Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:51:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Supe i corbe  (Pročitano 33680 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Baštovanska supa

Potrebno je :

1.    2 glavice crnog luka,
2.    1/2 korena celera,
3.    2 šargarepe,
4.    125 g spanaća,
5.    1 kašika maslaca ili margarina,
6.    1 L mesne supe (od kockice),
7.    2 sirove kobasice za pečenje,
8.    1 veza svežeg zeleniša
       (peršun, mirođija, mladi crni luk),
9.    1 šolja zelenog graška
       (smrznutog ili iz konzerve),
10.  malo soli i muskatnog oraščića.



Oljuštiti luk, celer i šargarepu i iseći sve na krupnije kockice od oko 1/2 cm. Oprati spanać i iseći ga na duguljaste komade. Maslac ili margarin rastopiti u loncu za supu.

Dodati luk i povrće i pirjati 5 minuta. Doliti mesnu supu i kuvati 15 minuta. Oprati zeleniš, sitno ga iseckati i izmešati sa kobasicom. Dodati malo muskata i posoliti.

Napraviti knedlice i spuštati ih u supu. Dodati i grašak i ostaviti supu na srednjoj temperaturi sve dok knedlice ne isplivaju na površinu. Skinuti supu sa ploče.

Svaka od 4 porcije sadrži oko 240 kalorija.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Goveđa supa sa paradajzom

Kilogram govedine od grudi oprati, zatim iseći na sitne komade kao za paprikaš. U šerpu staviti kašiku masti, dve glavice sitno sečena crna luka i priređeno  goveđe meso.

Sve malo propržiti, koliko je potrebno da luk postane mekan, naliti vodom, posoliti i dodati  nekoliko zrelih i isečenih paradajza. Ovu supu kuvati sve dok meso ne bude mekano.

Pred sam ručak sipati supu u sud u kome će se služiti, staviti u nju meso, začiniti  je još po ukusu, a paradajz skupiti u cediljku i prognječiti ga malo nad pripremljenom supom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Paradajz čorba

Potrebno je :

1.    2 kašike ulja,
2.    jedna kašika brašna,
3.    pola litre kuvanog paradajza,
4.    glavica luka i malo celera,
5.    so.



Na ulju propržiti brašno, sipati paradajz i vodu po potrebi. Dodati glavicu luka i celer. Kada provrije, smanjiti i kuvati na tihoj vatri oko 30 minuta.

Posoliti po ukusu, zakuvati sa rezancima ili flekicama i posuti seckanim peršunom.

turbo-kuvar.com



moja omiljena corba Smile jednostavna je za napraviti, a ukusna je nevidjeno Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Lenja čorba

Iako vreme u kojem živimo prolazi sve brže, a obaveza je sve više, katkad je dobro zastati na trenutak i udovoljiti sebi malom šetnjom u prošlost kada stvari nisu bile toliko komplikovane, a tempo života bio sporiji.



Kupite na pijaci kesu iseckane zeleni za supu. Iseckate glavicu luka i propržite na 2 kašike susamovog (ili maslinovog) ulja. Ubacite iseckanu zelen i pržite još 3 minuta. Nalijte sa 1,5 l filterisane ili izvorske vode, dodajte 2 kašike tamarija. Izmrvite kašičicu arame algi i dodajte u čorbu.

Ubacite i jednu četvrtinu šolje ispranog prosa.

Kuvajte u ekspres loncu 10 minuta ili oko 20 minuta u običnoj šerpi, blago otklopljeno. Izrendajte 2 kašike svežeg korena đumbira (ima ga u svakom boljem supermarketu) i iseckajte 1 čen belog luka. Dodajte đumbir i beli luk u čorbicu.

Začinite po ukusu sa par kapi limuna i servirajte.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 266
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson xperia
izvor: naucila me mama!
parce belog mesa, moze od bilo koga ili cega  Smile, u to iseckati razno povrce, po komad,dva.
krompr je obavezan, crni luk, sargarepa, celer, paskanat, grasak, boranija... a moze i povrce koje se puno ne kuva. tipa: paprika, praziluk. naliti vode da ogrezne i kuvati do sat najvise. po ukusu zaciniti jajetom ili pavlakom. ko sta voli.

            sjajno je kad si na dijeti  jer nema masnoce
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Juneća čorba



POTREBNO JE
750 g junećih rebara, 2 l vode, glavica crnog luka, 2 lovorova lista, kašičica crnog bibera u zrnu, 250 g graška, 300 g zelene boranije, 300 g šargarepe, malo cvetova karfiola, 150 ml mleka,
30 g maslaca, 125 g griza, 2 jajeta, peršun, vlašac, mirođija, so

