Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je sve potrebno za snimanje pesme?  (Pročitano 17181 puta)
08. Jul 2008, 14:22:02
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ovako ljudi, reshio sam da se okusham i u pevanju s obzirom da imam dobre tekstopisachke sposobnosti (pa da vidimo da li cu moci i sam da se ovajdim od njih)  Smile  (znam, zvuchi smeshno, ali ne mogu znati dok ne probam)  Smile

Konkretno, zanima me sta mi je sve potrebno od muzicke opreme, s tim da planiram da veci deo obavljam na kompu (tipa kreiranje i stvaranje muzike) shto zbog finansijskih sredstava a shto zbog neiskustva sa pravim muzichkim instrumentima (bavio se jedino klavijaturom u bash mladjim danima, ali je to bilo pretezno sviranje sa ponavljanjem, odnosno, ne po sluhu)

Bio sam u par muzichkih prodavnica i oni mi preporuchuju samo mikrofon i predpojachalo, hoce li to zavrshiti posao?  Smile Nije li i predpojachalo vishak troshkova za ovakav pochetnichki poduhvat? Moze li se sve to bez problema prikljuchiti na komp ili ima nekih posebnih odvojenih ulaznih jedinica odakle se sve naknado uvodi u kompjuter?

Naravno, svestan sam da bez uloga nema rezultata, tako da ako bi i to bilo od pomoci, kupice se, nije problem, jer iako je ovo pochetnichki projekat, zelim da bude koliko-toliko kvalitetan.  Smile

Tako da, to bi bilo to shto se tiche tehnichke opreme, tj. treba mi savet i preporuka, a shto se tiche software-skog dela, interesuje me koji bi program bio najbolji za pravljenje muzike (prvenstveno matrica, poshto je vecina pesama u tom nekom rep i hip-hop fazonu, ali kao i neki za imitiranje recimo solo akustichne gitare za neku baladicu ili sl.)

Trenutno posedujem fruityloops studio producer (neinstaliran) i u tim vodama sam vec totalna neznalica (tako da, ukoliko smatrate da je pretezak, ili imate korisne tutorijale za isti ili neki drugi progaram) - preporuchite, uzece se u razmatranje

Hvala vam unapred  Smile

P.S. Ukoliko se neko vec oprobao u slichnom poduhvatu, molio bih ga da podeli iskustva, poshto vidim da ima dosta onih koji se bave ovim radom bez obzira na to shto nisu izdali solo album ili zapocheli time karijeru...

Neke stvari se jednostavno rade iz sopstvenog zadovoljstva. Pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
UNIX
Browser
Opera 9.51
 Pazi, zavisi da li imaš para ili ne... Mozeš u suštini da snimaš i bez predpojačala, ali za početak to nije potrebno, lepo bi bilo da imaš i najjeftiniju zvučnu, a da nije integrisana. Za snimanja se uglavnom koriste kondenzatorski mikrofoni , al ti možeš i jeftiniji dinamički da koristiš za početak. Ja kući imam neki Philipsov sa fiksiranim kablom i sa običnom bananicom (koja izgleda kao ona na običnim slušalicama) koja može da se kači i u integrisanu zvučnu, taj bi ti preporučio, mislim da se on koristi za karaoke il tako nešto. Koristi neku krpu il mrežicu da se malo odvojiš od mikrofona, da zvuk ne bi probijao... Za  profi mikrofone treba ili mikseta ili odgovarajući ulaz u zvučnoj, il neki zbudženi kabl sa gorepomenutom bananicom. Ko predpojačalo možeš opušteno da koristiš i pojačalo od stuba za snimanje glasa, naravno ako ima odgovarajuće ulaze i izlaze.

