Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sukob Jermenije i Azerbejdžana oko Nagorno-Karabaha  (Pročitano 21980 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Odbojkas
Znači došao na vlast pre 2 i po godine "uz podrsku zapadnih struktura"(?), al eto osto u ODKB, EAU, nije iscero rusku bazu iz Jermenije itd. Tacno je da se Rusima ne dopada demokratizacije Jermenije, al sta njih ima da boli patka ko je kod njih na vlasti, ako je ta vlast, a jeste, odmah po preuzimanju vlasti nedvosmisleno pokazala da im Rusija ostaje partner br1, doduse rekli su da zele i dobre veze sa zapadom. Pa?  Znaci eto Rusima se ne dopada demokratija u Jermeniji, pa su ih pustili na vodu? Jermeni se protivili ruskim mirovnim trupama u Nagorno Karabahu, a drze rusku vojnu bazu u Jermeniji xD
Zao mi je sinovi, al ja stvarno ne vidim mnogo mesta za srpse interese u okvirima ruskih, ako ce oni da favorizuju Nemacku i Tursku, prakticno numero uno sponzore Siptara, Hrvata i Bosnjaka. Vidimo kako je prosla Jermenija koja i formalno pravno ruski vojni saveznik.
Situacija znaci jebena. Zapad protiv nas, a Rusima prioritet Svaba i Turcin. Ovo vise na racun onih koji do dana danasnjeg nisu skapirali da je Sloba imao ekstremno uzak prostor za delovanje. Nesto malo ruske diplomatske podrske, lvl "aj da ih ne satru bas do kraja", i toeto. Isto je i danas. Putin se nece zbog Kosova, a jos manje zbog Republike Srpske pokrljati sa Turcima.
« Poslednja izmena: 13. Nov 2020, 20:10:23 od Srebrni Letač »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa upravo najveća Slobina greška je što je pišao uz vetar bez saveznika umesto da kao firer male države uglavnom radi šta mu se kaže, ili da se ugradi u namere sila na drugi način.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Nije mogao da se ugradi ni u sta, jer su i Turci i Nemci vec imali svoje favorite na Balkanu, a Amerika kao Big Daddy im to odradila. Mogao je samo da minimizira stetu, tako sto se ne bi namestao na vec spremljen volej. Problem sa ovim nasim putinofilicarima je sto ne kapiraju da Nemci i Turci nece od Rusa traziti nista manje od onoga sto im je vec dala Amerika na Balkanu. Znaci nece Putin podrzati ujedinjenje Srbije i Republike Srpske, jerbo bi ga to dovelo u zavadu sa Turcima, a isto vazi i za Kosovo, jer bi ga to dovelo do udaljavanje i od Nemacke i od Turske. Prosto i jednostavno nasa geopoliticka vrednost za Ruse je daleko manje o njihovog potencijalnog zblizavanja sa Nemcima i Turcima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pa onda da se ne namesti na penal i to je to
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
koga rusi brani taj ode u kolonama iz svojih kuca 
nesto mi poznato  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Hej, ovi su bar uspeli da ponesu svoje grobove...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Citat
Znači došao na vlast pre 2 i po godine "uz podrsku zapadnih struktura"(?), al eto osto u ODKB, EAU, nije iscero rusku bazu iz Jermenije itd. Tacno je da se Rusima ne dopada demokratizacije Jermenije, al sta njih ima da boli patka ko je kod njih na vlasti, ako je ta vlast, a jeste, odmah po preuzimanju vlasti nedvosmisleno pokazala da im Rusija ostaje partner br1, doduse rekli su da zele i dobre veze sa zapadom


Није могао да истера руску базу из Јерменије, јер према уговору, рок за руску базу важи још годинама. Даље, Пашињан је разрешио дужности, ражаловао и чак покренуо судски процес против генералног секретара ОДКБ-а, Јурија Хачатурова. Ко не прати, вероватно није ни знао за то:

http://www.politika.rs/scc/clanak/415101/Svet/Jermenija-povukla-svog-coveka-iz-ODKB-a

