Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je to srpski nacionalizam?  (Pročitano 198924 puta)
03. Avg 2005, 05:22:10
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Šta je to srpski nacionalizam?
To je ram, u kome je ikona Hristova,
To je dom, u kome je Hristos domaćin.
To je brak, kome je Hristos blagoslovitelj.
To je selo i grad, u kome je Hristos načelnik.
To je država, u kojoj je Hristos car.
To je umetnost, u kojoj je Hristos čarobnost.
To je škola, u kojoj je Hristos učitelj.
To je crkva, u kojoj je Hristos prosveštenik.
To je borba, u kojoj je Hristos vojskovođa.
To je stradanje, u kome je Hristos glavni stradalnik.
To je muka, gde se Hristos muči kroz nevinu decu.
To je mrak, u kome je Hristos jedina sveća.
To je robovanje, koje je izdržljivo samo sa Hristom.
To je ustanak protiv nepravde, sa barjakom Hristovim.
To je pobeda sa pevanjem: Hristos voskrese!
To je pesma koja Hristovo ime slavi.
To je veselje, gde anđeli Hristovi sa ljudima igraju.
Šta je to srpski nacionalizam?
To je tkivo istorije srpskog naroda kome je osnova Hristos, a potka sveci i svetiteljke i junaci i mučenici Hristovi.
To je molitva do poslednje suze i poslednje kapi znoja.
To je post dokle oči ne postanu dva puta veće.
To je žrtvovanje za Hrista svega imanja i sebe sama.
To je snežna čistota i devičanstvu i anđelska vernost u braku Hrista radi.
To je sreća u samoći, sreća u braku, sreća u društvu, sreća u pobratimstvu, sreća u kolibi i na prestolu, sreća u oba sveta, u ime Hrista Boga.
Evo zbog čega je rečeno da je teško biti Srbin. A to je rečeno komšijama srpskim i izdajnicima srpskim kojima je nacionalizam ram, u koji oni stavljaju drugu sliku koju im protivnici Hristovi gurnu u ruke.

Vladika Nikolaj Velimirovic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Znaci pre 9.-10. veka i primanja hriscanstva Srbi -- po Nikolaju -- nisu postojali? Hmmm....

A ovamo znamo pouzdano da su pomenuti u 2. veku kod grckih hronicara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Ma to je i najveca greska Pravoslavne crkve: onaj ko nije pravoslavan nije Srbin...
Kakva glupost.
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Pazite, Nikolaj Velimirovic je prezirao ljude koji se peru kako on kaze. Da ne parafraziram ali mislim da je rekao nesto kao: "Samo se peru i peru, peru se spolja a prljavi su iznutra". Da ne ulazim u metafizicku konotaciju izrecenog, ali su mi stvarno preko kurca vise svi ti likovi prljavih spolovila i klero-fasisticke provenijencije koji bi da me "spasu od duha naprednjastva i upute ka tradicionalnim vrednostima pravoslavne slovesnosti".
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@Leggy

Dobra poenta. Sta bi bilo da smo se kao nacija razvijali multireligijozno: Da danas postoje Srbi pravoslavci, katolici, muslimani i ateisti. Danas uglavnom imamo pravoslavce i ateiste. Ko zna sta bi bilo? Mozda bi Srbin isao na Srbina, mada se i tako to vec desilo.

Nacionalizam nema veze i ne treba da ima veze sa bilo kojom religijom. Medjutim, danasnja srpska vlast pa i mnoge prethodne i dalje forsiraju pravoslavlje. Drzavni praznici su pravoslavni. Srpska drzava treba potpuno da se odvoji od religije i bilo koje ideologije (tesko mi je to da priznam, ali i od marksizma). Ono sto treba da uradi je da dozvoli pluralizam i jednakost religija i nista vise. Fakticki da razvija slobodu veroispovesti bez ikakvog uplitanja u reliigiju.
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ma sve je receno

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 258
Zastava adelaide australia
mob
Nokia 6610
komunista nemoj da se ti javljas majke ti vi komunisti ste napravili vjestacke nacije
IP sačuvana
social share
nije zlato sve sto sija
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Ako Vladika Nikolaj misli ovako, onda je jasno zasto se srpska nacija osipa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
komunista nemoj da se ti javljas majke ti vi komunisti ste napravili vjestacke nacije

Pod jedan to sto si rekao i nije bas tako,drugo tonom koji si rekao vec si naglasio rec "VI" koja deli Srbe u samom startu ........to bi zvucalo nesto ovako "TI" se drzi tvoje "Demokratske " Australije i pusti Srbe u Srbiji da se izbore za sebe......sto je naravno jako ruzno jel da??

Prvo treba podeliti i razjediniti "Nacionalizam" od "Sovinizma"
Sovinazam je apsolutni zaljubljenik svoje nacije dok sve druge potistava i negira,dok je Nacionalista osoba koja jako voli svoju zemlju ,ali postuje pa mozemo reci i voli druge nacije ,druge vere,tradicije itd.
Pitanje nacionalizma ako krene od politicke osnove ili  razlike medju ljudima samim tim prerasta u nesto drugo aj da kazemo frakciju Sovinizma sto dovodi do mrznje itd.
Pravi Srpski nacionalizam se verovao ili ne bas najvise i video u doba Komunizma(Koga ja licno ne volim) jer mi smo zbog drugih komsijskih republika izgubili sopstveni identitet radi boljeg bratstva i jedinstva ......sto nas i svrstava u jednu od najtolerantnijih naroda iako smo jedno vreme bili okrenuti bukvalno srpskom fanatizmu.Po meni koliko ja vidim kod ljudi to vreme jenjava tako da polako se vracamo na put sa kog smo skrenuli .....i najveci Nacionalisti imaju svoje krize tako da komotno mogu da kazem da mi nasu jos nismo skroz pregrmeli ali smo jako blizu ....ostale su jos samo neke male frakcije ...ali i to ce vremonom utihnuti.

Pozdrav!!
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


ma sve je receno

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 258
Zastava adelaide australia
mob
Nokia 6610
herros valjda i ja imam pravo da kazem svoje misljenje a zna komunista da sam odgovori a ne da drugi za njega odgovara i ja sam zivio u ex yu do 2000 i imam pravo da kazem a kome ne odgovara to je njegova stvar
IP sačuvana
social share
nije zlato sve sto sija
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Pokajah se zbog svojih reci gore!

Vladika je apsolutno upravu. To sto su Srbi postojali i pre primanja Hriscanstva nema nikakve veze! Vladika hoce da kaze, da trebamo biti ponosni sto smo pravoslavni hriscani jer je to jedini put ka spasenju!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.