Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:20:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stvari koje nebi smele da postoje, ili?  (Pročitano 241150 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Samsung Galaxy S10
zanimljivo............  Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Evo da vam resim muke, kristalnu lobanju su napravile civilizacije koje su postojale na Zemlji nekoliko hiljada godina pre nama poznate istorije i prvih civilizacija i svi dokazi koji su otkriveni bez sumnje ukazuju da su nekada postojale mnogo naprednije civilizacije i od sadasnje ali posto nekome to ne odgovara da se sazna (i pored mnogo cvrstih dokaza) tako da niti su Maje napravile kristalnu lobanju, niti su Egipcani napravili Piramide, nego je to sve uradjeno uz pomoc ljudi koji su preziveli unistenje Atlantide (civilizacije koja je prethodila nasoj)!
Znam da je za neke od vas Atlantida i dalje naucna fantastika ali kad bi se malo vise udubili u istrazivanje (kao sto sam ja) dosli bi do zakljucka da je Atlantida kao i mnogo civilizacije pre nje bila stvarna i da prosto ne znam iz kog se razloga to vise negira i skriva od ociju javnosti!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Gledao sam skoro naučnu emisjiju o tim lobanjama i kako stoje stvari sve su novog datuma. Onu što je navodno nađena prva, je u stvari kupljena i doneta tamo preko jednog trgovca antikvitetima iz francuske, koji je prodao budućem otkrivaču. Osim toga ispitivanjem svedoka, i to istog, kao i svih dokumenata a i literature iz tog vremena, nađeno je mnogo nelogičnosti što ujedno odnacuje svako osnovu o velikoj starosti lobanje.

Međutim sama lobanja privlači mnogo poklonika koji veruju u njene velike moći tako da je taj kult jak i teško da će iko objasniti ljudima pravu istinu.

Atlantidu su pronašli sovjeti, krajem sedamdesetih, njihov brod za okeanografska istraživanja je snimio objekt na planini Atlas, koja se nalazi u Atlanstkom rasedu. Dakle nije mit ali nema mnogo opipljivih podataka. Ali i ono malo nagoveštaja usmerava da smo to bili mi a ne vanzemaljska vrsta.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
Gledao sam skoro naučnu emisjiju o tim lobanjama i kako stoje stvari sve su novog datuma.  Onu što je navodno nađena prva, je u stvari kupljena i doneta tamo preko jednog trgovca antikvitetima iz francuske, koji je prodao budućem otkrivaču.  Osim toga ispitivanjem svedoka, i to istog, kao i svih dokumenata a i literature iz tog vremena, nađeno je mnogo nelogičnosti što ujedno odnacuje svako osnovu o velikoj starosti lobanje.

Međutim sama lobanja privlači mnogo poklonika koji veruju u njene velike moći tako da je taj kult jak i teško da će iko objasniti ljudima pravu istinu.

Atlantidu su pronašli sovjeti, krajem sedamdesetih, njihov brod za okeanografska istraživanja je snimio objekt na planini Atlas, koja se nalazi u Atlanstkom rasedu.  Dakle nije mit ali nema mnogo opipljivih podataka.  Ali i ono malo nagoveštaja usmerava da smo to bili mi a ne vanzemaljska vrsta.

Postoji mnogo vise dokaza veoma opipljvih sto se tice Atlantide, a sto se tice lobanje ona i nije neka bitna karika ovde tako da ne znam zbog cega se toliko siri prica oko nje!A sto se tice "vanzemaljskih vrsta" kako ti rece imali su oni veliku ulogu u stvaranju ove danasnje civilizacije, ali ne na bolje nego su je usporili i unistili i usmerili na potpuno pogresan put, a to mozes i da vidis ka cemu idemo sada ako se nesto radikalno ne promeni necemo jos dugo trajati!A mi vec sada imamo tehnologiju i mislim dovoljno razvijenu svest da to sve promenimo ali nam samo nedostaju pravi ljudi na pravim polozajima jer ipak ne postoji demokratija kako vecina ljudi misli, vec o sudbini celog sveta odlucuje nekolicina ljudi koje nije nimalo briga sta drugi misli nego samo gledaju sopstveni interes!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 37
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Ја сматрам да Библија јако лепо, додуше кроз загонетке, објашњава шта се десило са тим старим цивилизацијама које су претходиле овој, нама познатој цивилизацији.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
Asterixas,ti bas verujes...recimo da sam i ja istrazivao o Antlatidi...gde je ona bila tacnije to ostrvo gde se nalazilo po tebi i tvom istrazivanju ako si istrazivao....
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Evo ti neki od dokaza, a i ja ne verujem nego znam!