 Što se tiče programa, koristi odvojeno programe za snimanje i programe za matrice. Za snimanje su najpoznatiji Cubase, Nuendo, Acid Pro ... ja imam neki Ardour, on je džabe, al jbg. ima ga samo za Linux i Mac OS X.  TO su ti sve programi za takozvano multikanalno snimanje, dakle na jedan kanal ili na dva kanala snimiš glas, a na treći ubaciš matricu ...Kad snimaš glas, najbolje je da koristiš više kanala. Kada snimaš na primer jednu strofu (mislim na glas) , nasnimavaj je više puta, dakle isto više puta , jedno preko drugog (dva, eventualno tri)  zbog punoće zvuka. Od efekata za glas koristi reverb, koji otklanja suvoću zvuka, kao i filtere da srežeš visokofrekventno šuštanje koje dolazi iz zvučne i predpojačala (koje ti nije preterano potrebno za početak).  Za hiphop matrice je najbolji Reason, mada nije baš za početnike, za početnike je hip-hop E-jay, mada je on kako sam čuo baš amaterski, ono kao neka igračka... Koristi za početak Fruity Loops, on uopšte nije težak al nije ni totalno debilan, ... obogati ga VST dodacima, to si ti kao male nadogradnje,  mali dodatni sintisajzeri sa gomilom efekata i boja zvuka. IMaš ih na netu , neki su dž, a neki ne Smile
« Poslednja izmena: 08. Jul 2008, 17:10:52 od Growlboy »
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ok, pre svega veliko hvala shto si mi izashao u susret, navelo me je na razmisljanje i koliko-toliko uputilo na neke stvari koje nisam ni sam znao

Ovako...
Pazi, zavisi da li imaš para ili ne... Mozeš u suštini da snimaš i bez predpojačala, ali za početak to nije potrebno, lepo bi bilo da imaš i najjeftiniju zvučnu, a da nije integrisana. Za snimanja se uglavnom koriste kondenzatorski mikrofoni , al ti možeš i jeftiniji dinamički da koristiš za početak. Ja kući imam neki Philipsov sa fiksiranim kablom i sa običnom bananicom (koja izgleda kao ona na običnim slušalicama) koja može da se kači i u integrisanu zvučnu, taj bi ti preporučio, mislim da se on koristi za karaoke il tako nešto. Koristi neku krpu il mrežicu da se malo odvojiš od mikrofona, da zvuk ne bi probijao... Za  profi mikrofone treba ili mikseta ili odgovarajući ulaz u zvučnoj, il neki zbudženi kabl sa gorepomenutom bananicom. Ko predpojačalo možeš opušteno da koristiš i pojačalo od stuba za snimanje glasa, naravno ako ima odgovarajuće ulaze i izlaze.

Za pochetak, recimo da sam spreman da ulozim negde oko 100e za opremu, pa za ostalo cemo da vidimo kako se stvari odvijaju  Smile
Nazalost, ona zvuchna koju ja imam (je i jedina zvuchna) je integrisana, tako da ukoliko to bash pravi veliku razliku - javi da vidimo dal' da se bacimo u shoping
U mikrofone se bash i ne razumem, ali procheshljacu malo po netu da uochim neku bitniju razliku (mada vidim da se i ovde budzi vec neka tema o audio/video pojmovima) ali ukoliko nije problem, ostavi mi neke specifikacije tvog mikrofona chisto da bih znao da prepoznam isti ili slichni (marka je odgovarajuca s obzirom da je od poznatijih pa nije neko chajniz bullHit  Smile )
Mrezica za mikrofon je manje vishe jeftina pa cemo izbeci to bauljenje po kuhinji za krpom (mada opet, ako smatrash da ima veci efekat  Smile - jbg, lepo sam rekao da sam nov u ovim vodama)
Pojachalo nemam ali imam stub, tako da sam obezbedio samo izlaz... Inache, prodavac koji mi je i preporuchio predpojachalo, rekao mi je da je najbolje da da prvo mikrofon povezem sa predpojachalom pa onda sa kompom da bi moglo da se izvrshi dodatno podeshavanje glasa (shushtanje, piskavost, eho, shta li vec) E sad, to su trgovachka posla... mozda samo cho'ek hoce da proda svoju robu

