Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: STOP..nasilju nad ženama...!!!!  (Pročitano 23399 puta)
26. Nov 2015, 22:45:40
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Nokia 
Dugo sam se razmisljala dal da otvorim temu ili ne, iz razloga sto je za mene ova tema jako osetljiva,
razlog zasto sam bila u dilemi dal da je otvorim ili ne je taj sto nisam imala hrabrosti nikome ko mene zna
da to izgovorim i kazem naglas da sam skoro bila i sama zrtva nasilja od strane jednog muskarca.
Osecam sramotu dok ovo pisem, kao da sam ja bila taj nasilnik, a nisam.

I moram reci jos da nisam nikom rekla jer se plasim kako ce ljudi reagovati jer imam utisak da ce samo okrenuti glavu i otici, reci kako sam jadna sto sam to trpela, a pisem sve ovo jer sam sigurna da nisam jedina koja je prezivela ovo.
Zivimo u zemlji Srbiji gde nazalost je normalno da se zeni lupi samar, dva ili tri, i vise...
Gde kada neko cuje da se desava nasilje, nista nece da preduzme, nece cak ni da okrene policiju..
Mada cak i kada nasilnika odvedu u policiju, on jako brzo bude pusten i na slobodi, i onda ponovo nastavi da isto radi i isto da se ponasa i mene zanima koj je razlog zasto sve zene cute o tome? Jel iz istog razloga iz kog sam cutala ja? Ili je kod nekoga pitanje para? Cega?

A imam samo da kazem da svaki muskarac koj je u stanju da udari, osamari, pocupa, gurne, stiska, sutira, davi, baca, preti da ce joj uraditi ovo ili ono, ako ona ne uradi kako je on reko itd ako je sposoban da bilo sta uradi ili uradi sve navedeno, je jedna obicna picka....

Ja sam sada ok, al kad god zatvorim oci meni su slike u glavi, imam sada strah da bi svaki sledeci mogao biti potecijalni nasilnk al isto tako vise u zivotu ne bih tako nesto trpela, mislim da zenama fali samopouzdanje jer ih nasilnik preplasi i ubije sve u njoj dobro, AL zato drage dame nemojte cutati o tome kao sto sam ja to radila jer sam se plasila osude, sada dok zavrsavam svoju misao svatam da sam ucinila dobro delo jer verovatno ce to neka zena procitati i svatiti da NASILJE NAD ZENAMA NIJE NESTO STO TREBA DA SE TRPI!!! Smile Smile Smile

I nesto sto bi odvojila..











Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 30. Nov 2015, 22:23:12)
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 42.0
Леонору неко диро?  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
probajte da uzvratite.
sacekate da zaspi...
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 42.0
Ja mislim da cim zena pocne da prasta takva sranja, odmah je tu zavrsena prica, jer onda ce da upadne u ciklus iz koga se tesko nazalost izlazi. Ja imam pacijentkinje u USA koje su prebijene kao macka, i opet se vrate somu koji ih je tukao, ali ne zbog osude, vec zbog neke verzije/oblika Stokholmskog sindroma.   Smiley 1
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Citat
mene zanima koj je razlog zasto sve zene cute o tome? Jel iz istog razloga iz kog sam cutala ja? Ili je kod nekoga pitanje para? Cega?
Vise zbog nekog imaginarnog mira. Udju u brak, cak dobiju i decu pa se teze odlucuju na neki korak koji bi poremetio taj neki "mir". Cak i po cenu da ponekad dobiju po koju cusku. Pa zato i cute i trpe. Mada ima i onih sto kazu "ma on je bio super, to je faza, procice ga" ili onih sto kazu "ma promenicu ga ja". Jer eto, iz nekog razloga misle da je mnogo dobar muz jer ume da lupi sakom o sto a to sto pritom zakaci nju to je ono na cemu treba da se radi.  Smile A ima ovih i sto ih rejven pominje sa "Stokholskim sindromom"...

Mada su se ta neka vremena promenila. Retko koja ce danas da trpi nekoga ko je maltretira bilo kako. Ljudi se danas razvode i nece da ostaju u braku/vezi zbog mnogo manjih stvari od toga a kamoli da ih neko maltretira na bilo koji nacin. I ne treba, preko nekih stvari ipak ne bi trebalo proci. Tako da, eto, dobro je da si se izvukla iz toga...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Nijedan muskarac te nece voleti koliko sebe sama moras da volis.

A ljudima se od detinjstva lupa u glavu da ljubav moze da postoji samo u dvoje. I da si fejl ako volis sebe vise od druge strane. Ili ako volis sebe, ako cemo iskreno.

Ako nisi uparen, nisi OK, nisi normalan.

I onda ih je strah da odu, da prijave, da se odmaknu ... i uvek se vracaju tamo odakle su otisli.
« Poslednja izmena: 27. Nov 2015, 00:59:31 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Ma ko koga danas vise voli? Sve je stvar interesa i koristi. 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
Opusti se covece.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Leonora, tebi podrska  Smile

Verujem da si kroz ovo ruzno iskustvo, cim pises o ovome, nesto naucila, o sebi prvenstveno. Ako se slucajno desi da se nadjes u istoj situaciji, setices se ovoga i verujem da ces otici.

Svako, ma kako pisao i pricao, ima negde, javi mu se taj momenat, "sta ce svet reci" - ali na kraju dana, tvoj zivot je samo tvoj, tvoj da ga zivis, niko se nece radovati tako kao ti stvarima koje te cine srecnom niti trpeti, kao u ovom slucaju, posledice nasilja nego samo ti. Ne obaziri se nesto posebno na okolinu, pri tom mislim cak i na porodicu (cesto te, pa makar i bile najdobronamernije recene "sine/cero, trebalo bi, pa svet..." mogu da naprave probleme u nasim glavama) i teraj dalje.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.