Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:49:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stvari koje nebi smele da postoje, ili?  (Pročitano 240689 puta)

Zodijak
Pol
Poruke 3
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ovo je mnogo sira tema od kristalnih lobanja,postoji desetine hiljada artefakata o kojima arheolozi nezele da raspravljaju zato sto nemogu da ih svrstaju u nijedan period nama znane istorije,a ti artefakti kao i najveci broj najstarijih civilizacija na svetu(Sumeri,Maje,Hopi ind. ,Zulu)pricaju jednu totalno drugu pricu od ovoga sto nama serviraju kao istoriju. Ja se vec 10 godina bavim proucavanjem ovoga i jedino u sta sam siguran je da nas sve lazu,to nije obicna laz,to je laz zamaskirana u milione poluistina,da bi nas zbunili i ko god pocne da se bavi ili razmislja o ovome posle pola sata digne ruke i prestane. Ova laz nije novijeg datuma,jako dugo nas lazu,od samog pocetka. Kao sto je i prvi deo Biblije-Genesis ili Knjiga Postojanja,samo skracena prica daleko veceg Sumerskog Epa o Gilgamesu koji je najstariji pisani dokument na svetu(uklesano na kamenim tablama) i stariji od Biblije 3000 god. Ako vas ovo stvarno zanima izguglajte Klaus Dona,covek je skupio gomilu artefakata koji nespadaju nigde u nama znanu istoriju i o tome napravio mali dokumentarac.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Evo da cujete moje misljenje: Istrazivao sam malo i dosao sam do nekih zakljucaka.     Kao sto verovatno znate Atlantida je bila u Atlantskom okeanu.     Malo zapadnije od tog ostrva nalazi se cuveni Bermudski trougao.     I isto kao sto znate sta god ode tamo ne vrati se.     E ja se slazem sa tim ali malo bolje sam istrazivao i setio se otkirca Amerike i Kolumba.     Kolumbo je prvo stigao na ostrvo koje je nazvao San Salvador i odma zatim je nasao i Kubu koja je bila odma pored itd.     Gledao sam linije Kolumbovog kretanja i one prolaze po sred Bermudskog trougla.     Isto tako je krenuo na istrazivanje sa 3 broda a samo 1 se vratio.     Ali dobro to je nebitno.     Jedino sto se uopste ne slaze sa mojom teorijom je taj njegov prolazak kroz Bermudski trougao.     A onda idemo dalje.     Znamo svi da je on putovao portugalskom karavelom.     Malo sam istrazivao i gledao kakve ona ima prednosti u odnosu na druge brodove.     

Latinsko jedro ti se tradicionalno radi iz okomitih komada platna (danas dakrona), tzv.     hera, iako je danas vjerojatno najpopularnije prekrajanje starih genova Wink jedrenje s njim se naravno po principu ne razlikuje od jedrenja sa bilo kojim drugim jedrom, iako su komande bitno drugačije od bermudskih jedara.     "komande" su mu najsličnije spinakeru.    

Ovo sam nasao na nekom sajtu nebitno.     Ali pise na kraju komande su mu najslicnije spinkaeru i da su komande drugacije od bermudskih jedara.     Opet sam malo istrazivao i video brod koji koristi bermudska jedra plovi na vetar.     I kao i obicno opet sam malo istrazivao vetrove i struje u atlantskom okeanu.     Sve je navodilo da vetrovi duvaju otprilije sa severa Afrike i juga Evrope prema Americi a malo vise tamo se severa Amerike duva na sever Evrope.     Taman bi se moglo lepo zaploviti sa juga Atlantide prema Kubi koja se nalazi na jugu Bermudskog trougla i moglo se zaploviti sa Bermuda koji se nalaze ne severu trougla ploviti prema severu Atlantide.     Posto je kolumbo iz Spanije stigao do Kube za 2 meseca sto znaci da bi se stiglo od Atlantide do Kube za mesec dana i jos uracunavajuci to da su mnogo brze plovili uz vetar moglo bi se komotno stici za 20-25 dana po nekim mojim proracunima.     Verujem da su Atlantida i Bermudski trougao povezani i da se tamo nesto zaista desava.     Azorska ostrva su jedini deo Atlandite (sada ne mislim na grad nego da ostrvo) koji su i dan danas na povrsini i mislim da je tamo resenje cele zagonetke.     Tamo bi trebalo otici.     Ne znam da li se iko slaze sa mojom teorijom ali to je to za sada.     To je moje misljenje.     I jos opet jedino sto se ne uklapa u celu moju teoriju je Kolumbo.     To sto je prosao kroz trougao me ubija svaki dan se zderem zbog toga i ne mogu da ukapiram.     Ako imate bilo kakvu ideju slobodno pisite zanima me vase misljenje.     I isto tako da nadjete geografske polozaje atlantide i to ostavicu vam linkove dole pa potrazite i gledajte malo u fizicke karte sveta u Atlanski okean.    

