Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:18:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta podrazumeva ova zapovest?  (Pročitano 17461 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Samsung S7
Ma pusti ti ove bezboznike, sto ti daju nelogicne savete. Umreces u najstrasnijim mukama ako u nedelju(sama rec ti kaze - ne delati) budes uzeo bilo sta da radis, pa makar i obrisao sto i oprao tanjir posle jela. Ima vremena za sve to u ponedeljak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Chrome 42.0.2311.111
Odnosi se na posao.

Bog nas je stvorio pa je dao i uputstvo za upotrebu, da ne bi doslo do habanja tokom upotrebe.

Bilo bi dobro da se Bog i danas nesto pita posto je novi zakon o radu katastrofa...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Samsung S7
Naravno da se pita. Eno dozvolio je deci od 4 godine da rade 16 sati u Africi za par dolara. Ali nedeljom ne smeju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест
дана ради и обави све послове, а седми дан је
одмор Господу Богу твоме.

Pozdrav svima, zanima me sta tacno podrazumeva ova zapovest? Koje su to stvari koje ne bi smo smeli da radimo nedeljom?

Hriscanstvo je odabralo dan nedelju kao sedmi dan (dan za odmor) posle sest radnih.

Dosta se toga promenilo i danas ce se uglavnom kod starijih ljudi pronaci taj "osecaj" da nista bitno ne treba da rade. Bukvalno, taj dan se ne cisti kuca, nista se ne pere, ne sme da se sije, kopa, ore (ko ima zemlju) i tome slicno. Nedeljom bi vernici trebalo da idu u crkvu (ujutro), da budu sa svojom porodicomo, rodbinom, prijateljima i taj dan iskoriste u te svrhe. Sigurno si cuo za izraz "nedeljni rucak"? Eto nedeljom se priprema neki bolji, bogatiji rucak. Neki taj dan zovu i Sveta Nedelja. Nekada su se ljudi bas Nedeljom, lepse oblacili, neki cak i svecano.

Stariji ljudi prenose sa kolena na koleno sve te neke stvari, cak i to da ce greh ako neko nedeljom radi, biti brzo kaznjen.

Ne znam poentu tvog pitanja li ukratko, Nedelja je dan za odmor, porodicu, opustanje i pripremu za sledecu, radnu nedelju.

Mozes ti raditi nedeljom...to se odnosi na alavost...da ne treba da se zakacis za nesto i da ne pustas...

Ima mnogo sire znacenje...recimo da se za nista ne treba vezivati...to daje jednu siru perspektivu u zivotu...

Bar tako ja to shvatam... Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Шест дана ради, а седмог остави све послове и посвети своје мисли Богу, сагледај да ли си се и колико удаљио од Бога, односно од суштине свега што радиш, и размисли како да се вратиш на прави пут.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
mob
Nokia Luvmya 520
Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест
дана ради и обави све послове, а седми дан је
одмор Господу Богу твоме.

Pozdrav svima, zanima me sta tacno podrazumeva ova zapovest? Koje su to stvari koje ne bi smo smeli da radimo nedeljom?
Pozdrav Nega1 !
" Zapovesti " ( od kojih si ovu izdvojio ) su zakon koji opisuje coveka koji shvata stvarnost. Sto znaci da ce
" prekrsiti " taj zakon u koliko ga ne shvata.
Taj zakon je privremeno dat jevrejima u cilju objasnjenja da ga oni nece shvatiti nego ce ga zloupotrebiti.
Kontradiktorno shvatanje je da Bog ( Kreator svega sto postoji ) zahteva bilo sta od svoje kreacije.
Nakon 1500 godina neshvatanja tog zakona usledilo je pojednostavljenje tog zakona koje se takodje narednih 2000 godina nije shvatalo.
To pojednostavljenje koje je pripisano Isusu Hristu ( i ostalo neshvaceno ) glasi Matej 22:36-40
" Učitelju! Koja je zapovest najveća u zakonu?
A Isus reče mu: Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.
Ovo je prva i najveća zapovest.
A druga je kao i ova: Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe.
O ovima dvema zapovestima visi sav zakon i proroci "

Tako da je po zakonu stvarnosti apsolutno irelevantno sta ces ti raditi bilo kog dana u nedelji.

Ako ti moras da verujes u obmane sekte koja se krije iza imena Isusa Hrista, onda bi trebalo da se obratis njihovom svestenstvu koje ce ti objasniti tacno sta ti moras da radis i koliko moras da im platis da bi ti oni izdali " licencu za besmrtnost ".......
Citat: abenaz
umro
wow matori, znam da si nesposoban da shvatis sta ja ovde govorim, pa imas o meni to misljenje koje imas, ali da zbog toga zelis da ja umrem to je vec fucked up..... Smile
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
izvini rođo ali kada sam ja to rekao da želim da ti umreš?!?
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0
mob
Nokia Luvmya 520
izvini rođo ali kada sam ja to rekao da želim da ti umreš?!?
U postu koji ti nisi zeleo da napises.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Chrome 43.0.2357.93
Ma vise u zajebanciji, kao nema ga, a stariji..nije da to zeli. Peace.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Ma boli te uvo kosmos je i onako hologram...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:18:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.