Fizicki ostatci Atlantisa se nalaze svugde na dnu Atlantskog Okeana. Originalni Lyraen Atlanteans su bili jedna vrsta ljudskih bica,jel su imali kolektivnu svest iz 4 dimenzije.Reptilska rasa iz Lemurije je bila ovde dosla 500.000 pre njih.
May 20,1970 god
Doktor Raymond Brown je nasao piramidu na dnu more u predeo Bahamsko ostrvo.On i jos 4 ronioca su nasli puteve,cetvrtaste zgrade,domes,neidentifikovane kovane metalne instrumente,kip koji drzi misteriozan kristal.Koji ima minijaturne piramidfe u njemu.Kristal je amplifikovao energiju koja je prosla kroz njega.Naucnici koji su analizirali kristal su izjavili da metod koji je pravljen nije im poznat.Takodje su nasli
neku sobu koja je bila unutra podvodne piramide koja je imala neki instrument koji je kao ray gun (laser).Putevi koji su bili u odlicno stanje su pravljeni i od magensiun oxide.

13 Juna 1977 god misteriozno otkrice je pronadjeno na tlo Atlantskog Okeana isto na Istocnu obalu Amerike gde je i bio ogroman kontinent Atlantis.650 feet visoka piramida (mislim da je veca i od onih u Egiptu)je pronadjena,koja je svetlela.Voda oko nje je bila bela i sijala se ali se pretvarala u tamno zelenu boju.Ovo je bilo neobicno jel je crba voda bila
svugde okolo na tu dubinu.Ovo otkrice je fotografisala ekspedicija od Arl Marahall.Mesto gde su je nasli se zove Cay Sal.

Doktor William Bell je Feb 4,1958 god fotografisao na dnu Atlantskog Okeana ono sto je pronasao a to je smatrao da je ono sto su stare civilizacije nazivlae The Eternal Flame (veciti plamen) koje je bilo dobijalo
snagu energije od interdimenzionalne kosmicke energije uzete iz atmosfere u formi kristal conductor (tako obajsnjenje imam)na vrh piramide i stubove.Piramide vece nego bilo koaj zgrada u svetu iz naseg vremena su pronadjene na dnu okeana tu,i u Kini i jedna u Egiptu za koje nasa tehnologija nebi mogla da izgradi.Ove piramide su sastavljene od cementa za kojeg nasi naucnici kazu je superioran od ono sto mi imamo danas.Pisanaj starih rasa opisuju piramide kao time capsules koje sadrze istoriju i tehnologiju Imperije Sunca i Atlantisa.


Ogromna piramida u 10,000 feet vode u Atlantski Okena je pronadjena koja je imala kristal na vrh.Ovu ekspediciju je vodio Tony Benikove i pronasli su opaque(neprovidnu)kristalnu plocu na kojoj bi inskripcije ili
pisanja i znakovi postali vidljivi samo kada bi se uperilo svetlo u nju.Jos
podvodne piramide su nadjene u vodama Centralne Amerike u Yucatan.

Jedan od najvecih otkrica u more je pronasao kapetan Reyes Miraga i njegova ekipa sa broda Talia iz Spanije.Oni su snimili na video kilometre
temples ili hramova sa stubovima,zgrade i statue,siroke bulevare, grandiozne hramove i piramide.Vecina ovog grada je pronadjeno blizu
Spanije i Doktor Maxine Asherova ekspedicija i takodje su snimili i fotografisali.Ovo otkrice je skoro identicno sa opis koji je Plato dao o Atlantisu.