Evo par linkova o Atlantidi i Bermudskom trouglu:

hxxp:|| www. youtube. com/watch?v=dfbglZwxoJ4&feature=player_embedded   ovo je po mom misljenju cist dokaz da je moja teorija barem jednim dobrim delom tacna
hxxp:|| visibleearth.  nasa.  gov/view_rec.  php?id=394   Vetrovi
hxxp:|| www.    mysteriousworld.    com/Journal/2002/Winter/Atlantis/     Atlantida
hxxp:|| www.    world-mysteries.    com/mpl_bermuda_triangle1.    htm       Bermudski trougao
hxxp:|| sr.    wikipedia.    org/sr-el/%D0%90%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B2%D0%B0  evo link o Azorskim ostrvima.     Pogledajte malo njihovu istoriju koliko se ratova oko njih vodilo i cije su to baze.     Zar nije malo suludo da se bore za neka ostrva u sred nedodjije.     Logicno je da se nesto iza toga krije i ocigledno je da ne zele da saznamo.     I samo jos jednom da ponovim slobodno pisite i ako neko zna da mi objasni za Kolumba ili cu ja ziv da se pojedem.    
« Poslednja izmena: 27. Feb 2011, 01:28:08 od Darko023 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 148
Zastava Uzice
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.133
Darko,za Bermudski trougao koji te toliko muci postoji jednostavno objasnjenje tj. "objasnjenje" koje daju neki naucnici,da tu postoji ulazak u drugu vremensku dimenziju,medjutim,ta vrata u druge vremenske dimenzije nisu uvek aktivna.Kao prvo Kolumbo je zvanicno otkrio novi svet koji je po mojoj proceni bio poznat mnogo pre njega.Sad je on kao neki baja sa velikim brodovima koji luta svetom i otkriva neka tamo ostrva i kontinente.Nije on lud da krene tek tako sa slabim zalihama hrane(tada nisu postajale konzerve  Smile ) na put bez povratka,dobro je on znao gde ide,a dobro je znao i sta ga tamo ceka.Samo budale mogu da nasedaju na ono sto nam prodaju naucnici koji 99% izmisljaju.A na netu mozes da nadjes gomilu predpostavki nista konkretno samo nagadjanja  Smile
IP sačuvana
social share
But I see your true colors
shining through
I see your true colors
and that's why I love you
so don't be afraid to let them show
your true colors
true colors are beautiful
like a rainbow
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Alav!

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1762
Zastava Novgorod
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 12.0.742.91
mob
HTC Wildfire
Darko,za Bermudski trougao koji te toliko muci postoji jednostavno objasnjenje tj. "objasnjenje" koje daju neki naucnici,da tu postoji ulazak u drugu vremensku dimenziju,medjutim,ta vrata u druge vremenske dimenzije nisu uvek aktivna.Kao prvo Kolumbo je zvanicno otkrio novi svet koji je po mojoj proceni bio poznat mnogo pre njega.Sad je on kao neki baja sa velikim brodovima koji luta svetom i otkriva neka tamo ostrva i kontinente.Nije on lud da krene tek tako sa slabim zalihama hrane(tada nisu postajale konzerve  Smile ) na put bez povratka,dobro je on znao gde ide,a dobro je znao i sta ga tamo ceka.Samo budale mogu da nasedaju na ono sto nam prodaju naucnici koji 99% izmisljaju.A na netu mozes da nadjes gomilu predpostavki nista konkretno samo nagadjanja  Smile

