Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je to srpski nacionalizam?  (Pročitano 199073 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Citat
zato kao sto rekoh poitaj ba u Dzamiju i pomoli se Alahu da nas Ameri uniste, jer ako Srbija prezivi, cuce se do Bihaca kad zapevamo Mars na Drinu!

Istina 
« Poslednja izmena: 26. Feb 2006, 13:18:56 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
ma svi smo mi ljudi, ostalo su nesagledive gluposti i projekcije neosvešćenog uma, braco moja... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
Zastava hr.png
mob
SonyEricsson 
Voliti svoju zemlju i svoj narod, nije nacionalizam neko ljubav prema narodu i domovini zašto to govorim zato što sebe stavljam u grupu ljudi koji vole svoj narod i svoju domovinu, a prezirem nacionaliste.

Nacionalizam!!

Pitanje jeste li ikad upoznali pametnog nacinalistu?
Ja nisam!
Većina je glupa i sklona manipuliranju i nikad se nije makla iz svela!
IP sačuvana
social share
E moj druže Beogradski...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 3
OS
MacOS X
Browser
Safari 412.2
@westcoast: stvarno bi trebao/la malo poraditi na ovom pravopisu, zbog takvih se čitav svijet smije Muslimanima.
@nssale: ovo sa Maršom na Drini je stvarno neukusno.

Ja sam mislila da ovdje mogu razgovarati s nekim normalnim ljudima, dakle, ja vas ne tretiram ovdje kao četnike, pa lijepo molim da se vi ne obraćate Muslimanima generalno kao da su svi vehabije i mudžahedini. Svi imamo svoj život, mimo rata i svega ostalog i svi bi trebali sjesti sami sa sobom i razmisliti o svojim stavovima u vezi nekih istina i neistina, jer ćemo svi na kraju sami pred svog stvoritelja (vi bez Slobe, ja bez Alije), i onda će nas pitati jesmo li bili ljudi i razmišljali svojom glavom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
ja, evo, prosto osećam potrebu da iznesem svoje mišljenje/osećanje o ovim stvarima, u nadi da cu popraviti utisak o ucesnicima diskusije koji su srpske nacionalnosti. meni je tesko da recima opisem koliko su ti stavovi, te etikete, ti brendovi bemislene stvari (rec je o sinonimima, u ovom slucaju:) da ne bude missunderstandinga). prosto, zamajavanje (inace, rec potice iz sanskrita, mislim - maya - indijcima to znaci kao... nestvaran svet, svet iluzija - svet uma, recju), waste of time! prosecan covek danas provodi vecinu slobodnog vremena pred tv-om i samo upija smece koje mu serviraju, kao sundjer. i onda ljudi kao biraju, odlucuju se za koga ce da navijaju, od tog olosa politicarskog - cast izuzecima, za koje ne znam -  i zauzimaju stavove, izgovaraju fraze koje su culi na tv-u iz usta nekog njihovog kao miljenika, kandidata... uuuuuuuuuuuhh  Smile
halo! treba gledati svoja posla i ljude gledati kao individue, jedinke (pod uslovom da smo sami individue od integriteta, a ne pripadnici nekog određenog klana, grupe bilo kakve). mene apsolutno ne zanima koje je neko nacionalnosti ako ja, licno, nemam nikakav problem s tom osobom - da ne pričam o mržnji, ili bilo kakvom negativnom osecanju prema ljudima koje ne poznajem, a koji su, eto, tamo ne znam koje nacionalnosti... ako sam ja, recimo... palestinac i neki jevrejin mi je ubio ne znam koga, necu imati problem s njim zato što je jevrejin, već zato što mi je ubio nekoga, a to nije lepo. dakle, ne zanimaju me ostali jevrejini, već onaj gari koji mi se zamerio, a koji je, eto, jewboy. a sve te podele i odlučivanje za neke "opcije", kao patriote/izdajnici/nacionalisti/fašisti - i svi su u fazonu mi smo dobri ostali su zli, a ustvari ljudi pravimo probleme tamo gde ih nema odnosno ne mora biti. ma... aj dosta je, kasnije... Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Japanac se ubio jer je voz kasnio 30sec.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 391
Zastava
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
SonyEricsson 
e ovako nacionalizam nije nista novo i nismo ga mi okrili pa da ga zovemo srpski nacionalizam. u nasem kontekstu nacionalizam je postao iskrivljena i pogrdna rec jer su je prethodnih godina svojatali ljudi koji su sebe nazivali nacionalistima, a svoje izjave ideologije objasnjenja i uopste obracanja bazirali na sovinizmu. tu se mogu ubrojati srs, akademici, pojedini popovi i ostala bagra stasala na komunizmu i demagogiji. nacionalizam nije nista pogrdno i svodi se na ljubav prema svojoj naciji a pitam ja vas i sve ostale ko od nasih samoproklamovanih nacionalista moze da mi nabroji manastire fruske gore ili recimo jos bolje nacionalne parkove. Niko jer kao sto neko rece nisam jos upoznao civilizovanog nacionalistu. da bi bio pametan moras posedovati pored znanja i osecaj samosvesnosti, empatije samokontrole i pre svega vaspitanja, a ne sopstvene komplekse i nedostatke leciti vatrenim izjavama zasnovanim na mrznji. ako vec nemozes da stanes i razmislis o situaciji koja nas je zadesila ostani neutralan ili osudi ali voli svoje to ti je dovoljno i to je vrhunac nacionalizma dok dranje i varvarsko ponasanje dolikuju samo glupim i primitivnim ljudima uhvacenim u zamku sovinizma koji sprovode ljudi dospeli u ova vremena na krilima komunizma iitd. kad lazem komunizma tu pre svega mislim na naviku da ljudi odavde moraju uvek imati svog velikog  vodju u kojeg ce se kleti i ciju ce ideologiju slediti samo da ne bi morali sami da razmisljaju. to vreme je proslo covek mora sam sebi biti mera a ne da mu misljenje kroji televizija i politicari. mislim da smo toliko primitivni da ni same sebe ne mozemo da podnesemo jer da je tako istorija nam ne bi predstavljala toliki teret i tito bi imao barem jednu bistu u nekom gradu, ali i mnogi drugi koji ne mogu naci svoje mesto u istoriji iako ih priznaje ceo svet. ne zivi se od danas do sutra i potrebno je prvo upoznati sebe pa tek onda pricati o drugima. to nije samo slucaj sa nacionalizmom vec i sa drugim stvarima u zivotu od toga zavisi i kakav zivot cete voditi a ljudi koji ispaljuju politicke slogane ga meni barem sigurno nece odredjivati. biti nacionalista je potpuno u redu ali to jedaleko od onoga sto danas znaci taj pojam i mnogo komleksija stvar od ubi zakolji...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
Nisam nista drugo ni ocekivao, zemljaku se zamera na pravopisu, dok su njegove provokacije izgleda u redu, a naravno neukus je rezervisan samo za one koji na te provokacije adekvatno odgovore...Ja sam ovu temu shvatio kao temu u kojoj Srbi treba da izraze svoje osecanje prema nacionalizmu, a ono ispade da ovde najvise vise "ostali"...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Srpski nacionalizam je nesto strasno kako opisuju ovih dana svetski mediji.To je po nijma neka osobina koju samo Srbi poseduju i niko drugi na ovom svetu.Jos malo pa ce iz zbog te reci i iznjasnjavanja poceti da nas ucenjuju i prete.Da je bar to istina ne bi mi bilo zao.Od svih ljudi koje poznajem i koji izkazuju izvesnu ljubav prema zemlji i svom narodu mogu jih okarakterisati samo kao patriote.Nacionalizam je nesto sto ne postoji kod Srba i to nije prirodna emocija.Ona se stvara vestaci ispiranjem mozga................................................
Ali ali ali ako je to jedini nacin da vratmo dostojanstvo i obraz onda sam za.
Braco i sestre radite na sirenju nacionalizma,nataliteta i Srbskog prosperiteta!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Go ahead, make my day

