Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:42:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sunce - sunašce moje :)  (Pročitano 37949 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
'' Element znaka u kom je Sunce obično je najvažniji kada razmatramo psihološku sliku osobe, jer element Sunčevog znaka otkriva nečiju uskladjenost sa osnovnom vitalnošću, identitetom i snagom samoprojekcije, kao i osnovni kvalitet svesti. Taj element takodje pokazuje šta je osobi ''stvarno'', jer nesvesna pretpostvka o tome šta je stvarno a šta nije, odredjuje na šta će osoba usmeriti svoju energiju.

Sunce u vazdušnim znacima ~Blizanci, Vaga, Vodolija~ žive u apstraktnom svetu misli, a misao je za njih stvarna kao i bilo koji materijalni predmet. U osnovi je motivisano intelektualnim konceptima i sruštvenim idealima. Obnavlja energiju kroz učešće u društvenim aktivnostima i intelektualnom stimulacijom.

Sunce u vodenim znacima ~Rak, Škorpion, Ribe~ žive u svojim osećanjima, a emotivno stanje utvrdjuje njihovo ponašanje više od bilo čega drugog. U osnovi je motivisano dubokim emotivnim žudnjama i željama. Obnavlja energiju kroz intenzivne emotivne doživljaje i intimne veze s ljudima.

Sunce u vatrenim znacima ~Ovan, Lav, Strelac~ žive u stanju velikog uzbudjenja i nadahnute aktivnosti, a održavanje takvog stanja je preko potrebno vatri da bude zdrava i srećna. U osnovi je motivisano nadahnućima i težnjama. Obnavlja energiju kroz energične, fizički zahtevne, aktivnosti i traženjem novih vizija za budućnost.

Sunce u zemljanim znacima ~Bik, Devica, Jarac~
prizemljeni su u fizičkoj stvarnosti, materijalni svet i razmišljanje o sigurnosti i uspehu motivišu njihovo ponašanje više nego bilo šta drugo. U osnovi je motivisano materijalnim potrebama i praktičnoću. Obnavlja energiju kroz rad u materijalnom, opipljivom svetu, produktivnošću i hranjenjem čula.

Element Sunčevog znaka otkriva osnovnu unutrašnju silu koja motiviše sve naše radnje. On takodje daje uvid u to kako pojedinac vidi sam život, čemu se nada i šta očekuje od životnog iskustva
Posmatrano sa stanovišta energetske uskladjenosti, element Sunčevog znaka predstavlja tip punjača energije koji treba često nahraniti ili napuniti, kako se energija ne bi iscrpla. Drugim rečima, element vašeg Sunčevog znaka je gorivo koje je potrebno da bi ste se osećali živim! On je snaga koja nam omogućava revitalizaciju uz pomoć koje možemo da se nosimo sa stresom i zahtevima svakodnevnog života.''

~Stiven Arojo~
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Joj, bas me plasi ovo moje Sunce u 1. kuci. Do danas mi je delovalo vrlo optimisticno, ali sad kad sam procitala pojedina znacenja na ovom forumu - mogu vam reci da mi se krv ledi u zilama od pomisli da je mozda tacna indikacija razvoda (konjukcija Neptun) i sklonost depresijama ukoliko je aflikovan.
Molim vas da mi objasnite o cemu se radi, kakva sam ja to osoba sa Suncem u 1. kuci i svim njegovim aspektima.
Evo moje natalne i solarne karte, pa ako ima dobrovoljaca da mi kaze da li je zaista razvod u pitanju, da li je ove godine i da li je moguce da bih novac imala samo sa njim:http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_24gw_02_anonymous_2007528_hp.48431.2161.gif&res=100&va=&cid=k4pfilelwu7FJ-u1156799633

evo moje karte:
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_24gw_01_anonymous_2007528_hp.48614.1288.gif&res=100&va=&cid=k4pfilelwu7FJ-u1156799633

Mnogo pitanja, znam, ali niko nije u obavezi da odgovori.
U svakom slucaju, hvala unapred.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2007, 15:34:21 od totalni-naivac »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Moze li neko nesto reci o aspektima Sunca - kvadratima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


wow

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 81
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ja bih da pitam kako da vrednujem ili cemu da dam vise prednost, ili prosto kako odredjena znacenja da spojim.....elem sta hocu reci ja imam sunce u devici negde pred kraj 6 kuce mada nije u konjukciji sa DSC-om e sada znacenje toga sem bolesti je slaba volja ali opet to sunce moje je u konjukciji sa marsom fortunom i onom nekretnicom regulus....i sve te konjukcije su kontra od trethodnog tumacenje znace snagu volju itd...e sada  kada ta dva znacenja spojim jel se oni medjusobno potiru jer mi je nelogicno da mogu da budem i slaba i jaka. kako bi vi ovde strucniji to protumacili....
Takodje moje sunce sem tih konjukcija ima trougao sa jupiterom kao i sve ove planete u konjukciji ali imaju i kvadrat sa neptunom...opet male kontradiktornosti jupiter -skraceno daje sretne okolnosti sa ljudima ugledom itd , a neptun prevare itd....
Napomena Jupiter u sedistu u strelcu u 10 kuci a neptun u vodoliji u 9 kuci.

