Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta možemo očekivati u budućnosti za nas i našu djecu?!  (Pročitano 7773 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
meni se cini da imas previse planova za svoje dete i svoju zenu..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Nije mi jasno, sto do sad nisi otisao, taman bi se sredio i nasao posao, stan i sve sto treba dok je dete jos malo ?

Zato što još uvijek nemam uslove za to. Imam teču u Beču koji živi tamo već 20 godina, ali on mi kaže da ne može nikako da mi pomogne, ni da dobijem radnu vizu, ni da me zaposli kod nekog na crno (mada ja mislim da može ali neće). Po njegovoj priči mogao bih jedino da se oženim nekom austrijankom, pa tek onda bih mogao da ganjam da ostanem... Ali pošto sam po prirodi uporan, boriću se, završio sam fakultet ovde kod nas u Republici Srpskoj, biće jako teško, ali imam jasno zacrtan cilj i plan, koji ću valjda realizovati dok dijete malo ne poraste. Ko zna šta može biti za par godina, možda se i promijene neke stvari i kod njih, pa počnu masovno da traže radnike.

U srbiji se sve nekako traljavo resava, takozvane promene na bolje, nikad ih nije ni bilo niti ce biti, cak i najbanalnije stvari se ne mogu promeniti, time sam definitivno resio tu dilemu ovde nikad nece biti bolje.

Slazem se sa dekijem, mislim da je najbolje skolovati decu van drzave i to negde na zapadu, ako ista mozes da im pruzis to je da odu odavde.

Ja se upravo i vodim tom činjenicom koju si ti napisao: U Srbiji i Republici Srpskoj se sve nekako traljavo resava, takozvane promene na bolje, nikad ih nije ni bilo niti ce biti, cak i najbanalnije stvari se ne mogu promeniti, time sam definitivno resio tu dilemu ovde nikad nece biti bolje. Nikada ali nikada neće biti bolje! To je prvi razlog zašto što dalje odavde treba razvijati karijeru i osnivati porodicu. Ja to želim da omogućim svojoj djeci, ako budem živ i zdrav. Biću najsrećniji kada oni budu uspješni, a biće mi dovoljno samo da mi se zahvale na tome što ću da uradim za njih, ako uradim.

naravno da je najbolje školovati djecu van države, po meni je Austrija najbolje rješenje i za školovanje i život.
« Poslednja izmena: 12. Nov 2012, 13:43:38 od jgjgjgjgjg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
све си у праву Smile

молим те,пожури са одласком...успех у аустрији неће чекати Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Želim da mi se javi neko ko ima ikakvog iskustva o školovanju u inostranstvu, počev od osnovne škole, pa srednja škola, pa fakultet. Moj cilj i cilj moje supruge, uz pomoć porodice, da se naše dijete školuje negdje u inostranstvu u Evropi, npr. Austrija. Znam da do toga ima minimalno 7 godina, dok ne napuni dovoljno godina da može da pođe u školu, ali želim od danas da počnem da se pripremam za taj period u budućnosti.

Ja sam dugo razmisljala i shvatila da cu najvecu uslugu svom detetu (kad i ako) uciniti ako ga upisem u rusku privatnu skolu... tj. to je skola pri ruskoj ambasadi za decu gradjana Rusije, ali je odavno postala "otvorena" i za domace gradjane, kao i za strance..
Postoje dva nacina da su udlju u nju... Da stedis svaku paru i placas skolarinu ili da pustis dete da se prvo skoluje u drzavnoj, a zatim da ucestvuje na konkursu na kome se dodeljuju stipendije kojim ace troskovi skolovanja biti umanjeni... Za ovo je potrebno znanje ruskog jezika...  Skolarina je par hiljada evra godisnje, ali dobijas potpunu uslugu... dete pokupe kod kuce, odvezu u skolu, tamo ima udzbenike, kvalitetnu nastavu, sportske aktivnosti, dodatne aktivnosti... posle skolice vrate kuci..  Nema smucanja, nema nemotivisanih profesora, nema straha gde je i sta radi... znas da ce ga sigurno osposobiti bez obzira koliki balvan bio...