Što se tiče programa, koristi odvojeno programe za snimanje i programe za matrice. Za snimanje su najpoznatiji Cubase, Nuendo, Acid Pro ... ja imam neki Ardour, on je džabe, al jbg. ima ga samo za Linux i Mac OS X.  TO su ti sve programi za takozvano multikanalno snimanje, dakle na jedan kanal ili na dva kanala snimiš glas, a na treći ubaciš matricu ...Kad snimaš glas, najbolje je da koristiš više kanala. Kada snimaš na primer jednu strofu (mislim na glas) , nasnimavaj je više puta, dakle isto više puta , jedno preko drugog (dva, eventualno tri)  zbog punoće zvuka. Od efekata za glas koristi reverb, koji otklanja suvoću zvuka, kao i filtere da srežeš visokofrekventno šuštanje koje dolazi iz zvučne i predpojačala (koje ti nije preterano potrebno za početak).  Za hiphop matrice je najbolji Reason, mada nije baš za početnike, za početnike je hip-hop E-jay, mada je on kako sam čuo baš amaterski, ono kao neka igračka... Koristi za početak Fruity Loops, on uopšte nije težak al nije ni totalno debilan, ... obogati ga VST dodacima, to si ti kao male nadogradnje,  mali dodatni sintisajzeri sa gomilom efekata i boja zvuka. IMaš ih na netu , neki su dž, a neki ne Smile

Za snimanje planiram da upotrebim AudaCity, jer sam bash primetio da ima tu mogucnost snimanja po slojevima, shto me potseti da pitam, jer se to podrazumeva pod kanalima? I po presnimavanje glasa mislish vishe puta na razlichitim slojevima ili na jednom te istom (presnimavanje)? (logichnije mi zvuchi na jednom te istom vishe puta, ali opet, postoji opcija spajanja tih slojeva pa rekoh da proverim)

Za upotrebu efekata i filtera pitacu verovatno kasnije, detaljnje ako bude trebalo, sve u svoje vreme, poshto deluje slozeno... prvo tehnichki deo da opremim. A za program, neka bude fruityloops  Smile ako cho'ek sa iskustvom tako kaze...

Hvala josh jednom Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Bosch 3322
sto se tice snimanja po kanalima najbolji program ti je cubase, pa posle njega acid, a ako skines neku noviju verziju acid-a imaces i groove opciju i uz pomoc EZ drummer dodatka ne treba ti ni zvucna kartica ni fruity loops niti ista slicno! Najbolje bi bilo da odes po nekim stranim forumima i nadjes beatmastere koji prave aranzmane, neki to rade i za dzabe, pa ti na to samo otpevas, ako je hip-hop u pitanju to je ono sto ti treba! raspitaj se na www.myspace.com/beckasekta vojvodinac to jako dobro radi sa beatmasterima, mozes tamo i da poslusas kako zvuci, e sad on ima profi opremu, a tebi treba samo kvalitetan mikrofon. Sto se tice mrezice, video sam u profi studiju rastegnutu zensku carapu tzv. najlonku preko cediljke bez donjeg kraja i to kod lika koji je zavrsio tonsko snimanje na BK univerzitetu, a projekat studija mu je radio lik koji je radio studio zeljku joksimovicu i vladi georgijevu, tako da za pocetak ne moras ni mrezicu da kupujes a efikasnije je od krpe u svakom slucaju! ako te jos nesto zanima pitaj slobodno, ja cu svoje znanje podeliti sa tobom!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
UNIX
Browser
Opera 9.51
 Za samo pravljenje muzike u ovakvim programima (MIDI) nije potrebna dobra zvučna osim ako ne poseduješ synth koji oćeš da kačiš za komp. Al za samo snimanje je ipak vrlo poželjna bar neka Creative Audigy zvučna... Fruity Loops nudi više opcija nego Acid što se tiče pravljenja elektro mjuze, dakle što se tiče mogućnosti odličan je pre svega čak i za neke složenije vrste mjuze od hiphopa, a nije težak za korišćenje, mada sa Acidom možeš i da snimaš i da praviš mjuzu (sve u jednom) , kao i sa Cubase, dok je Reason stvarno naj najbolji za hop, al je malo više profi, izgleda ko hardver, dekovi , komponente.... Za snimanje je ok i Audacity, mada je on po meni malo skroman, al ne zbunjuje i za početak koristi njega. Nema puno džidžabidža što bi rekli. Od svih ovih programa sam najviše koristio Fruity, Acid par puta za snimanje, Ardour sam malo čekiro, a Reason nisam provalio, bio sam lenj za to Smile