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1430
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja volim svoju zemlju, takva kakva je, i uvek cu je voleti, takvu kakva je, i za mene druge nikad nece biti prve.

Ne mrzim ni Hrvate, ni muslimane, ali oni su upravo 'nacionalistickim' putem stvorili svoje drzave.
IP sačuvana
social share
Go ahead, make your bed
Pogledaj profil Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
hteo sam samo da kazem da mi srbi treba da gledamo samo svoja posla i svoj nacionalizam iskazujemo na pravilan nacin,postenom borbom za legitimne i bitne interese naseg naroda,npr.tu mislim i na ovake price tipa mi smo jedini ubice i silovatelji,ja nemam nameru da branim iluziju niti je imam da su i neki pripadnici mog naroda cinili gnusna dela ali to zlo nije samo nase,sto se tice ovog muslimana,ja stvarno nemam nista protiv muslimana,jedno je sigurno ili su oni mi,ili smo mi oni,i zalazem se da im treba garantovati sva moguca prava ako postuju ovu zemlju,ali kad vidim ovog sabana kako lupeta gluposti, popizdim,jer treba biti realan,kao sto je sigurno tacno da je slovenija ekonomski najrazvijenija na ovim balkanskim prostorima,tako se isto zna na osnovu realnih,istorijskih cinjenica da je srbija,centralna i najvaznija balkanska zemlja,i da je ta uloga nikad nece zaobici ma koliko mi sad bili u bedi ko sto on kaze,mi nismo gologuzija kao neki da ne kazem koji da imamo kolektivnu osobinu da se stekamo  u buljsona raznoraznim osvajacima i belosvetskim jajarama,okrenimo se sami sebi,pomazimo se,razmisljajmo,i ubrzo ce stvari doci na svoje ,samo treba sve postaviti na zdrave osnove ,mi smo imali drzavu dok ove okolne zemlje nisu ni postojale kao formirane nacije niti su znale za sebe ,i nas narod je postojao i igrao vaznu ulogu u mnogim vaznijim istorijskim dogadjajima,budimo svesni toga i pre svega ponosni
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.