Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:17:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta znači biti Srbin?  (Pročitano 172266 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
To sve nije dobro za tvoj sopstveni identitet. Nesreća koja prati ovo podneblje jeste u tome da su se izgubile neke tradicionalne vrednosti. Dok god one ne postoje i identitet je na slabašnim nožicama i ličnost je nesigurna. Svi pričamo kako je Švajcarcima super ili ne znam Amerima, Nemcima itd. Ono što oni u biti nose to je svoj jasan i čvrst identitet i tada su sposobni da druge vole i ne vole. Ali ni jednog momenta nemaju nedumicu ko su i gde pripadaju. To nije nacionalno pitanje, kako su mnogi pokušali da ga nazovu, ne bi li smo se stideli sopstvenih korena, to je nešto što smo mi, bili dobri ili loši. Važno je da toga budemo svesni. E onda može dalje ka Univerzumu... Smile

Nacionalni identitet je potreban samo ljudima koji nisu dovoljno jaki i sposobni da izgrade svoj lični identitet pa su primorani da se oslanjaju na kolektivni, kite tuđim medaljama i ponose tuđim uspesima. Bolje je i to nego da se osećaju poptpuno promašenim. Meni srećom nije potrebana takva vrsta identifikacije i odlično se osećam zbog toga što imam snage da budem ono što jesam i želim da budem a ne ono što drugi očekuju od mene.




eto čime se takva jaka,sposobna cifra i ljudeskara zamlaćuje  Smile tuđom potrebom za indetitetom,neznam dali to treba da im čini čast  Smile
šta će ti to,samo lepo nastavi da budeš srećan i da se osećaš odlično  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Samsung Galaxy S4 mini
To sve nije dobro za tvoj sopstveni identitet. Nesreća koja prati ovo podneblje jeste u tome da su se izgubile neke tradicionalne vrednosti. Dok god one ne postoje i identitet je na slabašnim nožicama i ličnost je nesigurna. Svi pričamo kako je Švajcarcima super ili ne znam Amerima, Nemcima itd. Ono što oni u biti nose to je svoj jasan i čvrst identitet i tada su sposobni da druge vole i ne vole. Ali ni jednog momenta nemaju nedumicu ko su i gde pripadaju. To nije nacionalno pitanje, kako su mnogi pokušali da ga nazovu, ne bi li smo se stideli sopstvenih korena, to je nešto što smo mi, bili dobri ili loši. Važno je da toga budemo svesni. E onda može dalje ka Univerzumu... Smile

Nacionalni identitet je potreban samo ljudima koji nisu dovoljno jaki i sposobni da izgrade svoj lični identitet pa su primorani da se oslanjaju na kolektivni, kite tuđim medaljama i ponose tuđim uspesima. Bolje je i to nego da se osećaju poptpuno promašenim. Meni srećom nije potrebana takva vrsta identifikacije i odlično se osećam zbog toga što imam snage da budem ono što jesam i želim da budem a ne ono što drugi očekuju od mene.





Kako glup i nelogičan post Smile

Da, evo ja baš nemam identitet, uspehe iza sebe, treba mi potpora da se izgradim na osnovu tradicije i nacije, pa ću ipak biti kao jedan npr. Švajcarac koji je ponosan na svoju zemlju. Da, odlično mi je u koži Srpkinje i ne bih je menjala ni za jednu grugu. Gde god da odem pričam odakle sam i gle, svi budu oduševljeni Srbijom.
Samo se ovde ljudi sa lošim identitetom, sumnjivim korenima i biografijom, razne podkupljive nakaze, stide toga sto su Srbi i prodali bi je za udobno smeštanje pozadine u neku fotelju ili nešto slično.

