem dezinformacija... Smile
i ako nekakav degenrik i ima u planu da ovakav predlog iznesa na razmatranje..
siguran sam da nece doci ni do razmatranja o ovome...a kamoli do neke ozbiljnije price na ovu temu... Smile

Smile
ps..sine treba ti pumparica.. i to spasovka..krupna 4 mm sacma..da zaustavis 100 kila ludila  Smile Smile

« Poslednja izmena: 23. Jun 2015, 23:12:56 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Бибер спреј поред скакавца, вентила за воду, шњуре од усисивача...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.