Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 16:35:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Status na Fejsbuku i veza  (Pročitano 17096 puta)
28. Maj 2009, 09:29:46
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Danas sve više ljudi koristi sajtove kao što je Fejsbuk kako bi komuniciralo sa što više poznanika, bilo da su u njihovom sopstvenom gradu ili u nekoj drugoj zemlji. Međutim, ne razumeju uvek kakav sve uticaj takvi sajtovi mogu imati na njihovu vezu; recimo, već i naizgled mala stvar kao što je menjanje statusa što se veze tiče.

Na šta mislimo? Na to da na Fejsbuku imate opciju da na svom profilu navedete jeste li sami, u braku, u vezi, ili je vaša situacija zapetljana. I, upoznate nekog novog, oduševite se tom osobom, tek što ste počeli da izlazite, jedno drugo ste dodali među prijatelje tako da ta osoba vidi vašu stranicu i vi njenu - i, maltene čim ste počeli da izlazite, vi veselo promenite svoj status i tako svima objavite da niste više sami, nego ste u vezi. I osoba s kojom izlazite to vidi, i to joj se nimalo ne dopadne, možda se čak i udalji od vas.

U čemu je problem? U tome što je vaša stranica na Fejsbuku dostupna svima koje ste uvrstili među prijatelje - recimo da je to stotinak ljudi. I, tek što ste upoznali nekog i počeli da izlazite s tom osobom, vi ste pred stotinak ljudi izjavili da ste u vezi (zamislite uzbuđenu tinejdžerku koja nakon prvog izlaska svim drugaricama priča da ima dečka, pa te drugarice pomnožite s dvadeset), što bi toj osobi moglo da bude prebrzo, jer ne smatra da su dva-tri izlaska veza, a još manje da se, toliko rano, cela stvar tiče tih stotinak ljudi. Taj jedan nepromišljeni gest mogao bi da ozbiljno ugrozi nešto što bi inače moglo da bude jako lepo.

Druga varijanta: na vašoj stranici piše da ste u vezi, jer u vezi i jeste, već neko vreme. A onda se na osobu s kojom izlazite naljutite, ili hoćete da raskinete s njom, i na svojoj stranici tu oznaku u vezi promenite tako da stoji da ste sad sami. Deluje kao sitna stvar, ali to je kao da pred stotinak ljudi objavite da ste raskinuli - i to pre nego što ste za raskid rekli osobi s kojom izlazite. Definitivno loša ideja.

Zato, usporite kad se o takvim stvarima radi. Mnogo je onih koji vole da na Fejsbuku redovno izveštavaju o svojim aktivnostima, ali ne zaboravite da su ti podaci ipak dostupni relativno velikom broju ljudi, pa bi ono što je još uvek privatno i nesigurno trebalo zadržati za sebe, a ne sve detalje svog privatnog života stavljati na uvid svima koje ste uvrstili među prijatelje (neretko tu budu i različiti poslovni saradnici, zarad bržeg kontakta sa što većim brojem njih). To što ste tek počeli da izlazite s nekim novim ili što ste se naljutili na osobu s kojom ste ipak se ne tiče svih tih ljudi.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ne koristim fejsbuk, tako da nemam tih problema.... Smile
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson K610i
Skoro sve stvari na facebooku ne shvatam ozbiljno. Za mene je to običan sajt koji služi samo za zabavu i dopisivanje.  Smile

Sad, druga je stvar to što pojedincima život zavisi od prikazivanja i pokazivanja...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sve je to cista glupost. Posebno ovaj deo "Deluje kao sitna stvar, ali to je kao da pred stotinak ljudi objavite da ste raskinuli - i to pre nego što ste za raskid rekli osobi s kojom izlazite. Definitivno loša ideja.".
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Summoning sensation

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 894
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson k810i
   Mislim da je ovo dobra tema da samo konstatujem i mzoda pitam nesto:

  Nemam Facebook,i nesto bas ne zelim da ga imam. U cemu je stvar? Ok,ne dopada mi se,stoji to,ali ja nisam nikada napravio profil,niti mogu da ga napravim (nesto iznutra mi ne dozvoljava),a takvo ponasanje je jednostavno ograniceno,jer ne mogu da prosudjujem nesto sto nisam iskusio. Ali jednostavno je tako... Da li je to ok? (da,glupo pitanje,ali interesuje me misljenje mase)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ja imam, skoro sam otvorila nalog. Cinjenica jeste da sam stupila u kontakt sa hrpom familije, cak sam i tim putem, preko znane familije, "upoznala" neke nove clanove familije za koje nisam ni cula Smile FB mi uopste nije poseban, sem liste familije i (moram priznati) slicica zivotinjskog carstva Smile Ko je "prosao" putanju parachata, sve sto ide uz taj period, rat na mrezi pre nekoliko godina... FB mu je smesan Smile a meni je i dosadan.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia N97
Ja sam poslao request Nini Badric da objavimo da smo u vezi, ali je kliknula ignore. Od tada sam u depresiji. Dokle li cemo morati da se krijemo ? Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
To su strasne stvari... Za par godina racunace se da se nije ni desilo ako nije tamo objavljeno... Strasno.

Vec smo imali scene da su u vezama nastupali problemi intergalaktickih proporcija jer je neko u trenutku nervoze stavio status "it is complicated" ili resavao kojekakav cudni kviz...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jesu strasne stvari, a sto je najgore ljudi su poceli da se plase sta ce o sebi pronaci na FB-u. Umesto da sve to bude deo zabave, pretvorice se u ko zna sta...


Edit:
mada, slicne stvari su se desavale i na chatovima, intrige/raskidi/razvodi/tuce/lazi... itd itd itd Nista novo za videti/cuti, a sto se nije desavalo i davnih dana. Sada su dosli "neki novi klinci", mozda je malo surovije.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2009, 12:35:15 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG 
Ne volim facebook to je vestacka komunikacija nije to za mene.Imam profil i tu se dopisujem samo sa ljudima koje poznajem iz pravog zivota ali su mi daleko.U tom slucaju je zanimljivo mada je tu i skype
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 16:35:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.