Ustvari možda i nisu Srbi? Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Alcatel One Touch
To sve nije dobro za tvoj sopstveni identitet. Nesreća koja prati ovo podneblje jeste u tome da su se izgubile neke tradicionalne vrednosti. Dok god one ne postoje i identitet je na slabašnim nožicama i ličnost je nesigurna. Svi pričamo kako je Švajcarcima super ili ne znam Amerima, Nemcima itd. Ono što oni u biti nose to je svoj jasan i čvrst identitet i tada su sposobni da druge vole i ne vole. Ali ni jednog momenta nemaju nedumicu ko su i gde pripadaju. To nije nacionalno pitanje, kako su mnogi pokušali da ga nazovu, ne bi li smo se stideli sopstvenih korena, to je nešto što smo mi, bili dobri ili loši. Važno je da toga budemo svesni. E onda može dalje ka Univerzumu... Smile

Nacionalni identitet je potreban samo ljudima koji nisu dovoljno jaki i sposobni da izgrade svoj lični identitet pa su primorani da se oslanjaju na kolektivni, kite tuđim medaljama i ponose tuđim uspesima. Bolje je i to nego da se osećaju poptpuno promašenim. Meni srećom nije potrebana takva vrsta identifikacije i odlično se osećam zbog toga što imam snage da budem ono što jesam i želim da budem a ne ono što drugi očekuju od mene.





Kako glup i nelogičan post Smile

Da, evo ja baš nemam identitet, uspehe iza sebe, treba mi potpora da se izgradim na osnovu tradicije i nacije, pa ću ipak biti kao jedan npr. Švajcarac koji je ponosan na svoju zemlju. Da, odlično mi je u koži Srpkinje i ne bih je menjala ni za jednu grugu. Gde god da odem pričam odakle sam i gle, svi budu oduševljeni Srbijom.
Samo se ovde ljudi sa lošim identitetom, sumnjivim korenima i biografijom, razne podkupljive nakaze, stide toga sto su Srbi i prodali bi je za udobno smeštanje pozadine u neku fotelju ili nešto slično.

Ustvari možda i nisu Srbi? Smile
Aaaa vi imate,,,koliko godinica...>>>>>>?=
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Samsung Galaxy S4 mini
A godine su inače bitne za procenu da li si debil ili nisi i da li znaš ko si, odakle si i da to nosiš na pravi način? Smile

Danas mnoga deca imaju tu svest razvijeniju od starijih, koji su na žalost otpadnici svoga društva i naroda.

Evo jednog koji je pored toga što je svetski sportista ipak ostao Srpski i to svuda potencira a realno ne bi morao:



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

novak.jpg
(8.17 KB, 266x190)
« Poslednja izmena: 27. Feb 2012, 23:56:18 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Sta znaci biti Srbin?
Nista, jer ako se ovako nastavi nece biti ni nacije ni zemlje ni jezika.

Trenutno znaci sisati tuki Amerima i guziti ti se Rusima, velicati Arkana, Mladica i Karadjica, krstiti te sa tri prsta, biti pijan svakog petka, subote i nedelje, ici u crkvu (ako se neko seti) paliti svecu i slusati liturgiju na jeziku koga ne razumes, pevati "Od Topole sve do Ravne Gore" kukajuci za danima kada su svi bili beda i jeli proju pod Kraljem koji je pobegao kada je Srbima bio najpotrebniji ali zato imamo "S verom u Boga za Kralja i Otazbinu," jer je taj kralj uradio isto toliko kao i bog, ispiskio se i iz kakio i otisao, ali da se ne brinemo jer "Bog cuva Srbe" zato ih je ostalo manje od 6 miliona u jos manjoj otazbini, ali necemo o tome, ajdemo u kladionicu da gledamo par kretena kako sutiraju loptu karaju najbolje pick' i dobijaju extra lovu, dok ludi Srbi koji nemaju ni ovako pale svakog drugog meseca svoj grad, a posle se zale jer nemaju, ali dobro da ne pricamo o tome, jer Samo Sloga Srbina Spasava, zato smo svi tako bliski i jedva cekamo jos jedan rat da secemo jedni drugima vratove, palimo jedni drugima kuce zarad "Velike Srbije" i ludacke ideologije, ne videci da jedino kada smo slozni je kada nas naslazu u jamu i zakopaju.  I Hristos Voskrese, uzivajte u postu, jer vec postite godinama, crkve gore, popovi pljuju po jedan drugome  i izjavljuju da nema boga, ali to nije vazno jer su krivi Albanci i kurta i murta, jer su oni stvorili da budemo ono sto jesmo, zavedena stoka koju svako vorta zarad svojih ciljeva, jer je tako lakse. 

