Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stroga presuda: Dokiću čak 15 meseci zatvora!  (Pročitano 7943 puta)
12. Jun 2009, 14:34:49
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Damir Dokić (50), otac teniserke Jelene Dokić, osuđen u sudu u Rumi na 15 meseci zatvora zbog pretnji smrću ambasadorki Australije u Beogradu i nelegalnog držanja oružja


Šokiran... Posle izricanja presude Damir Dokić vraćen u zatvor

Damir Dokić (50), otac teniserke Jelene Dokić, osuđen je juče u Opštinskom sudu u Rumi na 15 meseci zatvora zbog pretnji smrću Kler Birgin, ambasadorki Australije u Beogradu i nelegalnog držanja oružja! Damir Dokić zadržan je u pritvoru do pravosnažnosti presude.

Opštinski sud u Rumi izrekao je juče presudu Damiru Dokiću posle suđenja koje je bilo zatvoreno za javnost.

- Krivično veće sudije Dragane Kličković izreklo je Dokiću kaznu od 10 meseci zatvora zbog krivičnog dela ugrožavanja sigurnosti i sedam meseci zbog nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija, a onda i jedinstvenu kaznu od 15 meseci zatvora. Sudsko veće je odlučilo da Dokić ostane u pritvoru do pravosnažnosti presude - kaže za Press izvor blizak istrazi.

Bosiljka Đukić, branilac Damira Dokića, nije iznenađena visinom presude.

- Danima se pričalo da će Damir dobiti najmanje godinu dana zatvora! Nažalost, ovo je dokaz da naše sudstvo nije nezavisno i da je podleglo pritiscima. Ovo je skandalozna presuda! Sigurno ćemo se žaliti na ovu presudu, možda i međunarodnim institucijama, jer su Dokiću ugrožena ljudska prava - izjavila je posle izricanja presude Bosiljka Đukić. Prema njenim rečima, Damir Dokić je šokiran ovakvom presudom.

- Bio je iznenađen! Nije mnogo komentarisao presudu jer je lošeg zdravstvenog stanja. Odmah su ga strpali u „maricu" u vratili u zatvor. Reč je o neshvatljivoj presudi, jer je tokom suđenja prihvaćen naš stav da je reč o ugrožavanju sigurnosti koji se goni po privatnoj tužbi, a ne po službenoj dužnosti. Pored toga, za ovako nešto nije obavezan pritvor, jer se delo goni po privatnoj tužbi. Za tako nešto nije postojalo ovlašćenje australijske ambasadorke - izjavila je Bosiljka Đukić, i dodala:
Na glavnom pretresu Damir je izjavio da je u afektu svašta rekao službenicima australijske ambasade. Ali, sud je imao neobjašnjive razloge za ovako drastičnu presudu. Nije bilo obzira ni prema Damirovom lošem zdravstvenom stanju, ni prema stotinama građana iz nekoliko naselja na Fruškoj gori koji su peticijom tražili da se njihov komšija pusti da se brani sa slobode.

Damir Dokić negirao je tokom suđenja da je pretio ambasadorki Australije da će je gađati „zoljom".

- Ambasadu sam pozvao samo da bih zakazao razgovor. Čak nisam ni znao da je žena ambasador Australije u našoj zemlji! Hteo sam da ih zamolim da se raspitaju i utvrde ko je plasirao dezinformacije u australijskim medijima o mojoj ćerki. Kada sam pročitao sve laži koje su napisane o Jeleni i meni, odmah mi je pozlilo. Bio sam ogorčen, ceo svet je obišla vest da sam zlostavljao svoje dete! Niti sam pretio, niti sam imao nameru da bilo kome naudim! Novinarima sam rekao da ću je gađati „zoljom" više u afektu i šali - rekao je Dokić.

Inače, suđenje Dokiću izazvalo je ogromno interesovanje domaćih i stranih medija, a odvijalo se pod rigoroznim merama obezbeđenja. Dokić je u „marici" u sud stigao na sporedni ulaz i na isti način je vraćen u zatvor.

fakti

n Damir Dokić je uhapšen 6. maja u svojoj kući u Vrdniku zbog sumnje da je pretnjama ugrozio bezbednost australijske ambasadorke u Srbiji Kler Birgin, njenog supruga i osoblja ambasade

n Prilikom pretresa kod njega je pronađeno nekoliko lovačkih pušaka za koje je imao uredne dozvole, ali i dve defanzivne ručne bombe „M-50" i više metaka kalibra 357 za revolver

n Dokić je od 6. maja u Pritvoru u KPZ „Sremska Mitrovica"

извор Press

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Претње 10 месеци ... две бомбе и нешто муниције 7 месеци ... укупно 15 месеци ... мало ли је ...