Molim malo strucnije da mi pomognu i odjasbe kako se ovi kontradiktorni aspekti tumace...HVALA
IP sačuvana
social share
moja natalna karta

Edit by crni scorpion: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 92
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
TanaMO svaka planeta djeluje orbisom od 5 stupnjeva na sljedeću kuću. U svakom slučaju ako ti je Sunce 1 stupanj od 7. polja ono djeluje samo na to 7. polje. Ako je u konjukciji sa Marsom vrlo je snažno.

Ako se sve to nalazi u Djevici govori da će ti muž biti liječnik, vjerojato kirurg, gdje je Merkur ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


wow

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 81
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Natal je okacen u indeksu karata....
ne znam da li smo se razumeli ali u pitanju je 6 kuca pri kraju ali kao sto rekoh ove planete neprave konjukciju sa DSC-om
DSC- 11,20 devica
sunce - 0,40 device
mars - 5,31 device
fortuna - 29 lava
regulus - 29 lava ili (1 stepen device kako god pravi konjukciju sa suncem)
merkur - 12,34 lava
eto tako sve to je u 6 kuci i ove 4 planete u konjukciji uzajemnoj manje vise sve one prave kvadrat sa naptunom iz 9 kuce u strelcu , ali takodje prave i sve one trougao sa jupiterom iz 10 kuce isto u strelcu, a merkur je negde u prvoj polovini kuce i od aspekata ima opoziciju sa mesecom u 12 u vodoliji, trougao sa kironom u prvoj u ovnu, i trougao sa MC-om mada je orb veci za par min od 8 stepeni (tako da to ne znam da li treba gledati ) i sekstil sa uranom u 7 kuci.
E sada molim vas da nezaboraviti moje kljucno pitanje kako u tumacenju ovoga vrednovati oprecena znacenja u znacenju aspekata

I samo cu dodati jos ovo za lakse tumacenje...nisam ni lekar ni pravnik,(kako je savetovala makison) bavim se arhitekturom.
IP sačuvana
social share
moja natalna karta

Edit by crni scorpion: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 477
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
jer  se merkur bavi rukama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja bih da pitam kako da vrednujem ili cemu da dam vise prednost, ili prosto kako odredjena znacenja da spojim.....elem sta hocu reci ja imam sunce u devici negde pred kraj 6 kuce mada nije u konjukciji sa DSC-om e sada znacenje toga sem bolesti je slaba volja ali opet to sunce moje je u konjukciji sa marsom fortunom i onom nekretnicom regulus....i sve te konjukcije su kontra od trethodnog tumacenje znace snagu volju itd...e sada kada ta dva znacenja spojim jel se oni medjusobno potiru jer mi je nelogicno da mogu da budem i slaba i jaka. kako bi vi ovde strucniji to protumacili....
Takodje moje sunce sem tih konjukcija ima trougao sa jupiterom kao i sve ove planete u konjukciji ali imaju i kvadrat sa neptunom...opet male kontradiktornosti jupiter -skraceno daje sretne okolnosti sa ljudima ugledom itd , a neptun prevare itd....
Napomena Jupiter u sedistu u strelcu u 10 kuci a neptun u vodoliji u 9 kuci.

Molim malo strucnije da mi pomognu i odjasbe kako se ovi kontradiktorni aspekti tumace...HVALA