Даље, председник владе Јерменије је најављивао тужбе и судске процесе против неколико руских компанија, што некима очигледно није познато, или нису били у то упућени. Извршио је кадровску смену у војсци, и разрешио са високих дужности и функција неколико генерала, који су имали боље везе и тесне односе са Русијом, да наставим са набрајањем јер има још сведочанстава о његовим лошим односима са најближим савезником, Русијом? Значи, тип је или дијабола, или човек за извршење задатка као корисни идиот, нема треће могућности.
« Poslednja izmena: 15. Nov 2020, 23:32:34 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Znaci smenili svog predstavnika u ODKB. Vrse istrage protiv nekih ruskih kompanija ergo okrenuli se zapadu?
Prvo sine, koripcija je modus operandi za ruske kompanije, posebno u samoj Rusiji i bliskom okruzenju. Pa te ruske kompanije ni Lukasenko nije hteo da pripusti u Belorusiju, u ono vreme kad je RT snimila dokumentarac o Lukasenku pod nazivom kum, aludirajuci da je mafijas.
Ja koliko vidim Jermeni nisu hteli Putin - Medvedev stajl menjanja funkcija, sto je po meni za pozdraviti, i Rusima se to nije svidelo, valjda da ne bi Jermenija bila los primer Rusima.
Al kako god da okrenes, ostavili su svog saveznika na cedilu. Prosto i jednostavno. Dosli su sad kad je Nagorno Karabah prakticno izgubljen za Jermene da malo prikriju svoju sramotu.
Njihov prioritet je Turska i dace za Tursko saveznistvo ako treba i Srbe i Jermene u paketu ako treba.
Tako care stoje stvari, a mi se mozemo samozavaravati da nas danasnja Rusija gleda isto kao  ruska carevina do PSR,  to nista promeniti nece. Nama je pod jedan potrebno da Turci oslabe, a pod dva Nemci. Ako su jedni i drugi bitni Rusima sine, tu mi nemamo nista da trazimo sustinski. Ok, dobro je i kad Rusi blokiraju rezoluciju o Srebrenici, treba im za to biti zahvalan, al ne tripujmo dzaba da ce Rusi znacajno promeniti geopoliticki ambijent na Balkanu.
Turci su vec krenuli u spiralu propadanja, cim su odjebali sistem koji ih je od totalne propasti vratio u poziciju regionalne sile. Situacija u Nemackoj ne obecava sa druge strane, jer su Svabe dobro odradili posao unutrasnjeg uredjenja, i to ce sigurno stabilno sljakati duze vreme.
Nas iz bule moze da izvadi samo ....paj sad, samo Amerika. Kazem moze, al ne kazem i da hoce, tacnije najverovatnije nece.  Ali jedno sam siguran, ukoliko budu smatrali da treba da odjebu Svabu i Tucina, nece se ni malo dvoumiti, jer imaju mnogo "raznovrsnije karte" od Rusa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Ха-ааах, па тек сада су, када је нови премијер Пашињан, класичан пример корумпиране државе, која се удаљавала од Русије, покушавајући да освоји симпатије запада, уз то се председник Владе са руским државним руководством сусретао мање пута од азербејџанског председника, Илхама Алијева, па се просечан човек, који није обавештен ни упућен, могао питати да ли је Азербејџан или Јерменија чланица ОДКБ, а Пашињан се, тек после две године, сетио Русије када је извршен азербејџански напад на Нагорно Карабах...

Русија није у обавези да војно помаже Јерменији, осим у случају да је Јерменија била нападнута... Према томе, Пашињан је сорошевска дијабола, или корисни идиот, који је отворио могућност за пораз у рату својим односом према Русији, што је азербејџански диктатор испратио и искористио идеалну прилику која му се наместила катастрофалним политичким деловањем јерменског премијера.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Odbojkaš.. onako inače... čitaš Sputnjik?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.