Ово ми личи на ону фарсу од суђења Урошу Мишићу, када се знало да ће или казна бити смањена или ће се ићи на ново суђење ... Вероватно је судство изузетно ефикасно па у недостатку посла има времена да се бави поновним суђењима ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1063
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mene sad bas inteesuje kako ce reagovati ona guska od njegove cerke...
IP sačuvana
social share
Ко себе иглом, ти њега лопатом.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Tattoo
Vreme mu je da ode da se malo oladi,mnogo je bahat i prek čovek,osion,primitivan....

Ne može a se preti ambasadoru neke zemlje a da ne dobiješ robiju,to se malo drugačije gleda nego kad pretiš nekom "običnom" građaninu,još su mu našli oružje,ma zajeban je strašno,sad kad su mu rebnuli robiju,manji je od makovog zrna,sad je kao sve pričao u šali,afektu,seronja sa prekim jezikom. Smile

On očekuje što ima lovu da se prema njemu drugačije odnose,sad se žali i kuka na tretman u policiji,strpali ga odmah u maricu u odveli u zatvor,jaka stvar,pa šta je mislio,da će da ga puste pa da dođe kad hoće.

I po čemu je to on poseban,da mi je samo znati,zbog ćerke,pa ćerka nije naša državljanka,ne shvatam. Smile

« Poslednja izmena: 12. Jun 2009, 14:54:04 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 3Gs
Mene sad bas inteesuje kako ce reagovati ona guska od njegove cerke...

Guska? zasto?
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1063
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zato sto to jeste, nikada joj inteligencija nije bila jaca strana, ni kada su u pitanju zivotni postupci, ni kada su u pitanju izjave za stampu, a to je za nju, kao javnu licnost, veoma bitno...
Inace, smatram da Damir i treba malo da ohladi glavudzu.. a i da se odrekne cerke...  Smile
IP sačuvana
social share
Ко себе иглом, ти њега лопатом.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Nekoliko ovakvih kazni i više neće biti pičkaranja. Pa ne možeš ući u Poštu da u njoj neko ne pičkara, onda takve treba da trpiš.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
 gluposti  Smile Smile ovakvih pretnji ima koliko hocesh kod nas , i po pravilu se ne uzimaju ozbiljno - iako su nekad mnogo ozbiljnije nego damirovo . razlog shto su se nashe vlasti ovoliko uzjebale  Smile je shto je pretnja upucena ambasadi jedne "prijateljske"  Smile zemlje.


 inache da vas podsetim : kod nas ubice prolaze sa 12 meseci zatvora , silovatelji sa po 8 meseci ,silovatelji-povratnici sa po godinu i po  .... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ovo nije Srbija, ovo je katastrofa...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1957
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia N8
Mozda bi dobio manju kaznu da je ubio...  Smile  Smile
Kad joj je vec pretio i sad lezi robiju za to, bolje da je ubio pa da lezi malo vecu kaznu... nego ovako... bedak  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
gluposti  Smile Smile ovakvih pretnji ima koliko hocesh kod nas , i po pravilu se ne uzimaju ozbiljno - iako su nekad mnogo ozbiljnije nego damirovo . razlog shto su se nashe vlasti ovoliko uzjebale  Smile je shto je pretnja upucena ambasadi jedne "prijateljske"  Smile zemlje.


 inache da vas podsetim : kod nas ubice prolaze sa 12 meseci zatvora , silovatelji sa po 8 meseci ,silovatelji-povratnici sa po godinu i po  .... Smile

Тачно тако

Интересантно је и да је телефонска претња амбасадору за 3 месеца тежи прекршај него држање две бомбе и нешто муниције  Smile

Паде ми на памет још и ово ... Да ли ће се неко сетити да Докићу, као човеку чије се претње узимају тако озбиљно, одузме оружје за које има уредне дозволе  Smile  Smile

Ако је он стварно толико опасан (што би се рекло по пресуди) да постоји сумња да је у стању да некога гађа зољом, некако ми није логично да му се дозволи држање било каквог наоружања ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
i po pravilu se ne uzimaju ozbiljno

Vlast takve pretnje ne procesuira sudski, tu si u pravu, ali postoji elementarno ljudsko pravo na samoodbranu, regulisanje problema sa takvima. Šala na šalu, što bi rekao Dokić.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.