Sta znaci biti Srbin?  Ne znaci vise nista, jer smo postali bleda slika karbon kopije nas samih
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Motorola 
Podseca me na onaj divan osecaj koje znam da mozda i mnogi narodi nemaju ne samo pojedini,a to je kad cujem mars na Drinu osetim kao da cujem topot konja srpskih vojnika u prvom svetskom ratu,ne znam kojem Srbinu ova pesma nije dizala moral u ratovima.

Podseca me na sve ono sto su nasi preci bili a sto se nazalost danas izgubilo i sto danas to zapad ne ceni i ne vrednuje kao nesto ispravno. A podseca me na to da smo preci slavnog,hrabrog i ratnickog naroda koji je voleo slobodu i oruziju i koji se nije priklanjao okupatorskim silama,nije hteo biti rob i koji je bio ponosit. Koji je trpeo batine od mnogih sila i opet ostajao na nogama kao u prici kada muce malog Radojicu a on ne izdaje jatake. Koji je bio toliko zilav da izdrzi 500 godina robije pod Turcima i posle toga balkanske ratove,napade Austrougara i Svaba.
« Poslednja izmena: 28. Feb 2012, 23:52:21 od Don Shone »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Tako bi trebalo da se oseća svako normalan ko ima Srpsko poreklo, da ne kažem ko je Srbin.
Kako Novi zapad može da priznaje naciju kada je sam nema? Niti svest o tome. Oni su prvi počinili genocid opsedajući novo tlo.

Meni je samo žao  ljudi kao što je Raven Dark, koji su izgubili veru u sve to što ti nabrajaš. Na žalost, imamo svi poneko loše iskustvo kada su naši sunarodnici u ptanju ali to ne treba da bude prepreka da održimo ono što jesmo, da se toga ne bojimo i ne stidimo, već da budemo ponosni. Ipak smo mnogo toga prošli a i koješta nas očekuje.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020


Samo da kazem da mi ove meme idu na ono sto nemam...

Nastavite dalje...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Citat
Šta znači biti Srbin?
Biti inadzija.  Smile

Svaka nacionalnost znaci u smislu identiteta. To si sto jesi i identifikujes se sa tim sto si. Biti ponosan na svoju naciju u nekom smislu jer si i ti pripadnik iste. Psihologija mase u pravom smislu te reci.

Licno, dosta volim svoju naciju tj. zemlju Srbiju ali nisam od onih hardkor nacionalista. Ponosan sam na nju i na svaki njen uspeh ali takodje i nisam ponosan na neke stvari vezane za istu i sav nas mentalitet. Identifikujem se, ali daleko od toga da idem po tome da su neke stvari u redu i da taj nas mentalitet, cela nasa neka kultura u koju smo upali zahvaljujuci nekom vremenu, valja.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Meni je samo žao ljudi kao što je Raven Dark, koji su izgubili veru u sve to što ti nabrajaš. Na žalost, imamo svi poneko loše iskustvo kada su naši sunarodnici u ptanju ali to ne treba da bude prepreka da održimo ono što jesmo, da se toga ne bojimo i ne stidimo, već da budemo ponosni. Ipak smo mnogo toga prošli a i koješta nas očekuje.
Lose iskustvo ga ne pokriva, Srbi su postali, da ne pricam Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:17:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.135 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.