« Poslednja izmena: 12. Nov 2012, 14:04:05 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Hvala Anea, imaću ovo u vidu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Hm ne valja ti toliko samouverenja...uspeh ne mozes nekome nametnuti...ali dobro daj Boze da uspes u svojoj nameri.
Npr. sve ove stvari koje je nabrojala anea a koju dobijas u imenovanoj skoli moze samo utabati put za dalje (naravno mnogo laksi) ali opet nije puzdan recept da ce posle toga neko biti uspesan na faksu, ili posle faksa uspesan u svom poslu.

IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.10
Bre, ako hoces skolovanje u inostranstvu moja preporuka ti je da odes sto pre kada se dete rodi. Tako ce ono pre nauciti jezik i moci mnogo bolje da se u skoli. Ovako kada ga samo posaljes sigurno ce imati problema dok se malo snadje i "aklimatizuje" na uslove i sve ostalo...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Citat
Želim da mi se javi neko ko ima ikakvog iskustva o školovanju u inostranstvu, počev od osnovne škole, pa srednja škola, pa fakultet. Moj cilj i cilj moje supruge, uz pomoć porodice, da se naše dijete školuje negdje u inostranstvu u Evropi, npr. Austrija. Znam da do toga ima minimalno 7 godina, dok ne napuni dovoljno godina da može da pođe u školu, ali želim od danas da počnem da se pripremam za taj period u budućnosti.

Ja sam dugo razmisljala i shvatila da cu najvecu uslugu svom detetu (kad i ako) uciniti ako ga upisem u rusku privatnu skolu... tj. to je skola pri ruskoj ambasadi za decu gradjana Rusije, ali je odavno postala "otvorena" i za domace gradjane, kao i za strance..
Postoje dva nacina da su udlju u nju... Da stedis svaku paru i placas skolarinu ili da pustis dete da se prvo skoluje u drzavnoj, a zatim da ucestvuje na konkursu na kome se dodeljuju stipendije kojim ace troskovi skolovanja biti umanjeni... Za ovo je potrebno znanje ruskog jezika...  Skolarina je par hiljada evra godisnje, ali dobijas potpunu uslugu... dete pokupe kod kuce, odvezu u skolu, tamo ima udzbenike, kvalitetnu nastavu, sportske aktivnosti, dodatne aktivnosti... posle skolice vrate kuci..  Nema smucanja, nema nemotivisanih profesora, nema straha gde je i sta radi... znas da ce ga sigurno osposobiti bez obzira koliki balvan bio...



Ne radi se samo o skolovanju, vec o nacinu zivota, ljudi na zapadu dosta drugacije zive, postpuaju itd.
Prakticniji i sposobniji su od nas, to je osnovni razlog, skolovanje je manje vise usputna stanica koja danas ako zelis da zivis u sistemu moras da odradis, to gde ce se skolovati je manje vise nevazno i bolje je skolovati ga u drzavnim ustanovama jer ce time steci vecu socijalizaciju nego u privatnim skolama gde ce jos vise zatupeti.

Drugo ako je covek nadaren to ce primetiti profesori, a i samo dete, koje ce zeleti da nastavi sa skolovanjem.
« Poslednja izmena: 12. Nov 2012, 15:32:43 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Veca socijalizacija na srpski (i zapadnjacki) nacin - ili te tuku ili tuces...  Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Veca socijalizacija na srpski (i zapadnjacki) nacin - ili te tuku ili tuces...  Smile



Govorim o zapadnim skolama, ovde je poznato da se ne sankcionise maltretiranje profesora kamoli vrsnjaka.
« Poslednja izmena: 12. Nov 2012, 14:53:07 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.