Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sudbina Srbije i turbofolk (offtopic sa muzickog foruma)  (Pročitano 8576 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Већи offtopic до сада нисам видео ... али ајде да се и ја правим паметан.

Колико знам из свог скромног живота, увек се то друштво које слуша турбо-фолк боље размножавало од нас такозваних "ја не слушам турбо-фолк", да не кажем рок - генерација, пошто ме за обе (под)културе боли $#"%.
Та рурална срдина (мислим делимично и на урабане сељаке) је увек била више традиционалистичка, да кажем популарним жаргоном ретроградна.

Не бих сав гнев сручио на жене, али оне рађају и оне се буне уз подршку разних феминистичких организација.
Жене нас васпитају да будемо овакви какви јесмо, а затим се жене буне када неке назовемо дрољама, а и оне саме користе те термине.
Наравно мања крвица пада на нас мушкарце из простог разлога што ми не подижемо децу, али генерално оба пола су данас тешко искомплексирана.
Мислим ако је женама важнији изглед и што дуже да остану младе, јасно је су им деца нужно зло које наводно не можемо прехранити.

Генерација наших родитеља се драстично променила у ондосу на њихове родитеље, они су постали четворочлана породица, док су њихови родитељи оснивали од петочланих па све до десеточланих породица, значи много веће , а имали су мање финансиских средстава.
У чему је проблем, па и они су део проблема, они су унели вирус "западњаштва", а не ми ?
Ми се разликујемо од наших родитеља, по томе да се углавном у позним годинама одлучујемо за брак и рачунамо максимум на двоје деце, а обично на једно или ни једно, под лажним изговором "недостатак финансија и сигурности".

Закључак је, боље је да вам живот прође у нади да ћете бити део „Европе и остатка савременог света“, где ћете путовати и уживати, боље је живети „слободно“ уз свакодневна телесна уживања у стили серије „секс и град“, него се размножавати на једном месту и размишљати о екзистенциjи.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 456
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG 
Већи offtopic до сада нисам видео ... али ајде да се и ја правим паметан.

Колико знам из свог скромног живота, увек се то друштво које слуша турбо-фолк боље размножавало од нас такозваних "ја не слушам турбо-фолк", да не кажем рок - генерација, пошто ме за обе (под)културе боли $#"%.
Та рурална срдина (мислим делимично и на урабане сељаке) је увек била више традиционалистичка, да кажем популарним жаргоном ретроградна.

Не бих сав гнев сручио на жене, али оне рађају и оне се буне уз подршку разних феминистичких организација.
Жене нас васпитају да будемо овакви какви јесмо, а затим се жене буне када неке назовемо дрољама, а и оне саме користе те термине.
Наравно мања крвица пада на нас мушкарце из простог разлога што ми не подижемо децу, али генерално оба пола су данас тешко искомплексирана.
Мислим ако је женама важнији изглед и што дуже да остану младе, јасно је су им деца нужно зло које наводно не можемо прехранити.

Генерација наших родитеља се драстично променила у ондосу на њихове родитеље, они су постали четворочлана породица, док су њихови родитељи оснивали од петочланих па све до десеточланих породица, значи много веће , а имали су мање финансиских средстава.
У чему је проблем, па и они су део проблема, они су унели вирус "западњаштва", а не ми ?
Ми се разликујемо од наших родитеља, по томе да се углавном у позним годинама одлучујемо за брак и рачунамо максимум на двоје деце, а обично на једно или ни једно, под лажним изговором "недостатак финансија и сигурности".

Закључак је, боље је да вам живот прође у нади да ћете бити део „Европе и остатка савременог света“, где ћете путовати и уживати, боље је живети „слободно“ уз свакодневна телесна уживања у стили серије „секс и град“, него се размножавати на једном месту и размишљати о екзистенциjи.