Skoro 30 posebnih ruina(ostatka)su pronadjeni na dnu Atlantskog Okeana od Jan 1,1956 god i ono sto je ostalo od starih bibiloteka i nekoliko starih mapa su pokazatelj da Atlantis i njegova ostrva su pronadjeni.Ostrva su Arya, Og,Poseid,Hy-Bresal i Antigua a nacija je se zvala Atlan.Poseid je bila glavni grad kontinenta koji je se siriuo od Severne Afrike i Zapadne Evrope pa do Floride i Istocne Amerike,sa tropskom klimom za zapadnoj
strani a hladnijom na severu i istoku.

Ruine ili ostatci puteva i zgrada su pronadjeni u vodama Bimini ostrvo 60 tih god i fotografisani su i publikovane su ekspedicije Dr.Mansan Valentine-a.Steven Forsberg jedan od osnivaca Lahaina Times novine je ronio u vodama gde su ruine 15 Avgusta 82 god da bude svedok.Slicne ruine su fotografisane i kod Cay Sal u Bahamama.Ruine su od iste konstrukcije kao najstariji grad ikada pronadjen na zamlji na osnovu tvrdnja arheologa,a to je u Tiajuanaca,Boliviji,gde je kalendar pronadjen koji pokazuje tacne pozicije zvezda i planeta pre 27,000 god.Ovo je 20,000
god pre najstarije civilizacije o kojima se pise u skolskim knjigama Istorije.

Slicne podvodne ruine su pronadjene i fotografisane u predeo Moroka u 50-6- feet vode.Doktor David Zink je nasao 18 Avg 1957 god u vodama Bahame glavu od mermera i kameni stub iz kojeg je izbijala energija. Takodje je tu pronadjena luka od kapetana John Alexander.Pomocu podmornica za duboko ronjenje zvana Aluminaut su otkriveni putevi
pravljeni od magnesium oxide koji su isli od Floride do Juzne Karoline pod vodom.Ogromna piramida sa 11 soba je pronadjena u 10,000 feet vode u sredinu Atlantskog Okeana sa ogromni kristal na vrh.Bele mermerne ostatke je pronasao Liecester Hemingway kod Kube.

Sovjetske ekspedicije u Atlantic Ampere Seamount rezultovale su sa fotografijama ruine koje su nastale zbog unistavanje od lave kao sto su Aztec i Maya civilizacije opsali kao nacin na koji je Atlantis civilizacija unistena.Ovo otkrice je bilo uNew York Times novine 21 Maja 1978 god.Fotografije su razvili Akademija Petrovsky Marakuyev i reportovao je o ovome i Direktor Sovjetske Akademije Nauke i Institut za Okeanografiju,Prof Aksyonove koji je takodje objavio o otkrice kod Cadiza,Spanje u isti deo gde je Dr.Maxine Asher prethodno nasao otkrice.
Potonuli grad 400 milja od Portugala je Sovjetska ekspedicija pronasla a
nju je vodio Boris Asturua 20 Sept 70 god.Nadjene su zgrade koje su pravljene od izuzetno jakog betona i plastike.On je uspeo da izvuce odatle statuu i izjavio je da je ta civilizacija koristila mnonorails za transportaciju.

« Poslednja izmena: 26. Jul 2009, 01:08:08 od Asterixas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Ја сматрам да Библија јако лепо, додуше кроз загонетке, објашњава шта се десило са тим старим цивилизацијама које су претходиле овој, нама познатој цивилизацији.

Odlično rečeno i ja bih na to dodao da i ostala stara predanja isto sadrže veliki broj podataka koje mi samo treba da pažljivo tumačimo. Recimo pre nekoliko godina su naučnici uspeli da nasade na rebro drugo tkivo da bi se primilo na organizam i posle presadilo dalje (mislim na čoveka). Pokazalo se da je rebro najbolje za to. A to je već podatak iz stare Asirske knjige postanja gde je ako se ne varam Boginji Tijamat nešto izeto od rebra da bi se od toga stvorio život. Posle se isto to prenelo na Sveto Pismo. Dakle pre gotovo pet hiljada godina se znalo o biološkim sposobnostima rebra. A to znanje nije moglo tek tako da se stvori, da nekom padne na pamet...