Bermudski trougao je pri opisao i objasnio Nikola Tesla, a nakon njega je tu istu tezu odbranio Stiven Hoking, odnosno da on predstavlja cetvrtu dimenziju-vreme...
IP sačuvana
social share
"Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne!"
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 3
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
Novac je prošlost ! Kupujte Zlato ?! – Da li ste, da bi osigurali svoje vrijednosti, kupili zlato ili bezvrijedni volfram?
hxxp:|| www. novi-svjetski-poredak. com/2012/03/27/novac-je-proslost-kupujte-zlato-da-li-ste-da-bi-osigurali-svoje-vrijednosti-kupili-zlato-ili-bezvrijedni-volfram/
hxxp:|| www. novi-svjetski-poredak. com/2012/03/27/novac-je-proslost-kupujte-zlato-da-li-ste-da-bi-osigurali-svoje-vrijednosti-kupili-zlato-ili-bezvrijedni-volfram/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 37
Zastava Зрењанин
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Samsung c160
https://www.youtube.com/watch?v=EKtQojsrzl4
Evo malo šaljive istorije da nebudete tako ozbiljni.  Smile Smile Smile Smile Smile
Ajd sad ozbiljno, ima svega i svačega, svaki put kada sam počeo nešto da istražujem naišao sam na neku za mene nepremostivu prepreku, eh što nemam kinte da odem sam da istražujem bilo bi mi lakše.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3
Zastava
Browser
Opera 11.10
Ljudi, shvatite jedno mi nismo nastali od majmuna, stvoreni smo namerno kao sto stvaraju "nove" vrste insekata, zivotinja, cak i novih racunara, "pametnih" telefona (mogu slobodno da uporedim tehnologiju sa nama zato sto ih mi proizvodimo i zamenjuju nas u raznim poslovima npr. roboti). Mi kao populacija imamo svog vodju (danas predsednik), koji je na vlasti jer smo ga mi izabrali ali ne iz razloga koji je nama poznat vec da bi otisao u vodece zemlje koje sve poznajemo (Amerika, Rusija, Nemacka, sada vec i Kina...) Imaju pakt sa nasim pravim stvaraocima (vanzemaljcima). Ja smatram da sve zemlje sveta imaju jednom godisnje a mozda cak i vise puta sastanak u potpuno tajnim uslovima i kao sto sam rekao podnose izvestaj sa nasim vladajucim pripadnicima na svakom kontinentu pa oni daju taj izvestaj vanzemaljcima i oni razmatraju o tome sta nam je potrebno i koliko ce nam pomoci u sledecem periodu. Ono sto hocu da kazem da odredjeni broj ljudi na planeti a nama obicnim pionima i radnicima to nije dozvoljeno i oni nas svesno obmanjuju ali ne znam dokle ce to uspevati jer ako se kako kaze nasa najveca kletva iz doba turaka: "Ne daj Boze, da se Srbi sloze", zato ja kazem Daj Boze, da se Srbi sloze!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
BlackBerry PRC
Evo da vam resim muke, kristalnu lobanju su napravile civilizacije koje su postojale na Zemlji nekoliko hiljada godina pre nama poznate istorije i prvih civilizacija i svi dokazi koji su otkriveni bez sumnje ukazuju da su nekada postojale mnogo naprednije civilizacije i od sadasnje ali posto nekome to ne odgovara da se sazna (i pored mnogo cvrstih dokaza) tako da niti su Maje napravile kristalnu lobanju, niti su Egipcani napravili Piramide, nego je to sve uradjeno uz pomoc ljudi koji su preziveli unistenje Atlantide (civilizacije koja je prethodila nasoj)!

To mora da su mnogo velike sile koje sprecavaju da svi saznamo, a ti si ipak uspeo da saznas Smile Meni je nekako tesko poverovati da postoje sigurni dokazi kojima bi svi poverovali, ali eto, "neko ne daje", a ipak ima puno ljudi koje su ubedili i koji su videli dokaze koje niko nije, pa tako potpuno uvereni sire dalje tu teoriju. Ili istinu, kako se uzme..
Citam tu sta pisete o cetvrtoj dimenziji, kapije, prostor, bermudski trougao, znao Kolumbo gde ide i kakve ce sile i moci da spozna tamo..  Smile Koliko god bih sa jedne strane zeleo da vas pitam - da li bre vi stvarno verujete u ovo sto pisete - ipak, sa druge strane, i ja volim da pogledam neku emisiju koja se bavi iznosenjem nekih teorija i dokaza da jeste bilo velikih civilizacija i da je sve drugacije od onoga kako nam se predstavlja. Nekako do sada nisam video neke dokaze koji bi nepobitno nesto potvrdili izvan svake sumnje, nekako uvek postoji i drugo objasnjenje ali ljudski um voli malo nesto misteriozno, nesvakidasnje, izvan ovog prostora i vremena, svemirsko..