Bolje nam je da ne idemo u Evropu, jer je u Evropi sve zabranjeno, veruj mi.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da jovanka u evropi su mnoge stvari vise zabranjene nego kod nas kod nas postoje 2 generacije jedna koja razmislja i zivi mnogo slobodnije i naprednije od evrope a druga koja zivi dosta nazadno!

a najveci problem kod nas su ovi koji see smatraju modernim i najvise kritikuju tu srpsku nazadnu sredinu a ustvari potpuno isto razmisljaju kao oni a za to je najbolji primer ovog decka koji je poceo ovu temu!

ako neko hoce da od nas pravi pravoslavne talibane on moze o tome da sanja ili neka se skupi ta sacica ljudi pa neka se razmoavaju pa kad mi izumremo onda ce oni biti vecina za jedno 100000 godina ali samo neka ostave mene na miru neka ostave nas koji volimo sexy zene koji volimo sex koji volimo dobra kola koji volimo fensi zene koji volimo turbofolk koji zelimo da se srbija razvije da bude bolja i slobodnija od svih evropsikh i svetskih drzava da od srbije napravimo zemlju auto puteva, banaka, auto salona, kockarnica, nocnog zivota, privatnih klinika skola itd.

srbija upravo postaje takva drzava i na pravom je putu da takva postane jedino sto moze da je ukoci to su ovi talibani ali im je broj sve manji i manji na veliku srecu jel pogledajte samo kako prolaze nasi seoski talibani vise od polovine ostaju neozenjeni i nikad ne uspeju da se razmnoze a dali se neko pita zasto je to tako?
mislite da je to zbog toga sto je neko sa sela i varijanta je nece devojke na selo da ti ljudi sa sela imaju normalan sistem vrednosti da nemora da slusa dedu i babu dok je ziv da ne smrdi i ide prljav po celi dan sad ce neko da mi kaze kako je to zbog posla e nije tako kad zavrsi posao moze da ode i istusira se i sredi a ne da ceo svoj zivot provede nikakav i da se onda zali kako sadasnje devojke nevaljaju i sadasnja generacija ne valja mogo bih ovde da pisem do sutra ali za sada toliko!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 456
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG 
da jovanka u evropi su mnoge stvari vise zabranjene nego kod nas kod nas postoje 2 generacije jedna koja razmislja i zivi mnogo slobodnije i naprednije od evrope a druga koja zivi dosta nazadno!

a najveci problem kod nas su ovi koji see smatraju modernim i najvise kritikuju tu srpsku nazadnu sredinu a ustvari potpuno isto razmisljaju kao oni a za to je najbolji primer ovog decka koji je poceo ovu temu!

ako neko hoce da od nas pravi pravoslavne talibane on moze o tome da sanja ili neka se skupi ta sacica ljudi pa neka se razmoavaju pa kad mi izumremo onda ce oni biti vecina za jedno 100000 godina ali samo neka ostave mene na miru neka ostave nas koji volimo sexy zene koji volimo sex koji volimo dobra kola koji volimo fensi zene koji volimo turbofolk koji zelimo da se srbija razvije da bude bolja i slobodnija od svih evropsikh i svetskih drzava da od srbije napravimo zemlju auto puteva, banaka, auto salona, kockarnica, nocnog zivota, privatnih klinika skola itd.

srbija upravo postaje takva drzava i na pravom je putu da takva postane jedino sto moze da je ukoci to su ovi talibani ali im je broj sve manji i manji na veliku srecu jel pogledajte samo kako prolaze nasi seoski talibani vise od polovine ostaju neozenjeni i nikad ne uspeju da se razmnoze a dali se neko pita zasto je to tako?
mislite da je to zbog toga sto je neko sa sela i varijanta je nece devojke na selo da ti ljudi sa sela imaju normalan sistem vrednosti da nemora da slusa dedu i babu dok je ziv da ne smrdi i ide prljav po celi dan sad ce neko da mi kaze kako je to zbog posla e nije tako kad zavrsi posao moze da ode i istusira se i sredi a ne da ceo svoj zivot provede nikakav i da se onda zali kako sadasnje devojke nevaljaju i sadasnja generacija ne valja mogo bih ovde da pisem do sutra ali za sada toliko!