Ne slažem se da smo ikad imali ikakvog dodira sa ijednom civilizacijom vanzemaljskog porekla, nema podataka ali opet nemam nikakv pokazatelj pa to ostaje moj stav. Jedini prikaz susreta sa višom rasom je Jezekiljevo proročansto i bića u tim letelicama koje je opisao su- ljudi! Samo drugačije frizure i odeća.

 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Dobra tema, nemam vremena celu da je čutam, samo da se upišem ..... A baš pre neki dan sam pročitao opet par knjiga od Danikena (ili Denikena, nisam siguran kako se čita) ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Citat
Odlično rečeno i ja bih na to dodao da i ostala stara predanja isto sadrže veliki broj podataka koje mi samo treba da pažljivo tumačimo. Recimo pre nekoliko godina su naučnici uspeli da nasade na rebro drugo tkivo da bi se primilo na organizam i posle presadilo dalje (mislim na čoveka). Pokazalo se da je rebro najbolje za to. A to je već podatak iz stare Asirske knjige postanja gde je ako se ne varam Boginji Tijamat nešto izeto od rebra da bi se od toga stvorio život. Posle se isto to prenelo na Sveto Pismo. Dakle pre gotovo pet hiljada godina se znalo o biološkim sposobnostima rebra. A to znanje nije moglo tek tako da se stvori, da nekom padne na pamet...

Ne slažem se da smo ikad imali ikakvog dodira sa ijednom civilizacijom vanzemaljskog porekla, nema podataka ali opet nemam nikakv pokazatelj pa to ostaje moj stav. Jedini prikaz susreta sa višom rasom je Jezekiljevo proročansto i bića u tim letelicama koje je opisao su- ljudi! Samo drugačije frizure i odeća.

Tu gresis da nismo imali susreta sa nekom od vanzemaljskih civilizacija jer veliki broj (skoro svaki) od tih starih predanja govore o svetlecim letelicama, zmijolikim bicima, bogovima koji su dosli sa neba itd., a takodje imas dosta knjiga napisanih na tu temu, tako da si tu pogresio ali sto se tice tih starih zaboravljenih znanja koja su ostala od civilizacija koje su ranije postojale na Zemlji kao sto je Lemurija ili Atlantida dosta njih su upravo opisana u tim predanjima ali velika vecina tih predanja su izmenjena da se prava istina ne bi otkrila!
Evo npr milioni ljudi veruju u Bibliju ali ta knjiga je mnogo puta izmenjena i za mene je to samo skupina lepo ispricanih prica koje je sastavila skupina inteligentnih ljudi (kazem skupina posto nju nije napisao samo jedan covek jer kao sto rekoh menjana je mnogo puta kroz istoriju) da bi mogla da se kontrolise velika masa ljudi, ne zelim da uvredim nekog zbog ovog misljenja i sam sam hriscanin ali je hriscanstvo zbog upravo biblije toliko udaljeno od pravog ucenja koje je iznosio Isus a istinu o tome sta je on govorio mozete naci u jevandjeljima koja su proglasena jeretickim (samo zato sto su govorila istinu) a ima ih vise od 60!
Evo neki od primera:
Isus Judi i citaocima daje mudrost i znanje, a ne molitve i rituale i za sebe kaze da je Ucitelj a ne spasilac koji umire za njihovo spasenje!
Jakov Isusov brat u "Tajnoj knjizi" navodi da Isus nije govorio da ga slede nego da se samostalno duhovno razvijaju, da savladaju strah od smrti jer su besmrtni "pa mozete da me nadmasite i postanete bolji no sto sam ja" (v: Tajna Knjiga Jakovljeva 5:19-20).
Ali gde bi onda bila uloga religije i svestenstva koji nikada nisu dozvoljavali da ljudi budu "nasamo sa Bogom" nego su sebe proglasili za posrednike i tumace bozije volje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:20:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.