Ali ostajem otvoren za nova shvatanja i zaista bih voleo da vidim nepobitne i nedvosmislene dokaze. Ne znam kako nam to vanzemaljske civilizacije nisu ostavile neki spejs satl ili neku tehnicku dzidza-bidzu u istoriji (jer su dosli do nas, jelte) nego neku betonsku statuu ili nam napravili piramide po svetu.. mislim imati tahnologiju a ovamo slagati kamenje. Meni je recimo tesko da to razumem, cemu toliko titranje prema zemljanima, zasto u novijoj istoriji nema nekih novih cudesa i struktura.. Sta ce posle nekoliko hiljada godina neki buduci naucnici da iskopaju iz ovog naseg vremena? Mi iskopavamo neke stvari za koje tvrde da su delo drugih civilizacija u to vreme, a sta ce iskopati od nas? Sve smo mi sami ljudi napravili i sve ce moci da se objasni tehnologijom i znanjem koje sada posedujemo. Razumete me? Zasto samo u proslosti ima stvari koje navodno nisu mogle tada da se naprave na tom staduijumu, gde su sada takve stvari koje mi sada na ovom stadijumu ne mozemo da napravimo?
Da ne mislite da vas nesto trolujem.. nisam bas ubedjen, trebace meni dokaza, ali daleko od toga da nisam spreman da poverujem i da bih voleo da dokazi zaista budu nedvosmisleni i da jednostavno nema drugog objasnjenja..  Smile
« Poslednja izmena: 11. Feb 2013, 16:26:30 od moonray »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 133
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Oooooooooooooo.Konacno sam nasao temu o kojoj volim da diskutujem.
Jel gleda neko History channel i emisiju ancient aliens?
Prvo da kazem da ovim sto cu dalje reci ne bi zeleo niko da se uvredi.Ja ne verujem u Boga kao Boga,nekog coveka koji je stvorio nas ljude,a o Adamu i Evi da ne govorim.Takodje mi je Darvinova teorija uzas i puna je rupa ako s eto moze tako nazvati ili nedostataka.Verujem da postoje vanzemaljci,ili drugi ljudi ili druge vrste u svemiru a nekad poverujem da ih ima i na nasoj planeti,jer ko zna sta se nalazi u okeanu koju nije istrazen do kraja,mozda ima sirena ili riba-ljudi.Jeste da zvuci cudno ali ja verujem donekle u sve to jer zasto bi neko izmislio pricu o carobnjacima,atlantidi,zmajevima i svim ostalim legendarnim bicima i zemljama ako to vec nije video taj koji je to opisao ili ispricao.Okruzeni smo ljudima koji imaju natprirodne moci,kao ljudi iz emisije "Stan Lee super humans",to ej dokaz da je nase telo sposobno za svasta,i ako mozemo da razvijemo nas mozak ili neki deo tela do savrsenstva ili se bavimo genetskim modifikacijama,zasto onda nije moguce da covek stvara vatru iz ruke ili bilo sta drugo sto mi eto zovemo izmisljotinom,legendom ili neki budalastinom.Sve te piramide,ptica avion iz egipta,razne skulpture,materijalni ostaci i sve cudne pojave su dokaz da nismo sami,da nas neko posmatra i ja barem verujem da je ucestvovao u nasem toku evolucije.Danas se sve to skriva i ja to povezujem sa iluminatima i ostalim tajnim organizacijama.Kad sve ovo opet pogledam i kazem Bog ne postoji onda se zapitam zasto u zivotu postoji neka ravnoteza,zasto se dogadjaju neke cudne stvari koje se opisuju kao bozje delo,zasto je moc uma i volje toliko velika,itd.Jednostavno je toliko mnogo pitanja,a malo odgovora.Svi ljudi koji su pokusali da skrenu paznju da idemo u propast,da pokrenu svet na bolje ili oni koji su otkrili nesto novo i neobicno su ubijeni ili su smatrani nevernicima.Michael Jackson,Tupac,Martin Luter,Tesla(verujem da je imao posla sa cudnim stvarima),Leonardo Da Vinci i svi drugi.Smile
E bilo bi lepo da neko komentarise malo.Smiley
Jos jednom ponavljam necu nikog da uvredim,ovo je moje misljenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


a person who deals tactfully with others

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 384
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
BlackBerry 
Podeliću sa Vama dragi članovi jedno zapažanje. Naime neki naučnici tvrde da AIDS nije ni izolovan kao virus, da se čak ni ne može videti pod mikroskopom. U pitanju je prevara veka, ako neko zna još nešto...
« Poslednja izmena: 22. Nov 2013, 00:31:39 od Diplomat »
IP sačuvana
social share
Diplomacy is the art and practice of conducting negotiations between representatives of groups or states...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:49:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.