Ovo je mnogo delikatna tema, ja necu da stojim ni ja jednoj ni na drugoj strani, ali da ti kazem nisu ni svi seljaci isti, ne mora da znaci ako je seljak da ne zna sta je tus ili slicno, imas ti seljaka koji znaju mnogo toga i imaju komp i net kao i ja i ti, jer da nije tih seljaka, mi sto zivimo u gradovima, ne bi imali ni vocku, ni odelo, ni mleko itd., jer da bi svako od nas nosio pantalone, mora neko na njivu, jer znamo da vuna jako osetljiva, pa se mora voditit racuna, i postaje nastaje konac, pa pantalone, samo mogu reci da nas ima svakakvih i u gradu i na selu.
Nekoliko komentara na netu ne moze da promeni situaciju, ne zelim da pametujem, ali tako je, i za sve to sto se desava u drzavi nisu ljudi krivi, vec pogresna politika i diplomatija.
Oni sto su na "vrhu" komanduju, i tako se i zivi, da su oni pametniji, bilo i bolje, ne zelim nikog da prozivam konkretno i ne zelim nikog da vredjam, ali to je ja mislim nasa realnost.
Nadam se da me nece niko pogresno razumeti i da ce shvatiti, ali normalno je da svako ima svoje misljenje.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa ja nikad nisam rekao da su svi seljaci takvi ali ja sam to upravo hteo da kazem zasto su kod nas ti ljudi lose vidjeni zato sto su 80-90 posto takvi i zasto nasi mladi i devojke nevole takve ljude treba ti ljudi malo da se menjaju zasto devojke beze iz sela itd pa upravo zbog razloga koje sam naveo!

a to uopste nije tacno da je nasa politika i diplomatija losa ti politicari i te diplomate su srbi i poticu iz naseg naroda jednostavno mi smo takvi kao narod i upravo sada se vreme popravlja jel kao narod pocinjemo da razmisljamo drugacije mnogo je mladih koji dolaze na vlast koji su videli sveta i koji znaju da izvucu dobre strane iz zapadnog sistema i da ih pomesaju sa nasim mentalitetom i nasim nacinom zivota i to moze da da fantasticne rezultate ali to nemoze da se zavrsi za 2 god i nemoze svima da se iskoreni taj zastareli mentalitet a to sta nam se desavalo 90 tih krivi smo mi i politicari zajedno sloba je cak bio dosta blag na odnosu na tadasnje raspolozenje u narodu jednostavno tada nas narod je bio raspolozen tako i tu smo vecina krivi ali zato sad dolaze mladi ljudi zeljni da od srbije naprave ultra modernu i naprednu drzavu koja ce biti sa slobodnim i opustenim mentalitetom srbije a zapadnom infrastrukturom zasta je odlican primer italija!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
da od srbije napravimo zemlju auto puteva, banaka, auto salona, kockarnica, nocnog zivota, privatnih klinika skola itd.

Лепо, лепо, а чиме? Чије ће то да буде? И како ћеш плаћати све то? Можда неко не може да приушти да дете шаље у приватну школу, да се лечи приватно, кој ће му мој аутопут ако нема ауто, или коцкарница.... Не знам како си то све замислио....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a najveci problem kod nas su ovi koji see smatraju modernim i najvise kritikuju tu srpsku nazadnu sredinu a ustvari potpuno isto razmisljaju kao oni a za to je najbolji primer ovog decka koji je poceo ovu temu!


Hmmmm....nije zapoceo decak nego devojka....

 Smile

Ne slazem se sa tobom, zato sto mislim da nema nigde ovoliko prostora na kojem ljudi mogu da kazu ono sto misle o najvecoj ljudskoj gluposti kod nas!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 456
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG 
a najveci problem kod nas su ovi koji see smatraju modernim i najvise kritikuju tu srpsku nazadnu sredinu a ustvari potpuno isto razmisljaju kao oni a za to je najbolji primer ovog decka koji je poceo ovu temu!