Što kaže Sototh, dobra je fora sa čarapom i cediljkom, nisam se toga setio, to radi jedan moj ortak, dakle eto  Smile

Slojevi, slojevi, ne presnimavanje Wink

« Poslednja izmena: 09. Jul 2008, 00:41:22 od Growlboy »
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Ne moze tako !

To sto ti hoces mora se poceti instrumentom !
Znaci, kada budes skinuo aranzman za 5 minuta neke pesme, onda ces imati iskustva i znati sta hoces i kako se to radi,
i imati pravu ideju koju ces pretociti u melodiju. Nije sve u programu. Hit se prenosi iz iskustva sa muzikom.
Jedini put do cilja kojeg ti zelis je vezbanje na instrumentu. A tek kasnije sve to mozes pretociti sa programom na kompu u pravu kompoziciju.
Mislim da ces sa ovakvim putem zastati u corsokak !

Instrument sam uzeo kao figuru. To je zapravo tvoj glas.
Treba ti vezbanje skale vezbanje terce, oktave, inprovizacije. Kako rekoh skidanje melodije za pet minuta. pevanje iz stomaka a ne iz grla.
Mozda ovo sto pisem ti umes , ali ti si ovde malo toga dao da bi znali u kom si stadijumu muzickom.
Znaci ! nista bez vezbe.   Smile

Pogledaj ove cure. Zo to, za ovakvu pesmu , uklopiti muziku i glas je potrebno najmanje 3 godine iskustva.


« Poslednja izmena: 09. Jul 2008, 08:59:17 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
UNIX
Browser
Opera 9.51
Ne moze tako !

To sto ti hoces mora se poceti instrumentom !
Znaci, kada budes skinuo aranzman za 5 minuta neke pesme, onda ces imati iskustva iznati sta hoces.
I imati pravu ideju koju ces pretociti u melodiju. Nije sve u programu. Hit se prenosi iz iskustva sa muzikom.
Jedini put do cilja kojeg ti zelis je vezbanje na instrumentu. A tek kasnije sve to mozes pretociti sa programom na kompu u pravu kompoziciju.
Mislim da ces sa ovakvim putem zastati u corsokak !

Instrument sam uzeo kao figuru. To je zapravo tvoj glas.
Treba ti vezbanje skale vezbanje terce, oktave, inprovizacije. Kako rekoh skidanje melodije za pet minuta. pevanje iz stomaka a ne iz grla.
Mozda ovo sto pisem ti umes , ali ti si ovde malo toga dao da bi znali u kom si stadijumu muzickom.
Znaci ! nista bez vezbe.   Smile

Pa dobro, neće da propadne čoek Smiley uvek je bolje prvo tako, al pito dečko za tehničke stvari.
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
@Dzobi

Pogledaj ovu temu, nije džabe pisana i dosta je poučna -> http://forum.burek.com/index.php/topic,332074.0.html
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung Galaxy S Advance
@Yog-sothoth
Hvala, na savetima, pitacu ukoliko bude necheg nejasnog. Shto se beatmastera tiche, nisam znao da bi neko to radio za dz (ali uostalom, ukoliko se i sam ne snadjem bash najbolje, platicu) jer ipak, ljudi se ipak trude, rade i prave... zashto da ne budu nagradjeni, e sad, mozda neko kao nagradu ne uzima kintu, ali to je vec njihova stvar...  Smile

I da, ok, zvanichno znachi se odustaje od mrezice  Smile (vidim iskustvo pokazuje da su najlonke uvek bile nekako primamljivije  Smile Mada vredi probati i sa mrezastim carapama  Smile mozda odgovaraju orginalu

Hvala i na preporuci programa

@Growlboy

Videcu da nabavim odvojenu zvuchnu, s obzirom da imam iskustva sa midi fajlovima (shto se tiche onih obichnih karaoka) i takav zvuk se meni uopshte ne svidja, nekako mi je mnogo neozbiljno (ili da ne greshim dushu, mozda nisam naleteo na neke profesionalne midi fajlove...)