PRIPREMA
Vodu posolite, dodajte očišćen luk, biber i lovor, pa stavite da provri. Meso operite, spustite ga u vrelu vodu i poklopljeno kuvajte oko jedan sat na tihoj vatri. Potom dodajte na kolutove isečenu šargarepu, karfiol, boraniju i grašak, te kuvajte još pola sata. U međuvremenu, prokuvajte mleko sa istom količinom vode, pa posolite, dodajte maslac i na kraju i griz. Stalno mešajući, kuvajte dok smesa ne počne da se odvaja od dna šerpe, pa sklonite sa vatre i dodajte jedno jaje. Snažno promešajte, a kada se masa prohladi, dodajte i drugo jaje, sitno iseckan vlašac i mirođiju. Prokuvajte litar slane vode, te kafenom kašičicom vadite knedle i kuvajte desetak minuta. Izvadite meso iz čorbe, odstranite mu kosti i isecite ga na kocke. Vratite komade mesa u čorbu i dodajte knedle.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pileća čorba sa kelerabom



Sastojci (za 4 osobe)

2 kelerabe
250 grama šargarepe
450 grama pilećih grudi
1 litar pileće supe iz kesice
250 grama makarona u obliku školjki
pola limuna
100 grama graška
po pola vezice peršuna i mirođije
so, biber

Način pripreme

Povrće oprati, očistiti i iseći. Kelerabu očistiti i iseći na kockice. Šargarepu očistiti i iseći. Pileće meso oprati pod mlazom mlake vode, osušiti u kuhinjskoj krpi, odvojiti kosti od mesa, a zatim meso iseći na manje komade.

Skuvati pileću supu iz kesice. Dodati kelerabu, šargarepu i makarone, pa sve kuvati još oko 5 minuta.

Limun oprati pod mlazom vrele vode i iseći na tanke kolutove. U supu dodati grašak, pileće meso i kolutiće limuna i kuvati sve dok meso ne omekša.

Začinsko bilje oprati pod mlazom tople vode, prosušiti i veoma sitno iseckati. Čorbu posoliti i pobiberiti, pa posuti pripremljenim začinskim biljem.

Vreme pripreme: oko 30 minuta. Jedna porcija sadrži 550 kcal.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Apple iPhone 3Gs
Čorba sa kupusom i paradajzom


Sastojci

    * ulje
    * 1 glavica crnog luka
    * 300 grama belog kupusa u glavici
    * kim, so
    * 20 grama mekog brašna
    * 200 grama krompira
    * 3 paradajza
    * dijetalni kečap
    * sitno iseckan zeleni list peršuna ili vlašac

Način pripreme

Na zagrejanom ulju propržiti sitno iseckan crni luk. Dodati kupus iseckan na rezance i očišćen od konaca i debelih žila, kim i so, pa sve propržiti. Dodati meko brašno i ponovo pržiti. Dodati očišćen sitno isečen krompir, oljušten i iseckan paradajz, naliti vodu, pa sve skuvati tako da bude meko. Pri serviranju u svaki tanjir dodati dijetalni kečap i sitno iseckan peršunov list ili vlašac.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Apple iPhone 3Gs
Letnja hladna čorba

Sastojci

    * 1 kocka za supu
    * 100 grama praške šunke (iseckane na rezance)
    * 2-3 kisela krastavčića (iseckana na rezance)
    * 2-3 tvrdo kuvana jaja (iseckana na rezance)
    * 1 umućena pavlaka
    * kačkavalj
    * malo peršuna

Način pripreme

Skuvati supu od kocke i ohladiti je. Kad se ohladi, procediti je i u to dodati oko 100 grama seckane praške šunke, nekoliko iseckanih kiselih krastavčića, 2-3 tvrdo kuvana jaja i 1 umućenu pavlaku. Po želji dodati kačkavalj i malo peršuna. Staviti u frižider da se hladi i servirati hladno. Osvežava na letnjim vrućinama.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Apple iPhone 3Gs
Hladna čorba od krastavaca



Ako volite nešto da pojedete kašikom, a ne stoji vam se pored šporeta na 35 stepeni, evo pravog recepta za vas.

Sastojci:

dve veće šolje oljuštenih sitno iseckanih svežih krastavaca (što sitnije to bolje)
sedam decilitara jogurta
tri decilitra mleka
kašika sitno iseckanog luka (što sitnije to bolje)
tri kašike seckanog peršuna
so
biber

Sve sastojke dobro izmešajte, ako vam se čini da je čorba previše retka, slobodno dodajte malo pavlake, a zatim stavite u frižider da se dobro ohladi. Pre služenja dobro promešajte žicom za mućenje belanaca, sipajte u ohlađene činije i ukrasite tankim listićima krastavca i peršunom.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:51:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.