Hmmmm....nije zapoceo decak nego devojka....

 Smile

Ne slazem se sa tobom, zato sto mislim da nema nigde ovoliko prostora na kojem ljudi mogu da kazu ono sto misle o najvecoj ljudskoj gluposti kod nas!

Pa ovo je stvarno istina, kakva Evropa, u Evropi je kao demokratija, gde kao svako ima pravo da prica sta hoce, ali ustvari na svoje misljenje i na to da kaze sto zeli najmanje pravo ima, vec prica kako mu je naredjeno, ta diktatura pocinje vec vrtica pa ide posle i do skole i posle, tako da ti je od malih nogu vec dao do znanja da ne pricas, vec da cutis i da pricas ono i o onome sto ti se govori.

Kod nas je ipak najveca sloboda u svetu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa to jesi upravu kad kazes jel u srbiji je sve mnogo drugacije i bolje nego pre 5 god ali onaj koji nema para njemu je isto i samo kritikuje jel koj ce mu moj sve to sto ima kad on nema para i nevidi razliku ali ja upravo pricam o tome da je to zbog toga sto ti ljudi nece da se menjaju!

koliko samo ovde recimo ljudi ima koji studiraju i kojima sve fali u srbiji i koji se samnom stalno svadjaju i koji misle da je na zapadu sjajno jel im je neko napunio usi kako negde studenti lepo zive epa dragi moji studenti nigde lepo ne zive samo sto je razlika izmedju nas i zapada to sto njima roditelji kako tako finansiraju studije a da su na zapadu morali bi i po godinu dana da gube od fakulteta da bi isli da rade da bi tim parama posle placali skolu!

evo cist primer kod mene se dosta gradi posao na gradjevini ima koliko hoces dnevnice su od 15 do 40 evra u zavisnosti dali je majstorska dali za firmu dali van firme ljudi dolaze iz crne trave da rade sto je negde oko 250 km i dobro im je a momci izmedju 16 i 30 god sede po celi dan grickaju semenke piju cepankepivo i samo kritikuju i na sve su ogorceni i nevalja im drzava jel nemaju pare i krivi im mafijasi lopovi tatini mamini sinovi i zaboga oni iz te situacije nikad nemogu da izadju pa bas mi ih je mnogo zao!

ja se slazem da mozda nemoze da se stvori sjajan zivot ali za pocetak moze da malo promeni svoj zivot i svima ce da bude bolje a u svakom slucaju i ljudi treba da se pomire sa tim da mozda nikad nece moci da voze novu mecku i da zive u vili jel to nema nigde u svetu da svi tako zive ali da mogu da poprave sebi zivot i da budu srecniji zbog toga to moze sigurno ili bar ako ne svi 90 posto mladih!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Djaba coveku da ceo svet zadobi ako svoju dusu izgubi.Samo da me sad ne prebace u religiju.Sta ce sve coveku kada moze ziveti i sa mnogo manje stvari.Mozak i dusa vaspitavaju a ne novac.Mnogo je lepo to vase "novo vreme" ima para ima kola ali nema duse i nema dece.Nije problem samo kod nas bele kuge vec i svim razvijenim zemljama.Problem je sto su se ljudi zarobili oko pozicije i uspeha,a decu zapostavili.Deci daju novac a ono sa njim kupuje devojke,drogu,sve je na prodaju.Ja vala nisam.Ako mislis da ce te pare i kola uciniti srecnim,varas se.Da li je Karic srecan,gde je Marko Milosevic.Da parola zivi brzo umri mlad i budi dobar les,ne vode nikde.Pokayi mi jednog bogatasa koji je svoje dete vaspitao kako treba.A ja cu tebi pokazti mnogo rayvedenih bogatasa.Mi smo siromasni duhom.Nama dusa hvali koliko god para i sta god da imamo nece nas uciniti srecnim.Mi neznamo da uzivamo u onome sto imamo i mislimo da ce nas novac i bogastvo uciniti srecnim.LAZ
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.