Sto volim vas koji sve bukvalno shvatate!Iskreno,idu mi na (da ne kazem sta) izjave tipa,jao imam taj i taj aspekt i to znaci da cu umreti...
Prvo,da bi nesto tvrdili i ovo ne vazi samo za Tanu Mo,morate da pokrepite cinjenicu sa barem tri dokaza,a draga moja arhitekto tebi je tvrdnja podkrepljena samo sa jednom cinjenicom...
Sunce ti se dakle nalazi u 6. polju...napisano je da sunce u 6. polju donosi sklonost bolestima,sto moze biti,ali kao sto sam vec napisala jedna cinjenica mora biti potkrepljena sa jos dve cinjenice...Sunce ce dati sklonost bolestima,ako je aflicirano,ali generalno govoreci sunce oznacava vitalnost,i samo sunce u 6. polju vrlo retko daje sklonost bolestima,jer sunce je benefik,sklonost bolestima daju planete kao sto su uran,neptun i pluton,jer su one malefici...
Sunce u 6. polju,koje ti je pri tom naglaseno,daje fanaticnost za radom...u konjukciji je sa Regulusom sto daje izuzetnu slavu,slavu iznad svih ocekivanje,a kako ti se sunce nalazi u polju posla,analogno tome znaci da ces biti jako uspesna u svom poslu...volela bih da me se setis,pa mi udelis neki poslic,posto sam i ja arhitekta,doduse jos uvek studiram,3. godina...
Sunce konjukcija mars-srce,ti si izuzetno borbena licnost,i kada je tvoj posao u pitanju,posto ti se oba planeta nalaze u 6. polju,bices nehumana...
Sunce trigon Jupiter-Jupiter se nalazi u svom sedistu Strelcu u 10. polju i R...ovakav Jupiter ukazuje na uspeh u poslu,mada moze doci do malih kocenja zbog ove retrogradnosti Jupitera...povezana su dva planeta harmonicnim aspektom,a oba se nalazi na polju posla, odnosno karijera...ovakav aspekt sigurno ukazuje na puno uspeha u karijeri
Sunce kvintil Saturn-kvintili su izuzetno mocni aspekti,iako ih u literaturama gotovo ne spominju,tek se poslednjih godina vrlo proucavaju,neki astrolozi kazu da su mocniji od sextila i trigona...ovaj aspekt je jako dobar,ume vrlo da izvadi neku situaciju ako je losa...on tebi daje izuzetnu ozbiljnost,strpljivost,prakticnost i racionalnost...kako je saturn suvladar tvog 10. polja i vladar 11. polja vrlo je bitno da ovo iskoristis na polju svoje karijere...
Sunce kvadrat Neptun-Neptun ti se nalazi na 2. stepenu u Strelcu u 9. polju,i vladar je tvog podznaka pa je zato bitan u tvojoj karti...ovakav aspekt  daje sukob racionalnog i mastovitog,jer sunce je racio,neptun je masta...pri tom su i tvoj znak i podznak u opziciji,nasuprot racinalne device je mastovita riba...ovakav aspekt daje ti da se cesto sukobljavas unutar sebe,krenes da mastas i budes neracinalna,i onda se negde u nekom trenutku pojava tvoja racionalan devica, i kaze ti alo,sestro,stani,smiri se i sredi...imaj na umu,da se Neptun u Strelcu jako dobro oseca,pri tom je na mocnom 2. stepenu...mislim da ti ipak umes jako dobro da iskontrolises tu tvoju osetljivu stranu licnosti,jer tebi je sunce jako,ipak je na regulusu,i gotovo u svakom aspektu ono preovladjuje...
Sunce polukvadrat Uran-ovaj aspekt ti daje da umes da budes brzopleta,mada ako uzmemo citavu natalnu u obzir,ti bas i nisi osoba koja brza,narocito zato sto ti je sunce u racionalnoj i strpljivoj devici, i ovaj kvintil saturna i sunca...
Sunce trigon MC-ovaj aspekt daje opet,uspeh kada je u pitanju karijera...

Sve u svemu,briga nema,jer Sunce na Regulusu daje vrlo puno uspeha...jedino sto treba da se pripazis,da Regulus isto tako oduzima tu slavu!!!

I molim vas ljudi,prestanite vise sa izjavama,jao ja imam ovo,bas se brinem!!!
« Poslednja izmena: 03. Jun 2007, 00:14:27 od Pailface »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


wow

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 81
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Veliko hvala Pailface, nisam imal zelju da tebi ili bilo kome idem jel vec gde....ali dali si mi bas ono sto sam trazila....tumacenje jednog po jednog i sve to spajanje zajedno ...jer to je upravo stvar koju sam istakla da ja sam sto je logicno kao  tezak laik ne znam da nadjem balans niti kako da postavim tumacenje...jer u knjigama svaki aspekt dat je posebno u svom znacenju ....tako da upravo ovo sto si ti uradila...je vrsta objasnjenja koje mi je tebalo....
Stoga hvala jos jednom
P.S. pogotovo na dobrim prognozama
IP sačuvana
social share
moja natalna karta

Edit by crni scorpion: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Radi se o tome, sto svi mi imamo po neki los aspekt...znaci,ne postoji osoba koja nema neki kvadrat ili opoziciju ili Saturna u svojoj karti...prilikom analize neke planete morate gledati gde se ta planeta nalazi,da li je u sedistu,padu,izgonu,egzaltaciji,zatim kada to vidite,gledate u kojoj se kuci nalazi,pa onda,da li je to prirodna kucu gde je neka planeta opet u izgonu,padu,itd...zatim gledate njihove dispozitore i kako su oni postavljeni...e,tek tada ako imate dva dobra i jedno lose logicno ce dobro pobediti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:42:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.