AudaCity sam uzeo bash zbog toga, shto je prost, pa se lakshe snalazim u njemu, ali poshto su pale preporuke i za acid, skinucemo i njega, neje problem, probacemo, videcemo, ne moze da shkodi  Smile

I da, hvala na razjashnjenju (slojevi it is then...)

@okno

Cenim tvoj savet, ali dok ne probam necu znati

Za insturment je kasno da pochinjem da uchim neki da sviram, znanje od klavijature imam vrlo malo (objasnio sam, uchio sam po gledanju ne po sluhu) a za glas... pa shta ja znam... ne mogu korektno da presudim... i jeste i nije... mozda moze sa vezbom biti bolje... uostalom videcemo  Smile
Ja da znam da sviram, ne bi mi ni trebala ova tehnichka podrshka, samo mikrofonche  Smile

@Bane (enaB)

Spomenuo sam gore u mom drugom postu da postoji jedna tema o audio/video-u vec koja se budzi, naravno da nije dzaba pisana i vec sam je proshpartao kada mi je Growlboy prichao o kondenzatorskom i dinamickom mikrofonu, ali to su samo tehnichki detalji, principi rada i objashnjenja  Smile jeste to lepo i istinito, ali nema recimo primenu, uslove rada i preporuke, zato sam i otvorio temu, da se oslonim na bazi tudjih iskustava.  Smile

Svejedno, hvala na linku  Smile

Uglavnom, momci, danas sam planirao da kupim mikrofon i predpojachalo, ali cu ostaviti to za neki drugi dan, dok se neko ne odluchi konkretno da li je bolje predpojachalo ili neintegrisana zvuchna (da, znam da to nije isto, ali poshto se radi o jednom delu finansijskih sredstava, da vidimo gde je bolje da ih ulozimo) tako da, da chujem predloge (evo da iskoristimio znanje iz druge teme, za jedinu prednost koju znam je da neintegrisana kartica ima vecu propusnost (do 100 MBps) i da ne koristi sistemsku RAM memoriju nego da ima svoju, e sad ne znam kolika je to prednost poshto imam 1Gb ram-a, pa smatram da nece to mnogo da utiche, jedino ako utiche na propusnost a ona se ispostavi vrlo bitnije u odnosu na ovu koju ima integrisana (1.4 Mbps))  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Bosch 3322
za ovo sto it hoces (hip hop) zvucna karta ti treba samo ako ne mozes da uklopis delove koje si snimio jer sa integrisanom zvucnom snimljeno ce uvek da kasni za neki deo sekunde pa to moras da namestas, ali ako pratis po taktu nece ti biti problem da to namestis. Isto tako mozes da ukljucis klavijaturu u line in na integrisanoj kartici, i da tako snimas, a veruj mi ne treba ti uopste znanje sviranja klavijatura dovoljno je da nabodes jednim prstom kakva hoces da ti je melodija pa nju snimis onda na nju snimis za oktavu nize, i slicno, nasnimavas gomilu melodija koje ce na kraju da ispadnu do jaja pod uslovom da uklopis kako treba.

slazem se da je reason jako komplikovan mada je bas za to sto ti hoces, ali njega ne mozes nauciti ako nemas nekog da ti pokaze! fruiti loops je suvise midi i suvise neozbiljno zvuce instrumenti na njemu, bar iz onog iskustva koje ja imam sa fruity loops ali nemam ga mnogo, jer sam bas zbog tih svukova i batalio taj program! ako xoces aj cu uploadovati neke pesme koje sam radio preko acida sa integrisanom kartom, sve preko kompa samo su vokali snimani u studiju jer ni dan danas nemam mikrofon!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.